Bitka o Midway je epická sága o napadnutí americkej flotily a hrdinstve pilotov a veliteľov námorných síl, ktorí napriek ťažkým podmienkam a obrovskej nevýhode dokázali poraziť silnejšieho nepriateľa. Títo americkí bratia v zbrani pri Midway bojovali v mene demokracie a slobody, aby napokon vojská japonského cisára dostali na kolená. Šlo o jednu z najslávnejších bitiek na mori a vo vzduchu, ktorá vďaka nesmiernej odvahe a statočnosti amerických bojovníkov významne prispela ku konečnému víťazstvu spojeneckých vojsk v 2. svetovej vojne. (Forum Film SK)

kedu odpad!

Průběh války byl obecně úspěšný pro spojence, kteří získali významnou zpravodajskou převahu. Bitva u atolu Midway to jen a pouze ilustrovala, když japonci nechali nechráněné letadlové lodě aniž by tušili, že jsou v blízkosti tři letadlové lodě američanů. Nešlo o vyrovný bojový souboj, ale o zpravodajskou hru a Nagumova nerozhodnost jen problém prohlubovala. Samotný film by pak měl bitva pouze ilustrovat a raději se plně soustředit na práci zpravodajců, jenže to by nebyla podívaná. Škoda, že kinematografie zaměřená na válečnou tématiku zaplevelená takovou snůškou propagandy a tuposti https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Midway ()

borohub

Nejsem si zcela jistý, jestli tento film ocení skuteční fanoušci tohoto žánru, protože takových těch filmových klišé tam bylo na tento žánr příliš, dále i samotné tempo filmu příliš neodpovídalo válečnému filmu (možná jsem jen viděl málo válečných filmů). Ale musím uznat, že se mi to fakt líbilo, jedna bojová scéna střídá druhou a až na pár scén se fakt pořád něco děje. Film mě neuvěřitelně bavil a odsýpal, bitvy byly naprosto skvělé. Na filmu se mi líbilo, že tato bitva ukazovala i z pohledu druhé strany - Japonců a musím říct, že to bylo i poměrně objektivní, oceňuji i to, že Japonci skutečně mluvili japonsky. Herecky to bylo obsazené dobře, jen teda ten Woody Harrelson se tentokrát moc nepovedl. Vím, že ho hodně lidí v tomto filmu oceňuje, ale já když ho viděl poprvé tak jsem se musel smát, smál jsem se pokaždé když jsem ho viděl. 93% ()

Hemlock

Konečně po dlouhé době parádní válečný film. Bitva u tohoto atolu je jednou z nejznámějších námořních střetnutí v dějinách lidstva a vidět ji takhle perfektně zpracovanou na velkém plátně pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Samozřejmostí pro lepší prožitek je alespoň základní znalost historických souvislostí a kdo miluje letecké souboje, musí u Midwaye slintat stejně jako já. Jasně, občas tam bylo něco úsměvného, ale bezesporu se jedná o skvěle technicky zvládnutý velkofilm, plný nadupaných efektů, střelby, výbuchů a zmíním to znovu - z těch vzdušných jatek, kde se míhal jeden krásnější stroj za druhým, jsem měl husí kůži. V neposlední řadě chválím i herecké obsazení a klobouk dolů hercům ze Země vycházejícího slunce - super výkon. V této bitvě bylo potopeno celkem 5 letadlových lodí a já tento film ohodnotím i stejným počtem hvězd. ()

Fajt

Bohužel je to slátanina tří filmů dohromady. Ihned je poznat, že je vše vyrobené počítači, takže neskutečné a nemožné situace !!! No a neprůstřelní hrdinové ??? ()

stephano

Hodně známích herců, spoustu patosu, všechno natočeno ve studiu, 15x stejný záběr na bombardující letadlo a pak byl konec. Proč se takovy filmy točí? netušim ()

Arccos

Když jdete na Emmericha, mužete mít právem obavy, že film bude spektáklová koňovina. Proto jsem byl celkem mile překvapen, když Bitva u Midway přece jenom dopadla lépe. Pořád spektákl, kde je vše náležitě přehnaně akční, ale tentokrát dává smysl, drží se historických událostí a je uvěřitelný. Líbilo se mi to a vy běžte do kina na velké plátno. Na druhou stranu, nelze se vyhnout srovnání hned se dvěma filmy na stejné a podobné téma. Tím prvním je Bitva o Midway (1976), který je dozajista přehlednější. Tím druhým je Pearl Harbor (Michael Bay, 2001) a tady se pozastavím spíš nad technickou stránkou: Ten Pearl Harbor, o 18 let starší, totiž vypadá líp! Opravdu, CGI trikové záležitosti v Midway vypadají divně, uměle, ploškově. ()

