Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

voltamper

Filmy s Al Pacinom sú zážizok. Filmy s Robertom De Nirom sú zážitok. Dobrý film sám o sebe je zážitok. Tu máme absolútne zosúladenú kombináciu tohto všetkého. Prvotriedne ingrediencie dávajú ešte lepší, ako prvotriedny bonbónik. Chcel by som napísať, že lepší, ako prvotriedny, je už len nultý, ale tým by som to asi všetko znegoval. Sledovať dvoch totálnych profesionálov robiacich si svoju prácu - Al Pacina idúceho po krku De Nirovi, je viac, ako zážitok. Obaja sú takí fantastickí, až som sa pristihol pri úplne uletenej kacírskej myšlienke, že najlepši bol Val Kilmer. Scéna, kde Pacino sedí na káve s De Nirom, je podľa mňa absolútny vrchol svetovej kinematografie. V tej scéne z môjho televízora sršalo toľko charizmy, ako z raketoplánu pristávajúcom na Marse. A ja som skákal od nadšenia. ()

LEOM

I přes dlouhou stopáž v HEATu není moc chvil, při kterých si divák oddechne, absolutně nabušená jízda od začátku do konce. Pacino, De Niro a nad nima Mann - jednoduše to funguje. Asi nejlepší film Michaela Manna. ()

freddykruege

Opravdu neskutečná podívaná. Nedokáži si vybavit lepší film z akčního/krimi žánru. Sešli se zde pravděpodobně dva nejlepší herci generace a obzvláště výkon Al Pacina je neskutečný. Množství dokonale napínavých situací, mistrovská režie, skvělá hudba, scénář, pefrektní závěr... Dokonce sympatizujete s oběma stranami, což se také nestává tak často. Tento snímek bych mohl chválit do nekonečna, pro mě je to prostě 100%, ať si říká kdo chce co chce. ()

Podhorsky

RDN a AP skvělí. Vyprávěno příliš rozvláčně, rušily sondy do psychologie členů bandy. Konec muž proti muži a hra se světly perfektní. ()

FidoKuba

Vynikající film! Věřím, že kdybych viděl na plátně kina tak dám jednoznačně 5*. Skvělý výkon od skvělých herců. Není co dodat ! ()

DJKubeeCzech

Tohle je filmová lahůdka. Pánové jsou mistři a scénář je nepotápí, tempo je dunivé a stupňující, zvuk je mimořádný, vizuál podmanivý. Masterpiece. Myslím, že řešit délku tohoto filmu je úplně mimo, podobně jako např. u Kmotra, Schindlerova seznamu nebo Pána prstenů. ()

Chobotano

Hrozně bych chtěl být v opozici a něco zkritizovat, ale fuckt jsem nenašel vůbec nic, kurva! Dokonalý majstrštyk po všech myslitelných stránkách. 100%. ()

Necrophobic

Filmy s mým nejoblíbenějším hercem Robertem De Nirem si nikdy nenechám ujít .Někdy jsou lepší ,někdy jsou horší nicméně je tam De Niro a to stačí. Tohle je ale parádní pecka kde mu brilantně šlape na krk sám Al Pacino a to už je napováženou.Jedna z nejlepších kriminálek co jsem kdy viděl.Skvělé obsazení ,skvělá režie,dobrý scénář a film neuvadá ani při takřka tříhodinové stopáži. ()

manipulant

Paráda. Sice trochu delší stopáž, což může někomu vadit, ale v mém případě vůbec. Napínavý děj, skvělé obsazení, akce i bez přestřelek, i když v tomto filmu je jedna z nejlepěích, co jsem viděl ve filmu:) ()

ciapok

Ked si reziser nie je isty, zvoli komedialne akcne krimi, tam sa da vzdy vyhovorit na ironiu, ak sa posmykne. Heat vsak ide na istotu, funguje ako Bugatti veyron - luxusne, vykonne, elegantne, drsne. Skoda len toho privareneho spoileru z plechu v podobe zaveru filmu ()

Gafro007

Kombinace Roberta de Nira a Al Pacina, v kombinaci s dobrým režisérem nemůže dopadnout jinak než bravurně. Napínavý děj, skvělé herecký výkony od obou herců a zajímavá zápletka. Scéna z restaurace, kde vedou oba dva mrazivý dialog je jedním z vrcholů filmů. Oba dva jsou si povahově podobní, oba dva jsou v tom co dělají nejlepší, oba dva k sobě chovají respekt, ale vyhrát může jen jeden. Doporučuji film každému, kdo má tyto herce a nefalšované napětí rád. ()

GiorgioB.

Mám rád oba hlavní představitele. Mám rád kriminálky, gangsterky, a to obzvlášť ty, ve kterých jeden z nich hraje, počínaje samotným Kmotrem, kde hrají oba a úplně nejlíp... Ale toto? Al Pacinovi se na straně zákona nějak nedostává charismatu, De Niro předvádí standardního drsňáka, kterýmu to pálí, ale stejně si prostě nějak nemůže pomoct. K jejich postavám jsem pociťoval čím dál větší averzi. Jedině Val Kilmer mě příjemně překvapil. De Nirova přítelkyně taky ušla. Kevin Gage jako Waingro měl něco do sebe. Pár akčních scén, jistě... Pustil jsem si tenhle film nedávno coby dosud neobjevenou perlu a vzápětí mi došlo, že už jsem ho jednou viděl, jenom jsem na něj zapomněl, i přes svou nepopiratelnou nadprůměrnost - mi časem splynul s masou průměrného spotřebního materiálu z televize... ()

Ranulf11

Jednoduše paráda, zákusek z té nejlepší čokolády a smetany. Přestřelka po vyloupení banky je naprosto luxusní, to nejlepší, co jsem kdy viděl. Herecké obsazení je jedním velkým koncertem. Perfektní kriminálka. ()

Eclipsis___

Jedna hviezda dolu za stopáž... ono by to určite vošlo aj do 120 minút, pretože priznám sa, miestami som sa nudil. A to pri tak výborných výkonoch Al Pacina a De Nira zamrzí. Scény veľmi realistické, aj keď mi prišlo úsmevné, ako policajti povedali: pozor na civilistov, ale vystrieľali uprostred mesta 100 ton olova. Posledná scéna bola vynikajúcim vyvrcholením vynikajúceho filmu. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore