Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Martrix

Návrat k Tolkienovi je velká událost a já bych si to velmi rád užil. Ale nemůžu. Ne, kvůli malichernostem ohledně barvy vlasů, nebo kůže elfů, či trpaslíků. Ani mi nevadí, že najednou to všechno vedou ženy. Je to kvůli "scénáři". Jako by ho někdo napsal po cestě pendolínem do práce. Dialogy jsou škrobené, události předvídatelně hloupé, nebo nepředvídatelně divné. Souboj maxiskřeta s elfem...co to mělo být? "Šokující" odhalení po bitvě? Vážně? V předchozích epizodách se mohli trikaři uanimovat, aby udělali velkolepý Numenor, scénář sliboval záchranu div ne celé civilizace, vezl se jim král....pro jednu vesnici? Předmět nesmírné důležitosti, se dá klukovi, který po něm touží s instrukcí, aby ho strčil nějakému námořníkovi, který ho má hodit do moře? Fakt? Tvůrce evidentně zaujala pasáž z LoTR, kde Galadriel projeví svou temnou stranu. Asi jde o nějakou vrozenou vadu, která dost nabourává dosavadní představy o elfech. Jistěže mohou být elfové povýšení a sebestřední parchanti. Ale o tom, že by jeden z nich surfoval na "temné straně", snad tento seriál být nemá. Závěrečná scéna s azbestovou Galadriel byla příznačná tečka scénáristickému paskvilu. Podle mě je v pořádku, srovnávat tento seriál s filmy a knihami. Jsou to etalony kvality prověřené miliony čtenářů a diváků. Není důvod, dělat něco horšího a podlézat nastavenou laťku. Přestože jde o první epizodu v červených číslech a spousta fanoušků asi bere seriál na milost, tak pro mě je jedna z těch horších. Jen to tak na první pohled nevypadá. Zklamání. ()

Sany33

Príbeh: Adar sa spamätáva s lstivej frašky vo veži a berie si svoju armádu aby dobil dedinku pod horou. Ako na zavolanie sa ale objavujú armády Numenoru na čele s krásnou Galadriel aby im pomohli. Prevedenie: Konečne poriadna akcia. Nedá sa to síce porovnať s bitkou o Minas Thirit ale tiež sme iba v prvej s plánovaných piatich sérií. A mne sa to teda páčilo dosť. Ten koniec s výbuchom bol teda fenomenálny. časti som dal plný počet lebo po takto nabitej časti určite Ďalšia bude plná kecov a vysvetľovania. 90% ()

Avari.73

Bod za Horu osudu. Zbytek je stejná příšernost jako minule. Dialogy mezi postavami opravdu bolí. Logika je absolutně mimo. A proč nám tvůrci pořád ukazují mapu, když se používá teleport?A ti Númenorejci.... :D ()

drackula

Konečne som mal pocit, že sa v Stredozemi deje niečo zásadné. Budované línie sa prepojili a v závere to príjemne prekvapilo. Dúfam, že seriál nevystrieľal všetku muníciu a že bude v podobnom duchu pokračovať až do finále. 90% Amazon ()

