Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Nix

Tak jo, setkání otce a syna jde do konce. Ono to zní skoro jako pohádka pro děti. Je to takový roztomilý díl, ale zase tu Ford exceluje. Buď měl štěstí nebo věděl, co dělá. Ale i díky této postavě ho člověk musí řadit mezi herce, kteří mají na kontě opravdové kultovky. Tento díl vše uzavírá a hezky se odebírá ke spánku. Ale asi v té době netušil, že bude spoustu lidí tyhle věci oživovat a posouvat dále a já jsem za to rád. ()

Hellknight12

Záverečná časť je za mňa tiež veľmi dobre spravená. Hlavne sa mi páči koniec ako sa Dark Vader otočil a zachránil Luka. Viac asi k tomu netreba.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Abdul

Důstojný závěr Hvězdných válek stojí a padá na závěrečném velkolepém finále, jež je přehledně rozsituováno do tří linií. Samotný závěr a rozluštění z pochopitelných důvodů, daných dobou vzniku, postrádá očekávanou grandióznost a oslavy. Ovšem ti kanci v Jabbově paláci a maličtí Ewokové na Endoru jsou lehkou ranou pod pás tvůrci nastolené fantazii. ()

Bukiet

Sága se uzavírá. Uzavírají se příběhy Luka i Anakina a to tím, že se spojují. Konečně víme, kdo je hlavní padouch, konečně víme, že proroctví, ať už bylo jakkoliv získané, mělo nakonec pravdu. Luke se sice stal, po Anakinově pádu na stranu zla, nositelem vyvolení, ale je to přece jen Anakin, díky synově víře v dobro skryté v otcově duši, kdo ničí řád Sithů a s ním i celé Impérium. Proroctví je naplněno. Zůstává jen poslední okamžik, kdy se šťastnému Lukovi objeví Obi Wan, Yoda a Anakin, žijící teď v Síle. Když jsem viděl restaurovanou verzi šestého dílu před léty a spatřil jsem místo Anakina starého Anakina mladého, byl jsem lehce v šoku a říkal jsem si, že to Lucas s těmi předělávkami starých dílů trochu přehání. Po shlédnutí celé ságy v jednom zátahu mi tato změna připadá opodstatněná. ()

Tiiso

Tento díl je více naivnější a líbivější. Bodejť. Dobro zvítězilo a můžeme slavit. Je zřejmé, že generace, která se rodila při vzniku první trilogie nemá ráda tak jednoznačný výsledek v dnešní tvorbě a takovýto konec názve sladkým. Jsou zde některé scény lepší a některé horší a co se líbí jedněm vadí druhým. Ale jako celek je to pořád skvělý film ačkoliv já osobně ho pouštím sobě nejméněkrát z celé hexalogie. ()

JamesLeon

Některé scény za začátku byly docela zdlouhavé, ale závěr byl výbornej. Sice se asi Star wars nestane mojí srdcovou záležitostí, ale kouká se na to hezky. ()

RajCZitko

Star Wars je prostě dokonalý příběh z budoucnosti. Nechápu, jak toto může někdo nemilovat. Sice tento díl vedl už k docela rychlému zakončení, ale i tak jsem to žral až do poslení minutky. ()

Ogrb

Jasně, Ewoci jsou otravní, dialogy trapnější než jindá, do dokonalosti to má sakra daleko, ale stejně je to nezapomenutelnej zážitek. Narozdíl od nové série... 9/10 ()

Rodin

Nikdy se mi nepodařilo pochopit celosvětové šílenství ohledně této série vypuknuvší. Jsem velký fanda sci-fi a fanrtasy, ale s tímto hybridem jsem si nikdy nedokázal poradit. Z mého pohledu to mohlo být zajímavé, dokud mi nebylo patnáct. To jsem se ovšem neměl příležitost k sérii dostat. V dospělosti jsem se už jen divil. Ovšem kdybych viděl Poklad na Stříbrném jezeře až po pětadvaceti, asi bych jej zařadil někam blízko k odpadu, zatímco dnes je to pro mě kultovní záležitost. ()

Sláveček

Výborné výborné výborné. Dokonce i vtipné a dojemné. Nevěřil jsem, že se budu v nějákém z dílů Star Wars hlasitě smát. A že jsem si dovolil utrousit pár slz, to mi promiňte. Nevím, jestli se to u sci-fi vůbec sluší. Ale pryč s předsudky. Pro mě to byl skvěle zahraný, v žádném případě trapný, jak jiní píšou, velice povedený díl s dobrým koncem. Jak jinak ... tak to má ale být!! Navíc jsem neztratil pozornost ani na minutu. Nějáké ty drobnosti odpouštím a dávám plný počet. ()

Myrddin

Podle mě nejhorší díl série, George Lucas sice napsal úplně skvělý scénář, ale nevybral správného režiséra, Luke vypadá, jak nějakej kněz a ta první část filmu s Jabbou se mi vůbec nelíbí, hlavně Rancor. Prostě bych řek, že kdyby si to George režíroval sám, tak to mohlo bejt mnohem lepší. ()

Izz

Osudové,temné,uměřené,jen o Ewoky slabší než Impérium.Závěrečný souboj otce se synem je jedním z nejikoničtějších filmových momentů všech dob a kdyby tohle byl skutečný konec ságy Star Wars,byla bych mnohem spokojenějším filmovým fanouškem. ()

john.h

Moc hezké zakončení. Od začátku na Tatooine, přes dobrodružství na zalesněné planetě až po konec ve vesmíru to byla špičková zábava. Velký podíl na zábavnosti má parádní výprava. A ti domorodci plyšáci byli super. Dialogy taťky se synem také paráda. No nevím co dál dodat. ()

dj_kure

Nikdy jsem se neřadil mezi fanoušky Star Wars, asi hlavně proto je na mém pomyslném žebříčku Návrat Jediho na druhém místě. Líbil se mi o něco víc než dva předchozí kousky. Souboje už byly lepší, bylo jich víc a tempo bylo taky o něco svižnější. Z té "staré" trilogie podle mého nejlepší díl a víc než skvělé zakončení jednoho z největších filmových fenoménů. 86% ()

hero_bk

Bezkonkurenčně nejlepší epizoda celých SW, perfektní ukončení. Úvod sice pomalejší (Jabba Hutt mě ani až tak netankuje), zato závěr nejlepší ze všech dílů série. Konečně překonána Pomsta Sithů, a tak to má být. ()

strixa

Trojúhleník Luke - Leia - Han už se stane konečně trochu normálnějším, 58x si vyslechneme osudovým hlasem, že it is your destiny a úsloví power of the Dark Side of the Force v nejrůznějších podobách, na Endoru žijou takový divný medvídci, který bez potíží zabíjej kamenama Stormtroopery, který je jinak potíž pořádně zničit i světelnejma mečma...ale i přes to všechno to má opět spád, kouzlo, atmosféru a hlavně ten optimistickej konec, kterej si všichni zasloužej, takže i přes výhrady to rozhodně považuju za jeden z lepších dílů. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)