Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (CinemArt SK)

Juto

Skvelé pokračovanie, úžasný zážitok som mal z kina. Film má dokonalé množstvo drámy, napínavých momentov a akcie. 7/10 ()

Martrix

Jestlipak nemáme v tom našem hřmotném multimediálním království přehnané nároky? Chlápek udělá za pár kaček skvělý horor a všichni čekají, že v jeho pokračování zachová vše co funguje, ale nebude vykrádat sám sebe, přivede zpět většinu postav, ale nesmí to být předvidatelné, že přijde s něčím progresivním, ale zopakuje atmosféru prvního filmu... . Podle mě nemělo přímé pokračování vůbec vzniknout. Někdy vydá nevyřčené slovo za víc, než hodinový proslov. Nicméně stalo se. Ale Krasinski se opět nemá zač stydět. Ano, není to tak sevřené a atmosferické...jednoduše protože se toho děje mnohem víc na několika frontách. Ale hlavně proto, že přibyly postavy, změnilo se prostředí a především je to jiný příběh. Ústředním motivem tentokrát není jen přežití, ale taky naděje, vůle pomáhat a hnout se z místa, přestože vás strach drží v noře. Scénář dává mnohem víc prostoru neslyšící dceři a postavě Emmeta a je to skvělá volba. Cillian Murphy nikdy nebude castingovým přehmatem jednoduše proto, že je to jeden z nejlepší herců své generace. I bez dialogů budete vědět co se Emmetovi honí hlavou a totéž platí i pro neslyšící dívku. Ano, první Tiché místo je parádní horor, ale tam kde už dvojka nemůže nabídnout moment překvapení, tam si tvůrci vypomohli dramatickou linkou která vrcholí v závěru, kdy se z bezmocných a ustrašených stávají naštvaní vzdorující. I kdybych v poslední době neviděl několik opravdu mizerných filmů, byl bych spokojený. Hororů které mají hlavu a patu, mají fajn potvory a herecké obsazení, je jako šafránu. ()

PROCESOR

Nevím, na tohle já prostě slyším, na tu atmosféru stísněnosti, kde si nemůžete ani prdnout, aniž by vás hned nesežral nějakej hnusák z vesmíru. Někomu to možná přijde jako velká nuda, ale zkuste se do nich vcítit…Už , nic tak znovu…, už tam jste, tak a teď je to o něčem jiném co. Mým úkolem není někoho přesvědčit, ale říct to zásadní PROČ se mi to líbilo. Nápad, zpracování, atmosféra takže asi tak. ()

PavelVanekArt

Bavilo mě to víc než jednička, i když citelně chyběl Krasinski, ale náhrada v podobě (za mě vždy a všude vynikající) Murphyho byla více než dostatečná. Úvodní scéna s počátkem invaze je jeden z nejlepších úvodů za poslední roky v post-apo filmech. Chci třetí díl a chci ho hned. 4* a.k.a 85% ()

campix

Naprosto ukázkový případ toho, že ne každý úspěšný film má potenciál na to, aby měl i úspěšné pokračovaní. Tiché místo bylo svým způsobem zjevením, když přistoupilo k hororovému žánru po svém. Bohužel se tenhle filmový svět prvním filmem poměrně vyčerpal a podruhé už tomu chybí moment překvapení. Nepříjemný pocit, že sledujete něco jenom protože první film vydělal spoustu peněz a muselo se točit pokračování, se vám vkrádá do mysli téměř od samého počátku. Co bych ocenil, je úvodní intenzivní sekvence (takhle bych k tomu přistoupil a neměl bych problém). Zbytek bohužel nezaujal. Emily to bez Johna prostě neutáhla a nepomohl ani zádumčivý Cillian Murphy. ()