Anet21

⚪Nie je to o veľa lepšie, a ak niekto tvrdí, že áno, tak iba preto, že päť dielov bolo úplný brak s nulovou gradáciou, toto vytiahlo úroveň asi na ,,level menší brak," keďže sa dej niekam pohol, a hneď to niekto považuje za skvelý počin. Ľudia sa nechajú strašne ľahko nachytať.⚪Tie patetické dialógy plné pátosu, kde každá myšlienka je hlboká pravda sú tak strašne napísané a strašne podané, že je to kombo na bolesť očí aj uší.⚪Trochu lepšia kamera vo večerných scénach určite nezachráni zlé masové scény, ktoré ani masové nie sú - v najdrahšom seriáli na svete vyzerajú masové bojové scény ako akési zfilmovanie nízkorozpočtovej stredovekej bitky niekde na hrade Trenčín, pričom na oboch stranách bojuje tak 30 ochotníkov. Kde je komparz, kde je obrovská masa monštrier, či neboli peniaze na masky pre stovky ľudí? Vážne neboli peniaze? Veď už len to, že aj v tomto dieli sa počítačovo hromadia ľudia na scéne, než aby sa zohnali komparzisti je mimo. Ach.⚪Ďalšia záležitosť je choreografia, tak ako v minulom dieli, aj tu pripomína skôr divadelnú choreografiu bojov, všetko je umelé, neprirodzené, ľudia sa teatrálne zaháňajú rukami, i keď už z diaľky je jasné, že by sa netrafili, všetko je neskutočne neprehľadné, niečo sa deje, no vďaka strihom vôbec nevidno, čo a podobné hrôzy. A áno, v divadle je takýto typ bitiek štandard, vo filme ani náhodou nie, ale to očividne tvorcovia vôbec nechápu. Každá bitka skončí skôr ako začne (moja obľúbená je úvodná scéna bitky, kde elf strhne nejakým záhadným úkonom celú vežu, pričom z luku páli rýchlosťou samopalu), o nejakom napätí nemôže byť ani reč, bitka v dedine je tiež asi nejaká forma paródie, to, že ľudia nespoznali, že pod maskou nie sú obludy, ale ľudia, aj keď majú napr. odlišnú stavbu tela atď., radšej pomlčať. ⚪To, že elf má s krčmárkou natajno rodinu sa dalo vydedukovať už v prvom dieli, spojenie linky dedinčanov a Galadriel je jednak úplne nasilu, keďže neviem, odkiaľ vedeli, kam ísť a jednak ani nedáva zmysel (rýchlosť presunu, to, že v jednon strihu je noc a v druhom jasný deň, čo už je fakt začiatočnícka chyba), no krasojazdkyňa silná žena Galardiel, ktorá na koni robí kúsky ako kaskadérka je highlight dielu :D, rovnako jej vzťahovačnosť a neschopnosť priznať si vinu (scéna s Adarom, kedy sa mu vyhráža a pomaly ona je záporák len preto, že jej povedal pravdu o jej povahe je skvost).⚪Rovnako ako to, že si táto silná žena neskontrolovala, čo je zabalené v handre. Čo sa dá pochváliť je maximálne chorálová hudba, niektoré zábery na krajinu a záverečné cgi sopky (a to, že sme sa zase obišli bez hobitov), inak áno, niekam sme sa pohli, ale to sme sa mali už dávno, kvôli tomu seriál určite chváliť nebudem.⚪ ()

Reanimated

Jako objektivně zatím nejlepší epizoda. Ale... to jak je poskládaný děj a ty tupé dialogy, to je prostě furt tragédie. Númenorejci to měli sakra dobře načasované. Přistáli a hned jeli na jistotu. Možná, kdyby odjeli o epizodu dřív, tak tam snad budou brzo :D Jinak to opravdu začíná mít s tolkienovými příběhy vážně pramálo společného. Fanfiction psaná amatéry z literárního kroužku. ()

kenkaku

Epizoda jede, to se musí nechat. Co mě baví čím dál víc, je ta paralela Skřetů a Ruska. Co mě nebaví vůbec je (stále) naduživání zpomalených záběrů. Také dost nechápu jak najednou Skretům nevadí denní světlo. Každopádně i přes několik vyloženě debilních (LOL) scén, je to rozhodně to co jsem od seriálu očekával. ()

KoRner

To vážne zmákli dopoludnia prejsť z prístavu tých niekoľko stoviek kilometrov? Mať ich kone vo filme, Frodo tam mohol byť za dva dni. 🤣 Áno, stalo sa tam čosi, ale je to hlúpejšie a hlúpejšie. ()

Elerrina

Tak jsme se po pěti(!) hodinách úmorného world buildingu konečně k něčemu dobrali. Bitky i ta různá odhalení jsou vlastně docela fajn a nebýt tam to otravné rozebírání emocí většiny hlavních postav před bojem i po něm, napálila bych možná i pět rovných. Řešit nějaké nelogičnosti v seriálu primárně cíleném na dvanáctiletá děcka a Američany je totiž fakt zbytečné. Na závěr otázka: je Galadriel ohnivzdorná? (Jasně, všichni víme že je, je to prostě supermanka.) ()

