Jsou ukuta nová spojenectví. (Prime Video)

petisek

Niečo z rozuzlenia som tušil, niečo bolo prekvapením. Niektoré postavy mi začali byť sympatickejšie ako predtým, niektoré presne naopak. Tvorcovia sa snažia imitovať Tolkiena v častiach, ktoré nepochádzajú z jeho pera a žiaľ to dosť vidno. Návrat do Stredozeme je však natoľko krásnym zážitkom, že na to negatívne nemyslím. Napokon, nie je to majster Jackson a jeho filmové rozprávanie, ale je to televízia. Čakajú nás ďalšie série a rád im dám šancu. ()

johnsnow

Dobrý záver, síce ten súboj harfíterov s Eminemom s piču bol taký celkom meh ale Sauron ukázal svoju power a aj ukovanie perstienkoch malo svoje čaro, síce stále netuším kto môže byť ten čarodej z meteoru ale tipujem, že to asi bude Radagast. ()

kubas369

9/10. Suverénně nejlepší epizoda a velky příslib do další série. Líbí se mi jak Halbrand celou dobu poukazuje na to že je všechno jinak, až mu to konečně Galadriel prokoukne. Cizinec posledních deset minut mluví jako Gandalf a dával by smysl jeho vztah s Hobity, kdyby to byl on, jenže jako protiváha Sauronovy má být Saruman, dokud ho zlo nepokřivý a má být první mezi Istar, to znamená že už tam někde musí být, pokud to není náš cizinec. ()

Pan.Antonin

„No můžete zatleskat jestli chcete.“ (Vlastimil Vlášek) Ale jo, dejme tomu, tohle můžeme s přimhouřený okem brát jako finále. Hlavně souboj hobiťáků a cizince s triem jakýchsi lovkyň měl šťávu. A za pochvalu stojí i závěrečná píseň. Naopak poté, co Galadriel odhalí Saurona, můžeme vidět naprosto šílené scény, kdy ty dva spolu mají dialog. A celkově tuto epizodu trápí opačný problém, než ty předchozí. Zatímco tam se tempo vůbec nehýbalo, tak tady pouze v rozmezí jediné epizody uvidíme jeden z nejzajímavějších a naprosto klíčových momentů druhého věku. Tvůrci jej nepochopitelně uspěchali a odflákli. Za osmou epizodu házím slabší tři. ()

swenyx

Eminem vs Gandalf z Wishe byly asi jediný zajímavý? A to ještě mělo i tak tolik hloupých chyb, třeba to jak na konci vyšlo slunce během asi 10 vteřin. Na začátku jeli 6 dní s těžce raněným, taky moc logická věc, takovýhle věci se ale dějí celou sérii. ()

Tai_K_B

Tak, a je to venku! Istar! :-) Kdo o záhadném z višně (pardon, z nebe) spadlém cizinci doposud pochyboval, teď už je jasno. Akorát na můj vkus začal ta hlubokomyslná filozofická souvětí sypat z rukávu trochu moc najednou. Po sedmi epizodách, kdy ze sebe s námahou vypravil sotva dvě souvislá slova. Nad čím jsem nicméně nadšeně zaplesala, byl příslib do budoucí sezony, že se půjde do Rhûnu, který mě vždycky fascinoval a ve filmové podobě jsme z něj doposud viděli jen pramálo. Vybarvivší se Halbrand mi tady konečně byl sympatický. Rozuzlení mě docela zaskočilo, vesměs příjemně, takovou až esoterickou rošádu jsem nečekala. Jen by neškodilo tolik nechvátat – je to seriál, a místy hodně rozvláčný, tak bych čekala, že prostor na postupné odhalování bude využit vyváženěji. Všechno bylo super až do chvíle, kdy zčista jasna přišla ta myšlenka se třemi prsteny. Tato pasáž postrádá logiku, ať ji hledám, jak ji hledám. Vlastně ji postrádám už o chvilku dřív, od scénky s rodokmenem u potoka. Od ní už to pak byla jen jedna patetická scénka na druhou, ačkoli kování prstenů byla vizuálně paráda. Konec u chluponohů je typicky americky rozvláčný (těmhle srdceryvným dojákům já osobně říkám „long story long“). Ale když už nic jiného, bylo to rodinné loučení aspoň první scénkou, kde se chluponozi chovali konzistentně a pochopitelně. Finální píseň to pěkně uzavřela, jen jsem celou dobu podvědomě čekala, že přejde z angličtiny do černé řeči… a ono ne. Ke spoustě věcí mám výhrady, ale jako celek mě seriál nakonec do děje vtáhl a na druhou sezonu jsem zvědavá. ()

MegaBite

Spoilery! Naprosto famózní závěr první série. Dozvídáme se, kdo je onen záhadný cizinec, rovněž je odhalen Sauron a dostáváme tři elfí prsteny. Nějak se mi však nezdá ta teorie, že by istari byl Gandalf, jelikož ten podle Silmarillionu přišel s dalšími čaroději až ve třetím věku. Seriál je však založen na dodatcích, takže je možné, že se tato teorie zakládá na pravdě (upozorňuji, že nejsem odborník Tolkienovi tvorby, takže mě nechytejte za slovo), jelikož je alternativní verze, která říká, že přišli právě v druhém věku, když byly prsteny moci ukovány. Trochu mě zklamalo Sauronovo odhalení a jeho zapletení při vytváření prstenů, mohlo to být vícě komplexní a mohla být vidět jeho schopnost přesvědčování. Takhle vypadal jako nějaký obyčejný kovař, který přišel ke Celebrimborovi a řekl mu něco, na co by později pravděpodobně stejně přišel sám. Dohromady, jak už jsem řekl, to byl velmi povedený závěr první řady, určitě to není takové zklamání, jak by některé recenze mohly napovídat. Těším se na pokračování. ()

bishi1

po 6 epizodě si říkám, tak že by se na to přece jen dalo dívat ? .. bohužel přišla  7. a s ní nuda  a následně tramtarááá velké finále  8. , která tomu všemu dala korunu, divné dialogy, žádný příběh, "překvapivé" odhalení Saurona, pardon, Gandalfa .. tak to fakt ne  .. a smrt Isildura, když i obyčejný divák filmové série ví, že musí zákonitě přežít, proč ?? Aby ho mohli v další sérii zase oživit :D) .. hloupé a hodné nějaké telenovely ...   souhlasím s komentáři MITINA a KORECTA ()

Bender0101

Jak to vypadá s dějem ve finální epizodě? Trpaslíci se nedostavili, asi proto, že jsou zaseklí ve třetí epizodě (král nechce těžit, princ ano), změnou je pouze zbavení Durina IV. následnictví. Balrog je laciná návnada na příští sérii. Gandalf stále míří za hvězdami, jen přibral Nori. Arondir a Jižani se taky nedostavili. Elfové zapomněli na obří výheň a kvanta mithrilu, teď dělají prsteny (které uzdraví celou rasu?), přičemž jejich výrobní postup nedává smysl. Míriel se vrací na ostrov, kde umřel Tar-Palantir. Skvěle, posun minimální, nic se nevyřešilo; že Halbrand je Sauron bylo jisté od čtvrté epizody, že Tulák není Sauron, ale čaroděj (nejspíš Gandalf), bylo jasné od začátku. Místo rozhovorů o důležitých věcech mezi elfy tu máme perličky jako: "Co budeme dělat? Plavat.", "Co je to (za rudu)? Ne dost.", nebo "Co tady děláš? Co tady děláš ty?"; a věty buď z předchozích dílů, nebo "půjčené": "(Galadriel) silnější než základy Země", "Když jsi na pochybách, jdi za nosem" (protože nikdo netuší, kudy na východ) a variaci Gandalfova "Běž zpátky do stínu.". Chtěl jsem dát 2* za mrtvého hobita, ale odhalení Saurona a Gandalfa neprovázela úžasná změna fontu, takže zase 1*. Teď vážně... 72%, spousta 4-5*? Za co? Že už je konec, alespoň prozatím? Nebo že v seriálu Prsteny moci v posledním díle vytvořili tři z dvaceti Prstenů moci? Nebo že báseň o Prstenech je zhovadile zhudebněná a hraje při titulcích? P.S.: K destrukci předlohy se vyjadřovat nebudu a zde ji nezahrnuji do hodnocení. ()

Tomulka

Celkově mé fantazy srdce plesá nad výborným scénářem. Efekty se podařilo držet na uzdě. Nejvíce mne však oslovily herecké výkony Morfydd Clark (dokonalá Galadriel pro tuto dobu Středozemě). Markella Kavenagh, Lloyd Owen a další. Herecky se to fakt povedlo tedy až na pár slabších kousků jako Elfy ze strážní věže. Lidi jížních krajů a Mladíky z Númenoru. To byli opravdu velmi slabě napsané a zahrané postavy. ()