Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že neznámý vrah zaútočí znovu. Uplyne rok. Ocitáme se v městečku Twin Peaks. Pod rouškou poklidné středostavovské idyly bují síly temnot a vládne strach. Nevinné tváře některých středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře, zbývá posledních sedm dní života... (oficiálny text distribútora)

dANo

Lynch sa rozhodol, že nám týmto filmom trochu "uľahčí" pochopenie seriálu Mestečko Twin Peaks a ako to už pri jeho filmoch chodí, tak sa mu podarilo akurát tak parádne zamotať myšlienky v hlave ešte viac... Ale ako jeho fanúškovi mi nepríde iné, než sa mu za to poďakovať. ;o) ()

Imune

Klasická "Lynchovka" - absolutně jsem to nepochopil. Po filmu jsem se musel hodně zamýšlet, abych došel vůbec k nějaké teorii jak to všechno mohlo být. Každá scéna skrývá svoje tajemství, bez kterýho se těžko chápe celej film. Ale každopádně hororová atmosféra k nepochopitelnýmu příběhu docela sedí, dokonce se mi to líbilo i víc, než Mulholland Drive. 75% ()

Brain-D

Další tzv. divný film od Davida Lynche. Podle mě je to jednoduché jako facka a je do toho přímíchané fantasie a trochu nelogiky. I tak je to pěkné dílo. Hudba a atmosféra perfektní...asi se budu muset kouknout i na seriál) ()

zdenny

Jaký mám napsat komentář k filmu, který nám osvětluje populární seriál, který já jsem tak splul? Já nevím. Myslím si, že toto bylo natočeno jako bonus - prostě jen proto, aby se to svezlo na vlně úspěchu stejnojmenného seriálu. Protože má seriál hodně fanoušků, kteří uvedení tohoto filmu s díky kvitovali. Mi to ale připadalo zbytečné, hysterické, přisprostlé a nicneříkající. Skutečně ano. A vlastně jedno pozitivum to mělo - Loiru Palmerovou divák nemusí litovat, protože zjistí, že je to promiskuitní feťačka, kterou zneužívá její sociopatický otec. Což ale znamená, že člověk by se neměl dívat prvně na tento film, nýbrž na seriál. Po tomto přelynchovatělém braku by seriál sledoval málokdo. ()

VanTom

Ryzí "psycho-lynchovina". Poslední dny života Laury Palmerové, šílící z nezvladatelných běsů, jež ji strhávají do dekadentní temnoty, svérázný režisér hypnoticky nanáší na halucinační plátno, hemžící se kanonádou bizarních výjevů a WTF vizí. Což dvojnásobně platí pro počátky pátrání agentů FBI. Je to jeho hra na luštění nerozklíčovatelného, která může dávat smysl asi pouze při určitém rozpoložení divákovy mysli, konstelaci planet a konkrétním počtu stromů v hustém lese zároveň. Celovečerní předfilm se tedy řadí k těm divnějším epizodám. ()

fabecc1222

Když máte tvůrčí dvojici, a jeden z nich odpadne, tak je logické, že se celý styl přenese směrem k tomu, kam inklinuje zbylý tvůrce. Film Twin Peaks je tak víc Lynch, než seriálové Twin Peaks. Každopádně se zde dozvídáme dost o posledních dnech Laury, ale i o věcech, které jsou důležité pro komplexní pochopení (pokud to vůbec jde) mytologie Twin Peaks. Trpaslík, Bob, Mike, k tomu se ve velké míře rozjíždí věci okolo prstenů. Ve výsledku tak film nabídne víc otázek, než odpovědí. Jako příprava před 3. sérií, která mnohdy v (ne)vysvětlujícím trendu pokračuje ideální. NEKOUKAT PŘED 1. SÉRII!!!! ()

jitrnic

Z prvních asi tak dvaceti minut jsem měl nepříjemný pocit, ře se Davidu Lynchovi nepovedlo znovu navodit atmosféru Městečka Twin Peaks, vzápětí mě ale film tak pohltil, že jsem mu ten začátek rychle odpustil. Opět skvělá zlověstná atmosféra, opět několik bizarních postav, navíc výborná Sheryl Lee v roli Laury. ()

ganz

Bez znalosti seriálu nemá tento snímek cenu sledovat, ale s ní je to prostě další lynchovo dílo které plně pochopil asi jenom on( a možná ani to ne). Líbí se mi způsob jakým zde lynch navozuje strach a musím říct že na mě to zabírá.(miluju větrák a jeho zvuk(= ) Bohužel všechny lynchův osobitý styl neosloví, ale možná že je to dobře. Film byl výborný, taková třešnička na dortu za seriálem.( který mám raději) ()

mrx.friend

Viděl jsem to poprvé: první půlhodina mě alespoň dokázala zaujmout pro svoji mysteriózní detektivní zápletku (jistě, neustále mrkající Kiefer mě také držel v pozornosti), nicméně zbytek, poslední dny Laury Palmerové, pro mě byla nuda a utrpení. Dal jsem tomu čas, a protože je Lynch pověstný svými snímky, které jsou geniální pro svoji nepochopitelnost, později jsem se z ničeho nic odhodlal a v naději, že tomu možná přijdu krapet na kloub, viděno podruhé. Jenže se stejným výsledkem - zase jsem byl "lynchován" ... :D Konečně jsem tohle dílko docenil až po zhlédnutí celého seriálu, takže né nadarmo se říká 'do třetice všeho dobrého'. A i když film předchází seriálu, je to povedená tečka za celým Twin Peaks fenoménem... 8-) ()

vyfuk

Ah můj bože. Nejsem si jistý, proč, jak a vlastně kurva znovu proč. Tenhle film měl být jistým "vysvětlením" a nebo celkově odvyprávěním toho, co se dělo v seriálu a tak. Ale to jediné nedělá. Kupříkladu celá první půlhodina absolutně nedává sebemenší smysl. Asi chápu, že tu jsou nějací nadpozemští tvorové, kteří perfektně všemu rozumí a napsali o tomto asi padesát esejí a měli třináct přednášek. Ale co já vím, že jo, já jsem jen tupý buran z vesnice, co filmografii vůbec nerozumí. Ne teď vážně. Je hezké, že vím něco víc, než začal seriál, ale tohle všechno byl skoro až výsměch a nedávalo to absolutně smysl. Když jsem měl za sebou asi dvacet minut materiálu o hovně, začal jsem pochybovat o tom jestli se mi celý Twin Peaks vůbec líbilo. Přemýšlel jsem jestli tohle prostě nevypnout a nenapálit tomu odpad. Jednoduše řečeno, jsou zde lidé, kteří mluví o nadčasovosti a genialitě. A ty to lidi akceptuji a chápu jejich názor. Na oplátku tedy očekávám, že přijmou mou verzi, která zní, že jde o přeplácanou definici irelevantnosti. ()

Autogram

Vraj sa tento film nemá pozerať bez dokonalej znalosti súvisiaceho seriálu. Ja som to skúsil a nakoniec som rád, že som seriál nevidel. Videl som už viac ťažko pochopiteľných aj úplne nepochopiteľných filmov, tento by som zaradil k tej prvej skupine a režiséra by som za to určite nezlynchoval. Okrem tej častej nezrozumiteľnosti nie je filmu čo iné vyčítať, má silnú atmosféru, napätie, hudbu, hercov hrajúcich odušu, a pútavosť, že by som si vôbec nevedel predstaviť ho nedopozerať, hoci som si musel dať aj prestávku. Preto mu nemôžem dať dve alebo menej hviezd, a viac ako tri by to bolo asi so znalosťou seriálu. ()

dragon94

Nekoukejte na film pokud jste neviděli seriál. Kvůli spoilerům se připravíte o možnost užít si to co je na seriálu nejlepší. Zároveň je třeba říct, že seriál je mnohem mnohem mnohem lepší. Filmu chybí seriálová atmosféra, spoustu postav, absurudní humor, více dějových linek atd... Zkrátka to co bylo na seriálu nejlepší. Naopak zde David Lynch využívá naplno toho nejhoršího co se v seriálu objevilo, protože mu to dává záminku k tomu, že nemusí absolutně nic vysvětlovat a nechávat tak postavy, blouznit, mizet a objevovat se jak se mu zrovna zachce. Absolutně se neobtěžuje představovat postavy nebo jim dávat nějaký smysluplný děj, protože počítá s tím, že už víte o koho se jedná a jaký děj je po událostech filmu čeká. Ke všemu u několika postav samoúčelně některými událostmi totálně změní to jaký charakter mají ty postavy v seriálu. No a jakoby nestačilo tohle všechno tak zde Lynch má spoustu naprosto zbytečných a nesouvisejících scén, které asi mají působit umělecký dojmem, ale osobně neshledávám na 10 minutové scéně z baru, kde přes hudbu není slyšet slova (postavy jen otevírají pusu a nic neříkají) nic uměleckého. 1* 20% ()

Philoun1

No to zas byla jednou parádní atmosféra opravdu s chutí sem si to užil. Tenhle snímek je oproti ostatním ,,lynchovkám" celkem dobře stravitelný. ()

Styxos

Jako prolog s vykecáním celé pointy seriálu to funguje dobře, jako film však nikoliv. Kdy by to Mistr Lynch nenatočil, nic by se nestalo. Takhle je z toho jen průměrný odvar nadprůměrného seriálu. Bohužel... ()

rubik1

Po skončení filmu som si myslel všeličo a jediné čo ma mrzí je že som nevidel ešte predtým seriál. Pretože na ten som všade čítal len a len chvály. Fire Walk with Me asi naozaj nedokáže doceniť niekto kto nevidel seriál a preto aj moje dojmy z tohoto filmu sú veľmi rozpačité. Určite som veľa vecí nemal ani len šancu pochopiť a navyše to bolo miestami dosť nudné (hlavne tá scénka v bare). Ale ako Lynchov fanúšik si dávam záväzok že si seriál zoženiem a pozriem si ho (aj keď to bude asi dosť trvať) a potom si ešte raz pozriem aj Fire Walk with Me a som presvedčený o tom že sa mi bude páčiť oveľa viac. Ale na Davida Lyncha aj napriek tomuto miernemu sklamaniu nedám dopustiť. ()

giovanni3

Lynche zbožňuji pro mne to je pan režisér a tak jsme se těšil až shlédnu další jeho film, ale jsme zklamán.. Mysterióznost tu byla, ale tak nějak vyšuměla nikam, scénář mne taky 2x nenadchl... čekal jsme mnohem mnohem víc = pouhé 3z5. (Pozn.: seriál jsme neviděl) ()

latvar

Tenhle film mě absolutně nic neříká a děsně mě nudil. Zajimavý byl úsek, kde agenti FBI vyšetřují vraždu, ale jakmile se to posunulo o rok dál, tak to ztratilo veškerou kvalitu a nebýt začátku, tak dávám odpad. 25% ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (viac)