Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Mandalorian

První epizoda nám bude vyprávět jak ti, kteří používají "světlou" stranu síly uznali za vhodné vyrvat malého kluka z náruče matky a později mu zakazovat, aby se s ní viděl. Zakazovali emoce ale přitom "cítili" temno a podobný hovadiny. Tak vážení. K..rva, to jsem fakt jen jeden z mála, co tu má oči, uši a mozek ? Vždyť ten film je blbábol jak prase ! Jediové jsou pak v podstatě horší než sithové, protože sith aspoň umí dát průchod hněvu. Pardon, ale takovejhle velikán by neměl mít díry jak do pískovny. 79 % tu má. Za co ? Za co sakra ? Za mě 1* za kluzáky. Zbytek stál za hovno. To tu ani nebudu tečkovat, jak mívám zvykem. Tenhle film vám totiž nabídne dějově asi tak to samý, co jakejkoliv film Lego Bionicle. Pche. A zkuste říct, že se pletu. :-D :-D ()

Pekisan

Detske az trapne. Keby som mal 10 rokov tak mam mozno prvu erekciu. Na pokracovanie/predchodcu filmovej legendy je to jednym slovom bieda. ()

Dm1tr1j

Áno mali si tvorcovia lepšie premyslieť čo všetko a ako ukázať vo svojom filme, ale vynahradzujú nám to počtom častí v sérii. Hviezdne vojny ma vždy pútali hlavne tím, že človek mal vždy chuť pozrieť si diel za dielom. Ani neviem koľkokrát som už 12 hodinový maratón zažil a vždy sa začína prvou časťou, ktorá vo mne od mala zanechala silné spomienky a veľmi som si ju obľúbil kvôli malému chlapcovi , ktorý bol skoro v mojom veku a pilotoval super krásnu žltú vesmírnu stíhačku na veľmi krásnej planéte alebo super rýchli klzák, ktorý si sám postavil. tento diel je môj druhý najobľúbenejší z celej série (zatiaľ, uvidíme, čo vybalí Dysney) hlavne, preto že staré dobré hviezdne vojny sa vrátili v krásnom HD počítačovom spracovaní. Tri najnovšie časti sú ozdobou série a navždy ňou zostanú. ()

Kadas97

V galaxii ďaleko praďaleko som dopozeral dejovo prvý diel veľkolepej ságy menom Star Wars. Film bol zjavne robený pre mladšieho diváka, ale dospelý divák pri odmyslení si zábavných stupidností v prevedení gungana Jarjara dostáva plnohodnotný film. Svetelné meče, vesmírne stíhačky a roboti, čo viac si môžem od sci-fi želať. John Williams dostáva svojou hudbou ságu o hviezdnych vojnách do vitríny s filmovými klenotmi. Herecké obsadenie v zostave Neeson, McGregor, Portmanová a L. Jackson splnilo nadmieru moje očakávania. 10 z 10 hodnotenie moje jest! ()

HOFMAN

Nejslabší díl Star Wars to není. Nejslabší je dvojka. Mnozí tomu vyčítají, tak jako prvnímu Hobitovi a Potterovi, barevnost a pohádkovost. Jenže tohle není čtvrtý díl. Je to první díl a je určen pro ty menší. Williams a jeho Duel of the Fates tomu dává náznak temnoty, která přijde později. ()

Mayers

Lucas se rozhodl znovu rozjet svoje dílo a vzal to pěkně od začátku. A na rok 99 jsou tu vážně parádní efekty, klobouk dolů. Příběh je ve svém důsledku docela jednoduchý, obchodní federace okupuje planetku Naboo a do všeho se zapletou dva jediové. Strašně mě bavil Neeson jako jedi-master. Vyzařuje z něj klid a síla (stejně jako třeba ve filmu 96 hodin), ten chlap má prostě obrovský charisma. Moc rád mám taky postavu Kenobiho, mladej padavan tu začíná svojí dlouhou cestu. Samozřejmě nejdůležitější pro celou ságu je "objev" prcka Aniho. Úplně nejlepší je tu ale Darth-Maul - zabiják ze Sith, kterej v závěrečným souboji dá jediům (jako jediný) pořádně pokouřit. Skrytá hrozba funguje poměrně dobře, překvapivě nedebilně na mě působí i kritizovaná postava Jar-Jara, který umí i rozesmát. Celkově těch 80% ()

