Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

kubas369

7/10. Na první pohled výplňová epizoda, ale i ty jsou svým způsobem potřeba. Vlastně pomalá výstavba mi nevadí, protože to pořád vypadá úžasně, samozřejmě by to mohlo být lépe napsané. Jako to, že vyhodí bez důvodně všechny tři od výcviku je kravina, ještě k tomu když se potom dobrovolně přihlásí na expedici do Středozemě, to mohli udělat i bez toho vyhazovu. Isildurova sestra zatím naprosto zbytečná postava. Dění v Morii zajímavé,  dynamika mezi Durinem, Disou a Elrondem přirozená. ()

Fanda.Boukal odpad!

Nuda nuda šeď šeď. Dialogy prázdné až komické, akce je špatně udělaná a taky komická, jakykoliv pokus o hloubku čehokoliv a budování světa vypadá jak kdyby to tvořil opilý pár orangutanů. Je to k pláči jak dokázali zničit tak skvěle připravenou předlohu. ()

mata77

Tolkienove knižné dielo je neskutočne komplexné, obsiahlo dejiny vekov, celkovo až niekoľkých desiatok tisíc rokov. Filmové či teraz toto seriálové stvárnenie, bude vždy ťahať za kratší koniec. Stále si ale jednotlivé diely užívam a teším sa na pokračovanie. Štvrtý diel sa od predchádzajúcich mierne odlišuje. Dej akoby spomalil a sústredil sa viac na detaily, dotváranie vzťahov a charaktery postáv. Spôsob režijného prevedenia mi silno pripomenul film Willow (1988) Zapôsobila ma mňa línia Trpaslíkov s Elrondom, ktorá priniesla nečakané emócie aj do vzťahu Durina a jeho otca. Niekoľko vedľajších postáv dostalo priestor sa rozvinúť a pridať postavám hlbší charakter. Finále potom s epickým nábojom navnadilo na dynamickejšie vyvrcholenie v nasledujúcej epizóde. ()

BlackDart

Amazon stihol pochovat Tolkienovo dedicstvo po 4 diely.. Good job.  Galadriel vo vazeni pekny vtip. Adar - dalsi vtip.  Dozvedeli sme sa ako bol objaveny mithril teda nedozvedeli. Polovica serie fuc a v podstate sa pribeh nikam nepohol. Nastastie tu neboli akoze hobiti takze pridavam bonusovu hviezdicku. Velebnosti jdu blejt ()

Tai_K_B

Tenhle díl už byl o trochu atraktivnější (jestlipak ono to nebude tím, že úplně vynechali hobity?), takže u seriálu ještě zůstanu. Ovšem jestli budou záporáci i nadále tak k uzívání nezáživní jako Adar, dlouho mi ta benevolence nevydrží. Velká vlna byla konečně něco, z čeho mi přeběhl příjemný mráz po zádech, ale těch pár vteřin je na čtyři hodinové epizody žalostně málo. Už se konečně začalo něco rozuzlovat u trpaslíků a v Ostirithu, hurá, v Númenoru to totiž stojí pořád za houby (Kemen a Eärien tam vyloženě, pardon, smrdí). Jediná postava, která vypadá velice dobře, je Pharazôn – jak vzhledem, tak prozatímní nevyzpytatelností – a Trystan Gravelle má vážně charisma a ideální kukuč i hlas. Hodně si od něj slibuji, je to přesně ten typ herce pro tuhle roli i obecně do tolkienovského fantasy-světa. (I když s knižní předlohu budou tvůrci podle všeho zacházet opravdu hodně volně.) ()

swenyx

Začínám být těžce unuděnej, poslední 2 díly se třeba absolutně nic nestalo, žádná akce, jen nekonečný, zbytečný, nicneříkající dialogy totálních NPCček. První díl mě slušně nabaitil, ale od 3. dílu mám pocit, že nám autoři jen serou na hlavu. Ono tomu taky vůbec nepomáhá dnešní braindead trend, kdy vychází díly každý týden, namísto toho, aby vyšly naráz. ()