JamesSi

Celou dobu dávám seriálovému Pánovi Prstenů šanci, a jsou na na něm věci, které se dají chválit. Tahle epizoda, ale za mě byla docela failem, u kterého jsou strašně vidět obří ambice tvůrců, ale velmi malý talent. Skoro jde o pokus o velkou bitvu jako ze Hry o Trůny, ale válečné strategie a logika postav nedává vůbec smysl. V prvních minutách hrdinové vyhodí úmyslně do povětří vojenskou tvrz, aby mohli bojovat před hospodou dvě hodiny. Choreografie soubojů působí strašně nereálně, je jasně vidět, že je to do puntíku nacvičené, ale nepůsobí to skutečně. Zachránit postavy náhodnou Deus-Ex machinou, která přijde za 5 minut 12? To to nemohli vymyslet lépe? Proradný Elf vypeče hrdiny, kteří se ani nepodívají zda-li jílec je skutečně jílec. Nechápu vysoké hodnocení dílu. Ano je tu velkolepá akce, ale nic více než popcornové apocalypse-porno to není. Konec skoro jak z Emmericha. 5/10, doufám. že tohle je low-point seriálu. Všechno holt penězi zachránit nelze. ()

Litvicek

Nejdražší seriál všech dob.. Ale vypadá hodně levně. Tak si shrneme zatím, co se událo. Vlastně vůbec nic a to nic vygradovalo v komorní "epickou" bitvu čítající počet 30ti mužů. A pak se tam stane něco, co by mělo být důležité ale vlastně vás to ani nezajímá a ještě k tomu zapomenete, co to vlastně bylo (seriózně už to nevím), takže o důvod víc v dalším díle sledovat úvodní medailonek. Nechci srovnávat Prsteny moci s Pánem prstenu ale.. Tohle je fakt trapný sledovat. ()

DavidSe

Šest epizod. Šest neskutečně dlouhých, nudných, neoriginálních a dokonce i zbytečných (ano, mluvím o tobě 5. epizodo) epizod bylo potřeba k vytvoření potencionálně fajn děje. Bohužel, zázraky se nedějí a potenciál zůstává nenaplněn stejně jako hráz z konce dílu. Númenorejci se konečně vylodili z lodí. Přesně z těch lodí, ve kterých je víc místa než v kabelce Hermiony. Waze je následně dovedl přímo do té jedné vesnice kde jsou potřeba a my jsme svědky naprosto průměrné bitvy. Galadriel se úspěšně vyhýbá šípům a kopím, bohužel u toho působí jako Legolas z lidlu a ve výsledku to připomíná spíš vystoupení v cirkusu než bitvu. Alespoň stříkání krve a lítání orgánů z těl nepůsobí tak špatně. Opravdová akce ve finále netvoří velkou část, přesto je to zatím ten nejakčnější díl. Konec napovídá že by se v posledních dvou epizodách mohlo něco stát. Legenda praví, že spatříme i prsteny moci. ()

Sochorisko

Jako 5* nedám a to hlavně z jednoho důvodu, jinak to bylo strašně príma! Totiž.. oni prostě dají všechnu akci do jediného dílu a předchozích 5 nechají nudu? Je to nějaké divné, alespoň jsme se ale dozvěděli pár střípků! ()

Spacecore

Jako jo, beru, že se KONEČNĚ něco děje po pěti dílech, ale ježkovy voči, to jsme čekali na tohle? První díly se bály ukázat cancourek krve a teď tu máme nechutnou scénu s polykáním skřetí krve následovanou scénou zapékání bodné rány. Proč? Proč tím museli zaplácnout snad deset minut? Z ničehonic? Je to naprosto nevhodně nasazeno. Jak tady někdo komentuje, že se takovému Goru Jacksonovi ani nesnilo. Tak Jackson zrovna má na kontě jedny z nejvíc gore horrorů vůbec a to jako měl v Lotrovi nechat skřety trhat ruce, hlavy a nohy? To by byla jatka. O to přece vůbec nejde, celý Lotr se bez takových scén obejde. No, o bitvě o vesnici ani nemluvě. Galadrieliny kaskadérské pózy garantují vyprsknutí smíchy. Strašně moc věcí tu nedává smysl. Elf tu sám vykydlí půlku skřetí armády, no paráda. No a nakonec dají nejzlejší artefakt nepřítele do rukou chlapci, který je tím očividně posedlý, aby se toho zbavil. Kecy Galadriel k chhudákovi temnýmu elfovi, kterýho mučil Morgoth v kobkách, to no comment. Kéž by jí takle mučili. ()