Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

korok

Závěrečná třetina filmu je takový další díl SÁM DOMA. S tím rozdílem, že Kevin McAllister je oproti Johnu Rambovi břídil. :-) ()

aslavey

Asi chápu záměr. Kovbojka ve stylu 80.let spojená s 96 hodinama a Sam doma a nasraný. Ale první půlhodina byla k smrti nudná a ačkoli jsem se na konci dostal tam, kam jsem chtěl, nemůžu se přenést přes všechny ty nesmysly. Do pekla a zpět byla pecka. Tady ale blbý kecy a nulová porce logiky zabily i prvotřídní akci. Čekal jsem víc. ()

helloween93

Slyovi se povedlo nastartovat sérii o Rockym, tak to zkusil i s Rambem a po kvalitativní stránce se mi Last Blood líbilo víc než čtyřka. Je pravdou, že jsou tam hodinu rodinné cajdáky, u kterých dopředu víte, jak dopadnou a které mi v akčňákách většinou nudí, ale v případě Ramba mi to nevadilo. Akorát je trochu problém v tom, že nitro Ramba se rozebíralo hlavně v jedničce a od dvojky tam ten motiv civilního Ramba byl jen jako vata na začátku. Tady je totiž na jeho vnitřních démonech postavená celá ta nosná linka příběhu, aby se v závěru vrátila zase pořádná vybíjená v tunelech aka Vietnam. Rambo: Last Blood by šlo popsat jako hodinové cajdáky o rodině a pak zlému kartelu Rambo ukáže Vietnam v podzemních chodbách. Potěšilo mi to závěrečné nostalgické ohlédnutí za předešlými díly. Škoda, že se film nezaplatil, možná za čas z nosičů a VOD. 4* ()

Ivo

Člověk by si řekl, že na konci své dlouhé a úctyhodné kariéry bude mít John už dostatek prostředků, času i zralých ambicí, aby si najal vskutku kreativní a inteligentní tým, který by sofistikovaným příběhem a dechberoucí multi akcí korunoval jeho celoživotní vzrušující pohádková dobrodružství. Ale bohužel - buď během svého pobytu v domově důchodců už začal hodně šetřit nebo prostě nejsou lidi, anebo že by to tak povrchně, rychle a schématicky chtěl opravdu udělat? Zahájeno lehce předimenzovaným tsunami z jakési horské přehrady (s tajemným a nezištným záchranářem na bujném koni), pak se na dlouho zabořilo do faremně telenovelovitých rodinných konstelací (okořeněných detailními freudovsko analytickými vnory a cestami do hlubin hrdinovy duše), pokračovalo hodně zředěným rychlovývarem z "Taken" (Liam s úsměškem pozdravuje) a skončilo závěrečnou bleskovou hromadně porcovací vybíjenou ve sklepě, za použití všech již dříve důvěrně známých a sofistikovaných DIY Rambo hraček a středověkých zařízení, které si mistr těsně předtím jako vždy snadno a rychle kapesní kudlou vyrobil a s neomylnou předvídavostí na potřebná místa nainstaloval (včetně dvojitých podlah, propichovacích automatů, expresních skluzavek a nových podzemních pater s dopadovými fakírskými podložkami) - prostě šikulka. Byla to nakonec v podstatě jediná akční scéna celého filmu (pokud nepočítáme předchozích pár oboustranných facek v nočním podniku), na kterou všichni zlí villanos sami nadšeně a spořádaně přijeli (adresu asi našli v občance?) a na zmíněné atrakce poslušně a organizovaně nabíhali, asi aby se to nějak zbytečně časově a místopisně nerozptylovalo (samozřejmě kromě hlavního padouchoviče, který musel povinně přežít jako poslední, aby dostal osobní srdečné rozhřešení) ... A to bylo fakt všechno ?? Na víc než na tohle stokrát promleté a odbyté schématické béčkově pohádkové cliché se tvůrci opravdu nezmohli? Ale ano ! Na závěr ještě totiž přišlo velkolepé překvapení: nečekaná dojemně reminiscenční titulková přehlídka "the best of", kterou statečně zraněný John dojatě sledoval z houpacího křesla prozářeného hluboce idylickým a relaxačním západem slunce. "Nikdy neodstoupím, nikdy, nech si to všeci zapametajú !", procedil John temně (a z hlubin zachvěla se země). Hmm nevím, Johne, možná sis na závěr přece jen zasloužil něco trošku lepšího ? Těšil jsem se na pořádný, nekompromisní a hypnotický noir nářez (přinejmenším jako ve čtvrtém díle) a dostal jen lehce odbytou povrchní pomlázku z nízkonákladové produkční firmy Stevena Seagala (sám Steven by si ale nikdy nenechal dát tak trapně přes hubu jako tentokrát John). Napraví to "Rambo 6: Krev ze záhrobí" ? ;-) ()