Pan.Antonin

„Co je, to je, a i když budu skřípat zuby sebevíc, nezměním to.“ (Eragon - Christopher Paolini). Pozitivem určitě je, že se to, ač hodně pomalu, dějově posouvá dopředu. Dalším pak, že tam tentokrát nebyly scény s tajemným mužem z nebes a jeho hobity. Nejvíc se mi líbily scény s klukem a skřety ve vesnici. Ty měly šťávu, napětí, atmosféru a byly nejlepší částí epizody. Dál bych ještě pochválil několik vtípků (protivná Galadriel skončila ve vězení, Elendil nepochopil vtip regentky). Seriálové númenorské politikaření prohrává s tím předlohovým na celé čáře (fakt byla nutnost to takhle měnit?) a tvůrcům by měl někdo vysvětlit, že dobrá akční scéna se nenatočí tak, že se pustí zpomaleně. Spoilerové PS: Postavy měli docela kliku, že se skřet díval do studny jen pět vteřin, že kluka vzápětí zničehonic zachránil Arondir, že "temného elfa" vůdce skřetů pustil jako posla, že skřeti neumí střílet a nebo se na střílení úplně vykašlou, že Galadriel při útěku nezabili/nezranili stráže v přesile a že kvůli padání listí dokázala přesvědčit lidi k názorové otočce. ()

v.indruchova

Táhlejší, některé scénky na efekt, přijdou mi zbytečné, některé promlouvají a inspirují /je třeba číst mezi řádky. Jistě mnozí zde vidí jen pohádku čí příběh něktří víme že se jená o některé události dávno zapomenuté minulosti. Alespoň v této formě někdo vypráví co dávno "bylo zapomenuto". Protože už dávno se nedožíváme stovky let jako první lidé z druhého lidstva. Vizuál je krásný a an kostýmech a amskách si dali záležet. Něktřeří vše berou povrchně i tento seriál, ale potom to nefunguje. ()

Toilet odpad!

Je mi to líto, ale musím okometovat již potřetí v řadě odpadové dílo. Zkoušel jsem to a napřed to nebylo tak hrozné, ale tohle už prostě nejde. Tahle pitomost je astronomicky vzdálená pánu prstenů.... ()

SuperSheep odpad!

They took our jobs! O chlup lépe vypadající a zajímavější epizoda. Dvě scény dokonce mají náladu a dobře na sebe navazují. Ale došlo se k nim přes tolik vykonstruovaných nesmyslných sraček a celá epizoda se topí v žumpě.  Númenorských vojáků se Sauron tolik bál, že musel celý Númenor zmanipulovat, aby se zničili sami. No a ti samí vojáci, když potkali tuhle Galadriel, tak před ní radši utekli do cely a zavřeli se tam.  Veškerá jejich "adaptace Tolkiena" jsou jen zkurvené easter eggy. V záběru se mihne Narsil, v dialogu se zmíní Beleriand nebo Orodruina, atd atp. Ale nic skutečně z knih se neodehraje. Všechno, co tahle série ukazuje, je bastardizace Tolkiena. Ale to co neukazuje, tak máme předpokládat, že se odehrálo podle knih! Pro neznalého diváka takové easter eggy nic neznamenají nebo ho matou. Znalého jedině naserou.  You have been told many lies... by this show, it's showrunners and their lackey shills. ()

Sevprince

Všechno je to tak za 3 hvězdy a víc už patrně nedostanu. Peníze a technická kvalita vidět je, některý scény jsou skutečně krásný, ale pořád je to hrozně málo. Určitě nadprůměr, ale chtěl jsem mnohem víc. ()

DelMann2

Prázdné budování světa. Velmi jednoduché a bez hloubky. Vizuál a výprava perfektní a v podstatě to, co to drží tak nějak nad nudou. ()

keeinka

Díl opět trpí přehnaně dlouhými záběry a celkovou rozvláčností. I když zároveň musím uznat, že práce kameramana je podle mě na vysoké úrovni. Svižnější střih by ale rozhodně neuškodil. Co mi už dost palčivě chybí, je děj, který by mě zaujal a napínal moji představivost o tom, co se asi bude dít dál. Co naopak přebývá, je počet slow motion scén a scén, které mě zřejmě mají chytit za srdce, ale nedaří se jim to (Durin a jeho otec). Linku Númenoru (stejně jako tolik jiných) tady zkrátka uchopili jinak, než jak ji napsal Tolkien, a už by mi to ani nestálo za zmínku, kdyby do toho tvůrci nezatáhli (pro mě nepochopitelně) téma migrantů. Ale politickou a sociální agitku stranou - seriál je ve většině ohledů ve srovnání s dnešními seriály průměrný. A to samozřejmě není zase tak tragický výkon. Ale průměrnost mi k Tolkienovu světu a částce 700mil dolarů nějak nesedí. ()

Ghostface

Seriál je jedna velká Potěmkinova vesnice. Na oko hrozně pěkný, ale ve výsledku úplně o ničem. Totální výplach našich análních otvorů na krku. Každou epizodou si říkám, kam se dneska už konečně posuneme a ono ve výsledku opět gůvno. Čekají nás stále ještě 4 epizody, tak doufám, že to zvedne alespoň trošku úroveň. Pokud ne, tak výsledek bude nejdražší MORDOR ever. ()