Bitka o Midway je epická sága o napadnutí americkej flotily a hrdinstve pilotov a veliteľov námorných síl, ktorí napriek ťažkým podmienkam a obrovskej nevýhode dokázali poraziť silnejšieho nepriateľa. Títo americkí bratia v zbrani pri Midway bojovali v mene demokracie a slobody, aby napokon vojská japonského cisára dostali na kolená. Šlo o jednu z najslávnejších bitiek na mori a vo vzduchu, ktorá vďaka nesmiernej odvahe a statočnosti amerických bojovníkov významne prispela ku konečnému víťazstvu spojeneckých vojsk v 2. svetovej vojne. (Forum Film SK)

Reiner

Zhlédnuto v kině a musím říci, že paráda. Film jsem si užil. Konečně něco, nač se dalo dívat. Navíc těch amerických klišé tam bylo relativně málo :) Oceňuji rodilé mluvčí (Japonci) a velmi akční scénář. No, pět hvězdiček, přátelé! ()

zdenzo

Zdá se, že každá US filmařská generace musí natočit svoji verzi Midwaye. Ta z roku 2019 je o hodně lepší než poslední Pearl Harbor s Hornetem ale o dost pokulhává za možná již nikdy nepřekonatelným Dunkerkem (2017). Přesto slušná podívaná hlavně díky skvělému obsazení. ()

Bajo.

Válečný film, který když neuvidíte při vpuštění do kin tak už se vám ho mezi těmi ostatními jen těžko podaří dohledat. No kde začít ... tak třeba tím ,že je to první válečný film co mě vůbec nechytl za srdce místo srdceryvného scénáře který by se měl zajímat co nejméně postavami je tady přesný opak každých 10-15 minut se zde vystřídá snad každý kdo byl 7.prosince 41 v Pearl Harobr nebo o půl roku později na atolu Midway . Jinak nemůžu říct ,že by to byl totální propadák efekty byly docela obstojné (hodně tomu pomohlo vidět to v kině),herci průměr ,tak u toho taky skončíme 50% ()

muti

Čítam veľmi dlhé komentáre čo sa často nevidí, film proste zanecháva veľa dojmov a to je dobre. Za mňa silné štyri ()

pollstro

Roland Emmerich se poprvé za celou svoji kariéru zaměřuje na období II. světové války, což je vzhledem k jeho žánrové a příběhové různorodosti filmů vcelku překvapující. Po ohlášení Midway jsem měl více než obavy z toho, že použité CGI bude opravdu obtěžující a že bude kazit celkový dojem z celého filmu, v traileru ho nešlo přehlídnout a v mnoha scénách vypadalo opravdu nepovedeně. Naštěstí během projekce tyhle obavy zcela odpadly, je sice pravda, že v některých scénách to CGI opravdu drhne a působí zcela nepřirozeně, ale ve většině případech se jedná o opravdu skvělou podívanou, která nabízí velmi specifický a jedinečný pohled na bitvu u Midway, která jednoznačně ovlivnila následující průběh války v Pacifiku. Obrovské bitvy jsou naprosto vynikající a nemilosrdně vtahující a jedinečné, jedná se o vskutku epickou podívanou a především letecké bitvy jsou úžasné. Bohužel, jakmile se nebojuje tak Midway značně dost ztrácí na efektivitě a tempu vyprávění, jelikož všechny postavy, až na Patricka Wilsona, jsou velmi špatné a scénář s nimi absolutně nedokáže pracovat a vnášet do nich aspoň nějakou uvěřitelnost, což je u takhle hvězdného obsazení nesmírná škoda. Roland Emmerich se taktéž nedokázal vyhnout jistému patriotismu a vlastenectví, což se nachází na obou řadách válčících stran a působí to jednoduše otravně, ale i přes to považuji Midway za úžasnou podívanou, která rozhodně neurazí milovníky válečných filmů a i přes poměrně dlouhou stopáž ani chvíli nenudí. Samozřejmě se nejedná o výjimečnou podívanou, ale ve stylu Rolanda Emmericha, který je schopen natočit obrovské přeefektované bitvy svým osobitým a jedinečným způsobem, to působí sakra dobře. V samotném úvodu se mi ihned vybavil film Pearl Harbor od Michaela Baye, který je v tomhle ohledu o mnoho lepším filmem, ať už v samotném příběhu, tak především v práci s hlavními postavami. Mile mě překvapila scéna s Johnem Fordem, který skutečně v téhle době natáčel svůj dokument The Battle of Midway, za který si o rok později odnesl Oscara za celovečerní dokument. "Pearl Harbor is the greatest intelligence failure in American history." ()

solisoli

Presne, ako pravé komunistické sovietske vojnové filmy, keď sovietsky vojak obletovaný guľkami, postrieľal celú rotu Nemcov. Takto chrabro sa tu od prezentovali Američania, ako tí najväčší hrdinovia vojny. Jedine čo zaujalo, audio vizuálne akčné efekty a svižný dej celého príbehu v naivnej TV atmosfére. Len preto tak vysoká hodnota. ()

