Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Spacecore

Jako jo, beru, že se KONEČNĚ něco děje po pěti dílech, ale ježkovy voči, to jsme čekali na tohle? První díly se bály ukázat cancourek krve a teď tu máme nechutnou scénu s polykáním skřetí krve následovanou scénou zapékání bodné rány. Proč? Proč tím museli zaplácnout snad deset minut? Z ničehonic? Je to naprosto nevhodně nasazeno. Jak tady někdo komentuje, že se takovému Goru Jacksonovi ani nesnilo. Tak Jackson zrovna má na kontě jedny z nejvíc gore horrorů vůbec a to jako měl v Lotrovi nechat skřety trhat ruce, hlavy a nohy? To by byla jatka. O to přece vůbec nejde, celý Lotr se bez takových scén obejde. No, o bitvě o vesnici ani nemluvě. Galadrieliny kaskadérské pózy garantují vyprsknutí smíchy. Strašně moc věcí tu nedává smysl. Elf tu sám vykydlí půlku skřetí armády, no paráda. No a nakonec dají nejzlejší artefakt nepřítele do rukou chlapci, který je tím očividně posedlý, aby se toho zbavil. Kecy Galadriel k chhudákovi temnýmu elfovi, kterýho mučil Morgoth v kobkách, to no comment. Kéž by jí takle mučili. ()

KarelR

Jako pořád je dost směšný, že se to "zachraňování národa" točí kolem padesáti lidí z jedný vesnice, co má čtyři baráky, ale jinak nářez a asi nejlepší díl. Kdo nebude mít nějakou radost z tohohle, může definitivně přestat koukat ;) ()

Kaka

Pokud pomineme fakt, že se to vlastně celé točí kolem jednoho města, jedné vesnice a jedné armády a nemá to tedy ani zdaleka takovou šíři a monstrózní epiku jako filmový předchůdce, tak šestka umí být docela fajn zábava. Je správně temná, je tu několik elfích perků a řádně peprných bitev, které jsou docela obstojně sestříhané a napínavé. Pokud by celý seriál byl v takovémto stylu, byla by spokojenost. ()

darkrobyk

Příznivci akce se konečně dočkali, tedy kromě odpaďáků, kteří to přirozeně ani neviděli. A vždy mě pobaví, jak někteří nikdy neslyšeli o literární či filmové zkratce, tedy žádný teleport. A byli by to právě oni, kdo by si stěžovali na rozvleklost, pokud by měl seriál všechno zachytit v reálném čase....což by nejspíš bylo delší než Dallas. Za mě tedy spokojenost. Gore při bojových střetech by Jackson mohl jen tiše závidět. Dokonalý vizuál, a je to prosím seriál, nikoliv film, masky, kostýmy, lokace, výborná hudba a samozřejmě konflikty. Dobývání věže, útok jezdců a samozřejmě epické vyvrcholení. A jestli má někdo pocit, že je zbytečné zachraňovat jednu vesnici, pak asi nikdy nečetl Pána prstenů, jelikož tam to je. Na konci. Ve filmové trilogii ovšem ne. Jen tak dál. ()

filmfanouch

Režisér třetí, čtvrté a páté epizody seriálu Pán prstenů: Prsteny moci Wayne Che Yip se sice vrátí k režii závěrečné osmé epizody 1. série, u šesté a sedmé epizody ovšem režijní povinnosti předal švédsko-francouzské filmařce Charlotte Brändström. A ta nastavila v rámci šesté epizody laťku tak vysoko, že jí bude mít problém nejen následující sedmá epizoda, ale i následující finále. Udûn je prozatím bezpochyby nejlepší epizodou celého seriálu, která od počátku diváka strhne a nepustí až do samotného cliffhangeru. Jak se dalo snadno nadávat na to, že má seriál příliš pomalé tempo a dává si na čas s expozicí postav a světa, šestá epizoda šlápla na plyn a představila možný vrchol, kterým je rázem částečně možné se vyrovnat i trilogiím Petera Jacksona. Adar je v podání Josepha Mawlea rázem díky nově odhalenému pozadí ještě o poznání zajímavější záporák, rázem je snadné stát na každém dialogu a především v rámci akčních sekvencí dochází k důkazům, že na seriálu rozhodně nešetřilo. A vzhledem k výsledným kvalitám to rozhodně není zahozená investice. Komplexněji se rázem kouká na skřety a celý konflikt přitom nepůsobí úplně černobílé. Opět poté dvakrát nesejde na tom, jak moc ruku v ruce to jde s předlohami J. R. R. Tolkiena, samo o sobě to totiž funguje zajímavým a vtahujícím způsobem. Stejně tak se ukáže, že pomalé tempo přineslo to nejlepší ovoce, kdy se již dá o prakticky každé stěžejní postavě něco říct, pochopit její motivace a činy. Doposud nejvýraznější v rámci celého seriálu je poté i samotný vizuál, který akci v Jižních zemích prodává ještě o poznání víc. Hodně jí poté dopomáhá i skvělá a přehledná choreografie, samotné akci navíc prospívá fakt, že spousty postav bylo exkluzivně vytvořených pro seriál. Nikdo tak nečeká, že Galadriel a Isildura čeká brutální úmrtí, osud spousty postav ovšem visí na vlásku a i proto v tomto případě funguje napětí. Samotná akce je navíc poměrně brutální a vyvolává naději, že podobné akce bude v následujících epizodách a sériích víc a víc. Je obdivuhodné sledovat, jak vývoj postav a velkolepá akce jdou ruku v ruce, především ovšem skvěle funguje i vyvrcholení epizody, které naplní jednu očekávánou teorii a ukáže, že je příběh skutečně na samotném počátku. Jestli mají v nějaké formě Prsteny moci fungovat jako důstojná konkurence Rodu Draka a dalších moderních fantasy seriálů, tohle je přesně ta forma. Stačí jen doufat, že si tuto formu seriál udrží i po dobu následujících dvou týdnů a ideálně i po dobu dalších čtyř plánovaných sérií.... ()

salahadin

Nééní možná! Ti Númenorejci fakt dopluli!?! A já měl za to, že 6. díl se bude jmenovat zase "Na moři" a dočkáme se další bezduché konverzačky. No paráda! A teď si představte, jak blbej ten seriál je. Númenorejci nejenže doplují, ale dlouhou cestu si naplánovali na vteřinu přesně, aby zachránili pár drbanů v "epické" bitvě o hospodu ve Zlámané Lhotě. Čili tento díl se natáčel v téměř jediné lokaci, kde sledujeme horší bitku než v případě kdejakého LARPU na zelené louce. CGI je někdy tak špatné, až si říkáte, zda tvůrci neparodují Chaplina (třeba naháněčka Adara byla k popukání). I když se obrázky hejbaj více než v předchozích 5 dílech, jedná se o mimořádně slabý seriál bez jakékoli filmařské invence nebo osobního vkladu. Asi nezbyly peníze na kvalitní filmaře. Impotence tvůrců se projevuje zejména častou aplikací deus ex machiny, což je prvek, který na filmech ze srdce nesnáším. Už jsme pojednali o načasování Númenorejců v bitvě o hospodu. Arondir se fackuje se skřetem, který mu chce dopřát kvalitní hloubkou akupunkturu oka. A ejhle - kdo to nečekal, že skřeta zezadu napíchne Bronwyn? A podobných scén je tu hodně. Demence tvůrců se ale projevuje i naprostou absencí logiky vyprávění. Gábina (nebudu užívat jméno mé oblíbené postavy z Pána prstenů) nahání Adara, trochu nadopuje koníka elfským zaříkadlem, ale ejhle! V protisměru se už řítí králíček jižních zemí, který Adarova koně sejme dřevěným párátkem, které se navíc sotva zlomí! Do prčic můžou filmař snídat aspoň jednou týdně cereálie pro posílení mozkových závitů? Bohužel, ačkoli se v seriálů konečně něco málo děje, je seriál zatím blbej až na půdu. A třešnička na závěr - ta černá dýka nebo klíč či co to je - to jako fakt slouží jako klíč k šoupátkové věži nějaké přehrady? Proč si Adar prostě nevzal větší pajcr a nešel tu přehradu prostě prolomit? Proč se hnal za touhle nedůležitou cetkou? Ubohý. nezvládnutý a podprůměrný filmařský počin. Ještě dva díly a konečně můžu tenhle kýč od Amazonu, vyrobený jen a jen pro peníze a nikoli pro fanoušky, definitivně opustit a nekazit si chuť na Tolkienův podmanivý svět. Dát tomuhle 5* hvězd? To vám stačí opravdu málo. Ale proti gustu.... ()

Anderton

Žena na režisérskej stoličke k látke pristúpila trochu inak ako jej mužskí predchodcovia. Žiadne krásne panorámy, ale špinavá akcia od začiatku do konca. Ale pozor, akcia skôr komorná, bojuje sa v jednej dedine, ak sa táto usadlosť dá vôbec nazvať dedina. Čiže žiadna bitka o Helmov žľab, Rings of Power si podobné bitky asi nechávajú na ďalšie série, ak vôbec. Čiže môžete byť ako sklamaní, tak nadšení. Umiera sa celkom brutálne a nečakane, čo (ne)príjemne prekvapí. Vrcholom je ale až samotný záver, ktorý vyzerá monumentálne a neodporúčam epizódu sledovať tesne pred spánkom, môžete mať apokalyptické sny. ()

Frajer42

První opravdu akcí napráskaný díl, který se odehrával převážně na jihu, kde mě to baví zdaleka nejvíc. Nemohlo chybět několik krátkých nudných odboček směrem k Númenoru. Věčná škoda, že se to nyní více než kdykoli předtím neobešlo bez totálně dementních a pražádný smysl nedávajících zvratů s předáváním zabaleného meče jako štafetového kolík, aniž by se kdokoli obtěžoval nahlédnout dovnitř, či prapodivným postupem a vzdorem několika desítek rolníků blížícímu se zlu, kdy si dopomáhali různě nepravděpodobnými prostředky. Nemůžu si pomoci, ale tento seriál místy působí mnohem více směšně, než by mohlo být žádoucí. Je pak nesmírně těžké brát tento seriál vážně a jakkoli se s dějem sžít. Zřejmě jeden z nejlepších dílů, co se obsahu týče, který bohužel sám sobě hází pořádné klády pod nohy a není možné brát seriál vážně. [70 %] ()

Geralt z Rivie

Poprvé se něco děje, ale až v 6 dílu? Pořád je směšné, že "zachraňování národa" se točí kolem stovky lidí z jedné vesnice. Na to, že rozpočet 1. série překonal (465 milionů amerických dolarů) náklady trilogie Pána prstenů (281 milionů dolarů) o 184 milionů dolarů a 20 let nejde vidět. Tak pořád nevím, kde ty peníze jsou. Protože trilogie pořád vypadá 100x větší, a přitom je o 184 milionu levnější. Ten epic pocit pořád cítím u trilogie, ale tady mi to přijde jako by tom pracovalo 10 lidí. ()

HellFire

Už mě nebaví psát pořád ty samé výtky pořád dokola :D. Každopádně v tomhle díle jsme si uvědomil, že je mi fuk, jestli někdo z hlavních postav zemře, protože mě jejich osud nezajímá. Dalším kiksem byl příjezd slovutné Galadriel a „její“ armády do vesnice, kde zachránili pár lidí proti útoku skřetů. MŮŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT, JAK SE VŮBEC DOZVĚDĚLI, ŽE TAM NĚJACÍ ORKOVÉ JSOU? Kdo jim to řekl? Krom toho ve vesnici je totální tma a jezdci už jedou za plného denního světla. A jak sakra Sauron věděl, kudy má jet tím VELKÝM lesem, aby nadjel padouchovi a překvapil ho? Nevěděl, jen scénáristé jsou líní a nedokáží vymyslet nic lepšího. A co orkové? Už jim nevadí, když bojují na denním světle, když svítí slunce? Na to se jaksi pozapomnělo. Stejně jako se nebyl nikdo schopný přesvědčit, že nezískali od orků ten zlomený meč, nýbrž to byl pouhá léčka, i když to mělo být to první, co měla Galadriel udělat. ()

Necrotongue

Šestá epizoda si ode mě vysloužila hvězdičku navíc ne proto, že by mě potěšila zvýšenou kvalitou ale proto, že se do dialogového mlácení prázdné slámy vklínila i nějaká ta akce, která trochu rozčeřila dosavadní stojaté vody. Ale vážně, šlo jen o to, že na nějakou akci vůbec došlo; při bližším pohledu se už tradičně hromadily různé podivnosti. Nějak si nedovedu představit stavitelského "génia", který vybuduje vysokou věž, jejíž stabilita závisí na jediném kusu lana. Sám nevím, jestli by to byla tak strašná kravina nebo takový majstrštyk. Pokud bych měl takovou stavbu obývat, hlasoval bych pro možnost A. Valar a Valier bylo na Ardě čtrnáct takže o vystupování bohů ze strojů zřejmě nebude v seriálu nouze, jak ukázal númenorejský nájezd. A když už jsem u nájezdu, Númenorejci měli mít tři nebo čtyři lodě (nejsem si jistý, jestli jim shořela čtvrtá nebo pátá) a já uvažuji nad tím, kolik vojáků a hlavně koní se asi vejde na jedno takové plavidlo. Asi mnoho. O tom, jak Númenorejci věděli, kdy a kam udeřit, radši ani nepřemýšlím. Jinak stále trpím při zpomalených záběrech a s údivem sleduji, že Galadriel už není jen mixem mezi Xenou a Geraltem, ale že v sobě musí mít i pořádnou dávku kozácké krve. / Poučení: Nepostávej pod aktivním vulkánem. ()

Bordoshut

7,5/10 – Šestou epizodou Udûn se Prsteny moci zatím nejvíce přiblížily kvalitě Jacksonovy legendární trilogie. Po pěti veskrze konverzačních dílech, které sloužily jenom k manipulování s figurkami po šachovnici, se konečně dočkáváme prvního pořádného střetu mezi skřety a sebrankou vesničanů. I v tomhle dílu se právem zrcadlí gigantický rozpočet, takže výprava zůstává velkolepá a bitva je přehledná, ačkoli se pochopitelně neobešla bez  šera. Choreografie rovněž na úrovni, bylo tam pár pěkných nápadů, které je třeba ocenit, přestože nic revolučního epizoda do světa kinematografie nepřináší. Cením několik menších zvratů, které si tvůrci pro nás připravily, ale také to není nic dechberoucího. Dohromady se nemůžu zbavit pocitu, že šesté epizodě něco chybí. Nabízí se lišácká odpověď, a čiže že chybí dějová linka s hobity-vandráky a mužem, který spadl z oblohy, na kterou už tentokrát patrně nezbyl čas, ale já za to viním jiný nedostatek. Celou první sérii tohohle seriálu v něm postrádám nějakou jiskru, hlubší emoci. Nemůžu si pomoct, ale i po více jak 6 hodinách seriálu jsem si ještě k žádné postavě nevytvořil jakékoli hlubší pouto a zkrátka nemám důvod postavám fandit v jejich snažení, neprožívám s nimi. Přijde mi, že kvůli tomu, že tvůrci rozehráli tolik dějových linek na různých frontách najednou, tak ačkoliv obětovali na představování celé první dvě epizody, jim už nezbyl čas si s žádnou postavou vyhrát na 100 % a výsledkem tak jsou jen figurky, které na jednu stranu chápete, ale na stranu druhou jsou jenom pouhými proměnnými na pozadí příběhu, který se postupně odvíjí. Kromě toho si každá ze tří hlavních dějových linií rozvíjí vlastní lore, které spolu zatím navzájem vůbec nesouvisí. Opravdu se obávám toho, jak – a jestli vůbec – se to v závěru nějak propojí. A tím nějak myslím smysluplně. Pokud možno. Verdikt: "Jeden z nejvíce rozporuplných seriálů, který jsem kdy viděl." ()

Joe321

Budování světa mě v minulých dílech oproti většině hodnotících bavilo. Přišlo mi grandiózní a detailní. Když to ale vyústí v epickou bitvu dobra a zla o Hoštice, tak mě to z toho jinak nadšeného vlaku vysadilo. ()

BarryLyndon

Přiznám se, že se na to kvůli výživnému hejtu každý týden velmi těším a tento díl byl ke mně velmi štědrý už od začátku.  Měřítko je vzhledem k rozpočtu jeden z největších seriálových failů ever. Jak říkal PJ, že nenatočil Vyhnání z kraje kvůli nepatřičnemu měřítku po finále, tak tak někdo udělal celý seriál, no bože no. Koho by bitva o skanzen v Kuřimi nenadchla v seriálu za půl miliardy.  Také se velmi těším na zopakovaný trapný twist ze Stalloneho Samaritana. Také by mne zajímalo, kdo to psal, čtrnáctiletý kluk, co viděl ženský na katalogu spodního prádla leda tak. Protože nikdo jiný si nemůže myslet, že spolu všechny ženy automaticky a poklidně vycházejí a spolupracují, hahaha. ()

Lenka.Vilka

Hodně akční a hodně epický díl, který dost naboural dosavadní tempo a já si nejsem jistá, zda bych byla raději, kdyby se do konce série jeho v tomhle stylu nebo zase zpomalilo. A jo, sice jsem si hned řekla: Jasný, to jako přijedou epicky na poslední chvíli, když v jedné lince je stále noc, a už jde do tuhýho a v druhé je už (podle světla) den (takže mělo být vylodění a jet ještě chvíli, což by bylo fajn dějově, ale nemohlo to být kvůli napnutí)? Ale co, sere pes, už jsem viděla horší věci, který narozdíl od tohohle okamžiku nepůsobili tak dobře. Ale já nejsem ten divák, který hledá problémy za každou cenu. Hlavně tam, kde nejsou :) ()

Cheeter

Mám dojem, že vesničané, ani skřeti nikdy nedojdou. Jelikož i když jich zbývá trochu, tak se vždycky rozmnoží, abych ji následně mohlo být víc. A toto je to nebezpečí, o které hrozilo jižním krajům? Trochu mi to nesedí, ale bitva se mi celkově líbila. Jen jsem zvědavý, jestli mi dovedou tvůrci dát odpovědi na moje otázky v posledních dvou dílech. Aneb, co to mělo znamenat. ()