Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

applause

Já moc survivaly nemusím, ale tenhle se mi líbil. Naštěstí to nebylo moc dlouhé, i kdyz chvílemi jsem se nudila. Jsou tam dvě silné chvíle. U jedné mě to bolelo a u druhé jsem měla, co dělat, abych nebrečela. Doporučuji. ()

honajz2

Tak určitě je to lepší, autentičtější a rozhodně i napínavější, než Vše je ztraceno nebo 127 hodin (na které si tenhle film v jedné scéně dokonce vzpomene), ale ani tak to není bůhvíjaké veledílo. Mikkelsen ztroskotá v Arktidě, snaží se tam přežít a když se objeví možná záchrana, dopadne to tragicky a on se tak s jednou přeživší snaží dostat na jedno určité místo. A všude je jen bílo, sníh, led, zrádné hory a strašná zima... Tu drsnou, takřka beznadějnou atmosféru to vykresluje docela dobře, místy i poutavě, ale nedokázala mě pohltit po celý film. Stejně tak ten děj je takový nijak zvlášť zajímavý. V určitých aspektech to navíc dost připomíná Ve stínu lovce, netuším však, jak moc chtěně (tz. pocta tomu filmu), nechtěně nebo to jen kopíruje. Jenže Ve stínu lovce mě chytlo podstatně víc, zatímco tady to nemá potřebnou sílu. Mikkelsen sice není špatný herec, ale žádná špička to podle mě taky není a sám celý ten film neutáhne. Sice se mi líbí, že je to naprosto bez voiceoverů nebo nějakých flashbacků, kvůli tomu jsem původně chtěl dát slabou čtvrtou hvězdičku, ale nakonec to na ni prostě nevidím. Mikkelsen hrát jenom obličejem bůhvíjak neumí a nemá mu to kdo zachraňovat, navíc i ta stopáž mi přijde krapet přepísknutá. Šlo z toho prostě dostat víc. Lepší 3* ()

M.i.k.e

minimalistický survival,který sází na pomalé tempo,uvěřitelnost a one-man show Madse Mikkelsena.Bohužel to tempo je ale místy tak pomalé,že přebije pozitiva a z Arctic je tak film pouze na jedno podívání...nenudil sem se,ale ani radostí do stropu neskákal...60% ()

Martin741

Myslel som si, ze pojde o dalsi kult ako 127 hodin. Ne, neslo. Mads Mikkelsen je dobry herec, ale nemam z neho natecene prirodzenie takze to tu nebudem 4 -kovat 5 - kovat. No a za druhe film ma slabe tempo, len neustalu laovu pust, kde nic nie je. Ani ta fauna /medved/ to nijak nezachranil. Na poli survival filmov je proste 127 hours stale vyssie, oplati sa aj Na ostri Noze 1997 a Revenant 2015 : 68 % ()

Figu

Neobyčejnej příběh, ovšem tak nějak obyčejně natočenej. Mads je bomba herec a tahoun a emoce z něj přímo tryskaj, přitom si budu protiřečit, ve mě to prostě nějakou starost a strach o jeho život nevyvolává... Tohle mrazem pokrytý ledový dobrodružství, je jeden velikej obrovskej obyčej a průměr! 55% ()

Rocky88

Velice uvěřitelný ledový thriller, který je podpírán hereckým umem Mikkelsena. Jenže take ničím nepřekvapí, ničím moc nevyšponuje nervy a po konci vyšumí do ztracena. Na jedno zkouknutí. ()

Cheeter

Po delší době jsem se dostal na projekci ČSFD. Ani jsem s tím původně nepočítal, ale povedlo se. A zrovna na film, který jsem chtěl vidět. Mads Mikkelsen mi podruhé dokázal, že umí hrát i beze slov. Teda téměř beze slov. Z příběhu jsem trochu obavu, tento typ filmů bývá poněkud monotónní. A to naštěstí nenastalo. Přičítám to dobře zvolené stopáži a kvalitnímu scénáři. Asi si tento snímek zarřadím vedle Pádu do ticha. ()

C0r0ner

Nebýt toho konce, dal bych i čtvrtou hvězdu, ale já takové haluze prostě nemám rád, a proto pouze průměr. Mikkelsen špičkový, protože utáhnout sám hodinu a půl je teda něco, ale příběh jako takový není vůbec ničím překvapivý a vlastně ani moc dramatický. 60% ()

PavelVanekArt

Že je Mads tím nejlepším hereckým matadorem ze severských zemí, tak vo tom vole kurva žádná a tady to jen potvrzuje. Táhne tu celý film, scénu za scénou, proti zimě, s omrzlinama, se ,,zbytečnou” váhou navíc a konec v nedohlednu. Je to studený a depresivní drama, koncert jednoho muže (a polomrtvé čajky). Všechno na filmu bylo tak, jak být mělo, jen mi tam něco málo k 5* chybělo. Ale co? Sám nevím, ten film je žánrově na špici (daleko před Otevřeným mořem nebo Pohřbeným) a přitom mu ještě chybí. Hlavní postava je sympaťák a dobrák od kosti, což se mu párkrát nemusí vyplatit. Na letní večerní ochlazení super, na zimní depresi jakbysmet, ale ledy mi z toho netají. 4* a.k.a 85% ()

Juto

Režisér Penna vytvoril to, čo by ste mohli nazvať potešiteľný prozaický štýl. Nenadchne vás (hoci film je svojim spôsobom na úrovni elegantne natočený). Ale ani vás nepodvádza, takže dôverujete vážnosti jeho rozprávania. 7/10 ()

SHI-SHA

Mads Mikkelsen super, atmosféra super a místy to bylo opravdu napínavé. Jenže děj téměř žádný, pár řádků dialogu (monologu) a celkově docela okoukané a nezajímavé téma. ()

campix

Mads Mikkelsem ztroskotá na v Arktidě a je nucen bojovat o svůj holý život proti nevyzpytatelným elementům, které toto nehostinné prostředí nabízí. Bohužel jsem se nedokázal do té situace potřebně vcítit, jelikož Mikkelsen je protřelý cestovatel a všechny trampoty řeší většinou poměrně s lehkostí a díky poměrně skromné stopáži je film i hodně svižný a to jeho utrpení není zas tolik viditelné. Survival filmy už jsem viděl rozhodně lepší a Arctic je pouze jedním z řady. ()

mortak

Kdyby to byl můj první survival, dám vyšší hodnocení. A i když je Arctic velmi solidní reprezentant svého žánru, jede jako po kolejích dle základní formule - čekání, rozhodnutí, překážky, ztráta víry, trest, znovunalezení víry, odevzdání se do rukou stvořitele. Ovšem i tak slušná žánrovka. ()

angel74

Mrazivěji a hlavně realističtěji by Arctic: Ledové peklo snad už ani natočit nešlo. Za to, jak se tvůrci s tématem popasovali, jim patří můj velký obdiv. Celý film jsem sledovala s obrovským zaujetím, napětím se mi chvílemi až tajil dech. Mads Mikkelsen tomu všemu dodal punc opravdovosti. V jeho houževnatém boji o život jsem mu věřila každičký pohled, gesto i pohyb. (85%) ()

HorrFi

Podle mě životní role Madse Mikkelsena.. tenhle herec mě začíná čim dál tim víc zajímat, protože hraje fakt dobře a tady doslova utáhnul celej film.. za mě jeden z nejlepších survivalů, třeba scéna s medvědem byla perfektní.. nebejt tý úplně závěrečný scény tak dam pět.. potěší přiměřená stopáž.. ()