Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že neznámý vrah zaútočí znovu. Uplyne rok. Ocitáme se v městečku Twin Peaks. Pod rouškou poklidné středostavovské idyly bují síly temnot a vládne strach. Nevinné tváře některých středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře, zbývá posledních sedm dní života... (oficiálny text distribútora)

andrii

...zaneseno je tisíci zel, svíráno rudým dechem. Velké oko merčí exhibici plnou zvratů jiskřivě záludných zvráceností. Vráceni na místo činu....Otevíráme další a další předchozí dveře. Vítáme mysl roztrhanou na cípy, ponořenou do původního řečiště. Ještě nepadli andělé padlé ženy, která poraněna byla trny modré růže, nástrahami zkažené rozkoše. Zhoubné smilstvo. Zhoubné je být umazaný vlastní krví, opovážlivé smývat skvrny, zatmívat stopy tělesných i duševních špinavostí. Její rty plné chtíče, které neváhaly nalíčit se, hříchem nasáknout se. Trůn temnoty čeká na toho, kdo do krajností spěchá. Naklonit se a sáhnout si do kolébky věčného bipolárního, rozdvojeného svět/l/a, neprobádaných, nejtajnějších z utajovaných vrhů ze zrcadel nebezpečného transu, bolestných odlesků neřestí strachu. Ve spodním šupleti dehtují charaktery, halucinogenní vášně chladu, vulgarita, ďábelská sodomie v těle se rodí. Provokativně, promiskuitně, smyslně se v nočním doupěti točí erotická spirála, omamně se užívá kapek černé magie. Jsme bezhlaví jezdci pronikající nepropustností, pijáci neobvyklosti. Jste zváni na planetu samotného Mistra úleků, na dvůr traviče klasických žánrů, lovce zanícených odstínů, do rezidence krále šalamounské show démonických stavů, tříštivých, dokonalých triků, vystřelujících těžkých myšlenek v bárce hypnotické agónie. ()

chelseaman22

Lynch není originální - je to narcistický exot patřící do pražské ZOO! Ke každému jeho snímku by měl být vydán průvodce, aby každičký prosťáček byl alepsoň nepatrně v obraze. Kéž by jen fim pokračoval ve stejných notách jako prvních 30 minut! 80% P.S. Úvodní taneček byl ironicky bombastický! ()

LeoH

Jmenuju se Annie, byla jsem s Dalem a Laurou. Hodný Dale je ve vigvamu a nemůže ven. Napiš si to do deníku. Jak mi tenhle krátký monolog panečku kdysi dokázal zrychlit tep. Když se teď nemožné stalo skutkem a Lynch začal připravovat nové díly Městečka, nějak mi přestalo vadit, že FWWM neobsahuje takových nápověd víc, naopak mi začalo připadat, že vazby na seriál jsou málem nadbytečné, z povinnosti, že by mě ten sešup jedné hříšné dívčiny na nejčernější dno zoufalství s jiskřičkou naděje dokázal uchvátit i bez nich. Ani půldruhá hodina vystříhaných scén z boxu The Entire Mystery mě tím pádem nesejmula tak, jak by se asi stalo dřív. — Al Strobel alias Mike čili Jednoruký muž tvrdí, že tenhle film je třeba vidět čtyřikrát, aby člověka zasáhl naplno. Počtvrté to pro mě bude příště, tak uvidíme. (Dodatek – květen 2016: Tak nic, plný zásah se nekonal, víc už toho tam pro mě asi není.) ()

filmmovier

Zase jsem si myslel, že to chápu, fakt jsem byl přesvědčenej o tom, že je to všechno fakt pochopitelný, ale holt prostě zase ne. Tenhle film je zejména v závěrečných dvaceti minutách naprosto to nejbizarnější a nejpodivuhodnější, co jsem dosud z celého Twin Peaks a svého dosavadního života viděl a ta neskutečná divnost byla skutečně extrémní. Což je samozřejmě pochvala jako Brno :). Naopak prvních dvacet minut tam asi být nemuselo (ovšem kdyby se to nějak vyvíjelo v seriálu, nebylo by to úplně od věci), ale díky za Coopera alespoň takhle. Ovšem jednu věc chápu stoprocentně - že Laura Palmerová byla zfetovaná kurva a naprosto nesnesitelná a nesympatická kráva, takže se tomu vrahovi skutečně nedivím. Je fajn vědět, jak k tomu všemu došlo (mimochodem, kdyby tady byl ještě náhdou někdo, kdo Twin Peaks neviděl, tohle si pusťte až po seriálu) a i když to bylo zejména ve druhé polovině poměrně strhující, místy to bylo fakt dlouhé. Dlouhé záběry, nudné scény, ten úvod (i když možná je to nějak důležitý, moje paranoia je po tomhle seriálu na opravdu vysoké úrovni), ale není to nic, kvůli čemu bych musel ubrat hodnocení. Protože tohle je skutečné umění, skutečná Lynchovina a Lynch je neskutečnej pán a já mu přicházím na chuť čím dál víc. Známé postavy jsem viděl rád, ale buď je hrál někdo jiný, nebo měly málo prostoru - v obou případech je to škoda. Jo, a rozhodně NERIP, Lóro! 100%. ()

Motinski

Rada na začiatok, ak ste nevideli seriál nemá zmysel aby ste si pozreli film. Väčšinu veci nedocenite alebo nepochopíte. Ak chcete seriál niekedy vidieť, tiež sa tomuto radšej vyhnite. Spoilery by mali silný dopad na zážitok aký Mestečko Twin Peaks vie ponúknuť. No a teraz k veci. Fire walk with me je dar pre fanúšikov ktorý sa môžu opäť vrátiť k známym postavám. Začiatočné vyšetrovanie vraždy Teresy Banksovej ma bavilo, no poriadne som sa ponoril do príbehu až pri pustení ikonickej zvučky. Vtedy mi skoro vyšla slza od šťastia, nepreháňam. Lynch dokázal vytvoriť identickú atmosféru, Sheryll Lee a Ray Wise boli bezchybný a na prekvapenie mi ani nevadilo preobsadenie Donny. V druhej polovici som ale našiel hluché miesta, pár častí mi prišlo ze tu nemuselo byť a celok by bol svižnejší. Slabšie epizódy seriálu mali tiež malátne tempo, no pri celovečernom prequeli mohli dupnuť na plyn. Uťahané psychadelické scény vždy potešia ale Lynch to vie aj lepšie. Trochu som možno dúfal v návrat viacerých postáv, no našťastie mi bolo všetko vynahradené pri Grandfinale. Lepšie si záver ani neviem predstaviť. Twin Peaks je óda na surrealizmus odohrávajúca sa v skutočnom svete a som rád že sme dostali pohľad na posledné dni Laury Palmerovej. Nebolo to dokonalé, ale väčšinu času intenzívne mrazivé a zároveň krásne. Ďakujem. ()

Sokkk_y

Lynchovka jak vyšitá. Seriál jsem neviděl, takže filmovou verzi jsem během sledování totálně nepochopil. A nejhezčí na tom je, že naprostou většinu nechápu ani teď. ()

Shetland

Tento film jsem shlédl aniž bych viděl pilotní film či seriál, takže film pro mě nedával moc smysl. Hodnocení možná upravím poté co shlédnu někdy pilotní díl. ()

Lachtaan

Další haluz od mistra nevysvětlitelných šíleností, který funguje jako prequel k jeho nejslavnějšímu dílu, s nímž dobyl televizní svět v počátku devadesátek. Zpočátku lze ledacos chápat, ani ne od poloviny jste ale vhozeni do takového mišmaše zvrhlostí, že ustálené tvrzení “zůstává rozum stát” rozhodně nestačí. Asi bude pro hlubší pochopení zapotřebí konečně zakusit i navazující seroš, pak třeba film docením zpětně. I přes uvedená negativa je ale David Lynch režisérem, jehož snímky člověka svým způsobem nemálo fascinují. [viděno na MUBI 20.9.2023] ()

Endyis

Miluju Lynche a temhle film!!!! Nehorázně skvělý počin. Nejlepší "horor", co jsem kdy viděl! Byl jsem vyděšen, smál jsem se, náhle měl pocit příjemného mrazení. SKVĚLÁ VĚC!!!! ()

BS

Typická Lynchova ujetost, bohužel jsem jí viděl dříve než jinak dokonalý seriál a vím kdo je vrah Laury Palmerové :( ()

terunka003

Twin Peaks, strašidelné, napínavé × nudné, ničí nepřekvapující. Čekala jsem od toho víc. Sice jsem byla seznámena s tím, co se dělo před smrtí Laury Parksové, ale nic vysvětlujícího a ohromujícího to nebylo. Seriál je podle mě mnohem lepší. Rozhodně nepopírám, že jsem se opět úspěšně lekala a děsila se Boba a šíleného schozofrenního otce. A líbila se mi slečna na letišti v červených šatech. " Fire, walk with me..." ()

PiLgRiM

Takovýhle filmy by se měli točit pořád! Lynch je jak dítě na pískovišti, plné nápadů a nesplněných přání. Tady se vyblbnul dokonale. ()

uiu

Po úžasných 7 dílech první série + pilotním filmu a asi prvních devíti dílech druhé série (zbytek druhé série je prapodivná telenovela - tedy až na poslední díl) přichází film od mistra Lynche, který nám ukazuje, co se dělo před příjezdem agenta Coopera do Twin Peaks. Parádní režie a oblíbené schyzoidní scény, tedy vše, co se od Lynche dá očekávat, zlepší pokaženou náladu z chabých dílů druhé série a vrátí nám chuť se i podívat na tu první znovu. ()

noriaki

Typický Lynch, v tom dobrém i v tom špatném. Filmařsky brilantní, skvěle zahraný, natočený a ozvučený, ale i když je pojat jako vysvětlující, nepochopil jsem z mytologie prakticky nic. Jediné co jsem si odnesl, je pohled na události posledních dní života Laury a objasnila se mi motivace některých postav. Film je sice prequel ke slavnému seriálu, ale vyzněním navazuje až na druhou sérii. Těm kteří Twin Peaks neviděli, doporučím Fire Walk With Me odložit na později. ()

venison

Bohužel nejslabší článek Lynchovi skládanky :-( Postrádala jsem humorné postavičky Twin Peaks, postrádala jsem agenta Coopra a jeho trefné dedukce a komentáře, ve filmu byl přílišný přebytek Laury , která mi již v seriálu nebyla zrovna jako sympatická.. Sheryl Lee na to má zkrátka herecky nejmíň :-( Dopředu lituji diváky, kteří neviděli seriál, protože na tomto filmu nemohou bez souvislostí chápat absolutně nic.. Je to jen slabý odvar, který se jen patlá v "minulosti", vše již bylo jednou řečeno a nepodává žádná další vysvětlení.. ()

rockwoman

Vzhledem k tomu,že jsem jako první viděla seriál, postrádala jsem tu Larušku Boylů s jejíma sexy pihama.Ta se mi v roli Donny líbila mnohem víc. To je jediné malinkaté mínus nad kterým jsem tolerantně přivřela kukadla. Jinak nemám co bych vytknula. Příjemný doplněk po skvělým seriálu. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (viac)