Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

liskam

Tak poprvé hodnotím méně než 5* Myslím ze linka v Numenoru byla dosti slabá. Chyběl mi tady můj tajný tip Maia "Olórin" chcete-li mladý Gandalf. Na druhou stranu se povedla linie s Elrondem a trpaslíky. Tvůrci si nadále dělají z posloupnosti dějin druhého věku dle Tolkiena  "dobrý den" a ani už to nebudu komentovat:) Ale i tak se už těším na další díl. 75% ()

KarelR

Uf, zdaleka nejhorší díl. Postavy marný all around (zase to relativně držej akorát Elrond s Durinem), alespoň že nastoupil docela charismatickej padouch. Nicméně fakt nechápu, proč se epickej fantasy seriál Pán prstenů zabývá třeba romancí dcery Elendila a syna rádce královny Númenoru. To jako fakt chce někdo vidět? :/ ()

Kaka

Čtyřka působí tak, že se celou dobu chodí kolem horké kaše a jen se čeká na to, až se v dalších dílech budou rozdávat facky. Dialogové pasáže jsou mnohdy extrémně zdlouhavé a otravné. Má to svoje obstojné momentky i pár slušných postav, leč bohužel ty hlavní to obvykle nejsou. ()

darkrobyk

Prsteny moci plynou klidně a pomalu jak tiché vody Léthé a mně to kupodivu vůbec nevadí. Už od prvního dílu jsem si řekl, že zcela odhlédnu od Tolkienova světa, tudíž si jen užívám příjemnou fantasy s nádherným vizuálem. Nesnáším slovo fér, ale zde se hodí napsat, že dát seriál do odpadu, a tak shodit veškerou práci stovek lidí, je zkrátka nefér. A vždy mě drtí, jak někdo vytrvale seriál sleduje a od první kapitoly ho zasypává odpady. Proč? Nechápu. Přeci když mě něco nebaví, a sám jsem několik seriálů opustil, tak se na to nedívám. Ledaže by někdo měl potěšení odpady sázet, což bude asi jediné vysvětlení. Jinak možná by bylo lepší věnovat každou kapitolu jednomu světu, jedné dějové lince, ale budiž. Zatím jediný problém, o němž už jsem psal, mám s elfy. Sliční, mnohonásobně krásnější než lidé, jsou zde neskutečné držky. Vše ostatní OK, jsem zvědav na další díl. ()

filmfanouch

Vždycky je fajn být fér. A to i v přiznání, že J. R. R. Tolkien by ze seriálu Prsteny moci, který vychází z jím vytvořeného světa Středozemě nejspíš nebyl dvakrát nadšený. Jde ovšem díky tomuto samotnému faktu hned celý seriál označit za odpad? Tolkienovci mají právo mít vůči seriálu výhrady, zaujatost ovšem málokdy přinesla ovoce. I proto by si od nich nejspíš seriál Prsteny moci zasloužil jistý odstup. I proto, že si prozatím jde bez problému užít jako velmi fajn fantasy seriál s nadále výtečným vizuálem. I když je pravda, že čtvrtá epizoda v režii Waynea Cheho Yipa (vracejícího se z 3. epizody) se prozatím v kontextu seriálu víceméně zatím vleče nejvíc. Což neznamená, že v ní absentují pozoruhodné momenty.   Čtvrtá epizoda skutečně neskáče moc kupředu, moc nového toho vlastně o příběhu a samotném světě dvakrát neprozradí, přesto jsou postavy nadále poměrně zajímavé a vyplatí se sledovat jejich další počínání. Především jsou totiž zpátky trpaslíci a návrat do Khazad-dûm stojí za to. I díky návratu prince Durina IV. v podání Owaina Arthura. Více prostoru dostává i jeho žena Disa v podání Sophie Nomvete a prozatím se vykresluje poměrně zajímavě, větší hloubku poté dostává Elrond v podání Roberta Aramayi.   Prozatím prázdná nadále působí Eärien, sestra Isildura a dcera Elendila. Eärien v podání Emi Horvath byla vytvořena zcela originálně pro účely seriálu, kdy po ní v Tolkienové tvorbě nebylo vidu ani slechu a zatímco Isildur v podání Maxima Baldryho startuje svůj poměrně zajímavý dějový arch, který bude mít díky událostem Pána prstenů tragické následky, Eärien si ovšem svou existenci bude muset ještě odůvodnit, kdy se její bratr i otec v podání Lloyda Owena prozatím zvládli vykreslit jako o poznání zajímavější charaktery.   Galadriel v podání Morfydd Clark je nadále poměrně horká hlava a vůbec nepřipomíná tu starou známou Galadriel, do jisté míry to ovšem alespoň působí dojmem, že se charakter začíná mírně posouvat. Zajímavější je sledovat linku, kde se v plné formě představuj záporák Adar. A Joseph Mawle působí dojmem, že si vyloženě užívá být tajemným zlem, kdy se sice chová tak trochu pošetilé, zdá se ovšem, že pro to má jasné důvody. Ať už se příběh Adara v budoucnu vykreslí jakkoliv, slušný dojem dokázal zanechat už zde.   Absence hobitů (respektive jejich plemena Chluponohých) dvakrát ničemu nevadí, kdy se nemile prokazuje, že jejich linka by bez záhady o záhadném muži z oblak vůbec nevyvolává nutkání v jejich příběhu pokračovat. Jinak platí, že seriál nadále předvádí velmi půvabný vizuál, tučný rozpočet je vidět ve výpravě, kostýmech i make-upu. Závěrečné minuty poté vyvolají závan osudovosti, Bear McGreary pořád na pozici hudebního skladatele dělá, co se dá a jako fantasy seriál to pořád funguje. Že jde pořád přeci jen o dílo pod úrovní Tolkienových děl i adaptací Petera Jacksona je věc druhá, těžko ovšem vlastně kohokoliv dokázala překvapit.... ()

