Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

knihovna

Jednoznačně plná palba. Sly mi byl vždycky sympatický, ke stáru je ještě víc. A že to nebylo z džungle? Na to kálí Bílej Tesák. Co já si jenom bez toho Slye počnu, až tu jednou nebude. ()

Detak

No jako přiznejme si, co asi čekáme od filmu Rambo 5, slovy pět? Řežbu. Takže první hodina deset minut určená k tomu, aby Rambovi dostatečně mrdlo v květáku, vedla spíše k tomu, že v květáku málem mrdlo mě a šel jsem to raději rozkouřit. Kdyby tu holku vodbouchli hnedle na začátku do palice, tak jsme si ušetřili hodinu nesmyslu. Zato následně začal pravý americký sen. Když nemůžeš být ve válečném poli, tak si postav válečné pole na zahradě. Battlefield jak hovado, jako pěkný tunely a pastičky si tam Rambouš připravil. A jako proč? Aby tam pak vyheadshootoval asi dvacet vocasů a ještě se při tom nechal naprosto tragicky střelit a to ještě dvakrát, blbec jeden. A pak co? Kvůli tomu, aby se jeden trapnej boss proběh, tak jako celou zahradu vyhodí do prdelníku. A hlavní boss z Evropy žije v pohodě dál, ani ostatní holky nikdo nezachránil, takže celý boj byl v podstatě naprosto marný. No jako blbost největší. Týpek, co zamlada kosil armády, a teď ani k***a tank, jo, ani tank, vrtůlník, nic!! Největší emoce u mě vyvolaly až konečné titulky se sestřihem starých dílů Ramba, kdy člověku dojde, že tenhle byl asi poslední. I když jak tak koukám, tak 2022 má být Rambo 6. ()

iN

Od (snad už) posledního Ramba jsem moc nečekal a ani jsem moc nedostal: prostě akční béčko s ohraným příběhem záchrany nepoučitelné mládeže a poslední půlhodinkou na motivy "Sám doma a krvavý". Byl jsem na vážkách, jestli tomu nemám dát jen 2*, protože jsem v pár chvílích měl nutkání film přetáčet, ale z úcty k Sylvestrově věku a k jeho ikonické postavě Johna Ramba, která mě provázela odmala, dávám těsné tři. ()

MartinTerran

Nevím co to je v poslední dobou za módu stavět ve filmech vraždící pasti (minule to byl Bond a teď toto). Úplně zlé to nebylo, ale taky nic co by mě uchvátilo. Jo bylo to brutální a krvavé, některé pasti docela nápadité, ale to je asi vše. Hodnocení: 65/100. ()

subic

Honzik Rambo už je hlavně starej. Předchozí čtverka byla velkolepá v návazností na dvojku a trojku. Po návratu domů na ranč někde v Arizoně jsem tak nějak čekal, že tu bude žít s velkou rodinou, prostě spousta lidí i zaměstnanců na ranči, ale kde nic tu nic, pouze neteř a služka. Z toho jsem vydedukoval, že Honzik měl sestru, po které tu je dcera po nějakém zdrhnutém Mexikánovi. Jenže i tu neteř to semele a Honzik na konci zůstane zase sám. Ale mezi tím se musí vypořádat s Mexikánci, jednoho sejme doma v Mexiku, ten druhý přijede za Honzikem na ranč. A právě ranč je to bojové místo, to si Honzik dopředu připraví jak umí podobně jak v jedničce. Hlavní nejsou lulky, ale opět čepel nože a hroty šípů. Vlastně víc jsem vůbec nečekal, je tu velký odkaz na jedničku, takže za mě velmi solidní. ()

mivr

Decentné zakončenie Ramba, mám rád Ramba, Sylvester Stallone na to ešte má aj vo vysokom veku, ale pre mňa najslabší diel tejto ságy. ()

johnsnow

Čo som chcel to som aj dostal. Akurát v kurevsky brutálnom prevedení. A jedna scéna má fakt silné emócie. Trailer ukázal dosť málo a film si užijete. Akurát bacha ak máte slabší žalúdok, je to ako som už písal MASAKRINA. A koniec je tiež podarený, aspoň podľa mňa. ()

Emílio

Pravda, minule to bolo lepšie. Škoda tých bulharských kulís, Rambovi svedčí džungla a odohrávať sa zbytočne rýchle finále práve v nej, bolo by to ako zakončenie dôstojnejšie a dalo by sa s trochou nostalgie ísť aj na vyššie hodnotenie. Ale čo, časy sú zlé, buďme radi za tie dary a jednu asi nadsadím... ()