El Gato c.B.

Krátké vlasy - dlouhé kecy. Dlouhé kecy - málo akce. Tohle je obrovské zklamání. Do Mexika si dorazil jak dementní turista a v klidu si došel pro rozkopání rypáku. Jako vážně? Jako tohle udělal Rambo? Jdi s tímhle Hollywoode do prdele! ()

ortoncz

Není to až takový průser jaký jsem čekal. Tvůrci nám servírují krásnou mexickou rodinku, ale něco se posere a John R. musí znovu do akce. Bohužel čeká necelou hodinu, ale když už dojde na akci, tak je to velmi slušná zábava. Ikdyž je Sylvesterovi přes 70, tak si to stále dává ve slušné formě. Záporáci jsou taková klasická dvojka. Pěkný gore uprostřed filmu potěší. Finále je krásná třešinka na dortíku. 65% ()

geek.ondra

Nudná filmová marnost a i když je to akční finále celkem dobré tak je to prostě strašný průser. Stallone a Grunberg posrali co mohli a Rambo je mrtvej... 3/10 ()

Dm1tr1j

Nemám rád keď sa filmy ťahajú do mexika. Znamená to hlúpych a unáhlených záporákov v podobe narkobarónov. Príbeh bol extrémne predvídatelný..teda až na to, že nikto neočakáva, že rambo ma hojivé schopnosti wolwerina. Od začiatku bolo jasné na čo tunely rambovi budú ale po rambovej hláške o potreba zobrazenia svojho hnevu a bolesti som čakal, že tieto tunely budú pripomínať viektong aj strašným krikom umierajucich nie len pascami. To sa nestalo lebo John každeho ihneď po páde do pasce zodpovedne zastrelil a pripravil nas tak o brutálnu atmosféru bolesti, ktoru tak sľuboval. Narkobaróni su zvyknutí na krv a smrť, na krik svojich žoldákov však nie. Rozlúčka s johnom rambom mohla dopadnúť lepšie než ako 2 tretiny o ničom plus tretina nevyužitej príležitosti. ()

Critic

Párkrát jsem musel odvracet zrak, to se mi často nestává. Je tu snad víc nasilí než v deseti seriích Walking dead, ale Rambo je srdcovka a tohle je důstojné zakončení jedné ságy. ()

TheMraca

Sice starej, ale pořád starej dobrej Rambo. Scénář žádné překvapení, ale to od toho nikdo nečeká. Naopak pokud čekáte mnoho krve a mnoho variant zabití tak si užijete. ()

Dogfish

Sly ač už slyšel 73 z jara zpívat kosa, pořád mu to šlape. Příběh pokračuje v zaběhnuté linii. Tentokrát jsou šmejdi nedaleko v Mexiku. John přidal trošku amatérské operace, když mexikánovi odoperuje klíční kost a trochu kardiochirurgie při operaci srdce. ()

