Záhadná bouře

• Španielsko Durante la tormenta (viac)

V den pádu Berlínské zdi se nad Španělskem točí zvláštní bouře a malý chlapec slyší v domě přes ulici hluk souboje a jde se do obydlí sousedů podívat. Tam spatří muže s krvavým nožem stojícím nad mrtvou manželkou. Chlapec v panice prchá a venku na ulici ho přejede auto. Po mnoha letech přichází identická bouře a Vera Roy (Adriana Ugarte) najde ve svém domě starou kameru a televizor. Když si chce se svým manželem pustit staré nahrávky, ještě netuší, že působení nevyzpytatelného přírodního jevu jí několikrát změní život takovým způsobem, jaký si do té chvíle nedokázala ani představit. (C0r0ner)

Hanys_

Oriol mě už 2x uzemnil, tenhle remake Frekvence říznutý mexickou telenovelou a jihokorejskou romantikou mě ale tentokrát minul. Ale jenom lehce. ()

SpaceOdyseus

Mam moc rad podzanr filmu s casovymi paradoxy. A tento spanelsky kousek je opravdu povedeny. Skvela prace a Oriol Paulo je na mem seznamu tvurcu, co se vyplati sledovat. ()

cesky_hrac

Zhlédnutí tohoto snímku jsem dlouho odkládál. Neocekaval jsem že by mě mohl bavit ale nakonec.. Dobře natočený film. Velmi napínavý příběh, který vás nenechá vydechnout. Skvělé herecké výkony a tak dále. Rozhodně jsem se nenudil. Doporučuji ke zhlédnutí! 🔪7/10🏥 ()

bobstock

Další tentokrát španělská verze mysteriózní hry s časovým skokem a jeho paradoxem skrz podivnou bouři. ´´Ahoj tady je před 25 lety kámo.´´ Nechybí tajemno, napětí, vražda, láska a nenávist, možná pro něčí vkus trochu více telenovelské, ale stále krásně při zemi a přitom nadpozemské. 75% ()

bozka10

Oriol išiel viac do drámy tentoraz ako do thrilleru, mysteriózna forma klasicky zachovaná,ale premna to bol tentokrát slabší kúsok. ()

poet

Taký španielsky Butterfly effect... Kde ten Oriol Paolo chodí na tie scenáre to nechápem ale treba uznať že mu to stále ide. Začne to pomerne temne ako mysteriozne krimy a postupne sa to zamotáva až nakoniec sa z toho vymoce celkom zaujímavá pointa. ()

kesty

Málokedy môžem povedať, že americký film je lepší ako európsky. Tu to bohužiaľ platí. Frequency je síce jednoduchší, priamočiarejší, ale o to emočnejší a intenzívnejší zážitok, než táto jeho prekombinovaná, dlhočizná a prekvapivo aj pomerne predvídateľná variácia. Ostatné videné režisérove počiny (El cuerpo (2012), Contratiempo (2016)) značne lepšie. ()

djfun

Hodně slušný pohrávání s paradoxy při jízdě časem. Tématicky i kvalitou srovnatelný s Frekvencí či hustym serošem Dark. A i když né zas tak složitý jako zmiňovaný seriál (ale o to možná i líp), chvílema předvidatelný (přesto nechybí překvapivé momenty) a nějaké logické mouchy se také najdou, přesto mě to bavilo moc, napínavý dostatečně a vše do sebe ve finále celkem pěkně zapadne.  Španěláci teda v posledním období docela jedou! ()

Rockerman

Jedním slovem, nádhera! Ano, kdyby někdo byl takový hnidopich a začal se v tom šťourat, možná že by našel něco nelogického v těch změnách a pozměňování minulosti. Ale proč by to proboha dělal, když ten film je tak dobrý? Napětí, skrytá tajemství a krásné zvraty v ději a já bych měl zkoumat, jestli tam něco nesedí? Kdepak a kdyby to nebylo od začátku (respektive od té první změny) jasné, jak to skončí, dal bych pět hvězd. Přál bych si remake s trochou temnoty a méně romantiky. Spokojenost však nejméně 80ti procentní. ()

Rathalos

Spanielska filmova tvorba je z roka na rok lepsia a lepsia,potvrdzuje to aj tymto vyborne natocenym mysterioznym thrillerom,ktory ma hlavu aj patu a krasne do seba zapada,k tomu vsetkemu skvely namet i spracovanie,fajn herci a Adriana Ugarte by stala za hriech,jednoducho povedane je to inteligentny film,cestovanie v case je super,to sa mi lubi...:-) ()

strikeman

Oriol Paulo je prostě borec. Opět další parádní thriller z dílny tohoto nového režisérského šikuly španělské filmové školy. Po Frekvenci a Butterfly Effect další mimořádně povedená variace na téma propojení časových rovin a vznik paralelních realit ... 85% PS: Nevím, co tu furt všichni melou o překombinovanosti zápletky (hlavně mám někdy pocit, že zde někdo něco napíše a stádo opisuje, místo aby vypotilo nějakou vlastní myšlenku). Mně přišla zápletka jednoduchá, jasná a vše do sebe v rámci tak složitého tématu poměrně pěkně zapadalo. Si pusťte Rychle a zběsile, snad se zorientujete;-) ()

emdvojka

Mne sa tá španielčina začína veľmi páčiť. Pekná reč, pekní ľudia a pekné filmy. Durante la Tormenta je námetovo podobné americkému hitu Osudový dotyk, ale trošku z rošku si berie aj z Frekfrencie. Oriol Paulo a Lara Sendim tomu však dali európsky šmrnc a romantickú linku s posolstvom, že žiadna láska medzi ľudmi nie je silnejšia, ako tá materinská. Príbeh to je veru zaujímavo pozaplietaní a celý priebeh filmu sa niečo deje. Kľudne by som zvládol ešte ďalšiu hodinu tohto atmosférického trileru. A to asi samo o sebe prezrádza dosť o kvalite filmu. ()

Mara97

O něco lepší než Osudový dotek, prostě další důkaz toho, že Španělové v současnosti umí točit výborné firmy. Zápletka je velmi dobrá, nutí vás přemýšlet a film celkově baví. Škoda jen takového až "pohádkového" charakteru a delších scén, kde se nic moc nedělo. ()

AloeB

Vzhledem k tomu, že jsem očekával jen další tuctový horor s blikající televizí a duchem zavražděného chlapce, mě tento thriller pozitivně překvapil, protože jsem upřímně netušil, co všechno se může durante la tormenta stát. Výborně vypointovaná kriminální zápletka založená na (můžeme říct) cestování časem a změně realit na základě efektu motýlích křídel nechá diváka v napětí až do úplného konce, který navíc neodhalí všechno a přestože je jednoduché domyslet si, co se stalo, je to stále lepší, než kdyby to krátkým prostřihem scén na beton vysvětlili. A samozřejmě, pro použité téma je těžké zachovat stoprocentní logiku a místy nemusí reálie ohledně jiných realit a červích děr dávat smysl, ale o to v prvé řadě nejde. Také identita dospělého Nica je poměrně očividná, ale souvislosti s jejím odhalením jsou velmi povedené, takže nemohu nic namítat a pro těchto pár chybek/nechybek nelze tento film nijak shazovat. ()

KUFI odpad!

Dalsi prekombinovana spanelska zhovadilost kterou nejsem sto pochopit.. teda ne ze by me to sralo, proste v pulce delete a hotovo ()