Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Zix.

Špatný film to není, ale mnohem víc se mi líbí podobný Proti ledu (2022). Tady mi chybí větší napětí a vadí hlavně to, že o hlavním hrdinovi nevíme skoro nic, dokonce ani to jak dlouho byl pryč. Moc se mi i nezdá, že většinou byl i přes samotu psychicky v pohodě. Druhá postava je hodně zbytečná, doslova celý film je mimo, jen leží a spí. Mám vážně pochyby, že by se s ní takovou dobu patlal někdo, kdo sotva přežívá. Konec filmu je taky celkem bída, čekal bych zajímavější záchranu a nějaký návrat domů. Rozhodně víc doporučuju film uvedený nahořejc. ()

tomycsfd

Sledoval som to so zatajenym dychom a zamracenym obocim.. pre niekoho mozno film 127 hodin v zimnom kabatiku, pre mna vsak oproti “konkurencii” nekomercne, s ovela vybicovanejsimi emociami a neporovnatelne lepsim hereckym vykonom. 127 hodin bola pre mna oproti tomuto filmu len rozpravka (pribeh chlapca ktory si zabudol nozik a hrebienok mu spadol az potom co si musel odrezat ruku). Film arctic je emociami uplne inde... za mna 5* a najlepsi film artfilm festivalu. ()

dieWildeK

Přesně podle mého gusta. Nevadí, že hrají jen dva herci, nebo spíš jen jeden :-), že se skoro nemluví. Mimika, gesta a okolí mluví za vše. ()

Mishi

Pre mňa veľmi zaujímavé a výnimočné spracovanie, silný príbeh boja o prežite. Celý film v podstate tiahne 1 osoba a tou je jeden z významných hercov Mads Mikkelsen, skúsený herec, ktorý tak film sám drží v napätí. Príbeh o prežitiu človeka v extrémnych podmienkach, s ktorými sa aj snaží bojovať celkom úspešne, čo však v prípade, keď sa vyskytne nečakaná udalosť a kompletne mu to zmení celé jeho naučené pravidelné nažívanie? Krásna scenéria, celú dobu filmu ste v neustálom napätí čo sa bude diať, a povedzme si úprimne, tento herec to dokáže... dobrá minutáž filmu...hudba...príbeh. Aj keď Vám to možno pripomenie film Hora medzi nami, musím zďaleka povedať, že ten film bol úplne iné klišé... tu tomu príbehu naozaj veríte, využitie naozaj všetkého čo máte po ruke v rámci first aid, tá neskutočná ľudská sila. Pre mňa na plný počet. ()

ilegal1983

Nie proste nieco mi na tom malom velkom filme stale chyba.Madsa mam rad ale tu je priemerny pretoze vlastne ani nema ako vyniknut.A vyssie sympatie a sucit dokonca pripisujem celkom neznamej tvari v spacaku.Od zaciatku nuda a strasna samozrejmost v mnoha scenach akoby bolo iste ze si nachyta ryby.A naivita tvorcov ze nas oklamu a film nadhodnotime.Pre mna cisty priemer a tri hviezdy dam len pre tu zranenu zenu inak by som sa ani neobzrel 60%. ()

PORTER44

Koukatelný film z ledové pustiny s jedním ztroskotancem který každý den zkouší vysílat signal a chytá ryby pořád dokola než blízko od něj ztroskotá helikoptéra a přežije jen raněná žena ,pak se vydají na cestu ledovím peklem aby našli záchranu.Na film hraný jedním hercem slušný výkon. ()

vinson003

Nikdy jsem ještě nebyl na filmu, kde by herci řekli dohromady šest vět. Bylo to mlčenlivé drama. Byl jsem nadšený těma rybama co lovil, dal bych si polévku z lososa, paráda. Jinak havarie vrtulníku byla dost trapná, protože tak jak postupoval ten pilot, bych zvládl i sám. Vítr jako prase a on se snaží přistát, proč mu neukázal, že přiletí jindy, je mi tedy záhadou. Koncová část byla taky dost ujetá. Měl vysléct i ji a mohli udělat vatru, škoda, měl z ní shodit všechny svršky a nahatí mohli stát vedle té vatry. Pokud by se nevrátili, pomilovali by se a umrzli. Toť vše. Víc jak dvě nee. ()

eoj

Vim ze se to z teplicka a pohodlicka pokoje keca, ale ze si nevzpomel na kladku (a nevyzkousel dalsi 2 cesty co vypadji ve filmu alespon z dalky snadneji) tak nakonec 3*. Ale bylo to fajn i diky rozumne stopazi. ()

Batyskaf

Takový chodecký Touching the viod. Chlápek přede mnou v kině usnul, ale mně ty detaily upoutávaly pozornost o 106. Jako celek se tam nic moc vymyslet nedalo oproti jiným survival filmům. Ale je dobře, že takový film vzniknul a neberu to jako promarněný čas. ()

patient333

Parádny survival, ktorý mi drásal nervy každou pribúdajúcou minútou. Troška mi tam chýbal nejaký profil hlavnej postavy, aspoň prostredníctvom, denníka, monológov alebo hocičo čo by zábery trocha oživili. Nie že by sa na Madsa zle pozeralo, je to super herec, no po 60 min je to už troška opozerané. Každopádne je to super dráma s nádherným Islandom, aspoň troška som sa v týchto letných horúčavách schladil. ()

Zaks

Veľmi naturalistický film o prežití v ľadovej divočine. Mads to snáď ani nehral, on to naozaj musel zažiť! Za pokazený záver by malo ísť hodnotenie dolu, ale neurobím to, celý film bol inak vynikajúci. A karma je zdarma. ()