Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

Rozjimatel

2,5 Vôbec nechápem, čo bolo režisérovým zámerom, uniká mi akýkoľvek zmysel tohto filmu. Film prebieha v niekoľkých časových rovinách, pričom všetky boli nezáživné. V jednej Jackie riešila zariadenie Bieleho domu, v ďalšej zariaďovanie pohrebu, potom v jednej spomínala na tragické udalosti pre redaktora časopisu Life a napokon v poslednej išlo o akúsi spoveď duchovnému. Najviac mi vadilo, že to je strašne strojené a preafektované. Ani sa mi nechce veriť, žeby bola Jackie až takáto afektovaná (hlavne v dobe pred tragickou udalosťou) a naivná. Nataliu Portman mám rád, ale ani ona ten film nedokázala zachrániť. Síce je tam zrejmá podoba vo výzore, aj sa ju celkom úspešne snažila napodobňovať, napriek tomu tej postave nedokázala vdýchnuť život. K súčtu mínusov musím prirátať ešte otravnú hudbu. ()

Jaro_slav

Film hodně podobný Královně, ale o něco hůř napsaný, takže excelentní výkon Natalie Portman byl trochu bojem s neexcelentní režií. Ale na ty čtyři rudý to stačí mj. proto, že je to další film nutící vás gůglit pravdu a srovnávat. ()

Klajnik

Film, na který sice koukat jde, ale po zamyšlení musí každý inteligentní jedinec dojít k závěru, že se jedná o velmi zbytečný počin. O tom ale až později. Nejdřív bych rád napsal něco k představitelce samotné Jackie, herečce Natalii Portman. Já si tuto herečku nedokázal oblíbit z mnoha důvodů. Zde mě ale vyloženě unavovala. Lze v komentářích ostatních uživatelů zpozorovat, že nejsem jediný tohoto názoru. Slyšel jsem, že Natalie Portman odkoukala z různých záznamů expresi v obličeji samotné žijící Jackie Kennedy, aby její ztvárnění bylo co nejautentičtější. To však posrala taky. Opravdová Jackie byla ve videích, kde mluvila o Bílém Domu mnohem přirozenější. Natalie ji zahrála upjatou, křečovitou, zatrpklou, nejistou, znuděnou a vyzařovala z ní extrémní hloupost. Takto nesympatická je tedy hlavně v sekvencích výše zmíněných. Mimo tyto scény nahradila křečovitou upjatost velká míra afektovanosti, které neprospívá ten nejhorší možný mluvený projev. Proč Natali Porman mluví tak znuděně? To nezní smutně. Zní to skoro až otráveně. Hlavní postavu nešlo poslouchat ani pozorovat, jelikož Vypadá fyzicky extrémně slabá. Tintítko, které by odfoukl větřík. Její hubené malé tělíčko působí ještě ubozeji v kontrastu s tou velkou hlavou, kterou opticky zvětšil ten debilní účes. Teď tedy už k samotné absenci smyslu filmu. Proč bych měl koukat na film s nesympatickou postavou, která celý film jen blbě čumí, všichni se k ní chovají velmi jemně, přestože očivdně musela všechny strašně srát. Jackie ve filmu vlastně celou dobu řeší, jestli si její mrtvý muž zaslouží průvod, nebo bude stačit pohřeb v katedrále. Řeší, kde bude odpočívat jeho tělo a další banality. Za celou dobu se tam nestane nic zásadního. Celé je to navíc zabalené v tupózní náboženské igelitce. Uslyšíme, jak Jackie svým dětem říká "Tatínek je v nebi." Dokonce i ten samotný atentát je tak odfláklý. Jakoby tento samotný akt nebyl téměř vůbec důležitý jako poukázání na to. Jak byla Jackie smutná. Ke konci se začne mluvit o jakémsi odkazu JFK, který nadále přetrvá. To už si tvůrci museli vycucat z prstu. Ovšem, že nějaký odkaz přetrvá. Tvůrci ale nechtěli poukázat na to, proč byl Kennedy velký prezident, co se snažil změnit, jaký to byl člověk, proč umřel... oni pouze chtěli nechat Natali Portman vyřknout tuto větu, protože to zní dobře. Film sám o sobě nemá žádnou informatvní hodnotu. Původně jsem chtěl dát za 2/5, po uvědomění si tohoto fakt dávám pouze 1 hvězdu za vkusné vizualní zpracování. ()

bobstock

Smutná zpověď ženy, kterou díky lásce k prezidentu Spojených států zná celý svět. Hrůzné chvíle během atentátu i celý společensko-politický rituál bezprostředně po něm. Zoufalost, odvaha a osamění ve změti politických figur a truchlícího národa nepříjemně sálá, bohužel však celý film. Unylé herectví při prohlídce Bílého domu je jedinou bezstarostnou chvilkou hlavní postavy, kdy mi nestačí pro řádné procítění pomalu se blížící tragédie. 65% ()

