Lachtaan

Jako absolutní nefanoušek celého obrovského letitého Star Wars univerza pořád nemůžu věřit tomu, jak mi zrovna Mandalorian tak hezky padnul do noty a jak minimálně v mých očích strčil svými průměrnými 35 minutami stopáže do kapsy nejen novodobou filmovou trilogii. Netradiční hudební podtext, na seriálovou produkci úžasná sci-fi akce a nepřekombinovaný styl vyprávění. Od Jona Favreaua by se měli do budoucna inspirovat všichni, co chtějí jakýmkoli způsobem nadále dojit značku jménem Hvězdné války. ()

Micro41CZ

Nebejt baby Yody, kvůli scenáristický nemohoucnosti úrovně Hvězdný brány (seriálu) jde vlastně docela o sračku. Škoda, stačilo by do druhý série odblastrovat pisálky, nebát se točit pro starší publikum a vyvarovat se klišé a mohlo by to vyletět vejš. ()

tnp101

Slušný start pravděpodobně dlouhotrvající série, u níž mi chybí nějaký konzistentnější posun hlavní dějovou linkou, která je ve výsledku vlastně dost primitivní a předvídatelná. Přednost dostávají samostatné epizodky, které se až na výjimky pohybují spíše na hranici lepšího průměru a zásadní momenty, co posouvají děj kupředu, bývají nepochopitelně odbyté (viz poslední třetina závěrečné epizody). Ale i přes tuto kritiku se budu dále rád dívat. Produkčně jde bez debat o jeden z nejvymazlenějších seriálů současnosti a zajímá mě upřímně víc než celá nová filmová trilogie. 70% ()

ZeroCZ1233

Tohle je Star Wars roku 2019. Po té menší klaun fiestě s velkým rozpočtem v podobě hlavní epizody, již minulý rok Myšák vyprodukoval, je tohle na úplně jiné rovině. Mandalorian je menší, s menším rozpočtem, bez obří velkoleposti a osudovosti. Ale přesto pěkný, zábavný a hlavně s tím feelem, jenž cítím u starších epizod hlavní série. Hlavní postava je velmi charismatická a bavila mě a celkový lore ohledně námezdních lovců jemu podobných mi přišel velmi zajímavý. Pro internet a všechny ostatní byl více zajímavý malý společník našeho hrdiny, tajemné The Child, jež bylo pro sledovatele šokem a velmi milým překvapením, kde se neskonalá roztomilost míchala s otázkami, jak je to vůbec možné a odkuď toto stvoření vzešlo. Vizuální stránka skýtá určitou filmovost, s níž se u televizního produktu člověk tolik nesetká. Režisérská sesle se prohla pod mnohými zadky známých lidí, u nichž byl rukopis čitelně znatelný, nejvýrazněji samozřejmě zazářil můj miláček Taika v poslední epizodě. The Mandalorian hodně překvapil, v mých očích reprezentuje něco jako kovbojské seriály v 60. letech, nenáročnou, ale velmi dobrou podívanou. Možná si ani plný počet hvězd nezaslouží, možná to dávám z trucu a smutku, že se nová hlavní trilogie tolik nepovedla, kdo ví. Momentálně 9/10. ()

VanTom

Nebylo to špatné, ale příběhově mě to dvakrát neoslovilo – nekomplikované, epizodické (občas vyloženě výplňovité), zkratkovité, bezemoční (Mando sice byl sympaťák, jenže přes tu helmu logicky se zásadně omezeným výrazovým rejstříkem) různoplanetární putování, utíkání, bojování. Jako nejlepší moment mi přišel bezprostřední rozhovor dvou jezdců speederů (a jejich imperiální ostrostřelba pro ukrácení čekání :-)) na začátku 8. epizody. Za co tedy dávám 4. hvězdičku? Pro ty nádherné, poctivě rukodělné efekty, výpravu a design, jakoby přeneseným z originálních filmů, jejichž vrcholem byla animatronická, neskutečně okouzlující a okamžitě "zamilováníhodná" loutka maličkého Baby Yody, ťuťu ňuňu. :-) ()

fabecc1222

Tak to vypadá, že ta je ta správná cesta k tomu, jak si uspokojit diváky po filmovém zklamání. První série určitě není dokonalá, ale je tím nejlepším, co lze v rámci SW světa sledovat. Příběhy kolikrát více připomínají libovolné epizody Hvězdné brány, což však není vůbec na škodu, když se k tomu přibere pár dávno zapomenutých hvězd v důchodovém věku, tak je atmosféra devadesátek dokonalá. "Promluvil jsem..." ()

