The Lie

• USA Between Earth and Sky (pracovný názov)

Otec vezie autom svoju dcéru na tanečné sústredenie, keď vtom zbadajú v treskúcej zime jej kamarátku. Ponúknu sa, že ju teda zoberú na kúsok cesty so sebou, avšak ich dobré úmysly v zápätí vyústia v strašné a neočakávané dôsledky. (sochoking)

darkrobyk

Čeho jsou rodiče schopni, aby ochránili dceru? Všeho! Komorní psychologické drama jímž se jako černá nit vine strach a bezmoc. A jak se vrší lži, tak se dělají chyby. Chyby, které se nedají vrátit. Zoufalství narůstá a mění se v horor. Za chyby, se totiž platí. Konec jsem tak nějak vytušil, což mi vůbec nevadilo, jelikož tím vše dávalo smysl. Pokud se vžijete do postav, pak si užijete napínavý příběh od začátku až do konce. ()

Gilmour93

Parent Trap 2.0.. Spíše komorní a o niternost se snažící psychologický thriller o úskalích a slepotě rodičovské lásky, při jehož celkem očekávaném vyvrcholení si možná vzpomenete na text ze závěru jedné písně The Police: „I will turn your face to alabaster, then you'll find your servant is your master..“ Pubertální protivnost a vzhledem k pointě relativní absence svědomí zvládnuta poměrně dobře, proplešlý Sarsgaard i Pittova Zombie manželka patřičně utrápení. A vodnatá hlava agenta Kryceka z Akt-X? Ta naznačuje, že mimozemský černý olej moc zdraví neprospívá.. ()

*CARNIFEX*

Komentár s náznakom spoileru. Pomalý, komorný thriller s nečakane prekvapivým rozuzlením, ktorý možno vnímať ako horor z jediného hľadiska - NAIVITA rodičov nemá žiadne hranice. Mám chuť dať štvrtú .. ()

Davies182

Strašně mě to nudilo. Mystery a horror tu vůbec nehledejte, spíš takové malé televizní drama se špetkou thrilleru. Jsem rád že jsem po sto letech znovu viděl agenta Kryczeka z Akt X v televizi, ale to je fakt asi tak všecko, co si toho filmu odnesu. Kromě toho podělávacího konce. [Amazon Prime] ()

pornogrind

Jestli hledáte mysteriózní film, potažmo horor tak tady jste na špatný adrese. Tohle je čistě psychologický drama který ukazuje jak je rodičovská láska bezbřehá. SPOILER JAKO KRÁVA. BACHA !!!!! Zároveň je to krásnej důkaz toho, že za mladickou nerozvážnost se platí aneb jak Kayla zkurvila život rodičům a nejen jim. Osobně bych byl radši kdyby se ve finále na scéně neobjevila údajně mrtvá Kaylina kamarádka Britney. Navíc story o tom, že kryla svojí kámošku tím, že předstírala její smrt mi přišla hodně banální a naivní i na 8mi letý dítě natož od 15ti letejch puberťaček.....Britney říkala že to bude sranda. HAHAHA. Ať se na mě nikdo nezlobí ale Kayla musela být blbá jak troky když na něco takovýho Britney přistoupila. ()

silentname

"The Lie" je konečne filmom, ktorý ma príjemne prekvapil. Využil svoje možnosti a priniesol zaujímavú napínavú drámu. Koncept možno nie je úplne inovatívny a od začiatku vám bude niečo vŕtať hlavou, no aj tak ten záver dokáže prekvapiť. Napriek tomu, že som neveril tomu čo sa nám film snaží povedať. Z jedného prostého dôvodu. Ak by to čo Kayla hovorila bola pravda, prečo by sme to my ako diváci nevideli? Takže otázka znie - "Čo sa tam stalo naozaj?" Ale myslím si, že aj tak to na konci filmu dopadlo veľmi zaujímavo. Ukazuje to ako to dopadne, keď s klamstvom zájdete príliš ďaleko. A môžete spustiť reťazovú reakciu udalostí, ktoré ste určite nechceli. Lenže už sa to nedá zastaviť. Ako Kayla povie: "When you do a horrible thing, how do you undo it?" Joey King je celkom presvedčivá a vie jednotlivé scénky celkom dobre predať. Jej rodičia v podaní Petra Sarsgaarda a Mireille Enos sú tiež dosť dobrí. A je vidno, že rodičovské pudy v nich zvíťazia. Pre mňa dobre spracovaný film, lebo som neustále hádal čo sa bude diať ďalej, kam sa to vyvinie a aké bude to odhalenie, ktoré si film pre nás pripravoval. A držalo ma to v pozornosti. Myslím si, že to stojí za tých 97 minút vášho času. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