salahadin

1* za Adara. Nemám páru, co je zač, ale měl něco do sebe.  Linka s Galadriel a regentkou je mimořádně osvěžující intelektuální vyron tvůrců, kdy neví, jestli ji dát loď nebo ne. A ten vězeňský fight byl vtip? Nebo neustálá deux ex machina s Black elfem a tím degenem s černým nožíkem je taky vtip? Nebo Elrond sahající na skálu? Mám jednu výtku - na to, že to asi stalo ranec, působí to neskutečně levně. Podepisují komentář Eleanor05. Je to v barvě, tož tam aj někdo tlachá, vobcas se aj někdo hejbne, tož dáme 5*. Pouštěli jsme si zpomaleně ten fight ve vězení, je to tak blbě natočeny, že je zachyceno, jak stráže jdou do té cely samy!!!!!!!! Půl miliardy dolarů je kde???? Omg to neumí natočit ani jednu blbou scénu? Xena má lepší bitky!!! ()

Cappuccino

Galadriel ma začína čoraz viac otravovať a počiatočná radosť z Númenoru upadá. Elrond a trpaslíci sú stále to najlepšie zo seriálu a Arondir je stále plný hrozných (útek lesom) aj skvelých scén (Adar). ()

Anderton

Možno zatiaľ najslabšia epizóda, čo ale hovorím z pozície diváka, ktorý si seriál obľúbil. Veľa sa toho síce nestane, ale stále ideme vpred a uvidíme v tejto časti aj niekoľko artefaktov známych z Pána prsteňov, čo musí potešiť aj tých, ktorí zatiaľ spokojní nie sú. Osobne som si užil aj veľkú vlnu, i keď ide len o sen, skrátka tú musí tvorcom závidieť aj Emmerich, najmä po Moonfalle. Máme tu ale aj zopár rozpačitých scén (Galadriel vo väzení, Elf sa, čo sa týka zjavovania sa v tej pravej chvíli, vyrovná aj Gandalfovi), čo je škoda, u mňa ich ale vyvažujú spomínané momenty. ()

Frajer42

Spoilery! Zbytečné přibrzdění již tak pomalu se plížícího děje. Rozhodně jeden z těch slabších dílů a to se kupodivu obešel bez začlenění hobitích nudilů. Drtivou většinu stopáže si zabral pro sebe Númenor, kde se žalostně nic zajímavého neděje. Pokračují nekončící dialogy a série přemlouvání Galadriel tamní černé královny. O moc veselejší není ani linka metrosexuálního Elronda a jeho trpasličích přátel, která je nechutně předvídatelná, ale kde alespoň došlo k odhalení tajemství populární rudy. Jediná část děje, kterou si vyloženě užívám se odehrává na jihu. Tam vládne příjemně temná atmosféra s více a více se blížícího skřetího nebezpečí. [70 %] ()

HellFire

Ok, může mi někdo vysvětlit, jak se elfům s pomocí trpaslíků podařilo postavit skoro celou výheň za pár dnů? Když to přeženu, tak za 14 dnů. Alespoň tolik času podle událostí vyobrazených v předchozích epizodách uběhlo. Ale to můžu jen hádat, protože tvůrci se neobtěžují to nijak vysvětlit. Už jen příprava materiálu a organizace práce by zabrala měsíc. Ve 4. epizodě sem si taky naplno uvědomil, že herečka, která hraje Galadriel, je opravdu strašné poleno a neumí ani pořádně prodat své repliky. Na to, kolik peněz Amazon utratil, si nedal moc práce s hledáním těch správných herců. A vůbec celý seriál má takové tempo, že je ideální ke sledování při vaření nebo praní. Stačí poslouchat a občas se podívat, když se děje něco extra zajímavého. Takových chvilek je poskrovnu. Tahle epizoda má jeden z dosud nejzajímavějších, ale zároveň nejpitomějších momentů, kdy Galadriel otočí o sto osmdesát stupňů a najednou se z ní a královny stanou BFF. ()

