Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Pitryx odpad!

Tak já se přiznám bez mučení, že jsem to prostě nedal. Koukat na mého oblíbence který se potácí zasněženou krajinou bylo i na mne moc. Dal jsem asi čtyřicet minut a pak jsem to prostě přejel. Takže nevím, třeba to trosečník té ukecané ženské ve spacáku vysvětlil, proč ty kameny, proč to točení klikou (nějaký signál?) a co používal jako návnadu na ryby. Aha, maso těch předchozích. A co na tu první? Mimochodem hezky se o ženu staral, ale to, v čem ji asi nechával ležet musela být dobrá chuťovka. No, nic, přeskakoval jsem, takže podle vlastních pravidel nemohu a ani nechci dát jediné plus. I když mám zimní krajinu a hlavního protagonistu v oblibě. Mimochodem jsem zahlédl verzi o deset minut delší, než byla ta moje. ()

Micoldee

Příště bych prosila uspokojivý konec. To vždycky dokáže naprosto skvělej film úplně potopit. Proč se nikdy u těchto typů filmů nedočkám normálního zakončení, které by mohlo být delší než 10 vteřin? ()

SAINTS

Arctic:Ladove peklo detailne pracuje s rutinnymi činnostami havarovaneho pilota,aby v snahe prežit nepolavil.Film sa udržuje stale v čiernobielej realite,ktorej tažobu najhoršie zvlada divak.Madsova postava len systematicky napreduje v preživani den po dni,pretože jej,ale ani nam divakom,nič ine nezostava. ()

marek29

Suchý, zmrzlý, skoro až omrzlinama odumírající 1h a 30min. Film začne zvostra SPOILER pár dní po ztroskotání. Ani ne ten medvěd, ani ne ten happy end není to, co by mě trápilo. Ale moc se toho tam neděje a když se děje, je to roztáhlý na o třetinu delší stopáž. Pustit si to asi pusť na tom Netflixu, ale film s hlubokým příběhem a dějovými zvraty to není jasný pane. 3 z 5 za survival typu 72h ()

tkey

Maximální survival orgasmus s Madsem, co víc si přát? Já vlastně ani nevím, ale něco mi tam chybělo. Neptej se mě, nevím co, možná nějaká energie směrem k divákovi? To je asi no, jinak perfektní. ()

subic

Táhla z toho zima až na gauč. On udělal všechno proto, aby zachránil ji i sebe, ale nakonec to nestačilo. Pořád jsem čekal na nějak šťastný konec, který ale tentokrát nepřišel. ()

Boulderman

Snímek nezklame a ani nepotěší. Jde o klasickou survival game, u které víme, že to dopadne dle očekávání. Na druhou stranu se mi líbil hlavní hrdina s minimalistickým výkonem a surová arktická příroda. ()

ostravak30

Tak jako u filmu Lawrence z Arábie na mě pekelné horko doslova sálalo z obrazovky, šílená zima byla téměř cítit během tohoto filmu. Arctic: Ledové peklo není ničím extra originálním. Podobných filmů je hrozně moc a vždycky jsou o přežití někde: džungle, pouště, na ostrově, v oceánu apod. Hlavní hrdina je nám klasicky představen jako člověk, který se musel naučit přežít. Máme možnost sledovat, jak získává vodu a jídlo. Kde a jak spí či proč neustává jeho každodenní naděje na záchranu. Pak mu sice svitne naděje, ale brzy pohasíná. A jeho čeká cesta napříč ledovou pustinou. Na té přirozeně čelí mnohým překážkám a ani ty nejsou z hlediska diváka nijak překvapivé. I tak je ale celé drama, včetně očekávaného konce, mistrně zahrané a velmi působivé. A trochu nám i připomene, že i přes veškerou moderní techniku a život 21. století jsou stále místa, kde nám nepomůže nic než vlastní vůle a chuť přežít smísené s odvahou. Pro Joe Pennu a Ryana Morrisona se jedná o vůbec první tvůrčí počin, tak jsem zvědavý s čím tihle dva přijdou příště. ()