Frca

Rambo je zpět a já jsem se bavil. Přesto ale musím přiznat, že to byl (pro mě) asi nejslabší díl série. Ano, bavilo mě to a je jasné, že Sly už nebude tak hustej jako v prvním nebo druhém dílu, ale pro mě to bylo nejslabší. Samozřejmě, pro Ramba to bylo tentokrát osobní, ale mě to až tak nebavilo. Bylo tam o mnoho méně akce, kterou i bohužel všechno nechali do poslední půl hodiny. všechna ta likvidace nepřátel a výbuchy se děje až tam Ale i tak to bylo důstojné rozloučení s postavou Ramba. A ()

jokino

Podľa mňa, úplne zbytočná vec. Keby nevznikol tento film, myslím si, žeby sa vôbec nič nestalo.. Pre mňa rozhodne najslabší z dielov.. Ale aspoň to Sly seriózne ukončil (teda aspoň zatiaľ to tak vyzerá) a nehrabe sa do ďalších sequelov a prequelov, ako nekonečný Terminátor.. Malo by sa vedieť, ako sa začalo, tak aj nornálne skončiť. ()

JuveIt

Čekal jsem, že to bude o něco lepší vzhledem k tomu, jak povedený byl čtvrtý díl. Nakonec by možná bylo lepší, kdyby pátý díl ani nevznikl. Akce je sice solidní a násilí brutální, ale nebýt tento film součástí slavné série, neštěkl by po něm ani pes. ()

SSheldonCZ

Ramba a akčňáky mám rád, ale tento poslední díl na mě už měl přespříliš všemožných variací brutálních zabití, utržených končetin a vyrvaných orgánů lidskýho těla ... Příprava na Mexičany mě trochu připoměla Kevina, když se v Sám doma připravoval na Marva a Harryho :-) ()

GOGAN

To co jsem čekal od Rambo: Poslední krev jsem dostal. Emoce ala Grant Torino (berte s nadhledem) akce ala Rambo: Do pekla a zpět . Co dodat, bavil jsem se. ()

zdenzo

80% John Rambo dává průchod frustraci, která se v něm hromadila dekády v nejdrsnějším filmu série a klíční kosti praskají... Skvělá pocta old school akčňákům z dob, kdy se to více mydlilo a méně mluvilo. Jasně sem tam to zaskřípe (nevyužitá linka novinářky či Dona jiného kartelu), ale pakliže tento film přiřadíme do klasického žánru 80akčňáků, tak v této kategorii TOP. Žádný kecy, akce. A titulková scéna? Nostalgie mě dostala, vždyť Rambo III odstartoval moji filmovášeň až k 2.600+ shlédnutých snímků. Díky za tu vzpomínku. ()

petrsponar

Tak Rambo nám skončil,nejedná se sice o nejlepší díl(pochopitelně),ale bylo to velkou dobré,připomínalo mi to jeden z těch béčkových devadesátkových filmu,ale mě to nevadilo,Stallone tu hraje fajn,a proto už jen z nostalgických důvodů ..6/10 ()

heavy66

Pasti, pasti, pastičky podle Johna Ramba je hodně drsný rozloučení s legendou! První třetina, hrdina se rozkoukává, druhá třetina, hrdina se nasírá, i když se tomu zuby nehty brání, třetí třetina - hrdina vítězí na plné čáře! Sly mluví jako Central Scrutinizer z Pepíkovy Garáže, překvapí-li mafiána ve sprše, oblékne mu ohleduplně tepláky, než mu ufikne....., za deset minut pobije čtyřicet ladinos, a pak zjistíte, že jste v Bulharsku! ()

solisoli

Chlapík Stallone, tromfol všetkých páprdov rovesníkov, pretože v sedemdesiat trojke podať takýto herecký prejav, nie jednoduché, priam úctyhodné. Tá krasojazda na koni , uff, aj keď trochu zrýchlené, zapôsobilo. Hodne prispel scenárom k deju, ktorý síce akčnými prvkami neprekonal Ramba z minulosti, ale aj tak bolo na čo pozerať. Ak sa divák povznesie nad typickým rambovským štýlom o nevraživosti, pomste, zabíjaní a víťaznej spravodlivosti nad zlom, príde si na svoje. Možno sa divák dočká aj slávnej smrti Ramba, keď bude SS hádam aj deväťdesiat. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)