Necrotongue

Vzhledem k tomu, že znám knižní předlohu, podle níž se tento seriál nenatáčel, dalo by se očekávat, že budu zhnuseně odpadovat, ale já jsem si vcelku rychle zvykl na to, že má tato záležitost s dílem J. R. R. Tolkiena společná pouze jména klíčových postav, a tak jsem se od poukazování na nesrovnalosti oprostil a rozhodl jsem se, že si epizodu užiju jako běžnou fantasy. No jo, jenže každá pořádná fantasy se vyznačuje zajímavým dějem, kdežto tady se spíše konverzovalo (a i to povětšinou nezajímavě). No, mnoho se toho nestalo, a když už se něco dělo, bylo to provázeno typickými nedostatky. K záchraně adolescenta musel zase jednou Bůh vystoupit ze stroje a zjistil jsem, že skřeti k smrti neradi střílejí na stacionární cíle. Asi jim to přijde nesportovní. / Poučení: Kopeš-li dostatečně hluboko můžeš narazit na uhlí, stříbro, zlato, drahé kameny, mithril, balroga... ()

Kevin 3171

Bohužel jsem poprvé u seriálu usnul. Tohle byl díl, který mě opravdu nebavil a to už jsme v půlce série a nic moc teda. A dokonce je to díl od dílu horší a horší. Postavy jsou nudné a jen těžko si k některé vybudovat nějaký vztah. Prostě zklamání. ()

decouble

Ano, došlo i na citaci Společenstva prstenu: "They are coming". Ale jsme v půlce a pořád nikdo nepřišel! Ale za to se nám rozběhla třicátá dějová linka, kterak sestra jedné z vedlejších postavy začne navazovat vztah se synem jedné ještě víc vedlejší postavy. Bravo! Třeba se někdy dočkáme i prstenů! ()

halogenka

A kolik to tak bude mit sezon, nez se konecne k necemu dostanem? Protoze ani po ctyrech dilech se Prsteny moci nezvladaji odlepit od zeme a dal nas muci touhle nezazivnou expozici. Na zadne z postav vam porad nezalezi, vsechny lokace porad pusobi hrozne umele a sterilne, porad to nema zadny rytmus a porad mate pocit, ze 3/4 kazde epizody by se daly s klidem vystrihnout a nic by se nestalo. Byt autory tohohle serialu, vazne bych uvazovala o zmene nazvu na Prsteny bezmoci, lepe to vyjadruje jejich snazeni. ()

BarryLyndon

Reálné mám pocit, že tam za něco stojí akorát linka hobitů a trpaslíků. Obojí mne moc baví.  Zbytek je vyloženě směšný. Nejvíc tragická věc, co jsem viděl v TV za poslední dobu je Numenor. Tam dají zpomalené opulentní trikové záběry exteriérů, aby se to pak odehrávalo celé v jedné místnosti a jednom malém studiovém náměstí jak televizní pohádka že sedmdesátek natáčená na Barrandově. I ti veleprůměrní Templáři vypadalo stokrát lépe. S přehledem nejtragičtější je Kilian Mbappe a jeho linka. Jak je naháněli skřeti a zůstali stát na kraji lesa s luky u pasu, brečel jsem smíchy. Nejhorší je, že jsme v půlce série za půl miliardy, stalo se tam velký hovno a nesměřuje to vůbec nikam. ()

Martrix

Možná je potíž už v samotném formátu. Zatímco film musí na relativně krátké časové ose spěchat k vyvrcholení, seriál je rozvláčný a často záměrně natahovaný. Film je redukován střihem, seriál vyplňován vedlejšími linkami a osázen mnoha postavami, které často nemají jiný účel, než "zdržovat". Tvůrci Prstenů nemají schopnost konkurovat velkým spisovatelům, takže vaří z vody. Nějak splácali základní linku, která je knihami pevně dána a pokusili se ji ovinout a oživit dalšími příběhy a postavami. A moc jim to nejde. Nakonec je tedy úplně jedno, kolik černochů, nebo žen tam hraje. Ten největší problém je, že to nemá náboj, takže i přes ten úchvatný vizuál.... divák se často nudí. Linka se skřety ...zatím dobrý. Trpaslíci ujdou. Ovšem Galadriel...děs běs. Scénář její linky působí amatérsky...nablble a Galadriel sama je mi svou až neelfovskou urputností dost nesympatická. Nebudu dál rozebírat, co se mi nelíbilo...to nejdůležitější je, že jsem se nebavil, nebyl jsem napnutý... . Velká škoda. Jedno z mála pozitiv této epizody je absence Chlupohnátů. A přestože se motají kolem klíčové postavy, obešel bych se bez nich až do konce. ()