LasT_Olt

V kině jsem byl naposledy 30.8 na Tenetu, takže účet za abstinenci je 10 měsíců. Byl to krásný den. Přijdu do cinestaru. Všude plno lidí. Jdu si koupit lístek. Chvilku čekám, za přepážkou moje spolužačka ze střední. Čau Moni, jak to jde? Na piču. Ty? Taky. Dej mi tiché místo, někde nahoře. Musím ti říct, že příští týden jde do kin rychle a zběsile. Ok. Koupím si Sprite a M&M, a jdu dovnitř. Uvelebím se v té kožené sedačce a pak se rozjedou reklamy. Docela nic moc. Prý začíná příětí týden FF. Pak následuje nejlepší část promítání v kině - zkouška zvuku Dolby Atmos. Pro tuhle blbost já žiju. 20 vteřin, kdy tě zvuk naprosto odrovná. Pak sleduju film. Uteklo to rychle. Když se zvedám, periferně se otočím o 90 stupňů do prava. Sedí tam holčina, asi 18. Usměje se na mě, tím úsměvem, že je všechno zase ok, i když oba víme, že ne. Oplatím ji to a jdu pryč z kina. Když procházím chodbou, vidím další reklamu od Vona Benzína na jeho nový rodinný film. Ne díky, snad příští rok. Vylezu ven, chci jít ještě do antikvariátu, tak si zapálím cigaretu. Přijde ke mně bezďák 70+. Hej ty jebáku, nemáš cígo navíc? Opomenu fakt, že mě nazval jebákem a dám mu ho. Pak tam 20 minut stojíme a kecáme o tom, co si myslím o tom filmu, takže takový real life čsfd. Po dvaceti minutách to přijde. Hele, jsem ze Slovenska z Lasic, za 50 ti předpovím budoucnost. To mě rozesměje. Nejen, že jsem po skoro roce byl v kině, ale ještě jsem potkal Lasického věštce, za pade ti předpoví budoucnost a za dvě kila minulost. No a jak bych vlastně ohodnotil tenhle film? Mým tajným snem je, že jednoho dne budu mít poloviční charisma Cilliana Murphyho. Je fakt sympatický. Jsou tam nějaké hluché místa, hlavně konec mi přišel fakt amatérsky uříznutý, to tam rovnou John mohl napsat, nezapomeňte přijít za tři roky, aby jste se dozvěděli, jesli Emmett vykrvácel. Co už, beru co je, v tom kině je teď stejnak velký hovno. Až mě to zaráží, vzhledem k tomu, že bylo skoro rok zavřené. ()

laik_60

kde sa vzal tu sa vzal pri mori zrazu stál ... ostrov, kde si žli ludia v pohode pusťali si muziku opekali klobasky, pokial ... no ale sluchatka zabali a hluchonema hrdinka zachranila cele ludstvo .... pche ()

čidlo

Už konečně něco koukatelného na úrovni prvního dílu, možná o ždibet lepší....75-80% Už se nemůžu dočkat Paroží... ()

BoXBe

Jediné trápení, které mi Quiet Place II přineslo, byli dva malí puberťáci s bonbony v plastové krabičce na sedadle vedle, kteří to vzali jako útok proti podstatě filmu, kterým je absolutní ticho. Zážitek to ale nepokazilo. A zážitek to byl. A byl intenzivní, přestože chvílemi třeba i dost předvídatelný. Ale jinak jde o příjemnou o sázku na jistotu, sázku na ticho, sázku na blízké setkání třetího druhu, sázku na boj o přežití a ta sázka se bohatě vyplatila. Z filmu čiší velké sebevědomí a vetřelčí atmosféra a za to Krasinski zaslouží poklonu. Opět se filmu povedl začátek, který nepustí ve stylu Spielbergovy War of the Worlds. Hodně kvituji trojblok fabrika - molo - lékárna a chválím i jednoduchý scénář, který story nekomplikuje a soustředí se na podstatné, kvůli čemu divák přišel do kina. Na atmosféru. Pokud to trojka vystupňuje stejně chytře jako třeba třetí Planeta opic, tak se Quiet Place zapíše do dějin. A pokud to jen o kousek nastaví, jako třeba Terminátor III, tak, po pravdě, se vůbec zlobit nebudu. Protože takhle brilantně s tichem a napětím pracuje v kinech málokdo. To si zaslouží diváky i pochvalu. Jo a radost vidět to v kině po COVID půstu. Jeden si připomene, čím je kino jedinečné. ()

NiWi

Oproti prvnímu dílu tu chybí nápaditost, a některé dějové zvraty zavání klišé. Nicméně to, v čem byl první díl tak dobrý (hutná atmosféra, tísnivé napětí a nápad samotný) funguje i ve dvojce. Ta nás zase posunula o kus dál, ukázala nám trochu více ze světa beze zvuků, možná toho mohlo být více, ale film alespoň dobře odsýpá a nezdržuje se zbytečně na místě. ()

