Doktor Spánok

• Česko Doktor Spánek od Stephena Kinga (viac)

Film nadväzuje na príbeh filmu Osvietenie (Stanley Kubrick), ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti, ku ktorým došlo pred 40 rokmi v hoteli Overlook. Teraz už dospelý Dan Torrance (Ewan McGregor) sa usilovne snaží vyrovnať so svojim hrôzostrašným zážitkom z hotela a nájsť pokoj v duši. Všetko sa ale zmení vo chvíli, keď sa stretne s Abrou, odvážnym mladým dievčaťom, ktoré je obdarené mimoriadnymi schopnosťami označovanými ako „žiarenie“. Abra inštinktívne vycíti, že Dan má rovnaké tajuplné nadanie ako ona a obráti sa naňho so zúfalou prosbou o pomoc. Neľútostná Rose a jej nasledovníci totiž čerpajú energiu zo „žiarenia“ ďalších nevinných detí a pre dosiahnutie svojej nesmrteľnosti sú ochotní urobiť čokoľvek. Táto dvojica spojí svoje sily a pustí sa s Rose do nemilosrdného boja na život a na smrť. (Continental film)

EagleSK

Film bol tak na trojku, ale prepojenie na Overlook hotel ma potesilo, za to je ta stvrta hviezda. Subjektivne je to taky priemerny polohoror, dobre sa na to pozera, ale k dokonalosti by to chcelo mozno vyssi rozpocet, alebo ineho rejzu.... Neviem... ()

majorzeman13

Spokojenost ! Skvělej McGregor a ještě lepší Rebecca Ferguson a její klobouková Rose. K tomu fajn postava Abbry....Zřejmě nejlepší z filmovaný S. King lonska ! ()

Wolv3rine

Extrémně nevyvážené. První půlku sem dal jen s hodně velkým přemáháním, a vůbec tomu nepomáhá ten televizní look, ukrutně nesympatický herecký obsazení a téměř nulová atmosféra. V druhý půlce se to začne řezat a nějaká ta zábava se konečně dostaví, ale scénáristovi očividně došly nápady a tak se uchýlil k levný kopírce originálního Shining od Kubricka. Škoda, potenciál tam byl celkem slušnej.... ()

Zaks

Po druhej DC projekcii sa nedá ináč, ako za plný počet. Shining bola, z môjho čisto subjektívneho pohľadu, kravina, ale toto je ozajstný skvost. Je to skôr fantasy ako horor, ale to vôbec neuberá na kvalite. Výkony hercov, vizuál, strih, dlhé zábery, hudba, prepracovanosť jednotlivých charakterov a nakoniec to najlepšie - atmosféra, všetko bolo proste perfektne zladené. Film som si doslova užíval, každú sekundu. ()

jarkametelka

Muj instinkt mi napovidal,ze pokracovani Osviceni nebude moc kvalitni film.A muj instinkt me nezklamal.Ten,kdo ceka,ze to bude neco jako Osviceni bude hodne zklamany.Misto toho,aby se tvurci soustredili na vypraveni okolo hlavni postavy,tak misto toho do scenare namichali mix carodejnictvi,prevtelovani,zabijeni deti kvuli jejich dusim(ja osobne nemam rad na platne zabijeni deti) atd.Tyto motivy jsou snad v kazdem druhem horroru.takze zadna originalita.Snimek se toci kolem jedne sekty,ktera je pronasledovana,jak McGregorem,tak cernosskou teenagerkou(pripominajici postavu z Marvelu),ktera nakonec v prubehu filmu bere McGregorovi prostor a strhava na sebe vis pozornosti...Hlavni postave tak chybi hlubsi psychologicky motiv.Je totiz jen figurkou,ktera je citliva na paranormalni jevy.Kubrick z knizni predlohy vytezil maximum.V tomto dile reziser malo doloval a scenar mu v tom taky moc nepomahal,spis naopak.Snimek je asi spis urcen mladsi generaci.Neni v nem nouze o lekacky.Ty,ale film nespasi.Na druhou stranu jsou v nem momenty,ktere se budou fanouskum horroru libit.Me osobne mrzi,ze se snimek nevydal cestou do hlubin hlavni postavy a nerozviji tak prvni Osviceni... P.S.Nenechte se zmast prvni desetiminutovkou,ta me totiz nalakala a necekal jsem,ze to nakonec bude jinak,nez jak se to na zacatku jevilo. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Svět je temné, hladové místo plné příšer. Ale pak jsou tu i tací, jako ty." Pokračování filmu Osvícení 1980! Ewan McGregor před lety unikl vraždícím rukám a sekeře svého otce. Je osvícení, díky čemuž vidí duchy. Taky chlastá první ligu a občas se s někým serve. Ovšem jinak vede poměrně slušný život. Ten naruší Rebecca Ferguson, která má sektu, co zabíjí osvícené, jelikož z nich čerpají neutuchající životní energii. Dalším cílem sekty je třináctiletá Kyliegh Curran s níž je Ewan takzvaně propojen, takže ji nenechá ve štychu. Odkazuje to na Osvícení 1980: Soundtrackem, přímými citacemi a dokonce i místy. Ano! Je tu návrat do míst, kde to všechno začalo. Doktor Spánek určitě obstojí samostatně a bezesporu se může zalíbit části publika, které Osvícení nevidělo. Nemá ale cenu čekat děsivý horor, dočkáte se spíše jen mysteriózního pohlazení. Prospěla by tomu kratší stopáž. Jinak nadprůměrně zdařilý film a ne jen díky skvělým hercům. Osvícení byla nuda, ale tohle je fakt skvělý! - 80%. ()