Blazis34

Film je to velkolepý, o tom žádná. Jen na mě bylo až moc "zeleného plátna" a umělých efektů. Možná více reálnosti by mi zlepšilo divácký prožitek, ale na druhou stranu, i tak jsem se bavil. Skvělý herci, chválím také japonskou stranu hlavních představitelů (!), strhující děj i ztráty na životech bez servítek - to vše chválím. Bitva u Midway je určitě film do kina a stojí za to ji vidět. Já hodnotím za 65%, tři hvězdy. ()

klichem

Anotacia a hodnotenia plne superlativov, no film sa vobec nepodaril. Nezaujimave pasaze, hrozne efekty, nevydarena rezia. Mozno ako tv film na nedelne poobedie by som ho zvladla. Ale 2 a pol hodiny v kine na tejto nudne premotivovanej snimke nebol teda vecer podla mojich ocakavani. ()

pafka

Pokud jste se casto objevovali na zidli u PC a bojovali v nejake hre, budete ve filmu jako doma. Jakmile se zacalo bojovat, nemohl jsem se odpoutat od toho, ze na platne vyskoci game over nebo pochvala za vstup do dasli casti hry nebo vyssiho levelu. Takhle to bylo? Me se to zdalo neskutecne efektu plne, vsechny strely byly videt, maloktera zasahla, letadla horela, svitila, kazdemu horelo kridlo. A kdyz se tyhle sceny ukoncily a nastoupil "pokec", ztracelo to stavu. A kdyz na tohle same koukate uz druhou hodinu, zjistite, ze to jako zabava prestava fungovat. Sorry, ja jsem nejaky napeti moc nezaznamenal, emoce, stesti - nic, nic. A k tomu americky patos, hrdinstvi s kycovitou muzikou jako vzdy. Tohle je skoda. ()

a0001

Trápne, pózerské divadlo. Ak sa niekomu páčil umelý, precukrovaný USA brak Pearl Harbor (2001), tak zrejme sa mu bude páčiť aj tento sekundárny hnoj. ()

husak_k

Horší 3 hvězdy, asi už jen proto, že jsem to čekal speciálně od Emmericha mnohem horší. Kdyby postavy nemluvily a místo toho to mělo vypravěče jako dokument tak by to byl i dobrý film. Bohužel je to těžký béčko, plný corny hlášek a hraní si na hrdiny, ale historicky to na druhou stranu víceméně sedí. Jo a Ed Skrein je hroznej v hlavní roli. 50% ()

Facerr

Na tohle jsem se strašně dlouho těšil a musím říct, že jsem zklamaný nebyl. Tohle byl jeden z mála filmů, u kterého bych si dal i klíďo delší stopáž. Srovnání s Pearl Harborem se nabízí. Narozdíl od něj je tady míň romantiky a víc historického pozadí. Čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

Mikecat

Veľkolepé, pridŕžajúce sa realnosti, veľmi pekné detailné zábery na padajúce bomby, prístroje, páky,...skombinovaná obrovská námorná bitka zo všetkých uhlov, trochu viac priestoru mohli dať ponorke, prelínajúce sa americké a japonské velenie, spolu s prežívaním rodín hlavných hrdinov. Trochu mi vadili nekonečné zásobníky v guľometoch lietadiel, ale pekne ukázané chyby a nehody, ktoré sa stávali: spálené ruky o guľomet, roztavené železo, zle namiešaný kyslík....2,5 hodinová nadupaná akcia, z ktorej by sa dali spraviť aj 4 samostatné časti naväzujúce na seba, takto len obšírny prehľad, ale celkovo veľká spokojnosť. ws ()

Kinofil

|| PG-13 || Lionsgate || Rozpočet: $100 mil. || USA: $56 846 802 - ČR: 6 804 970 Kč - Celkem: $125 408 249 || Americká neschopnost v plné kráse pod vedením destruktivního německého režiséra. Porovnání s Pearl Harbor se to nevyhne, takže stručně - útok na hawaiský přístav se tu odbyde pár scénama s mizernou kamerou a CGI, bez napětí, bez osudovosti a bez vztahu k umírajícím postavám. Aneb to, co Bay aspoň zvládl. Vlastně to zvládl na jedničku. Chápu, že tu nejde o tuto bitvu, ale támhle tu (kterou většina Evropy nezná) a scény z Pearlu měly být jen do traileru. Problém je, že samotná bitva o Midway v ničím neviniká nad úvodní scénou. V čem si naopak rochní je zobrazování neschopnosti amerického námořnictva a pilotů, kteří neumí vzlétnout, přistát nebo trefit loď torpédem nebo bombou. Emmerich, známí na svůj patriotismus ve filmech, přišel s novým Antipatriotismem (asi si uvědomil, že je skopčák). Do toho všecho film jasně neříká (a zavěrečné titulky to potvrzují), na kterou stranu se staví. Japonsko? Čína? Rozhodně ne USA. Kamera používá špatnou perspektivu, CGI je jako z drahého ruského filmu, a známé herecké tváře jsou stejně zaměnitelné a zbytečné jako ty vedlejší. Kdyby to byl ryze čínský/ruský válečný film s americkými camei, leccos bych tomu odpustil. Tohle však měl být áčkový válečný biják od režisérá nejameričtějších filmů všech dob. 40%. ()

Wyorax

Klasický Emmerich. Spousta kvalitní akce a přehnaného amerického patriotismu, kterému museli ustoupit střihy na japonskou protistranu. V tomto případě není film dostatečně vyvážený a vypadá tak, že Japonci jsou pouze sesmolená parta ufňukaců, co dostalo pár lodiček, zatímco Američani jsou ty jediní profesionálové, co umí vše nejlíp. Verze z roku 1976 je kvalitativně o dost lepší, byť nemá moderní efekty. ()

GOGAN

Hezky natočený film, ale tak nějak rutině. Postavy mají potenciál, ale jejich příběhy vlastně vůbec emotivně negradují. Tvůrci zapomněli, že je příběh notoricky znám, takže ho jen odvyprávět nestačí. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (viac)