filipvrbik

One man show- vlastně one women show- vlstně abychom byli genderově korektní jako New Yorské a Londýnské metro- one human show Natalie Portman, která je jako vždy úžasná-vůbec se nedivím, že tu s náskokem vede žebříček nejoblíbenějších hereček... No k samotnému filmu- kromě Natalie toho moc nenabídne, a bez ní by vlastně nemělo smysl film točit, přestože je natočen kvalitně, asi bude širší publikům nudit, takže spíš umělecký snímek....60% ()

smetyl

Jackie je životopisným filmem, který se předem vzdal svých ambicí, když se rozhodl vydat cestou vyprávění v řádu pár dní mezi atentátem a pohřbem manžela ústřední postavy. Z historického hlediska jsme se tak dozvěděli naprosté minimum faktů a plytký děj nepřekvapivě začíná nudit velmi brzy. Natalie Portman zachraňuje situaci velmi výrazně, ale i tak jejímu ztvárnění manželky Kennedyho chybí k dokonalosti hodně. Přičteme-li nesympatickou hudební složku a nevýrazný casting, asi těžko mohu někomu doporučit, aby na Jackie vyrazil do kina. Po řemeslné stránce toho není moc co vytýkat, povedených záběrů bych našel vícero. Nicméně, pokud se chcete dozvědět více o manželce JFK, kupte si o ní raději knihu. ()

PanTumnus

Je neuvěřitelné jak rozporuplné reakce nový snímek Pablo Larraína působí. Současný stav, při psaní této recenze je následující. Na česko-slovenské filmové databázi 69%. Na té mezinárodní imdb 73%. Do toho naše vlastní Mirka S. přichvátala s hodnocením 55% a web moviezone.cz dokonce pouze se 30%. Jackie je snímek jež mapuje události těsně následující po atentátu na J.F. Kennedyho očima jeho manželky. Tu zde ztvárnila excelentní Natalie Portman která skvěle nastudovala způsob jakým Jackie O. mluvila, jak se pohybovala či dokonce jak se usmívala. A to ve třech polohách. Jackie před atentátem aka. veselá Stepfordská panička, Jackie bezprostředně po atentátu aka. zdrcená a nas... a nakonec týden po tragédii aka. autentická hulička cigaret. Všechny tyhle polohy jsou zvládnuté naprosto precizně a přesto že si někteří lidé stěžují na až roboticky přesné ztvárnění slavné ženy, je třeba si uvědomit že paní Kennedyová je ve spojených státech pojem, jehož devalvování skrze hereckou akci by přineslo jen zlou krev. Oscarová nominace je zde právem zasloužená. Co snímku v mnoha očích, v četně těch vašich, sráží či může srážet body je i jeho snobskost. Vše je zde naprosto perfektní a luxusní. Šaty, účesy, místnosti a dokonce i všichni lidé kolem. Mínus pro jedny a vítěztví pro ty kteří přijmou tuto stylizaci, jež k atmosféře a měkkému osvětlení všech scén naprosto sedí. Stejně tak jako ke charakteru ústředních postav. Jednou z nejpůsobivějších scén celého filmu je celá situace ve které přijde atentát a vše bezprostředně po něm. Celé je to natolik silné, skvěle zahrané a nasnímané že každému kdo se alespoň trochu otřel o umění tvorby snímků, musí vytrysknout slzy do očí. Sama o sobě si pak zaslouží zmínit scéna ve které Jackie prochází Bílým domem. Vším tím luxusem a falešným pozlátkem, přičemž jí na šatech stále zasychají krvavé skvrny z hlavy jejího manžela. Zde je třeba mluvit o až téměř geniální filmařině, která vzbuzuje přesně ty emoce které chcete v danou chvíli cítit. Proč tedy všechny ty rozporuplné reakce, 50 procentní hodnocení, hejty a tak dále? Ono je to vlastně brutálně prosté. Záleží na tom jak moc vás zajímá osobnost samotné Jackie Kennedyové. Jak moc jste ochotní přijmout fakt že snímkem není životopisem v pravém slova smyslu ale že se doslova babrá v emocích jedné ženy která je, nebo spíše chce být, natolik dokonalá až to může být divákovi nepříjemné. Samozřejmě pár chyb by se tu našlo. Třeba jedna scéna jež se komrcá na hraně přijatelného klišé, nebo předposlední třetina, která je i přes krátkou stopáž snímku 99 minut, opravdu zdlouhavá. Přesto nemůžu jinak než počin režiséra Larraína velebit. Dobrá práce. ()

JohnyD

Oscarový životopis na zakázku, so skvelou Natálkou, troma mrazivým scénami a úžasne znepokojivou hudbou od Mica Leviho a jeho nominácia na Oscara za hudbu úplne zaslúžená. Proste taký poetický film, ktorý ukazuje svoju silu vo svojom tichu a hudbe. 6/10 ()

Chudobka

Nedalo se na to dívat. Natalie Portman mě nepřesvědčila ani na okamžik, že je dobrá herečka. Byl to slabý výkon, i její dabing. Jackie v tomto filmu působí nesympaticky, nevěrohodně. Co jsem se o ní dozvěděla?. Nic. ()

ypres.bass

Zezačátku se mi to teda moc nelíbilo. Problém jsem viděl hlavně v tom, že film se vlastně skládá ze tří vrstev Jackie v té době / Jackie+novinář / Jackie+kněz. No a film začíná tou částí s novinářem. A tuhle vrstvu jsem Portmanové nevěřil. Ty ostatní vrstvy byly dobré, ale s tím novinářem byla prostě hrozně prkenná. Přiznejme si to, tenhle film měl být a rozhodně byl "one woman show" a ta steadicamová kamera až v obličeji tomu dost prospěla. Tady musím opět zmínit představitelku hlavní a defacto jediné regulerní role - ta ženská má neuvěřitelnou mimiku. Jo a JFK fakt dost vypadal jako JFK ()

Fifer

Typický pseudo-art. Artové vyznění má přebít fakt, že film nemá žádnou zápletku. Jenomže koho baví pozorovat 100 minut hroutící se manželku? Ano, Portomanová umí hrát, ale když se ve filmu nic neděje, těžko to může utáhnout. Dojde na všechna klišé typu: pláč a smývání krve ve sprše (za tuhle scénu by každý režisér zasloužil kopanec do koulí), popis zhroucené manželky, jak viděla kusy manželovy lebky atd. Kéž by to natočil Greengrass, to by byla, panečku, jiná jízda! Podívejte se raději na Youtube na dobové záběry. ()

theSaint

Tak tohle byl oříšek. Nebýt dvou tří scén, které dokázaly vtáhnout do děje a zprostředkovat diváku onu tíhu okamžiku, tak bych se tím snad neprokousal. Portman působila nepřirozeně a to především ve scénách filmování z Bílého domu. Je mi naprosto jasné, že se pokoušela přiblížit co nejblíže originálu, ale ona strojenost a touha být co nejvěrnější předloze se ukázala jako kontraproduktivní. V určitých momentech se tato strojenost ztratila, ale celkový dojem je velmi rozporuplný. Film mi připadal jako kamerové cvičení než jako ucelená výpověď. Hudba, která by mohla snímek podpořit a krýt mu záda, byla rušivá. Pouze závěrečný Camelot považuji za dobrou volbu. Podruhé už bych to nezvládl. ()

cmuchalprvni

Nechronologické zpracování děje, herecký ansámbl, kamera, soundtrack, to vše je skvělé. Ovšem téma filmu, příběh, hrdinka mi přijdou neskutečně nezajímavé až nudné. ()

Ombak▼Penari

Neuvěřitelně neživotný film. Ačkoliv se Natalie Portman na roli určitě velmi nadřela, tak částečně vinou bezhlavého scénáře a částečně asi i vlastním pojetím je její Jackie naprosto nezajímavá a ve většině případů i poněkud afektovaná postava, která se celý film potácí mezi zarputilou snahou postavit se kritické situaci a mezi okamžiky, kdy se pod vahou situace bortí. Ale ani v jedinou chvíli to není upřimně ona sama, ani jednou není cítit, že by se člověk dostal pod slupku první dámy nebo naopak oběti atentátu a poznal, jaká Jackie vlastně ve skutečnosti byla. Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, protože minimálně se na Natálii v její roli dobře dívá, ale film je prostě opravdu jen nafouklá bublina bez kloudného děje a vyústění, která většinu času nudí. ()

BOURQUE

Atmosféra filmu ako aj výprava je dostatočná. Celé je to však príliš statické (niektoré scény by mohli byť bezpochybne vynechané) a bez väčšej zápletky. Celé to zachraňuje skvelá a nestarnúca N. Portman, ktorej dávam tretiu hviezdu. Pred jej skvelým výkonom (zaslúžená nominácia na Oscara) opäť dávam dole svoj „imaginárny“ klobúk. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

GOREGASM

Jelikož jsem si nenastudoval o Jackie nic víc, než že v ní hraje Natalie Portman, byl jsem překvapen velmi těžkou a neústupnou atmosférou, která snímek neopustí ani s posledním záběrem. Jackie je totiž velmi niternou studií lidského zármutku, v tomto případě manželky amerického prezidenta, Johna Fitzgeralda Kennedyho, Jackie. Emocionální síla snímku vychází z jeho zaměření na detail, kterému dává křídla nejen fantastická kamera a celková kompozice, která exceluje především v exteriérech. Režisér zároveň udržuje po celou stopáž velmi intimní pouto s hlavní hrdinkou, která si prochází osobním peklem. Velmi depresivní, ale o to lépe nervovou soustavu stimulující kus filmařiny. 90% ()

Nikkilee

Bolestný! Ale nejvýstižnější slovo pro tenhle snímek asi bude to, které tady již bylo zmíněno několikrát a to - zbytečný! Iritující soundtrack, nic nového jsme se o Jackie jako takové, ani o incidentu nedozvěděli a výkon Portmanové byl tak afektovaný a nepřirozený, že jsem se musela smát. Opravdu byla ve velké křeči a nedalo se jí věřit nic. Hodně špatně napsaná NUDA! Škoda peněz i času. ()

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (viac)