Mandalorián - Season 2

(séria)
USA, 2020, 5 h 21 min (Minutáž: 32–52 min)

Gaaron

Byla-li první série za 5/5, druhá je za 10/5. Neskutečně sebevědomá práce s Lucasovým odkazem (a již i odkazem samotných tvůrců na jejich Clone Wars). Samotný závěr byl vysněnými epizodami 7-9 v deseti minutách. Neskutečný splněný sen. Zbývá už jen pořádně nakopnout Filoni/Favreu univerzum zbytkem seriálů a Rey a spol. odstřihnout jako alternativní realitu. ()

PavelVanekArt

Se slabším rozjezdem je druhá série to nejlepší od regulérní epizody 3 (Pomsta Sithů/pro mě od Rogue One, ale to je subjektivní) a poslední díl je hotovej fan servis jak hajzl 🙌 Druhá série za 5* a.k.a 95% ()

LasT_Olt

Nemůžu si pomoct, ale vyhrát si s tím seriálem ještě trochu tak by to mohl být totální masterpiece. Druhá sérka je opravdu mnohem lepší než ta první, díly už nejsou tak okatě ve stylu Cowboy Beebop, ale krásně na sebe navazují a vytvářejí jakž takž celistvý příběh. Stále nejsem skalní fanoušek SW, ale to finále bylo opravdu dobrý. Ubrat trochu na vatě a repetitivnosti, přidat další fajn postavy, víc epizod s Billem Burrem a znova už pod čtyři hvězdy nepůjdu. Jo a ti stormtroopeři...to je prostě totální úlet celého SW universa, netrefí absolutně nic, ale jakmile tvůrci chtějí zdůraznit, že má Mando beskarovou zbroj, tak ejhle - všichni najednou trefují přímo do cíle! Prosím zbavte se už těch debilů a dejte tam třeba ty černé troopery nebo jak jim nadávají, protože ty bojové scény se stormtrooperama snad už ani nejde brát vážně. Těším se na třetí sérii a všem core fanouškům SW - přeju vám tuhle podívanou, po tom co jste museli za poslední roky snášet v kinech :D ()

animaxis

U Mandaloriana se mi líbila už první série, i když jsem z ní asi nebyl tolik odvařený jako většina fanoušků Star Wars. Ale sakra, ta druhá už je totální nátěr i pro mě =D První dva díly považuji spíš za takový lehký rozjezd, po kterém se ale odstartuje série událostí, během kterých mé srdce jednoduše plesalo radostí. Přítomnost postav z filmů nebo jiných seriálů vůbec nepovažuji za fan service, ale za velmi povedené rozvětvování děje do sfér, které jsem po první sérii upřímně moc nečekal. A co víc, opravdu jsem při sledování této série cítil takové to "kouzlo", které ze Star Wars v posledních letech spíš vymizelo (a to mám mimo epizody IX novou trilogii vlastně celkem rád). Takže i když jsem po ohlášení asi sta nových seriálů z tohoto světa spíš vyděšený, po zhlédnutí tohoto skvostu si říkám, že je přece jenom určitá naděje, že by to Disney mohl nějak ukočírovat. Především pokud u toho budou Fevrau s Filonim. Samozřejmě jsem ale zvědavý, jak si s touto tématikou pokud možno svobodně a bez diktátu až příliš málo riskujícího Disneyho a hlasitých rozmazlených fandů, kteří si za posledních pár let navykli hlasitě nadávat pokaždé, když nějaký Star Wars film nebo seriál nedopadl úplně přesně podle jejich představ, jiní tvůrci. ()

BoXBe

Nejlepší Star Wars od Rogue One před Andorem (aniž bych znal Klonové války). Má to seriálové parametry, ale zachází to s rozpočtem tak inteligentně, že to jen a jen příjemně překvapí. Výborná série mezi mnoha jinými sériemi. Co na tom, že to občas působí jako Xena s Herculem z devadesátých let. Když se rozjede akce nestačí se člověk divit, co všechno J. J. Abrams s prvním a třetím dílem zahodil za příležitosti. Druhá půlka posledního dílu byla čirá radost. ()

UhLee

Druhá série - (9,5/10) : Nemá cenu se bavit o tom, jaký je Mando fenomén. Všichni ho milujeme a nedáme na něj dopustit. Je to hlavně tím, že na seriálu pracují lidé, kteří milují Star Wars. Jde to na jejich řemesle hrozně vidět. Vztah Manda a Grogu je největším tahounem celého vesmírného dobrodružství. Sice se každý díl zakládá na tom, že Mando někam přijede a něco potřebuje. Určitá spojka mezi úkolem mu, ale řekne, že to pro něj udělá jenom tehdy, když Mando udělá něco pro něj. Takže je to takové plnění questů. Ne, že by se na to plnění dobře nedívalo.. Každý úkol je unikátní nápaditý. Věřím, že skalní fanoušci Star Wars měli při sledování několikrát nerdgasmus. V mém případě se jednalo pouze o pocit absolutního štěstí. Miluju to a nemůžu se dočkat až uvidím zase naše milované pospolu a budu sledovat jak neskutečně rozkošný je náš miláček Grogu. May to force be with us! Nejlepší epizoda: Chapter 16: The Rescue (S02E08) ()

Xicht0r

Po první sérii jsem nebyl z Mandaloriana nijak odvařenej, jelikož hlavní postava prostě ničím nezáří a baby Yoda je sice cute, ale to na mě skoro neúčinkuje. Druhá série začala úplně tragicky na Tatooine zdlouhavou podívanou na levnej komparz, absolutně nepatřičnýho Marshala a další meh souboj s giga potvorou. Druhý díl nuda, retro X-Wing piloti ok fan servis, giga potvora a zas minimum podstatnýho děje. Třetí díl konečně posun, ale pro změnu opakující se zápletka "chceš informaci, nejdřív pro mě musíš něco udělat" = facepalm. Nerdgasm se nekonná, protože trio Mandalorianů v čele s Bo-Katan mě, popírači animovaných CW, nic neříká. Navíc se dostavuje další neduh seriálu v podobě přestřelené akce, kdy jednotky impéria působí až komicky neschopně a hrdinové tím pádem vypadají nadlidsky neporazitelně = žádné emoce, nikomu se nemůže nic stát. Čtvrtý díl průměrnej filler, opět značně naivní (spíš imbecilní) zápletka, neschopnost ex-impéria až k pláči a pew pew Tie fightery na konci to už jsem brečel smíchy. V pátym díle konečně někdo zajímavej, fan servis jak kráva, nejsem zas tak ohromen druhořadym jedi z dětských CW, ale lepší než vše předtím. Opět mě trochu leze krkem ten rádoby western motiv a ve finálním souboji zas samuraj motiv, ale OK beru to. Šestý díl ve znamení návratu Boba Fetta, kterej úplně zastíní Manda...stále to na mě působí že Mando je jen prostředník k setkání s daleko víc cool postavama SW než je on sám. Stormtroopeři opět nezklamou, přestávám je brát jako hrozbu, od začátku série ještě nebyli schopný nikoho zabít, max sami sebe, trapný. Sedmý díl pro změnu ukradne pro sebe Bill Burr, ale zápletka je tak basic, že je to k pláči, aspoň se dočkáme trochy vzpomínek na starý dobrý impérium a nějaký ty emoce...chvíli to i vypadá jako SW pro dospělý, než se ukáže že Bill Burr ze sebe neumí setřást sebe (komika) a hrát pořádně svojí postavu (v první sérii byl rozhodně lepší). Osmý a finální díl začně spojením všech hlavních postav v misi na záchranu baby Yody a kouká se na to dobře. Mando dostane po držce od robo troopera (někdo by měl autorům vysvětlit jak funguje kinetická síla a že brnění vás opravdu takhle neochrání:), ale pak zas nakope řiť Gideonovi, aby se pak všichni klaďasi setkali na můstku v obklíčení hafo robo terminátor trooperů. Ve zdánlivě beznadějný situaci přilítá jediný X-Wing a já nevěřícně čumim. Opravdu to udělali? Je to ON, není, chvíli vidím pohyby naznačující ženu, pak začínám doufat aspoň v Obiho, ale pak se za divné hudby (opravdu je toto SW epic motiv pro takový moment?) prosekává až na můstek a odhaluje svojí tvář. Vykřiknu "je to Luke!" a brečim jak malej... Uvědomuju si jak kýčovitá scéna to je, jak pohrdám záchranama na poslední chvíli, ale nemůžu si pomoc. Je to prostě ztělesnění dětský lásky k SW a zadostiučinění po letech trpení u nových filmů. De-aging CGI není ideální, ale mě to stačí, je to šílenej fan servis, ale zároveň je to vztyčenej prostředníček poslední trilogii a její zacházení s námi fanoušky. Sice jsem tajně doufal, že se Luke ukáže, ale opravdu jsem netušil, že to na mě bude mít TAKOVÝ dopad, ty negativní emoce vůči špatným SW se opravdu nastřádaly... Popravdě následné loučení baby Yody s demaskovaným Mandem (furt si nepamatuju jejich debilní jména:) na mě skoro nepůsobilo, po takovýhle bombě se to nedá...k oboum jsem tolik nepřilnul, aby se to dalo vůbec srovnávat, je to úplně jiná liga. Otázkou zůstává jestli jeden grandiózní moment může změnit pohled na jinak průměrnej seriál...za mě spíše ne, ale za ten jeden moment jsem opravdu vděčnej. () (menej) (viac)

jedna_vrana

Čím som staršia, tým mám bližší vzťah ku StarWars a fascinuje ma tento nekonečný príbeh. Jednotlivé časti majú okolo 30 minút a tak držia diváka v neustálom napätí. Mandalorian predstavuje vynikajúci vizuál, pôsobivé a dobre obsadené postavy a skvelú akciu, výsledkom čoho je, že aj druhá séria môže byť považovaná za obrovský úspech Disneyho. Seriál vhodný pre príležitostných aj dlhoročných fanúšikov a obe skupiny budú odmenené Iba, ak by ste neboli milovníkom sci-fi a o StarWars ste predtým nezavadili. ()

