Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

Marze

Naivní film pro cílovou skupinu teenagerů. Pro mě lesklé spotřební zboží na jedno použití. Hrdinové se dlouho dávají dohromady v debatních kroužcích ze střední, přesunou se do místa hlavního děje , kde plní úkoly, vyřizují si křivdy a dělají teambuilding. V závěru konečně zaútočí nosorožci, sloni a šelmy a vrcholný vtip je vyčůrání dívky v mužském těle. S maskulinním Johnsonem bych tedy nechtěl strávit dovolenou na jachtě. ()

marhoul

Takhle má vypadat vánoční film pro celou rodinu. Lehké, vtipné, zábavné, akční, všeho tak akorát. Johnson je sympaťák, bavil mě. V kombinaci s Jackem Blackem neměli chybu. Film doporučuji všem, kteří se chtějí v kině s dětmi pobavit a nechtějí se obávat přiblblé trapárny. ()

Jirka_Šč

Dcera mě před rokem přesvědčovala, aby se na to podíval. Odmítal jsem, ale zpětně se mi to hodně líbilo. Museli se při tom značně vybláznit. Akorát, když jsem přišel za Prťaty, zjistil jsem, že už jim to starší sestra ukázala. Naštěstí Sašce nevadilo podívat se na to se mnou znova :). ()

heyda

Velmi příjemné překvapení a skutečně komedie, která funguje na mnoha úrovních. Především Jack Black a sexy Karen Gillanová tomu dávají ten správný šmrnc. I když je příběh trochu předvídatelný, tak jsem se dobře zabavil. 80% ()

rollman1

Nové Jumanji rozhodně překvapilo a jedná se tak o příjemné filmové zakončení roku. Postavy jsou fajn, herci jsou boží a především Jack Black takovou roli potřeboval. Snímek nabízí pár dobrých nápadů. Jedinou výtkou jsou horší efekty, které občas kazí dojem. Pokud však nečekáte nic převratného a spokojíte se i s filmy jako Cesta na Tajuplný Ostrov 2, měli byste být rozhodně spokojeni. ()

Flego

Jumanji je fantastické dobrodružstvo pre násťročných s malým výchovným posolstvom (mobil) a rýchlym tempom. Rýchlo začne, rýchlo skončí, rýchlo vyšumí. ()

BMW12

Tohle je zábavná, dobrodružná podívaná. Tvůrci příběh posunuli oproti jedničce trošku jinam, přepsali ho do modernější podoby a vyšlo jim to parádně. Navíc s takovým hereckým obsazením ten film ani špatně dopadnout nemohl. ()

honajz

Nečekal jsem nic moc - studentíci, triky v džungli, co z toho asi může vzejít? Ale docela mne to překvapilo. Studentíci se nechovají jako paka, dialogy taky nešustí papírem, docela to odsýpá, a příjemně mne překvapily skutečně vtipné hlášky a jejich načasování, schopnost sebeshození se, kdy i herci sami dokážou parodovat svá škatulková zařazení. Sice je jasné od začátku, jak to skončí, kdo a jak a s kým, ale tady to nějak nevadí, protože to má docela dobře napsaný scénář i dobrou realizaci, The Rock je pořád akční mlátička a na sexy Karen Gillian se moc dobře dívá, a vlastně i Jack Black jako krásná a sebestředná blondýnka nezklamal. Dobře sesazená partička, příběh, dialogy i hlášky. Jen občas zdlouhavé a nudné scény, které zdržují, někdy mírně otravují, ale naštěstí jich není tolik. A oproti prvnímu Jumani se mi líbí, že to není o náhodném házení kostkou a děsech odnikud, ale že zde na sebe věci jakž takž logicky navazují a jede se formou dokončených levelů. ()

Jinny

Uvolněná dobrodružná komedie, která si na nic nehraje. Ví přesně, čím chce být a dělá to dobře - a právě té nadsázky a toho, že postavy jsou prezentované jako figurky, ale sám film se do toho faktu laskavým způsobem naváží, si vážím nejvíc. Na rozdíl od spousty jiných soudobých dobrodružných filmů Jumanji chápe důvod, proč se diváci rozhodli jít právě na tenhle druh filmu. Výlet do džungle, který si stejně jako u prvního Jumanji nebudu mít problém zopakovat. ()

poz3n

Film s obrovským potenciálem. Kdyby se, čistě teoreticky, scénáře chopil třeba Robert Zemeckis na konci 80. let, mohla z toho být dobrodružná kultovka na úrovni Návratů do budoucnosti. Takhle se bohužel jedná jen o zábavnou a nápaditou podívanou, která ale nenabízí žádnou tvůrčí či filmařskou nadstavbu. Celý ten prvotní nápad, tedy pokus nějak smysluplně zrecyklovat původní Jumanji do podoby 21. století je podle mě až nečekaně originální a funkční, nicméně, jak tomu často bývá, nedokáže dál dramaturgicky příběh rozvíjet tak, aby si udržel kostru, správné tempo a jistou střízlivost. Hlavně ve druhé polovině se děj klasicky láme do změti digitální akce, takže originalita a ta určitá staromilnost úvodního objevování světa a jeho pravidel ztrácí na důležitosti. Dospělé herecké kvarteto je fajn, naopak mě ale iritovalo béčkové obsazení mladých verzí. Na víkendová odpoledne naprosto dostačující zábava, mám ale pocit, že potenciál byl daleko výš. 6/10 ()

HellFire

Víc než 3 hvězdy fakt dát nemůžu. Nové Jumanji je zrovna jeden z těch filmů, které jdou zcela mimo můj vkus. Nezasmál jsem se doslova ANI JEDNOU a často jsem přepínal do jiného okna, tak moc mě dění na obrazovce nezajímalo. Vysvětluji si to tím, že je film spíše pro mladší generaci, která se lépe vzhlédne v těch odkazech na videohry a sociální sítě + vůbec tu dnešní kulturu. Pro zajímavost: možná že Jumanji dá brzy celosvětově miliardu dolarů... wow :). Originál zůstal nepřekonán, tenhle remake mu vlastně nesahá ani po paty. ()

Othello

Na novém Jumanji není nejsmutnější to, že je to špatně natočená upachtěnost, která dokazuje to, že režiséři komedií zkrátka nejsou úplně vhodným materiálem k natáčení akčních či jinak velkolepých scén a jediné co ji zachraňuje je nasazení ústřední dospělé čtveřice, kde zejména Jack Black vládne v jedinečné transgender postavě propašované do rodinného filmu. Nejsmutnější je ten posun příslibu samotné hry Jumanji. Zatímco před dvaceti lety nám ona desková hra dávala dýchnout vzdáleným dobrodružstvím v neprobádaných a nebezpečných divočinách tím, že z nich vysílala proti protagonistům obrovská stáda zvěře, obří hmyz či tekuté písky s vědomím, že to tam někde venku v nějaké blíže neurčené divočině je, nová verze nás vrací zpátky na zem. V té je již jasně řečeno, že konec je neprobádaným krajům, konec je zážitkům za hranicemi známa, konec je dávání sbohem svému prahu, když jedinou možností, jak začít divoké dobrodružství je pouze v imaginárním světě v těle imaginární postavy, protože ve světě již není neobjeveného a nezmapovaného. Původní Jumanji na mě jako na dítě, nepůsobilo nijak rozjásaně, naopak nebezpečí bylo hmatatelné, velká část hraní se odehrávala na potemnělé půdě plné starých artefaktů, celý film se děl kdesi za deštivého podzimu a postava Johna Williamse byla v zásadě smutně tragická (ono přijít o celé dětství a dospívání kdesi na bílém místě na mapě...). Tahle rozjásaná estráda před nikoho neklade žádnou výzvu a je pekelně unylá. ()

Janek

Dvě hodiny utekly jak voda, ukázkově vyrobená zábava, koncept únikových her, humor těžící hlavně z přesně vybraného castingu, Rock i Hart ve své zatím nejfunkčnější roli. Hned bych šel znovu. 80% ()

eraserhead666

Tady trailer výjimečně nelhal. Je to opravdu tak slabé a trapné, jak se podle něj zdálo. Normálně mi místy bylo až stydno, že se na to vůbec dívám. ()

claudel

Neskutečně zábavné a lepší než první díl - protože přenesení lidí ze skutečného světa do hry je mnohem nápaditější než přenesení hry do skutečného světa. A promíchání charakterů dodává filmu ty správné grády a vtip - to však vyžaduje dobře zvolené herce a nedejte pak šanci komikovi Jackovi Blackovi a akční hvězdě The Rockovi. A když je doplní trapně směšný a směšně trapný Kevin Hart a sex Karen Gillan, o dokonalou oddechovku je postaráno. Takhle přesně si představuji nenáročný film, který mě baví ani chvíli nenudí a vykouzlí mi úsměv na tváři. ()

ARI50

Ne nemělo to chybu vůbec nikde člověk se neustále smál a bavil a taky díky skvělému obsazení příběhů a celkově propracovaný film víc zvířat příště a bude to top. ()

kajda.l

Exkrementální humor (ano holky, kluci čůrají ve stoje a je to děsná bžunda a když se nám líbíte a tisknete se, tak se občas i postaví...hehehe) a scénáristická beznaděj. Bohužel. Čekal jsem více. Naivka. Karen má herecky navíc, ale chápu i postava se občas musí umět prodat. Slabé 2* ()

Necrotongue

K mému velkému překvapení se mi film líbil, a to jsem se na něj původně ani nechtěl dívat, protože mám obrovský problém s Jackem Blackem. Snažím se mu vyhýbat jako čert kříži, ale tentokrát jsem nemohl uvěřit, že mi vlastně nijak nevadil, protože mě bavil příběh, jednotlivé postavy a děj byl dostatečně akční i vtipný. Dějová linie v džungli mě každopádně oslovila více, než ta reálná a romantického Dwayna Johnsona z hlavy asi jen tak nedostanu. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)