My, netvori

(festivalový názov)

Paul a Christine to vedia: ich tínedžerská dcéra Sarah, utrhnutá z reťaze kvôli ich rozchodu, je schopná všetkého, vrátane zabitia jej najlepšej kamarátky. Aby svoju dcéru uchránili, rozhodnú sa zločin zatajiť. Ich spoločná vina znovu spojí rodinu a vytvorí sieť lží a nebezpečných plánov, z ktorej niet cesty späť. (MFF Cinematik Piešťany)

Zmiu

RIFF 2015. Zajímavý psychologický film, který ukáže, čeho všeho jsou lidi schopni, když chtějí ochránit svoje dítě, a nakonec vlastně i sebe. Jenže lhát se nemá, zločiny se těžce zakrývají, a na jednu lež se nabaluje další, a pak už se to s člověkem jen veze z kopce. Nicméně konec byl už tak absurdní, že se půlka kina smála, ač to nebylo vůbec vtipné. ()

Anderton

Sebastian Ko nakrútil bez Sebastiana Kocha solídnu nervy drásajúcu drámu o moderných rodinných vzťahoch. Nejedná sa ale o pomalý art, dej má spád a obsahuje, najmä v tretej tretine, viacero zvratov. Mení sa tak v celkom krutú tragikomédiu. Slušné herecké výkony, premyslený scenár a uveriteľná psychológia. Viac vedieť vopred netreba. Hlavne sa vyhnite oblúkom spoilerom, prezrádzajúcim zvraty. ()