PetrPan

Skvěle vygradované drama o bezbřehé lásce rodičů ke svým dětem. Nezvratný pád do zoufalství rámovaný i fyzickou proměnou otce a matky v trosky bez šance  a na konci facka černější než noc. Kdyby pak místo objetí přišla krvavá odplata, vůbec bych se nedivil.  Jenže jsou tu  s námi. Jedinou útěchou nám budiž to, že s velkou pravděpodobností budou za pár let i s nimi...   K plnohodnotnému chuťovému prožitku pak přispěl i až překvapivě a osvěžujícně nekorektní agent Krycek, který jen dělal svou práci. ()

Arsenal83

Fotrík si ide s dcérenkou autíčkom, keď tu zrazu uvidia stáť na zastávke jej kamošku Brit, tak jej ponúknu odvoz. A tu sa začína zápletka, ktorá má mimoriadne vyvrcholenie a za ten koniec proste patrí filmu hodnotenie vyššie, ako len „modré“. Nebolo to dokonalé a hlavne afektovaný výkon Joey King mi veľmi nerezal, ale proste ide mi o príbeh. A nech som by som očakával akékoľvek varianty, toto ma ako prvé určite nenapadlo. ()

Marze

Rodice brani svou dceru pred pruserem. Je to prilis stupidni na to, aby to cloveka nejak zasahlo. 90 minut neuveritelneho chovani. Je ale pravda, ze teenageri jsou obcas rebelsti a nepredvidatelni. Par dobrych momentu zde je. Pristihl jsem se, jak rikam "co to delas?" Zaverecny zvrat je dost radikalni. Jiste vykriknete, ale ne strachem. ()

TheEvilTwin

Joey King má jedinečnou schopnost hrát pokaždé tu největší pizdu, která mi svojí rozmazleností, otravností a demencí zvýší tlak a tady je to opět stejně. Ve výsledku jde o průměrné rodičovské drama o jejich obětavosti a naivitě schované do dramatického kabátu, které na poli 90 minut dokáže celkem dostatečně zabavit, alespoň co se týče napětí. Co do dějě či akce je film spíše komornějšího rázu, ale s twistem se mi konečný obraz seskupí v neurážející "průměr", který se dá lehce strávit, zároveň však ale nepřináší nic dosud nevídaného a nic, pro co by divák nutně musel obětovat svých 90 minut života. Váhám, ale spíše bych film vynechal. ()

Morholt

Vynervovaní rodiče kryjí dceru, která zabila svojí kamarádku. Mysteriozní to není a do hororu má film také daleko, ale jako psychologický thriller to celkem funguje. Zrežírované je to sice trochu rutinně, ale zasněžená atmosféra je fajn a Mirelle Enos se Sarsgaardem hrají parádně. Zvědavě jsem čekal jak to celé dopadne a pak přišel zvrat, který to celé postavil na hlavu. I když přihlédnu k tomu, že chování dnešních teenagerů se nedá odhadnout, tak mi to prostě nedávalo smysl. A tohle není rozhodně ten typ filmu, u kterého by mě absence logiky neštvala. 35% ()

Lacike

90% času to pripomína film Before and After. Len s tým rozdielom, že dcéra, ktorá spáchala zločin, je rozmaznaný fracek, ktorého nejaká vraždička netrápi a v kľude si čumí na bedňu. Rodičia tentoraz držia za jeden povraz a snažia sa zakryť všetky stopy. Začne sa to síce celkom seriózne, ale čím ďalej tým viac vymýšľajú absurdnejšie riešenia, takže nielenže sa s nimi nedá súcitiť, ale iba som žasol nad tým aké hlúposti vymýšľajú. Skoro mi to pripomínalo nejakú Coenovku o hlúpych ľuďoch, ktorý robia zlé veci, ale zakaždým sa im nakoniec vypomstia. A svojím spôsobom tomu zodpovedá aj totálne absurdný koniec, ktorý všetky udalosti spláchne do hajzla a mňa rozosmial na plnú hubu. To by asi nemalo byť cieľom u psychologického thrilleru. Plusom filmu je, že nenudí a je nepredvídateľný. Mínusom, že je to totálna hovadina, ktorá sa nedá brať vážne aj keď sa o to tvorcovia evidentne snažia. Proste klasická Blumhouse produkcia. 5/10. ()

Padme_Anakin

Rozvedení rodiče patnáctileté Kayly si průšvih svého genetického přenosu vyžerou až na samé dno aneb příběh o tom, čeho všeho jsou schopni majitelé DNA, aby dítě vytáhli z maléru.. Někdy stačí fakt málo, jedna lež, a život nabere úplně jiný směr a změní rychlost otáček.. Peter Sarsgaard a Mireille Enosová se mi v roli rodičů moc líbili, no a ta jejich pubertální dcerunka, to bylo teda „něco“, každopádně Joey Kingová je zajímavá.. ()

Martin741

Druhy film neznamej reziserky Veeny Sud. Horor to nie je urcite, ako dobre pise Gilmour93 ide skor o napinavy fryler. Co vsetk osu rodia schopni urobit pre mladata, tentokrat ludske mladata   : 63 % ()