Pedross800

Je pravda, že k vysokému hodnocení posledního filmu člověk musí úplně ignorovat scénář a jen se kochat vizuálem o to větší radost a nadšení ve mě vzbudil tento hraný SW seroš a jeho první série. Tohle je pecka nejen vizuální ale i příběhová a baby Yoda je prostě kouzelnej. Moc se těším na další sérii a doufám, že to půjde svou vlastní cestou bez ohledu na filmy, bo maličké by mohl přece dokázat v budoucnu divy! A ta kratší stopáž vůbec nevadí ba naopak, není místo na nudu, nebo slabší chvilky a taky se to dá lehce zhltnout na jeden zátah :) ()

vyfuk

Mezitím co Disney si jel tu svoji korporátní pohádku, někdo tady opravdu pracoval. Je sice otázka jestli zde opět nešlo o účel peněz a náhodou z toho nevzniklo něco dobrého. Ale to se asi jen tak nedozvíme. Máme zde výsledek. A ten je skvělý. Je vidět, že Star Wars umí fungovat i bez světelných mečů. Máme příběh Mandaloriana. S tím, že je v rámci souvislosti a logiky zpracován na jedničku. Vlastní linka, vlastní ovlivnění, vlastní svět. Série uprostřed lehce stagnuje v nějaké pomalosti, ale je to tak malá záležitost, že se to ani nedá nějak shodit v rámci celku. Zajímavé je, že pokud mluvíme o tom, kdo z nájemných zabijáků letos dostal lepší seriál, tak Mandalorian jednoznačně vyhrál nad Zaklínačem. ()

Jaro.Krafcik

Seriál roka 2019, ja blbec som si to pozrel až teraz, druhu sériu dám akonáhle vyjde. Toto bolo výborne. Vadili len nízko umiestnenie titulky, nezvyk, oči trpeli. Ale inak vynikajúce. Ešte lepšie ako posledný SW film skywalker ságy. Aj keď, seriál a film by sa porovnávať nemali. 5* ()

akvatam

Bolo veľmi príjemné pozrieť sa do sveta SW v hranej podobe a nekrútiť pritom neveriacky/znechutene hlavou. Jo a neviem sa dočkať Ahsoky... ()

drackula

Po epizóde IX som bol zo sveta SW a z jeho fandomu tak znechutený, že som dlhodobo ignoroval všetko, čo sa okolo tohto univerza riešilo. Keď však prišlo Disney plus aj na Slovensko, povedal som si, že všetok ten hype okolo Mandaloriana určite nebude náhoda. A tak to bola moja prvá voľba na tejto platforme. Mandalorian ma príjemne prekvapil najmä westernovou atmosférou. Príbeh sa pomaly budoval a finále potom všetko krásne spojilo. Som nadšený a svet SW je pre mňa opäť lákavý. Disney plus ()

Melios

Všetko ,čo Star Wars toto desaťročie posral ,to dokázal Mandalorian opraviť behom ani nie mesiaca od premiéry. Viem ,že vám sequel trilogy zarobí viacej ako toto ,ale nemohlo to vyzerať takto Disney? Ak táto celá prvá sezóna mala byť kampaň typu prečo si predplatiť Disney+ ,potom sa vám to podarilo. SHUT UP AND TAKE MY MONEY! Chcem viac takéhoto obsahu! Vlastne nie nechcem, ja o to ŽIADAM! ()

Soweek

Naprosto chápu, že fanoušci Star Wars u tohoto seriálu plesají. Mandalorian sází na bravurně zpracované prostředí klasických Star Wars a dějovou linku, která je hrozně jednoduchá,přímočará, nijak překvapující, občas až infantilní. Prostě kopíruje styl klasických Star Wars. Za co by se tedy kterékoliv jiné sci-fi stydělo je v podstatě výhoda pro star wars fanoušky, protože dostávají přesně to, co chtěli. Můj šálek kávy to ale rozhodně není, vyžaduji prostě kvalitní dějovou linku a u tohoto se mi povedlo regulérně 2x usnout. ()

Sdoom

Moje první setkání s jedním z nových seriálů ze světa SW dopadlo nakonec dobře, i když to dlouho nevypadalo. Scénáristicky se totiž nejedná o žádné veledílo a epizodnost děje bez zásadních posunů hlavní linky se týká minimálně poloviny dílů, ne-li více. Nicméně závěr série napraví některé neduhy a docela slušně navnadí na sérii další. Postavy jsou totiž super, nakonec přirostou k srdci a kdo vymyslel Grogu, zaslouží metál! (Disney+ 4k) ()

666Carnage

Tohle je věc u který jsem rád, že se toho ujal někdo kdo ví a má aspoň trochu šajna co to je Star Wars a co představují. Ano slabší díly tu byli a to snad dva jinak to bylo super a dva díly byli úplně v TOPu a to přesně díl 3.a 8. Líbilo se mi jak to bylo pojato a a ten westernový feeling tomu dodal na chuti. Je to spousta otázek na které chci odpověď a rád si ten rok počkám ale rozhodně vím, že tuhle sérii jsem neviděl naposled. Mám rád bounty huntery a jsem rád, že ten seriál jejich svět rozšiřuje. 80% ()