FrankSusta

První díl mě dokázal ohromit a emocionálně rozpulit (na jednu stranu jsem na ty nemyslící idioty posílal přání moru, na stranu druhou jsem brečel). A to samé jsem bohužel očekával i od dílu druhého. Nuže... to jsem asi moc neměl. Na stranu první je to opět extrémně dobře natočený film, s fajn efekty (až na poslední záběr), ostrou kamerou, úžasným zvukem, perfektní hudbou, skvělými herci (Cillian Murphy je božan)... na stranu druhou to opět doplácí jako díl první na nesmyslně jednající postavy, jejichž jednání mě opět donutilo řvát ,,Mor na ně!'' Ale druhý díl doplácí na další, novou věc! A tou je to, že moment překvapení (v rámci celofilmového budování napětí) se již kvůli odhalení monster a zjištění, že jdou zničit brokovnicí, jaksi vytratil. A tak si to film pokouší kompenzovat nesmyslnými a zbytečnými lekačkami, které v jedničce nebyli. A i tak fungovala dobře, dokonce lépe. - ale nemůžu říct, že by nevylekali. Vylekali, to určitě, ale pak se ten efekt prostě po pěti vteřinách vytratil.  Konečný verdikt tedy zní: je to dobrý film horší než první, ale John Krasinski se svým režisérským stylem dost věcí zachraňuje. Proto se třetího dílu bojím, jelikož Michael Sarnoski je pro mě úplně neznámá půda, a jestli série klesne jen trošku níž, už to nebude nadprůměrná podívaná, kterou doposud Tiché místo mohlo klidně reprezentovat. ()

CinemaRanger

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Osm dlouhých měsíců bez kina a 3 roky čekání na pokračování jednoho z nejlepších hororů minulé dekády. Lepší otvírák letošního filmového léta snad ani nemohl být. Tiché místo II je totiž neskutečně intenzivní podívaná, která tu doposud nebyla a hravě zastiňuje svého předchůdce a hromadu dalších současných hororů. Vše je velkolepější, akčnější i hororovější a ani na minutu vás nenechá si oddychnout. Už jen samotný úvod, tedy zrod apokalypsy, je nepříjemný a správně chaotický. No a posledních cca 30 minut jsem ani nedýchal a jen čučel na plátno a vstřebával, co se děje. Krasinski opět perfektně zrežíroval a i zahrál. Sice měl jen jednu scénu, ale celou si ji ukradl pro sebe. To ale neplatí jenom o něm, všichni hrají skvěle. Zejména pak Cillian Murphy svou postavu ztvárnil opravdu úžasně a díky tomu je přirozená a uvěřitelná. Nepříjemná atmosféra postapo světa přímo chrčí z plátna. Tuna napětí se valí a po dlouhé době jsem zase u nějakého filmu bál a lekal jumpscarů. To však samozřejmě i díky hudbě od Beltramiho a kameře. I zde se točilo na 35mm film. A je to prostě nádhera. Dlouhé záběry, skvělá práce s osvícením.  A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – Práce se zvukem.  Ten je neskutečně vypiplaný, během děsivých scénách správně nepříjemný a lekačky díky tomu fungují skvěle. Ten přechod z ticha do úplné hlasitosti je prostě báječný. Quiet Place Part II je děsivý, napínavý a i emocionální zážitek, který byste si neměli nechat ujít. 9,5/10. ()

StanislachKo

Ako som bol pohoršený, keď som odchádzal z kina z pôvodného filmu... Teraz mi išiel v telke počas žehlenia a užil som si ho podstatne viac. A trklo mi, že vlastne je vonku pokračovanie. A je to fakt dobré! Intro priam geniálne. Je tu origins, trochu Krasinského (ktorého som nečakal, že ešte uvidim), prestrihy (obzvlášť zvukové) z pohľadu ako to je a ako to vníma hluchá dievčina... Super. A post hlavnej postavy prebrala dcéra a rodinný poloznámy. Výborne vystavané, klišé všetkého druhu nechýbalo a musim povedať, že z tohto spraviť frenčízu typu Resident evil, by som bol veľmi rád. Úprimne sa teším na Part: III. ()

SeanLSD

Ďaleko zábavnejšie ako prvá časť, keďže sa to už toľko neserie okolo rodinných pút a namiesto statického prostredia farmy prichádza ozajstné putovanie a objavovanie postapokalyptického sveta. Navyše so zosilovačom a brokovnicou je to zápolenie predsalen zábavnejšie ako s tichým našľapovaním a vyplašenými očami. Najprv sa zdalo, že chcem radšej prequel ako pokračovanie, ale napokon to bolo dostatočne výživné a paralelné prestrihávanie napínavých sekvencií po väčšinu filmu je vyslovene virtuózne! Na rozdiel od prvej časti som sa nenudil ani chvíľu. ()

Radiq

Kromě toho, co jsem zmínil už u prvního dilu, se tady moc nového nedočkáme. Leda se to tam víc hemží těmi tvory a jsou víc na očích a je tam víc akce a je tam jeden nový herec - Cillian Murphy. Jinak tím moc uchvácen nejsem a třetí díl dám už asi jenom z nudy, než že bych byl opravdu zvědavý, co se tam bude dít - počítám, že se to bude zabývat tím, jak lidstvo uvede svět zpět do normálního stavu a zbaví se těch mimozemských potvor nadobro (v potitulkové scéně ale určitě za doprovodu dramatické hudby ještě jednoho přeživšího ukážou, aby si nechali otevřená vrátka na další díl). ()

Sabrewulf odpad!

Neuvěřitelně sebestředná sračka. O co tomu Krasinskimu jde? On nám tu servíruje ULTRAHLOUPOUČKÝ film (ještě hloupější než jednička) se vší namachrovanou vážností? Naprosto průměrné scény, které běžně vídáme v jiných hororech, podává tak strašně důležitě a přehnaně dramaticky, až je člověku stydno za tuto snahu uplést z hovna bič. Čím víc tu frašku dramatizuje, tím víc na přesdržku je. Navíc si hraje na Nolana tím, že roztříští dvě/tři scény, které mezi sebou neustále přepíná ve snaze gradovat. Nutno podotknout, že tenhle postup už mi leze krkem i u samotného Nolana a když to někdo okatě kopíruje, je to samozřejmě ještě horší. Murphyho mi bylo hrozně moc líto, jak se ztrapňuje v této samolibé zhovadilosti (hlavně u scény na mole, která byla mega WTF). K hloupostem ve filmu nemám sílu se vyjadřovat nějak ve velkém, protože tam jsou kiksy každou chvíli, já jen zmíním, že mě totálně vytáčelo, jak emzáci reagují na zvuk zrovna podle toho, jak se to hodí scénáři, takže když například nahání v nějaké továrně hlavní hrdiny a dělá při tom mega bordel, rozhodí všelijaké plechové sudy a jiné překážky, které se válí po hale, tak ty šíleně hlasité zvuky kolem sebe úplně ignoruje a dál nahání hrdiny, kteří nedělají téměř žádný hluk. Stejně tak vyhazuje z lodi oběti, které při pádu do vody šplouchají na všechny strany a přesto chce zaútočit na Murphyho, který jen tiše šlape vodu. A fakt, že tito emzáci, kteří ovládli svět, neumějí plavat, podrazil nohy celé této frančíze tak moc, až úplně zůstává rozum stát nad červeným hodnocením. No a poslední věc, která mě srala ze všeho nejvíc, je velmi známé klišé, kdy záporáci útočí na hrdiny vždy v mnohem pomalejším módu než u běžného komparzu na porážku. V praxi to vypadá tak, že jakýkoliv člověk z komparzu udělá nějaký hluk a ve vteřině je u něj emzák, okamžitě sekající do oběti, zatímco když udělají hluk hlavní hrdinové, emzáci se k nim blíží tak zkurveně pomalu, až je to trapné a když už se v jedné scéně po tom posraném plížení k té hluché holce (mimochodem neskutečně hnusná držka ta herečka) přiblíží a má ji na dosah, tak ten kokot na ni prostě zblízka začne jen řvát, aby jí, nedej bože, něco neudělal! Uff. Fakt nechápu to pomatení mysli diváků v hodnocení i návštěvnosti, vždyť ten sranec se ani nikam neposunul a stále přešlapuje na místě. Smrtelně vážné, do sebe zahleděné hovno. ()

UhLee

(9/10). 4. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Po osmi měsících konečně do kina. A po shlédnutí Tichého místa II. jsem věděl, že to byla ta správná volba. Husina od začátku do konce a jenom jsem si utvrdil, že kino je prostě láska na celý život. Já jsem byl jako zamilovaný.. Motýli v břichu, chlupy mi stály a hltal jsem každou scénu tohoto filmu. Ta kino - pauza, ale v žádném případě nenadržuje filmu, který je vážně skvělý a po odchodu z kina jsem byl plný emocí. Příběh nám opět odhalil část mozaiky, kterou nám John Krasinski pomalu skládá a velmi se mi líbil úvod. Naladil nás na temnou náladu s našimi velmi dobře slyšícími kamarády. Poté už to byla napínavá krasojízda. To prolínání mezi postavami byla taktéž správná volba a v konečné důsledku to na člověku zanechá devastující stopu. Jo.. Měl jsem na krajíčku. Kdyby film trval ještě o pár minut déle, tak už bulím. Návrat do kin jako hrom. Tomuhle filmu to hrozně přeju. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)