P. J. D.

Všech šest filmů se dá shrnout jedním slovem - Úžasné! Pokud hledáte sci-fi plné akce, dynamiky, spádu, lehkého humoru, hluboké myšlenky, se skvělou hudbou nevídaných kvalit, dobrým obsazením, které budou mít rádi ještě vaše děti a další děti a ani ve snu je nenapadne říci, sakra na jakou vykopávku se to díváte, tak jste narazily na ten správný film. Souboje se světelnými meči, umělá inteligence na úrovni, ufouni, co vypadají jako ufouni a ne jako postižení lidé. Zkrátka a dobře, tohle je legenda. 5/5. ()

Kingjiri

Lucasova exhibice vizuálních efektů vychází, ale zdá se, že při tom právoplatnym nadšení k technický stránce věci Lucas tak nějak zapomněl na (zajímavější) příběh. Byl bych totiž rád, kdybych si po projekci odnes něco víc, než šišlavýho Jar Jar Binkse, jakožto typickou postavu do animáků a malýho Anakina. Kromě dvojky Jinn a Kenobi totiž zaujal jenom Darth Maul, jehož výstupy byly kratší, než by bylo záhodno. Třetí slabší hvězda za vizuál a aspoň trochu zajímavou druhou polovinu stopáže. ()

Alpachino

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé ságy mistra Lucase. Všechny díly jsou samozřejmě báječné, ale tento je pro mě unikát. Je mnoho důvodů proč tomu tak je. Hned na začátku filmu při "vyjednávání" jsem nemohl popadnout ani dech, ta hudba, to tavení dveří světelným mečem a také poprvé něco tak ikonického jako droideky, prostě úžasné. Písečný závod kluzáků byl také výborný, hlavně ty zvukové efekty akcelerací a motoru. Dále také úplně první souboj světelných meču u lodi na tatooinu, který měl alespoň nějakou choreografii a ne jen Lukovo opatrné ťukání si do mečů. A závěrečný Duel of the Fates byl na prostou orgasmovou bombou, při vysunutí oboustraného světelného meče mi spadla čelist. Nejlepší choreografie co jsem kdy viděl, neuvěřitelná hudba, skvěle vymyšlený prostor pro souboj ve stylu generátorových mostů a dále zavírajících se laserových dveří. Poprvé jsme taky mohli vidět (a naposled) ten rozdíl mezi jedim a sithem, viz. Qui-Gonova meditace při čekání na otevření laserových dveří a krvelačného sitha který si do nich mečem ještě praští, protože ho naštve že nemůže vyřídit jediho hned a musí čekat. Konec duelu je vynikající. 100% ()

chernobyl

Když George Lucas v půlce devadesátých let prorocky zjistil, že nás filmová budoucnost zatratí a ztrestá kompletně CGI podívanou, udělal odvážný krok a jal se tvořit showreel toho, jak by to mohlo vypadat. "Postavy, mimozemská monstra, honičky, vesmírné bitvy, neuvěřitelné světy, otravné děti a trable obchodní federace," řekl si, to bude ono! A jako nejlepší případ možné marketingové afinity, jak přinést toto úchvatné poznání k lidem a zejména hollywoodským producentům, se zdálo spojit jej s lovebrandem tří generací přerostlých dětí, mezi které se taky počítám. A teď pozor, tohle sem si nevymyslel, tohle je velice pečlivě zdokumentováno v making of filmu o téhle nejdražší reklamě v historii. Ale kdyby měly všechny reklamy takovou hudbu (boží hudbu!), souboje, vesmírné bitky a pokérované bubáky, tak bych se zase jako nezlobil. ()

xxENDxx

v rámci zodpovědných příprav na premiéru století jsem se rozhodl, že si dám všechny SW do foroty, znovu, i přes odpor k nové trilogii (možná to ale hejtím neoprávněně, protože jsem to viděl jen jednou, kdysi dávno). Takže tomu dáme druhou šanci... Spoiler: není to hrozný... je to TRAPNÝ. Adam Sandler by se tam vyjímal a byl by to klasickej film z jeho produkce. Nicméně, musel jsem značně přehodnotit hlavní faily Za největší fail jsem považoval po celou dobu casting malýho Anakina. Teď mi překvapivě skoro vůbec nevadil. Největší fail EP. I., respektive celý nový trilogie, je scénář a design.. ehm... všeho. Rakety - nablejskaný superstříbrný dildo s minikřidýlkama... působí asi stejně cool, jako ty různý stříbrný / zlatý porshe, lamba, atd... čekal jsem, že vyleze Kvajgon s nějakým megařetězem na krku, rovným kšiltem, jointem v puse a brejlema na očích, ve sloumoušnu, a přes obrazovku se napíše THUG LIFE, pokaždý když byl záběr na to, jak přistávaj. Infantilní retardovanost... všude... ve starý trilogii mi nevadil snad jedinej ufoun... tady mi jich vadí většina, protože se všichni chovaj jak klienti zvláštní školy na výletě do města. Jar Jar by nemusel bejt špatná postava, kdyby nedělal pořád tajtrdlíky. Všichni závodníci, vedení obchodní federace a hlavně, především DROIDI !!!!! Jak může mít někdo armádu plnou roboretardů, to je mi záhadou. Celou dobu co byli na scéně jsem si je v hlavě přirovnával k mimoňům, až na to, že mimoňové nejsou tak moc retardovaný a sérii spíš vylepšujou, než aby jí poslali ke dnu. Nejen že jsou ti droidi hnusný a vypadaj jak kostry gunganů, ale to jejich věčný "Roger, roger", aniž by s nima někdo mluvil, to mě drtí... s dabingem je to potom úplně jiná liga a nebál bych se to vysílat někde ve studiu kamarád, protože ty rozhovory jsou asi tak na úrovni strážců vesmíru. A ty úchvatný přízvuky, jaký tam všichni maj... to je prostě masterpiece. Darth Maul: děti z něj ustříkávaly všechny, teď mi přišel jako nepovedenej cosplay na velikonoční vajíčko. Příběh: hromada nudnej politickejch blábolů, který si mezi sebou povídaj lidi, který oblíká vizážista Lejdy Gagy. Po hodině blábolení se začíná bojovat ve vesmíru, kde všechny ty raketky vypadaj naprosto odporně blejslavě a celý to vyhraje 5letej smrad, kterej náhodně mačká čudlíky. (BOŽE!!) Hlavně že to má nějaký to poselství pro nejmenší... i když jsou vaši sousedi blábolící nesvéprávný idioti, někdy můžete potřebovat jejich pomoc, tak na ně buďte hodní. Choreografie soubojů: na tohle téma bylo napsáno a natočeno kvantum materiálu... souboj na tatooinu byl krátkej a relativně dobrej, souboj Kvajgon + Obivan vs Maul byl jeden velkej fail. Abych to úplně nehejtil, největší překvapení je, že i když je většina součástek špatně, tak jako celek to má dobrý tempo, bavil mě muší kševtař, bavil mě Palpatine (to nejlepší na celý nový trilogii je právě on), bavila mě hudba. města a místa mě vlastně baví taky, jen všechny postavy a hejblátka vypadaj jak z domácího úkolu druháka, na téma "nakresli budoucnost" Windu a Joda jsou fajn zpestření (ostatní jedájové dělaj ostudu). Naprosto a zdaleka největším kladem celý epizody je to, že tu nehraje Hajden Christensen, proto Phantom Menace nepovažuju za nejhorší díl "ságy". Co se filmu, mimo kontext série týká, je to taková jednohubka pro školní děti (obdoba twajlajtu nebo Hungergames, namířená na chlapečky namísto holčiček). V kontextu série budou všichni Rainmakeři (kteří považujou cokoli kde se mihne světelnej meč za nirvánu) spokojení, ostatní se to budou nejspíš snažit ignorovat, nebo to nějak přežijou. Na svou dobu celkem povedený efekty tomu taky můžou trochu přidat, nicméně potřeba nacpat tam co nejvíc digi bordelu to táhne k zemi, co se stárnutí vizuálu týká. 5/10 () (menej) (viac)

FanKalEl

Na začiatočnú epizódu je to veľmi slušné, síce veľmi nenadchne ale bez problémov u mňa strčí do kapsy Novú nádej. Samozrejme je cítiť že to nemá tú správnu atmosféru starších star wars filmov, no ale je to vôbec nutné? Určite nie a nedával by som to do negatív ale do pozitív, že dané epizódy potom netrpia priamočiarosťou v ságe. (80%) ()

Jajar

První díl série Star Wars je určitě tím nejslabším a nejzbytečnějším. Naivita z toho filmu přímo čiší. Hezká pohádka pro malé děti, ale nic víc. ()

jacko

Na původní trilogii jsem v dětství nekoukal a nemám k ní tedy žádný citový vztah, což mi snad alespoň trochu umožňuje, všechny díly vnímat stejnou optikou. Ano, Jar Jar Binks je relativně retardovaná postava, ale rozhodně mi je milejší, než to odporný skučení, kterým mi kazil celou trilogii Chewbacca, topornej Hamill nebo rozjuchanej Ford pořád se stejnym úšklebkem jako po mrtvici. Liam Neeson a Natalie Portman jako bonus, takže proč ne... :) ()

Hpatrik

Po dalším shlédnutí po několika letech musím konstatovat, že je První epizoda "pouze" dobrá scifi, která boduje výborným obsazením, na svou dobu ucházejícími triky, pěkným vizuálem, no a samozřejmě špičkovým soundtrackem Johna Williamse. Jinak se scénář moc nepovedl, na můj vkus je až příliš hloupý a předvídatelný a často nelogický. Jar-Jar a všechny scény s ním nejsou ani roztomilé ani zábavné, ale nesmírně infantilní, a bohužel se kolem něj odehrává velká část příběhu. ()

KafuR

3,5*. Chybí tu Darth Vader. Nebo aspoň kdokoli, kdo by ten film byl schopen utáhnout. Infantilnosti je tu občas až moc a tendence být vtipný za každou cenu se také ne ve všech případech vyplácí. Film obsahuje strhující scény typů závodů a finální bitvy, celé to je však spojenou vatou, která ne vždy dokáže pobavit. ()

helraiser

No štěstím do stropu neskáču, ale kouká se na to fajn. Začátek ságy je bohužel takový neslaný nemastný, plný digi sraček a to vážně moc nemusím,ale na druhou stranu to docela odsejpá, slušná akce, závěrečnej duel je parádní a kouká se na to dobře tak zas tak Hrozný to není. Čekal jsem sice víc, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout i mnohem hůř, slabé čtyři si to zaslouží. ()

tranquill

"Mami, neříkala jsi mi, že si všichni ve vesmíru mají pomáhat?" Myslím, že počkat si na skutečně první epizodu 22 let, nebylo na závadu... ()

dalziel

Pre mňa ako Trekies fanúšika je to len ďalší Star Wars film. Nie lepší, nie horší. Jar-Jar je síce pošuk, ale až tak mi neprekáža ako sa to zvykne prezentovať. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)