Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

manali

Po 10 dlouhých letech znovuviděný "zapomenutý" díl SW. S dobou pěkně zastarává CGI magie ale naopak se zdá, že jaksi krystalizuje Lucasovo kouzlo. Vizuálně jde dnes vlastně o obyčejný film. Atmosféra je ale opravdu geniální. Zaujalo, že na mne občas působil až dokumentárním charakterem. Jako volné převyprávění nějaké velkolepé historické doby. Svým způsobem je zde vše ze starých sw plus něco navíc (to na co jsme se těšili, když ještě nebyly na světě). Je to kurva dobrý. ()

Dexter666

Napriek tomu, že úvod novej trilógie je určite opakovane pozerateľný, je to žiaľ le pre efekt. Spomínam si na ošiaľ okolo "nových" Hviezdnych vojen, ale pripomína mi to nejaký krásny dezert, ktorý keď rozbalíte, tak zistíte, že väčšinu cukríkov už niekto vyjedol. Po starých Hviezdnych vojnách, ktoré sa venovali bojom a akcii tu zrazu máme nejkú republiku a nejaké obchodné cechy a blokády, na ktoré sme neboli zvyknutí a nejak to k tomu na začiatku nepasuje. Film je za tým všetkým pozlátkom jednoducho prázdny, nie je tam nič hlbšie a nezachráni to ani naháňačka na speederoch a ani digitálne postavičky. Celé to vyznie detsky a priblblo - tak pre 10-ročných. Tu sa naozaj Lucas pozabudol a vytvoril rýdzo detský film. Čiastočná záchrana prichádza až zo záverečnou štvrtinou filmu, keď sa dej akceleruje a rozdelí na tri cesty, ktorý krásne podkresľuje Williamsov Duel of fates. Celkovo jednoznačne najslabší diel ságy. Ak by vznikol ako prvý, žiadnej ságy by ani nebolo. ()

Tuty

Co tady dělá ta obluda pro děti?Mr.Proper, Jar či jak se vlastně jmenuje... Jasně, Lucas se chtěl zavděčit dnešní mladší generaci, která snad nezná ani původní Star Wars...Asi tak, přesto mu to celkem vyšlo...Film to není špatný, jen ne tak dobrý jako II a především dokonalá Pomsta Sithů ()

ElFifo

SW jsou prostě pohádka, chce je tedy brát takové jaké jsou a pak si člověk užije rozhodně nadprůměrnou podívanou. 8/10 ()

Trinculo

Sposta byla řevu, že to nejsou Hvězdné války a lidi, kteří jsou podle mně naprosto neznalí tématu, nebo se odmítají podívat, na jiný díl, než ten, co je nyní chronologicky čtvrtý v pořádí, do nebe provolávají slávu tohto jednoho filmu na úkor ostatních. Bohužel není to pravda. Toto jsou Hvězdné války. U tohoto filmu se nesmí zapomínat na to, že se jedná o zábavu pro celou rodinu a tudíž se od filmu nedá čekat nic komplikovaného. Navíc, když je určen pro druhou generaci "baby boomers", kteří mají teď vlastní děti a navíc naplánován do relativně velkého rozsahu. Druhá trilogie začíná opět určitým odlehčením, které ještě může končit dobře s tím, že postupně příběh začne temnět. Liam Neeson jako Qui-Gon-jinn je podle mně nejlepší "starý mistr" jedi, který se obejvil v celé velké trilogii. ()

M0rSalis

Ačkoliv jsou díly IV, V a VI legendární a úžasné, mým nejoblíbenějším je právě Episoda 1. Nádherné efekty, závod kluzáků, Jaja Binks, Keira Knightley a Natalia Portman, mistr Joda, atd. Dalo by se pokračovat až do nekonečna, rozhodně to bylo velice důstojné pokračování starých dílů (teda jestli se to vůbec dá nazvat pokračováním ...). ()

superzurda

Z toho dvě za značku:-)). Pro mě to bylo určitě zklamání. Je to hrozně přetrikovaný a sága o Síle a boji dobra se zlem přešla v jakousi pohádku, která se ještě snaží být vtipná. Ale závod vznášedel byl supr. ()

cici24

Návrat Lucasovi vyšel na jedničku, skvělé triky, příběh a závody:-)))...čtu tady, že to není důstojný návrat k sáže SW, ale ptám se Vás, myslíte že by Vám to stačilo, kdyby Lucas předhodil skoro stejný filmy jako byly ty původní?....Myslím, že ne...... ()

E.T.Martin

Plně rozumím tomu, že George Lucas chtěl zabezpečit svou rodinu, ale tohle opravdu se Star Wars dělat nemusel. Rozmělnit příběh mytologické síly v něco připomínající nákladný televizní seriál je velká škoda. Z celého filmu čiší fakt, že se producenti snažili namíchat amalgám, který by vyhoval každému, čili aby do kina přišlo co největší spektrum lidí. Kvůli tomu jsou přidávány různé scény navíc, které mají vyhovět té či které divácké skupině, ve svém výsledku ale pouze rozmělňují a zdržují děj. Seriálově pojat je už samotný scénář: do děje skočíme, aniž bychom byli uvedeni do světa, v němž se příběh odehrává. Prostě se počítá ze zasvěceným divákem, který vesmíru, v němž se odehrávají Hvězdné války, bude dobře rozumět. Ty tři hvězdičky dávám spíše z piety k původní trilogii a kvůli těm několika podařeným scénám. ()

Muf911

Na efektech je vidět, jaký udělali za těch skoro dvacet let v Holywoodu pokrok. Jenom Yoda mi přišel nikoliv mladší, ale spíš trochu jiný, ()

tzcomics

Jsem fanouškem původní trilogie a tenhle film v sobě prostě žádnou "vesmírnou sílu" nemá. Nejen, že je tu moc politikaření (a tudíž hodně zbytečnéhlo klábosení), ale zmizelo i to kouzlo jednoduchosti (u původních Star Wars jste se prostě jen koukali a dobře bavili, aniž byste museli přemýšlet, kdo proti komu kuje pikle). Navíc sebou nové díly přináší jeden negativní fakt - pokud se na celou ságu budete dívat chronologicky, budete už v epizodě IV vědět, kdo je otec Luka Skywalkera, aniž byste museli vidět epizodu V ( a původní překvapivý zvrat). Celý film zachraňuje pouze velké finále - bitva doridů s Gungany, vesmírný střet a soboj s Darth Maulem - a pak hudba Johna Williamse. ()

Klaricicinka

Jelikož je tento díl opravdu prvním dílem, který jsem ze série Star wars viděla, nemám větší výhrady. S pocitem "koukám na kultovní film" jsem ustála i to, že vesmírné lodě ve vesmíru vydávají zvuk a překousla jsem i roli Natalie Portman, která v té době herečkou prostě nebyla. Nicméně celkově film nezklamal moje očekávání, které nebylo nijak malé, takže hodnotím čtyřmi hvězdičkami a uznale kývám hlavou :-). ()

Benjo

DOcela se mi tento film líbí, ale s pravými starými Válkami to má už málo společného... pro skalní fanoušky co v devadesátých letech před premiérou slintali nedočkavostí (viz film Fanboys) to muselo být dost zklamání, ale ti největší fanoušci to Lucasovi odpustí .....přeci jen jsou tu meče jsou tu droidi je tu Síla..... ale ta atmosféra mi prostě chybí....a midichloriany ? wtf ? :-D Ale je to fajn...rozhodně se mi tolíbí víc než epizoda II a na 3D se těším ()

qwertasip...

Nepatřím mezi příznivce Star Wars, ale nejsem ani jejich kritik. Chápu, že je to kultovní sága, ale že by mě nějak zaujala, to se říct nedá. Jedinou výjimkou je právě Skrytá hrozba, kterou považuji za nejlepší díl celé série. (Možná je to tím, že se tam ještě neobjevuje ta příšerně uřvaná opice, co si říká Žvejkal – pro mě zřejmě nejprotivnější kladná filmová postava všech dob - bože, ani si nedokážete představit, jak mi ten chlupáč lezl na nervy!). Má to hlavu i patu (což se nedá říci o některých jiných dílech), herecké obsazení se celkově také povedlo a najde se tam i čas na srandičky (ostatně, pohled na Jar-Jara a Watta je už sám o sobě dost komický). Speciální efekty a bojové scény jsou také na skvělé úrovni. Obzvláště ta poslední, kdy se Obi-Wan a Qui-Gon utkávají s Darth Maulem, by se klidně dala označit za jednu z nejlépe zpracovaných bojových scén vůbec. ()

Holusacek

Zajímavý Sci-Fi kousek Star Wars,o kterém jsem hodně slýchával,ale moc mu nevěřil,téměř před několika dny jsem se plně odvázal a spustil film,výsledek?až na nepodařený humor a potrhlost s průměrnými efekty,nadprůměrná zábavka,která dobře uvede do celého filmového klání.Na malé škobrtance zapomenme,Gerge Lucas totiž natrefil na správnou strunku,stačí jen rozvinout a Star Wars staré díly budou mít konečně hlavu a patu,Liam Neeson dobrý,Ewan McGregor uspokojivý,film dostačující.+dobré prostředí a děj umožnily do celé série vtáhnout,konečně jsme se dočkaly třech začátečních epizod,místy dobré scénky -uhozený humor,slabší efekty ++-=75% nadprůměrný celovečerák se Science Fictïon o Hvězdných válkách,proč ne? ()

miselin36

Práve v tejto časti sa objavuje snád každým nenávidený Jar-Jar či ako sa to vlastne volá, a celkovo svojou zbytočnosťou kazí inak dobrý dojem. Avšak osobne dávam 2 hviezdy za skvelý soundtrack, 1 za Dartha Maula, 1 za záverečný súboj a 1 za to že som fanúšik ságy a tak mi vyjde pre niekoho možno neobjektivných 5* a 90% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)