yntelygent

Nie som vyslovene fanusik survival stylu,ale mne sa to pacilo.M.Mikkelsen sa svoj text stihol naucit pocas prestavky na kavu.Ale zaroven plati,ze ked sa filmu chytia schopni profici,dokazu vytvorit zaujimavy pribeh prakticky bez slov.Dobry film. ()

muti

Keby koná hlavná postava logickejsie tak je to snáď aj za plný počet. Najprv spraví sane az potom prehľadáva vrak, nespravil si sneznice aj ked mal omrznute nohy a zapadal do snehu uz na zaciatku. ani nedoplnal priebezne vodu, ktora potom zrazu chybala. sofera hned vyhodil a potom ho musel vykopavat... koniec je tiez taky pushed. Ináč v pohode survival ()

NeMiQ

Podľa očakávania chladný a surový severský film bez zbytočného kecania, vrieskania, nerealistických výkonov a podobných klišé. Áno, akcie nebolo veľa a chvíľami dej viac stál akoby sa niekam posúval, takže nečakajte bitky s medveďom s holými rukami ako v Revenantovi, ani amputované končatiny ako v 127 hodín. Zato zimy, fyzického a psychického utrpenia bolo neúrekom. ()

Vica

Vyborný televízny film. Ale kino by som radšej vynechala. Atmosféra nie je taká atmosferická a dej nie je tak dejovitý aby bol dôvod na velké plátno. Určie zavážil aj fakt, že podobné snímky sme už videli bambilión krát a tu sa nedeje ani minúta snímku, ktorá by prinášala niečo nové/iné. Ale už len lvoli Madsovi nemožem dať len 3 hviezdy, hoci by som chcela. ()

DonBraso

Pořád nevím jestli měl být film šitý na míru Madsovi,že i se zlomenou hnátou se dá ujít pořádná štreka nebo to režisér myslel vážně.První půlka filmu je vážně paráda a je tu slovo minimalistické na místě.Nic nevíte a jen koukáte jak to tam jeden frajer má v malíku:)Do toho mu tam sklouzne jedna holčina,která havaruje ve vrtulníku,když chce hlavního hrdinu zachránit.Jakmile začátek pomine ,začínají klasické survival patosy plných klišé a blábolů.Ve spektru filmovém je to pořád "realistická sonda".Inu Amundsen by nejspíš prošel i celý kontinet než Overgård,který ve svém nitru vzal i ženu.Jediný co divák ví,že hold je to skála a prostě chce zachránit někoho a nejspíš si i popovídat.No zrovna dialogů tu moc nemáme a nakonec si Overgård moc nepokecá.Nejhorší jsou ty detaily.Režisér se nebojí ukázat hodinky,který by v tom mrazu byly dobrý tak leda do vytríny. Kalhoty jsou někam na kolekci jaro-léto.Sníh je z většiny částí pár cenťáků a další špeky do fondu nerealistického umu.Nesmíte moc věřit,že takhle by to někdo přežil a dá se to přežít,jenomže.Jak už bývá zvykem a zde režisér v poslední minutě ještě napíná a pak bum.Za Madse určitě fajn,první půlka dobrá,ale ostatní je doopravdy špatný vtip a je jedno,že zima se přenese i do obýváku,protože menší atmoška by zde byla,ale je to sakra málo.S tou zlomeninou mám ještě zmrzlé opary na ksichtě.Jinak holka neměla snad maskéra.Vcelku růžová:)55% ()

jokino

Za mňa tentoraz plný počet. Mads Mikkelsen odviedol excelentný výkon. Všetko realistické, uveriteľné, bez preháňania, žiaden superman sa nekonal, proste človek sa ocitol vo veľkej núdzi v krajine samého ľadu a nikoho iného, pomoc na velmi ľudskej úrovni druhému bojujúcemu o život, so všetkým rešpektom, úctou a slušnosťou, pri zachovaní si zdravého rozumu a s chladnou hlavou rieši akýkoľvek problém, ktorý nastane. Má to jednoduchý dej, ale velmi dobre spracovaný. Jediné, čo mi na filme malinko vadilo, keďže už išlo o survival, keď ide niečo do človeka dnu, musí ísť aj von. Ale chápem, do úplných detailov zrejme ísť nechceli. Každopádne skvelé.. ()