Gallienus

Z filmu jsem neměl velká očekávání, takže jsem nebyl příliš zklamaný, ale přesto to mohlo být lepší. Bylo zde poměrně dost věcí co mi úplně nesedlo, kdybych o té bitvě nic nevěděl, užil bych si snímek více, ale takto mě tam iritovala spousta historických nepřesností nebo rovnou hloupostí. Přitom je zde oproti původnímu filmu vcelku i dost dobrých a zajímavých scén. Pro mě a to musím hodně ocenit, byl záběr na paluby letadlových lodí Kido Butai v době útoku amerických střemhlavých bombardérů, jsou totiž takřka prázdné…, což je historicky přesné a správné, za to tvůrcům filmu děkuji. To co bylo naopak nepřesné a řekl bych i hloupé, byla účinnost japonských AAA zbraní, ta byla v reálu mizerná, ve filmu je zodpovědná za většinu amerických ztrát, což je prostě špatně. Byl to CAP letadlových lodí, kdo sestřelil přes 90% útočících amerických letadel. To co mě na snímku hodně překvapilo, bylo vyzdvihování Jamagučiho, jistě byl určitě schopnější než-li jeho nadřízený, nicméně zde nejspíš zafungovala jeho poválečná aura, spíše než historická skutečnost. Jeho hlavním atributem a ctností bylo, že přijal zodpovědnost za japonskou porážku (na rozdíl od svého nadřízeného) a zemřel na své vlajkové lodi, byť se mohl zachránit. Dělá to z něj možná morálnější důstojníka se smyslem pro povinnost, ne však lepšího velitele, protože jestliže byl tak kvalitní admirál, prospěl by své zemi více živý než mrtvý… Film považuji spíš za zábavu, ne historicky přesný popis bitvy. ()

helrohir

"Midway" je v prvom rade až nečakane zábavný blockbuster. Emmerich je režisér, ktorý síce tematicky točí skôr plytké filmy postavené na efektoch a akcii, ale toto remeslo mu ide stále výborne. Pritom treba oceniť, že v tomto filme sa takmer do puntíku drží historických faktov, nič si neprikrášľuje, vyhýba sa nadmernému pátosu, a pritom film stále funguje ako zábavný a zároveň poučný film. Pozitívne kvitujem, že v priebehu filmu nám režisér ponúka pravidelné dávkovanie vojnových scén, a neurobil z filmu to čoho sa obával - nudné taktizovanie a nekončené čakanie na jednu bitku v závere. Okrem úvodného nepodareného remaku útoku na Pearl Harbor, sú ostatné akčné scény natočené na úrovni, hoci kredit im uberá nie až tak vydarená triková stránka, ktorá občas vyzerá naozaj lacno. Medzi jednotlivými akčnými scénami je väčšina deja len vatovou výplňou, ale niektoré dialógy či výstupy hercov napriek tomu dokážu zaujať. Samotné obsadenie je plné známych mien, pričom zaujímavejšie party tú majú skôr vedľajšie postavy ako Quaid, Eckhart či Harrelson. Zvažoval som aj priemerné hodnotenie, ale keď si film porovnám s neustále omieľanou verziou z roku 1976, ktorá si miesto reálne natočených leteckých súbojov tiež "pomáhala" zábermi na pozadí či dokonca archívnymi zábermi, a naviac tam bolo oveľa viac romantického balastu, dám tejto verzii o hviezdu viac. 70%. ()

Mamlas

Zajímavý a místy velmi dobře natočený vojenský film. Jen občas se mi zdálo, že děj trochu nenavazuje a ztrácel jsem se ve spoustě jmen a podobných obličejů. Ale každopádně slušný film. (62%) ()

mikhail

Takto si predstavujem poctivo natočený akčný film, kde história nedostane príliš na frak. Emmerich je stále zárukou kvality v tomto odvetví. ()

tkey

Povedené zpracování tohoto zápasu a vnímání války z obou stran je tu vynikající. Možná to mohlo mít větší kohorenci, ale když vezmu v potaz sound-track a grafické zpracování i casting, tak to na ty 4* bude. ()

Mistr_Moon

Michael B. předvedl před 20 lety lepší práci a hlavně zábavnější film. Tady se akorát 2 hodiny opakuje jedno a to samé pořád dokola a je to fakt nuda. ()

Ivoman

Dalo se na to dívat jen kvůli hrdinským japončíkům. Ve filmu mě překvapily některé dost odfláknuté CGI efekty. Na to kolik ten film stál ... ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (viac)