filmmovier

(Zdaleka nejen) finále série je esencí těch poctivých, pravých Star Wars, Od doby, co značku převzal Disney se naprosto bez výhrad povedl jen Rogue One, který to v sobě taky měl. Ale Mandalorian, ten v sobě má hlavně tu neopakovatelnou atmosféru původní trilogie. A to se cení! A celá druhá řada je navíc minimálně o stupeň lepší, než ta první. Zajímavější příběhy, děj se konečně někam posouvá, více akce, návrat spousty starých známých, naprosto neskutečná atmosféra, perfektní vizuál, úžasná hudba, dokonale rozkošný Grogu... Tady to prostě je. Takhle měla vypadat trilogie! Alespoň na seriálovém poli se ale Stae Wars daří, pokud takhle budou vypadat všechny připravované seriály (nebo alespoň většina), vůbec bych se nebránil tomu, kdyby žádné filmy už nikdy nebyly. Tohle je ten správný způsob! Pecka. 95%. ()

Motinski

Druhá séria pokračuje v zabehnutých šľapajach a každá epizóda funguje nezávislé od seba ako jedna samostatná misia. Prvé štyri časti na rovnakej úrovni, no keď sa prehupneme do druhej polovice ide to stále k lepšiemu až do finále po ktoróm je jasné že išlo o udalosť roka a najlepšie Star Wars od Rogue One. Veľa známych postáv, na seriál výnimočné dobré efekty, výprava a pomaly sa z Mandaloriana stáva jeden z mojích obľúbených projektov. 9/10 ()

BROKEN_

Druhá série je rozhodně lepší než ta první. Líbí se mi ten westernový a samurajský styl seriálu. Miluju ty postavy, hudbu, Baby Yody, a ten FANSERVIS! Ano může se zdát, že fanservis je tlačený na pilu, ale pro fanoušky je to dvojitý orgasmus. Krásně se na to kouká potom. Giancarlo Esposito potvrzuje, že hrát záporáka je jeho druhý jméno, neskutečně mu to sedne, viz Breaking Bad. Závěr téhle série je to nejlepší co nám Star Wars předvedlo od dob Pomsty Sithů, byl to nepopsatelný zážitek. Jon Favreau a Dave Filoni may the force be with you! Už aby byla třetí řada! MILUJU TO! ()

Lachtaan

V prvních i posledních epizodách jsem absolutně neváhal, že by druhý přídavek do Mandalorianí ságy nebyl za plný počet. V pomyslném prostředku série jsem se ale začal trochu nudit a vířily se kolem mě obavy, jak se série zacelí. Její konec naštěstí opět trumfnul většinu filmových dílů a já se už teď nemůžu dočkat další sérky. ()

DragonnCZ

9,5/10. - Já... Já to tak nehorázně zbožnuju ❤️ 2. série je dechberoucím zážitkem a skvělým navázaním a pokračováním na první sérii. Ten fan servis, který již byl v 1. sérii přislíben nijak neničí příběh. Naopak ho neuvěřitelně pozvedává do výšin. 1. epizody začínají velice slibně. Shledáváme se se známými postavami plno vynikající akce. 3 ep kdy vidíme Mandaloriany z Clone Wars. Ten moment kdy Mando skříží cesty s Ahsokou Tano a Mando pak získá kopí z Beskaru. Nebo 6. epizoda, která kompletně zlomí příběh a objeví se Boba Fett. Nebo 7 epizoda, ten moment kdy si poprvý za celý seriál Mando sundá helmu, kterou si nesundal od utlého dětství, je tak vynikající. No a to finále. To nejde ani popisovat slovy. Každý fanda musel u toho stříkat. Ty emoce když se Mando s Gruguem loučil a sundal si před ním helmu. A pak ta úžasná podtitulkovka. Jon Favreau s Donem Filonim jsou naprostí bohové a vymyslet takový seriál dokáže jen mistr svého oboru a herci zde předvádějí famózní herecké výkony a Göransson se svou hudbou v tom jen utvrzuje. Nemohu se dočkat 1.3. na 3. sérii. Tento seriál čeká ještě slibná budoucnost. ()

Playman

A já se už pomalu začínal bát, že už nikdy neuvidím nové opravdové Star Wars. Ty Star Wars, které jsem tak miloval jako malý kluk. Teď už se bát nemusím. ()

MikyAff

Uaaa, kdy naposled bylo něco, co si udrželo kvalitu po celou dobu vysílání? Slyšela jsem sice, že některé díly zde působí spíš výplňově, ale koho to zajímá. Dejte mi dávku Baby Yody (Grogu, pardon) a jsem spoko a od obrazovky mě nedostanete. Navíc ta akce a smršť v posledních dílech? Wow. Ani poslední triologie Star Wars mi nebaví tolik, jako tenhle seriál! Potřebuji víc. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů