Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

UhLee

(9/10). 4. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Po osmi měsících konečně do kina. A po shlédnutí Tichého místa II. jsem věděl, že to byla ta správná volba. Husina od začátku do konce a jenom jsem si utvrdil, že kino je prostě láska na celý život. Já jsem byl jako zamilovaný.. Motýli v břichu, chlupy mi stály a hltal jsem každou scénu tohoto filmu. Ta kino - pauza, ale v žádném případě nenadržuje filmu, který je vážně skvělý a po odchodu z kina jsem byl plný emocí. Příběh nám opět odhalil část mozaiky, kterou nám John Krasinski pomalu skládá a velmi se mi líbil úvod. Naladil nás na temnou náladu s našimi velmi dobře slyšícími kamarády. Poté už to byla napínavá krasojízda. To prolínání mezi postavami byla taktéž správná volba a v konečné důsledku to na člověku zanechá devastující stopu. Jo.. Měl jsem na krajíčku. Kdyby film trval ještě o pár minut déle, tak už bulím. Návrat do kin jako hrom. Tomuhle filmu to hrozně přeju. ()

Remivsremi

Pokračování získalo větší rozpočet, takže si potvůrky tentokrát můžete lépe prohlédnout a vidět všechny detaily jejich těl. Ne že by to něčemu nahrávalo, ale sequel se drží klasické poučky více toho samého. Herecky se nedá nikomu nic vytknout, práce se zvukem je o něco slabší než minulé. Všemu však podráží nohy děj. Nic se tady v podstatě nestane. Je nám podsunuto až přespříliš velké množství náhod, šťastných momentů a dokonalých načasování. První snímek měl dobře zvládnutou rodinnou linku a vše na ní stálo. Tentokrát to však zásadně nefunguje. A pokud přijde i třetí díl, očekávám válečnou vřavu, kdy lidstvo vyzbrojeno přenosnými rádii bude kosit enemáky a všemu budou velet děti hlavní rodiny. Druhé Tiché místo není nijak zásadní film a celkem rychlé vám vyšumí z hlavy. ()

Pod

Tiché místo: Část II nás ve znovu otevřených kinech uvítalo s velkou parádou. A protože už nějakou dobu ve většině kinech promítáno není, očekáváme vydání na domácích nosičích. Pojďme si tedy jeden z nejlepších filmů poslední doby, nejen co se subžánru monster-movie týče, podrobněji probrat. Ale pozor, čím méně o filmu víte, tím více si jej užijete. Většinu nepřekvapí, že druhá část navazuje tam, kde první skončila. Tedy s jednou velmi podstatnou vložkou… Úvodem filmu. Časově je zasazen dlouho před předchozí film a staneme se svědky prvního útoku. Právě tento úvod svými dlouhými záběry s minimem střihu Vás uková do křesel a mimořádně vtáhne do světa Tichého místa s nepříjemně vlezným pocitem příchodu něčeho moc špatného. A něco špatného se semele velmi rychle. Nepřerušovaný pohled z auta, kdy se na nás řítí rozjetý autobus, je už tak sám o sobě děsivým absurdním okamžikem, který by nikdo z nás zažít nechtěl. Následující dění vše ještě více umocní a vygraduje. Průchod povědomým obchůdkem z prvního filmu, ještě v době před útokem, je krásnou „Spielbergovskou“ třešničkou na dortu a odměnou všímavějším divákům. Po uvedení názvu poskočíme v čase na nám dobře už známou farmu. Situace se stává neudržitelnou a rodina se musí vydat do světa. Tím se nám celý filmový svět, kde každý další neuvážený krok může znamenat smrt, značně otevře a poskytne příležitost dalším nápadům a vyhroceným situacím. O ty opravdu není nouze. Když se zrovna věci nesypou, neútočí monstra a film nás „nechává vydechnout“, nemůžete se zbavit pocitu, že se každou chvíli zase něco semele. Tvůrcům se tak diváky povedlo držet neustále v pozoru, což je dnes velké plus, které se tak často nevidí. K tomu dopomáhá i vtíravě podmanivá hudba. Druhé Tiché místo je co do kvalit špičkově vyšperkovaný hororový thriller, který obstojně navazuje ve kvalitách svého předchůdce. A dokonce i pomyslnou laťku posouvá o level výše. Jak dospělí, tak dětští herci zde excelují. Přes otevřenější svět a podstatně akčnější pojetí se podařilo udržet rodinnou intimnost s tím nevyšším posláním – chránit naše děti a blízké, ať to stojí cokoliv. I když monstra vidíme častěji a za bílého dne, neubírá to na jejich děsivosti. Právě naopak. Pravidlo Čelistí „méně je více“ zde tedy výjimečně neplatí. Tomu vděčíme za neotřelý design, dokonalému klapavému ozvučení a originálním situacím, do kterých se hrdinové s monstry dostávají. V ulicích města plného lidí vidíme plně využitý potenciál jejich neutuchající agresivity. Tyto scény jsou těžce efektní a mají dopad jako máloco v tomto žánru. Filmařům smekám! Podařilo se jim udržet rating film přístupný, přičemž to hravě natřeli nepřístupným filmům, které by alespoň za letmé přiblížení se teroru zde viděnému „vraždily“. Vůbec bych se nebál Tichá místa označit za Vetřelce 21. století… V roce 2023 se vrátí Tiché místo s novým příběhem a postavami pod vedením režiséra Jeffa Nicholse. (Osobně bych si přál vidět útok na vlak, který jsme v tomto díle viděli zničený.) Načež nás čeká Tiché místo: Část III, které završí trilogii rodiny Abbottových. Do režisérské židle se opět počítá s nadaným Johnem Krasinskim. Ten je také scénáristou a producentem. Ve filmech hraje hlavu rodiny Lee Abbotta. Jeho filmová partnerka v podání Emily Blunt plní stejnou úlohu i v jejich soukromém životě. Hlavním cílem páru je vyprávět příběh s tématem, které je jim velmi blízké. Tím je strach o potomstvo. () (menej) (viac)

Triple H

Neskrývaná vykrádačka Last of us, už xtá za tie roky, ale zase kým to funguje, prečo nie? Krasinski sa rozumne nesnaží robiť dvojku väčšou a efektnejšou za každú cenu. Alebo na viac nemal budget, lebo kľudne sa mohol vydať aj cestou Aliens a mohlo to stáť za to. Logika pokrivkáva aj tentoraz. Potvory sú zaujímavo individuálne a lovia zásadne po jednom, čo neprekvapivo umožňuje hrdinom ich nejako zvládať. Nie je úplne jasné ako vlastne ovládli celú Zem keď v našom prostredí zjavne nezvládajú viacero vecí. Krasinski si ich sluchové schopnosti prispôsobuje ako sa mu hodí podobne ako v jednotke. A ja napríklad úplne nechápem ako zvládajú faunu - lovia len ľudí, alebo posekali aj každého diviaka či medveďa čo v lese stúpil na suchú vetvičku? A co vlastne žerú? Aj postavy robia nelogické rozhodnutia typu síce nemám dôvod, ale vyleziem z úkrytu sa trošku poprechádzať, lebo však prečo nie? Ale celé mi to prišlo sviznejšie a akčnejšie ako jednotka, na nič sa to nehralo, dobre natočené, akurát dlhé a Cillian Murphy to za postavy dosť dobre potiahol. ()

filmmovier

Silnější tři, spíše slabší čtyři, ale v tomto případě výš jít nemůžu, protože lepší než první díl druhé Tiché místo opravdu není. Je tady sice hromada nových postav (všechny dostatečně zajímavé), Cillian Murphy je tradičně výtečný tahoun, je tu celá řada velice povedených scén (zejména v závěrečné půlhodině), ale napětí se kamsi vytratilo a ani příšery už nejsou tak působivé, jako v prvním díle. Je to zejména proto, že tam jsou víc, jsou vidět, víc o nich víme a že se tady víc mluví. Jasně, furt je to skvěle natočené a tak vůbec, ale to působivost prvního dílu (která i tam stejně mohla být lepší), to už prostě nemá. Třetí díl už asi bude opravdu moc, ale pokud se nebude nijak výrazně klesat v kvalitě (uvítal bych třeba origin), tak nakonec proč ne, jako trilogie by tahle série mohla být vlastně fajn. Ale i takhle je to už podruhé o tom samém. 65%. ()

Motinski

Day 1 intro bolo famózne. Neviem či som niekedy videl vťahujúcejšiu ukážku začiatku apokalypsy. Potom dostávame opäť skromnejší pohľad (ajked oproti prvému dielu je merítko príbehu väčšie) na prežívanie v spustošenom svete kde každý zvuk môže byť pre človeka posledný v živote. Cillian Murphy zapadol, rozšírenie o viac lokalít aj viac akcie bolo fajn, atmosféra je opäť ultra napínavá a prestrihy medzi scénami z rôznych miest fungovali dokonalo. Krasinski ako režisér ma stále viac prekvapuje. Chybičky krásy sú, postavy nie vždy robia logické rozhodnutia a bije to do očí, no úprimne môžem povedať že som sa práve stal fanúšikom značky. ()

Johnny.ARN

Takže po dlhých šestnástich mesiacoch som sa o5 dostal do kina. A rovno na maratón jednotky a dvojky v predpremiere. Povedal som si, že dvojku chcem vidieť určite v kine, tak snáď som sa nenakazil. K filmu. Dvojka chce byť lepšia, väčšia, napínavejšia, s novými postavami a prostredím, ako každá jedna klasická dvojka. Väčšinou to ale dopadne tak, že je horšia. Toto ale nie je tento prípad. Okrem toho, že je napínavejšia, s novými postavami, prostredím a s ešte lepšími jumpscarami, prináša aj niečo, čo jednotka postrádala a síce dej. Niečo sa deje, postavy konajú, o niečo sa snažia, posúvajú sa atď. To mi pri prežívaní a každodennosti jednotky chýbalo. Má to však aj temnejšie stránky. Postavy, hlavne ten brčkavý zmrd, konajú nelogicky, opäť sú tam hluché (haha) miesta a väčšina postáv stále len rumázga. Musím ale povedať, že čakať sa oplatilo. Časť II určite naplnila moje očakávania a to je hlavné. Otázka ale teraz znie, chceme ten spin-off? Alebo trojku? Nejakú epickú bitku na záver? Bol by som nerád keby to z hororovej roviny sklzlo do tupého akčnáku. Rozhodne, dvojka je super, choď na to do kina, nežer pri tom nachosky a maj rúško. Stojí to za tie love. 4 z 5 ( predpremiera, CinemaCity Polus ) ()

Avathar

More of the same toho, čo fungovalo v jednotke, pričom čo sa týka príbehu, tak sme sa takmer nikam neposunuli (resp. len o malý krok). Vadí to? Mne ani nie. Stále je to totiž výborné a skvele zrežírované remeslo so solídnou dávkou napätia a fajn hercami. Oproti jednotke je pokračovanie akčnejšie, Krasinski pridal aj zaujímavo rozohral a vygradoval súbežne tri príbehové línie a opäť zaujme aj solídna práca s tichom a zvukovou stopou. Tvorcovia sa síce kasali, že nám dajú odpovede na všetky otázky, ale v tomto prípade by som očakávania krotil. S výnimkou prológu, ktorý nám ukáže útok monštier a naznačí, odkiaľ vlastne prišli (čo bolo ale priemernému divákovi jasné dávno) nič viac neponúkne. Ale chápem, že si zrejme chceli nechať materiál do ďalších dielov. Celkovo dobrá práca, pri ktorej asi závisí veľa od toho, ako veľmi máte svet Tichého miesta a jeho postavy radi. Fanúšikov jednotky dvojka určite neurazí. Osobne sa trojke rozhodne nebránim, hoci trochu iná optika a koncept by jej určite prospela. Inak hrozí, že sa séria rýchlo opozerá. A to by predsa len bola škoda. ()

DJ Rocco iNc

Druhú časť je oproti prvej viditeľne kvalitnejšia. Lepšia réžia, lepšia atmosféra, lepší vizuál a spracovanie. Skvelý Dolby Atmos sound a hudba dodali tomu naozaj super atmosféru, ktorá vás úplne pohltí a k tomu nečakané zvraty a ľakačky. Ako som spomínal, druhá časť je lepšia o jeden level, preto plný počet. Jednoznačne kupujem aj UHBD s Dolby Atmos. ()

LUKICKK

Jde o rozhodně akčnější film než jednička, ale to není problém. Opět jde o kvalitně a originálně zpracovaný horror. Swag Regan. ()

Lachtaan

Svět se probouzí k životu a s ním i lukrativní nabídka kin, která se už neskládá jen z polozapomenutých evropských pokusů o film, dva roky starých menších amerických kousků, co už všichni zpirátili nebo Avatara, který se rozhodl opětovně dobýt příčku nejvýdělečnějšího snímku všech dob. S restartem filmového průmyslu přesně tak, jak jsme na něj byli zvyklí ještě před 16 měsíci, jsem totiž mohl na velkém plátně vidět jeden z nejvyhlíženějších filmů loňska a ani nevím, kdy naposledy jsem byl s nějakým zástupcem mého největšího koníčku takhle spokojený. Jediná výtka, kterou můžu k pokračování Tichého místa směřovat, je na stopáž. Takhle intenzivní hororové dobrodrůžo chcete prostě co nejdelší. A ten konec?! Nutně potřebuju trojku. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 18.6.2021] ()

BROKEN_

Pokračování mé oblíbené jedničky patřilo letos mezi mými nejočekávanějšími filmy. Jak to dopadlo? Většinou u pokračování bývá zvykem úpadek kvality, to ale neplatí o Tichém místu 2. John Krasinski to má jako v případě jedničky perfektně natočené. Kamera je vynikající a především musím vypíchnout úvodní scénu, která nám ukazuje první den. Bezesporu nejlepší pasáž celého filmu. Záběr na letadlo, které měl kluk z jedničky mě dostal. Děj je možná předvídatelný, má to pár nelogických momentů ( to ale měla i jednička a i tak ten film miluju ), jenže to převyšují pozitiva. Atmosféra je opět skvělá. Díky tomu, že známe slabinu monster, tak by člověk čekal pokles atmosféry... to ale neplatí u Krasinskiho. Ten ukázal stejně jako v jedničce cit pro napětí a dokonce i pár lekaček je velice povedených ( leknul jsem se 3x ). Herecké výkony jsou opět vynikající a především musím vypíchnout Millicent Simmonds, která je ještě lepší než v jedničce. Pak je tady Cillian Murphy a ten ukázal, že zkrátka umí. Už z trailerů jsem se na něj těšil a nezklamal. Zvukově je to stejně úžasný jako v jedničce a hudební stránka není sice natolik nová, Beltrami nám servíruje většinou stejnou či lehce pozměněný soundtrack z prvního dílu. Ale pořád to náramně funguje. Tempo filmu je rychlí a ta hodina a půl uteče jako voda. Finální scéna je perfektní ( musel jsem si to během sledování než byl konec pustit 2x ). No, ale co se nestalo přátelé? Krasinski to z ničeho nic ukončil. Jsem s překvapením hleděl na titulky a říkal jsem si, jestli mi náhodou nechybí ještě pár minut. Jsem rád, že se druhý díl povedl. Zajímalo by mě jestli má Krasinski plán na 3 díl... klidně bych si ho dal. I když musím uznat, že samotný svět a monstra nejsou tak moc zajímavý, aby si zasloužili další díl. Ale kvůli těm postavám, hercům a té atmosféře bych tu trojku uvítal. 7,5/10 ()

Ryuuhei

Oproti prvnímu, podle mě nudnému a nezáživnému dílu, velký pokrok! Podívali jsme se nejen na počátek toho všeho, ale i na celkem 3 příběhové linie, které tedy začaly jednou, ale postupem času se rozdělily a nastoupila i výtečná střihačská práce! A spousta napětí a svízelných situací, u nichž člověk nemohl tušit, jak nakonec dopadnou. A s tím i ticho ustoupilo do pozadí a vystřídala jej hromada řevu a to nejen ze strany stvůr (které, jako by Venomovi z oka vypadly). Jo, tohle mě opravdu bavilo! ()

Qitek

Napětí Krasinskimu jde od ruky. A to je vlastně všechno. O nic víc tu nejde. V pohodě pokračování, fajn jedničky. Čistej popcorn. ()