Duffson

Naprosta pecka a hodne velke prekvapeni. Kdyz jsem tehda poprve slysel, ze to je spojene s filmem Osviceni, nejak me to nelakalo..ale po traileru jsem do toho sel a na 3hod sem byl prikurtovan k sedacce a neskutecne se bavil. Dej dlouhy, ale nenudil sem se a doporucuji! ()

smirec1

Velmi dobry film...az nezvyk takyto film z dielne Kinga. Pred pozretim odporucam najprv pozriet prvu cast - Ziarenie a idealne je aj precitanie knihy...Ziarenie preto lebo toto je pokracovanie toho filmu a knihu preto aby sa dali lepsie pochopit postavy kvoli lepsiemu vychutnaniu film. Pre mna 95% ()

Pucmeloud

Co to muselo dát práce a peněz to natočit a přitom taková blbost...jedna hvězdička za první polovinu, druhou už jsem nevidě, vypnul jsem to. ()

majlaan

Ono to jde, né že né. Díky těmto filmům může být člověk trochu přísnější k těm ostatním, nedokonalým, a to je dobře. ()

one2

Nevidel som to v kine,skoda.Ale videl som Directors cut, troj hodinovu verziu.Kvalita,perfektny filmovy nasup.Proste pecka,tri hodiny filmu takehoto rangu je proste parada...a kludne by som sa na takuto filmovu rozkos pozeral aj dalsie tri hodiny. ()

cmeldova

Bože můj. Co je na tomto tak dobře hodnoceno? Parta názorů, která likviduje lidi co mají vnitřní sílu? Bejkárna. Vydržela jsem to cca 80 minut a mám dost 🤮 možná herci ok. Fakt mi nedochází proč někdo něco takového točí ()

Iku75 odpad!

Naprosto šílený film , absolutně nechápu vysoké hodnocení filmu letos jsem nedokončil sledování JOKER, TENKRÁT v HOLLYWOODU , DOKTOR SPÁNEK tvl vše odpad. ()

Vlad

Ako film to nebolo vyslovene zle, remeselne zvladnuty priemer (scena s preletom ponad Zem velmi pekna!). Kde ale ostalo to co robilo (film) Shining tym cim je? Hutna atmosfera, napatie, to nevyslovene, tajomno od pociatku do konca?!!! Dr. Sleep je fantasy rozpravka pre deti, Abra-kadabra shining. Keby sa tam zrazu objavili Janicek s Marienkou (alebo uz spomenuta kralovna zloba), skutocne by to vobec neprekvapilo. Na Shiningu sa tu len parazituje. Tento film nema dusu, je sterilny, spravnacky, nudny, nelogicky. Hlavne ze sa pedantne dbalo na gender a minority mainstreaming. Kde su tie casy, ked hlavnou postavou filmu este mohol byt biely muz/chlapec. Ked si dnes niekto mysli, ze ezotericka vycancana svedska MILFKA dokaze byt atmosferu nesucim bubakom hororoveho filmu, tak som zrejme v nespravnom storoci... Toto nazvat hororovym prekvapenim roku moze len skutocny hororovy exprd. Pre mna sklamanie roku. ()

JanaH.

Ještě dlouho si budu pamatovat příšernou scénu s mučením malého chlapce. Sice byla vykreslena jen v náznacích, ale moje představivost zapracovala natolik, že jsem v té chvíli málem odešla z kina. Nesnáším filmy, kde se mučí děti a zvířata. Nakonec jsem vydržela do konce a nelituji. Dostal mě výkon malé Abry, která měla magické schopnosti a v hereckém výkonu si vůbec nezadala s dospělými herci. Celkově se mi film líbil, jen ta délka byla poněkud únavná. ()

renidlo

Pěkný film, hezky zpracováno, dobře se na to kouká. Chápu, že to bylo jakési pokračování filmu Osvícení, ale na mě ten dům na konci působil spíš rušivě, kdyby to bylo bez něj, tak dám 5 hvězdiček. ()

BigJohn02

Doctor Sleep převyšuje původní Shining především tím, že se tu něco děje. Bylo fajn sledovat původní postavy v podání jiných herců a těšit se na návrat do Hotelu Overlook. Chvíle, kdy se chodba hotelu zalije krví, jsem se nemohl dočkat. Podle rozhovorů to vypadá, že i King vzal Kubrickovu verzi nakonec na milost a příběh mohl vygradovat do výborného finále. Jsem zvědav na malou Kyliegh Curran, co s ní bude dál - byla výborná. ()

serbero

Aj napriek tomu , že som nevidel film s Jackom Nicholsonom - osvietenie , na ktorý som bol upozornení , že to je prvý diel tohto filmu tak ma tento film už od prvej až po poslednu minutu držal v napäti a vôbec som nepotreboval nejake vysvetlenie z prveho dielu. ()

FisakCZ

Za mne velké překvapení. Určitě to nejlepší z žánru hororu za poslední dobu. Není to tuctový horor kde jsou lekačky vyvolané hudbou. Ale příjemná atmosféra, která vtáhne do děje a pustí až na samotném konci. Ovšem ruku na srdce, diváci béčkových hororu nebudou nadšeni, protože jim zkrátka drobné věci, které tam jsou nedojdou a nespojí si je hned s Osvícením. Opravdu dobrý horor za poslední dobu aby člověk pohledal. ()

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

01.05.2022

Jsou tomu přibližně dva týdny, co filmový svět obletěla zpráva o vyhození legendárního herce Franka Langelly z probíhajícího natáčení netflixovského hororového seriálu The Fall of the House of Usher… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

10.05.2020

Mike Flanagan (The Haunting of Hill House) už s adaptacemi knih Stephena Kinga má nemalé zkušenosti. Po Geraldově hře dostal od studia Warner Bros. šanci natočit velkorozpočtové pokračování Osvícení… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů