Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Litvicek

Jsme zřejmě v půlce seriálu. Zatím se všude událo úplný hovno. Postavy jsou relativně u prdele a děj celkem bych řekl, že taky. Ale! Koukáme na nejdražší seriál od Amazonu a souvisí to s Pánem Prstenu, takže jedeme dál. Zatím tedy bída. Spoustu dějových kiksů a zpracovaných hloupostí máme za sebou, tak snad si trochu zlepšíme chuť. ()

junglewar odpad!

Lobotomie pokračuje, urážka lidské inteligence, zločin proti lidskosti! ~ bohužel se vratili hobiti, kteří během teto epizody procestovali křížem krážem celou stredozem. I když se ostatní snažili krypla se zlomenou nohou zbavit, tak se jim to nakonec nepodařilo, tak začali aspoň spřádat plan na vraždu ve stylu okrást o povoz a nechat chcipnout v pustině. Ale písnička na začátku moc fajn = 5* (a toto je popis jen JEDNÉ ze zbytečných linek co tahle epizoda nabídla) ()

Warle

Hudba, výprava a efekty nádherné. I dějově se to začíná pomalu otevírat. Skřeti a Durin jsou super. Ani ten černej elf mi už tolik nevadí i když mě to jeho obsazení furt trochu irituje. Škoda jen té Galadriel, tam to prostě furt herecky a scénáristicky vázne. Ale jako seriálové putování fantasy světem na jedničku. Těším se, že to časem dám znova na jeden zátah. ()

Sochorisko

Tak jsem zase zklamán. Nechám stranou jasné nesrovnalosti s předlohou, obsazení černých hobitů, dokonce i převládající feminismus ale ta lenost, trokost a odtažitost s jakou nám jsou NEprezentováný jednotlivé postavy a charaktery, ti je běs. Další díl, kde se nic nestalo, rozvleklé zdlouhavé stopáže koukající do nikam a zápletka tak “vypjatá” že sem si málem vyrval vlasy. Pořád představují nové a nové postavy… ale měli by taky něco už sdělit! A ta prkenatost Galadriel? To je děs, ta hraje ikonu, která je jak podstrčená loutka bez charakteru, bez charismatu, bez elánu, co to je, ta působí fakt odporně, bohužel, vůbec nesedí. ()

kenkaku

Je zvláštní jak děj v druhé polovině “zčernobílal”. Prakticky cokoliv co se děje okolo blond-pipky (která se nonstop tváří jako protivná nafoukaná pinda) je nezáživné, až otravné. A cokoliv mimo nabízí něco zajímavého. O to víc mě štve, že se děj věnuje více té jedné otravné linii (přitom ostatní jsou mnohem zajímavější a s větším potenciálem než sledovat blbečka v přístavu, co neví co chce). Za mě top linii (se Skřety) je věnováno času nejméně. ()

• Gil-galad (Benjamin Walker) oslovuje Elronda (Robert Aramayo) „Peredhel“. Znamená to „Půlelf“ v sindarinštině, což je nářečí elfů, které vzniklo až ve Středozemi z jejich původní řeči, která se nazývá Quenya. (spacemaster)