Mrkvič

Prvnímu dílu neskutečně slušela tichá atmosféra a rodinné vztahy. Ani jedno dvojka už nemá. A tak je více akční, což jako plus rozhodně neberu. Má pár světlých míst, které jsou parádně natočené. Ale z pohledu atmosféry už to prostě není ono. ()

oveckaoa

Na jedničce jsem byl v kině to ještě byl svět normální nicméně se mě nelíbila (dal jsem tuším, že 3 hvězdy). Z neznámých důvodů , ale jednička vydělala a spousta lidí se z ní udělala (jak málo stačí ke štěstí smutné) a vznikla dvojka jak tedy dopadla dvojka? Ještě hůře jelikož si režisér řekl, že těch píčovin v jedničce si diváci neužili dost tak tam narval další, aby je ještě více nasral (polovička lidí to přehlédne nebo nechce vidět což nechápu jelikož takhle by to nemohlo být v červeném ani omylem) . Tak si to projdeme Jednička končila útokem monster  na přeživší zajímavá Vás jak to dopadlo? Naserte si řekl si režisér nic nedostanete tak, že všichni jsou zdraví a monstra jsou záhadně pryč .Po 400 a něco dnech vypadá Emily Blunt a ten malý spratek co přežil (myšleno ta holka) velmi dobře je v každém záběru namalovaná a má perfektní oblečení    asi to nebude tak špatný svět, když tam ještě fungují vizážisté, kadeřnice a obchody s oblečením pominu to, že se Emily Blunt tváří jak kdyby měla sračku a režisér ji nechtěl pustit na záchod. Chlápek zde v jedné scéně řekne , že jsou mu všichni lidi u zadnice a klidně ať chcípnou a o scénu dále zachraňuje toho spratka (myšlena opět ta holka) , kterého přes 300 dní neviděl a nemá k ní žádný vztah. V jedničce ta monstra útočí na každý zvuk a na jeho zdroj tady se to vůbec neřeší někdy běhají rychle jak zombíci v Resident Evilu někdy jsou pomalý jak  sračka bez vysvětlení. I úvodní scéna je  píčovina monstra útočí na město a nikde ani kapka krve asi jich po cestě i vysávají jak upíři nebo nevím. Člověk by si řekl , že s tím co se jim stalo v jedničce se ponaučí a vezmou si aspoň podělané boty dokonce jednou kolem nich jdou , ale kdepak.  Djimou Hounsou je tam 5 minut a umře tomu říkám promarněný potenciál. A teď přijde to nejlepší takzvaný zlatý hřeb filmu podržte se monstra neumí plavat tak, že si to projděme americká armáda (společně s ruskou nejschopnější armáda na světě) jich přesto nedokázala zastavit předpokládám, že ani létat nebudou tak, že ji nenapadlo je bombardovat , hodit tam atomovku, střílet do nich z letadlových lodí poslat proti nim drony a  další věci.  Jsem zvědavý jestli 3 díl, který už byl schválený nabídne ještě více píčovin (v podstatě už nemá kam jít dále, ale režiséra nepodceňuji a věřím, že s něčím ještě přijde). Proti tomuhle je jak Godzilla vs Kong kvalitní film s kvalitními herci a scénářem. 40 procent ()

elanius

(56/2021) / Napínavé pokračovanie prekvapivého hitu. Celý film som mal pocit, že niekto tu vie čo chce natočiť. Komorné, film sa chvalabohu nesie v podobnom duchu ako prvý diel. Výborný Cillian Murphy bola super voľba. Jeden z tých lepších thrillerov poslednej doby. (8/10) ()

venison

Ano, chybí tomu do jisté míry wow efekt jako u jedničky, ale dvojka obstojně drží za jedničkou. Taky tomu chybí John Krasinski před kamerou, který byl minule herecky super tahoun.. V jedničce jsi měl strach v kině i dýchat, tady bylo daleko víc mluveného slova a mnohem méně na hluku záleželo. Nepínavé scény jako porod nebo nevykřičená bolest se tady moc neopakují.. Líbí se mi počáteční skok do minulosti, Krasinski ukazuje více ze světa ostatních přeživších, ale dostatečně mi neodpovídá na všechny otázky, naopak jich klade ještě víc. Z jedničky se mohl stát kultovní horůrek, ale pokračováním takřka oberatem si skóre pokazili.. Mohli to napínat třeba 10 let, jak bylo zvykem za mých mladých let :-) Dvojka je jednohubka pro nadšené fanoušky jedničky a co přinese další pokračování? Snad ne katastrofu, ale kouzlo už bude více vyčpělé. Ne vždy je dobré kout železo dokud je žhavé.. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)