Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora. (Netflix)

Necrotongue

Začátek mě trochu zdeptal, a to mám honičky v nadupaných autech rád. Jenže tahle trvala nějak moc dlouho, kdybych nebyl trapný a úplně out heterák, asi bych si u ní nalakoval nehty (i na nohou). Celý snímek by měl u mě zaručený plný počet hvězdiček, kdyby se neutápěl v občasném patosu, který šel ruku v ruce s mocným americkým patriotismem, a kdyby se tvůrci tak okatě nesnažili udělat cool film plný děsně vtipných hlášek. Mimochodem na to, jací byli všichni očíslovaní klaďasové, za sebou nechávali dost velké procento vedlejších ztrát. ()

luka4615

Bayhem jak blázen, který ale ovšem nedrží vůbec pohromadě. Jistě, Michael Bay je pořád nekorunovaným a zcela šíleným králem přepálené akce a dobře vypadajících slow-motion záběrů, nicméně tak nějak (opět) zapomněl, že bez nějakého smysluplnějšího scénáře z celého megalomanského projektu prostě vznikne jen nelogicky poskládaná změť klipů. 6 Underground je tedy pod nádherně naleštěnou kapotou (opět) pouze bezduchým, místy i neuvěřitelně stupidním snímkem, po němž za pár měsíců neštěkne ani pes. A je to veliká škoda, jelikož úvodní honička ve Florencii s nádhernou Alfou Romeo patří k tomu nejlepšímu, co jsem tento rok v rámci akční tvorby viděl. Tak snad příště! (Netflix) „What if I told you, I know what happens when you die. You become a ghost.“ ()

Morholt

Nekompromisní nátěr! Děj je tu jen aby se neřeklo a Bay lítá z akce do akce a diváka nenechá vydechnout. Začalo to už úvodní honičkou ve Florencii, která patří k tomu nejlepšímu co kdy bylo natočeno a ani potom film nepolevil z nastaveného trendu. Bouchá tu všechno, co bouchnout může i nemůže, těla i auta létají jak hadroví panáci, nouze není ani o rozplizlé hlavy, dojde i na parkourové vložky a navrch je tu jedna nevídaná megamagnetická party. To všechno v podání sympatických herců (žeru Mélanii), kterým velí již tradičně hláškující Reynolds. Že nejdu na maximální možná čísla má na svědomí místy až moc zběsilá kamera a střihač, který to občas přehnal s perníkem. Ale jinak spokojenost veliká a vůbec bych se nebránil tomu tuhle partičku ještě někdy potkat. 90% ()

ScarPoul

Je to vtipné a hlavne plné režijných nápadov. Bay sa utrhol z reťaze ale pozitívum je, že bez obmedzenia. Čo značí, že je tu krv, hlášky a cool scény. Úvod vo Florencií paráda. Hong Kong rovnako. A finále si drží rovnakú úroveň. Je to nápad za nápadom a cool scéna za cool scénou. Priamočiare, prostoduché a v zásade hlupučké. To áno. Je to ako nový A team. Ale odhliadnúc od týchto vecí, sa jedná o parádnu akčnú jazdu, ktorá nenudí. Postavy sa dá oblúbiť. Každú jednu z nich. A je zábavné pre mňa vidieť herca Paymana Maadi v takej uvoľnenej až komediálnej polohe. Viacej takýchto Bayových filmov a akčný fanúšik by sa mal raz za čas aj na čo tešiť. ()

Lacike

Chcete vedieť jak by vyzeral Bayov vyplach bez dramaturga a akychkoľvek obmedzení? Ako totálny chaos nielen v akčných scénach ale aj v deji. Ten stručný popis deja trefne vystihuje celú zápletku. Miliardár a jeho tím sú tí dobrí. Nejaký diktátor je ten zlý. A to je všetko. Nič viac sa o postavách alebo čomkoľvek nedozvieme. Film neustále poskakuje v čase dopredu a dozadu do nič nehovoriacich scén, ktoré sa miestami snažia o humor v ktorom Reynolds znova vykráda Deadpoolovskú škatulku a už to je fakt otravné. A miestami sa dočkáme akčnej scény bez nejakého zmyslu, logiky a tým pádom aj bez napätia. Fakt veľká škoda, že aj akčné scény sú totálne neprehľadné vďaka zbesilému strihu, zábery často na seba nenadväzujú a po vzore komixových filmov postavy neraz robia nereálne kúsky, ktoré by nemohol prežiť žiadny kaskadér. Pritom na filme vidno obrovský rozpočet, ale Bay ho v tom chaose nakoniec spláchol do hajzla. Neobmäkčí ma ani to, že Bay znova vykráda Jackie Chana. Tentokrát slávny pád z Project A. Najviac ma nasralo, že tým debilným strihom dodrbal aj väčšinu kúskov parkouristov skupiny STORROR, ktorý na youtube svoje kúsky natáčajú oveľa prehľadnejšie a pôsobivejšie. No a množstvo nechutností behom akčných scén tiež nepotešilo, ale iba znechutilo. Bay sa už dočista zbláznil a som rád, že Bad Boys 3 nakoniec nenatočil. Horšie ako tento film to byť proste nemôže. 2/10. ()

BoPo

Mission: Impossible do ktorého Michael Bay narval svoju Transformers epilepsiu zameranú na nástročného diváka. Ryan Reynolds vyhral v roku 2016 jackpot, keď našiel svoju životnú rolu v podobe Deadpoola. Akčný hrdina, ktorý vtipne hláškuje za doprovodu striekancov krvi. A teraz tento štýl bude asi 10 rokov recyklovať ako Liam Neeson 96 hodin. Ako bonus dostanete najviac okaté záblesky platenej reklamy za posledných x rokov. ()

MoiJe

Úvodná autonaháňačka je mega. Potom je chvíľu nuda a zmätok. A potom zase akcia, akú rozhodne nevídať každý mesiac. Postavovo 1 a 2 sú super, 5 a 6 fajn, 3, 4 a 7 neoslovili a bol im za mňa venovaný priveľký priestor. Soundtrack pridáva na zábave. ()

Dale

Nevediac, kto film režíroval, som si užíval úvodnú automobilovú naháňačku a hovoril si, veď to akoby to točil Bay. :-) Bola to fakt parádna akčná jazda s maximom búračiek a obetí, to si kaskadéri riadne mákli. Potom však prišiel čas na nejaký dej a už to začalo riadne drhnúť a vtedy som sa uistil v tom, že to je naozaj Bay. Opäť raz ukradol scenár zo stola Jima Wynorskiho, Alberta Pyuna alebo Freda Olena Raya, získal na to pekných pár melónikov a spravil si svoj akčný úlet. Keby to na stole niektorého z tých troch klasikov akčných D-čok nechal, bol by to odpad ako vyšitý, takto sme si mohli užiť aspoň niekoľko skvelých akčných scén a aj niekoľko krásnych ženských nôh. Zvyšok, čo sa týka diktátora vo vymyslenom štáte, ktorý ma ochranku zloženú snáď zo všetkých národností od Rusov po Číňanov, jeho problémov s bratom a skupinky vykonávateľov dobra, po ktorých ostáva len spúšť a skaza, nestojí za reč. ()

JohnCZ

Dvě hvězdy za úvodní honičku, občas docela nekompromisní akcí a pár dobrejch hlášek. Jinak je to ale neosobní střihová epilepsie, které chybí snad úplně všechno - od příběhu, přes dramaturgii až po jakýkoli cit pro práci s postavami. Všechno mi bylo během sledování naprosto ukradené. Postavy se neustále přemisťují z místa na místo a já ani netušim proč vlastně. Místy jsem se nechal unášet efektní akcí, ale jinak je to totální cringefest, u kterého mozek teče ušima. Majku tyvole, před 15 lety jsi natočil jedno z mých nejoblíbenějších blockbusterových sci-fi a teď už se na nic lepšího nezmůžeš? ()

corpsy

V prvom rade. Mišo natočil svoj najbrutálnejší a najnekorektnejší snímok, čo sa týka násilia, svojej kariéry. Proste sa utrhol z reťazí. Ale, prečo mu nefandiť a nepriať mu to. Urobil pre akčný žáner obrovský kus práce. A je tak trochu škoda, že podobné snímky niesu uvádzané v kinách, pretože akcia na veľkom plátne vyzneje predsa len spektakulárnejšie. Ale Netflix, je Netflix. A oni sú stále štedrí voči filmom, ktoré by v iných filmových štúdiách neprešli. ()

DEXTER099

Sice jsem měl za to,že to má být něco na motivy pc hry,ale to jsem si asi spletl film :-) každopádně po půl hodině když jsem si uvědomil,že z toho teda asi vyleze něco jiného jsem začal vnímat podstatu toho filmu a ta nebyla vůbec špatná a i akce byla dost slušná,ale celkově ten film nějak moc nedržel pohromadě,někdy tam toho asi bylo více než mělo a někdy zase naopak a chemie mezi postavami mohla výt lepší,taková klasika u Baye.Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy ()

PauloZ

Míša přece nepřišel léčit rakovinu, ale bavit lidi a to přesně dělá! Dost možná největší akční pecka roku 2019. Nesmírně napumpované, velké a rychlé od začátku do konce. Kdo chce najde kotel chyb, ale né, u mě dobrý :)). Jen škoda, že si tohle natočil místo BadBoys... Damn. ()

ledzepfan

Oceňuju tu syrovostí zavánějící brutalitu poletujících těl, ale jinak je to neskutečná chujovina, která není ani tak blbá aby byla aspoň nechtěně zábavná... ()

agentmiky

Achjo. Čekal jsem od Baye pomalu nejnašlapanější akční film roku, místo toho dostanu místy nedopečený produkt, na který si nikdo za pár měsíců, ba i týdnů nevzpomene. Obsazení nalákalo, šťavnatý rozpočet taktéž navnadil, ale této ,,Šestce" se zadrhla jednoduše kolečka na více frontách. Zaprvé......mizerný příběh. Nečekal jsem bůhvíjakou událost v tomto směru, ale vážně si Bay myslí, že tak dětinský scénář a chabá zápletka mají divákům co nabídnout ? Pokud ano, tak je to dost smutné. Ani Reynolds to v hlavní roli moc nezachraňoval, dalo se poznat, jak většina vtipů byla tlačených na sílu, scénáristicky film tvůrci potopili. Jediný aspekt to zachraňoval, tím samozřejmě myslím krvavou akci s ratingem R (na Baye dost nezvyklé, ale ve výsledku jsem to nadšeně kvitoval). Úvodní honička v Itálii a sekvence na věžáku v Hongkongu lahůdkové, škoda, že to se nedá říct o zbytku filmu (po většinu času kazí akci chaotický střih). Z toho vyplývá také rada pro citlivější osoby.....odpusťte si ten film z důvodu možného epileptického záchvatu, to rychlé střídání obrazů vaše oči nepřivítají s otevřenou náručí a úsměvem. Popravdě, ani druhý díl nechci, i když vím, že otevřeným koncem tato sága nekončí. 60 % ()

SaNcHeZ_cz

Michael Bay a jeho návrat k velkým akčním peckám bez robotů? Vlastně jo. 6 underground je vcelku zábavný akční blockbuster přesně podle pravidel klasických bayovek. Tentokrát sice s menší vizuální stylizací než bývá pro režiséra zvykem, nicméně akce, humoru a sebestředných momentů je ve filmu víc než dostatek. Pokud jsou přímočaré akční filmy hlavně na efekt vaší krevní skupinou, s touhle novinkou rozhodně nesáhnete vedle. ()

Wysch

Oh come on, dyť je to bayhem. Čekám snad od Baye nějakej oduševnělej akčňák? Nečekám. Čekám lítající auta, výbuchy ve slowmo a pěkný holky. No je pravda, že od dua Reese - Wernick bych čekal trochu chytřejší dialogy, ale co se dá dělat. Tenhle film je prostě totální píčovinka, u který se dobře chroustá popcorn a s nástupem levnejch velkejch placatejch televizí a levnýho kvalitního audiosystému si ho nemusím ani užít v kině. Pro mě osobně skvělej odpočinek po náročný dvanáctihodinový šichtě, a za to jsem Bayovi a Reynoldsovi, kterej očividně už bude do konce života zaškatulkovanej jako hláškující antihrdina, fakt vděčnej. ()

Korbitch

Patetická sračka, která se sotva dala vydržet. Epileptický střih bych ještě zvládl, i když přesně v tomto případě platí, že méně je někdy více. Infantilní humor, Bayovy rádoby vtipný situace - co to jako mělo bejt s tím hysterickým týpkem na tom pohřbu??? Neskutečně dementní dialogy, neustále tam postavy na sebe řvou. Nevim, jak si Michael Bay představuje konverzaci lidí, ale jestli s lidmi ve štábu komunikuje stejně, upřímně je lituju. Opravdu hodně velký sešup oproti Vyproštění. Můj definitivní konec s filmy ze Zálivu. ()

KIT.HL

Další film pro milovníky akce, ta je tu samozřejmě za 5*...ALE ? Logika, příběh, postavy...Děj drží pohromadě, jedině když vůbec nemyslíte. Takže, fakt nemyslete a jen koukejte. Tohle se jen tak nevidí. Bay v úžasné formě. Je vidět, že pokud Vás neomezuje rozpočet a film nemá žádné věkové omezení natočíte vše co chcete. Úžasné zpomalovačky a nádherné lokace. Akce se smyslem pro detail, jaký Vás ve vaší vnitřní "morbidnosti" ani nenapadne. Jen škoda klasické chybičky , alá Comando a auto prakticky na začátku... )) NETFLIX JEDE ! ()

Praxis

Bay utrženej ze řetězu. Aneb the best of Michael Bay - vše, co na něm milujete i nesnášíte tu dostanete. Šílená, bizarní akce, jeho typické trademarky, do toho tam pobíhají hlavní postavy, které sice nevytvářejí nějaké to vyšší inteligentní soucno, ale mě zrovna tohle nevadilo.. Akční scéna ve Florencii jistojistě vstoupí do akční síně slávy, ale druhá Skála nebo Mizerové se neurodili a já si troufám tvrdit, že na film za chvilku zapomenu. To mi ale nedělá problém mu napálit čtyři (byť slabší) hvězdičky. 73% ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)