Kingjiri

Žádnej průšvih se nekoná, ale zároveň nejsem s touhle Rambovou rozlučkou uplně spokojenej. Výsledek je totiž spíš někde na úrovni lepší Seagalovky. Úvod byl dost ukecanej, ale nakonec bylo akce nebo napětí o trochu víc, než jsem dle hodnocení a recenzí původně očekával. Přivrzenej gore mi vcelku sednul, jen bych ubral na teatrálnosti zúčtování s finálnim záporákem. Příběh plně poplatnej žánru, nicméně bych si ho dokázal představit líp zpracovanej. Samozřejmě jsem nečekal nejlepší díl série, ale zároveň jsem doufal v aspoň lepší žánrovej průměr. Jenže nakonec tu zkrátka neni nakonec nic, kvůli čemu si na poslední Rambovu misi vzpomenu (snad s výjimkou záviděníhodný fyzický kondice ve Stalloneho 72 letech). Mám pocit, že se jelo hodně na jistotu ve stylu "prostě tady bude legendární Rambo a zbytek už neni tak důležitej". Za hudbu, rekapitulační závěrečný titulky a Stalloneho třetí hvězda. ()

moviechecker

Film roka 2019 a nerobím si žarty. Veľkolepé ukončenie tejto ságy. Jednoduché dialógy, žiadny Scorcese, žiadny marvel, žiadny Bay, a u vôbec nie pretechnizované lietajúce autá, proste jednoduchá hodinu a pol trvajúca klasika, ktorá neurazí a plynulo uplynie, nehrá sa na žiadne sladké konce. Proste oko za oko, zub za zub. Po takomto type filmu som už dlho túžil. Stallone zrejé ako víno. Tlieskam. ()

Torgal

V prvých troch štvrtinách drsnejší remake 96 hodín (ak je to vôbec možné), čo sa v závere zlomí na “Sám doma a krvilačný”. Toho Ramba som v tom ale nevidel. Príliš dlho sa rieši Rambov vzťah s jeho neterou, čo mi k mužovi čo samojediný vyzabíjal polovicu Vietkongu vôbec nesedí. Samotný Stallone už začína mať seriózny problém so zrozumiteľnou artikuláciou, ale keď nemusí hovoriť a zoberie do ruky nôž/luk/brokovnicu stále vzbudzuje rešpekt. Keď si ale odmyslím veľmi dlhú expozíciu, kde sa až na pár výbuchov nekompromisného násilia nedeje nič moc zaujímavé a preskočím k finálnemu zúčtovaniu, tak som vlastne aj tak celkom spokojný. Vybíjaná v tuneloch dlhé čakanie vynahrádza explicitným masakrom mexikáncov na sto spôsobov a konečne dáva spomenúť na Ramba zo starých čias. Jasne, je to akčné béčko aké točieva Seagal, ale spracovaním i hrdinom je niekoľko úrovní nad ním. 6/10 ()

Stíba

Tohle je bohužel od začátku špatně a výsledek tak i vypadá. Na souboje s mexickými drogovými a pasáckými kartely tu máme Sicaria a jiné a já vůbec nechápu, proč bylo potřeba sem tahat i Ramba. Jo, úvodní samotářské hledání v lese i odpočinek na farmě, to je tam kde se mohlo v klidu začít, ale pak se měl John alespoň částečně vrátit do džungle. Ten příběh má bohužel spoustu chyb a byť nejsme v žánru kde hrajeme na nějakou hlubokou sofistikovanost, máme tu přeci jen určitá pravidla a premisy. Omluvuju se tak Johnu Rambovi za moje připomínky a nespokojenost, ale tohle se podle mě vážně nepovedlo. ()

DAPDO

Suverénně nejslabší Rambo z těch dosavadních. Slabej příběh a otřesný dialogy, to je hlavní obrázek prvních šedesáti minut, kdy už tak nějak dopředu víte a tušíte, co bude následovat. Na druhou stranu, těžko můžete točit s filmovou postavou a hercem, kterým je přes sedmdesát, něco na styl z předchozích dílů, to by asi bylo nereálný. Třetí hvězdu dávám za poslední dvacetiminutovku, která aspoň trochu vyrovnala první nudnou hodinovku - 50%. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)