Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

Pepenger

7/10 Druhý díl mě bavil více než ten první, akce bylo více a byla prima, tempo bylo rychlejší a dějové linky zajímavější (možná až na Arondila), Nori mě díky záhadnému starci bavila mnohem více a konečně jsme se dočkali trpaslíků a krásné a zajímavé Morie a i z Elronda se začal klubat docela zajímavý charakter. No uvidíme do budoucna jelikož prostoru k zlepšení tu je zatím dost. ()

Gwynbleidd42

Musím říct, že nad touto recenzí jsem asi strávil více času než nad prvními dvěma díly Prstenů moci, na jejichž základě ji píšu. Co je potřeba říci hned z kraje, je že ústředním problémem Prstenů moci není to, že by byly příliš progresivní (jak by se vám některé recenze mohly snažit namluvit). O tom, že elfové, hobiti a trpaslíci mají různé barvy kůže si může každý myslet svoje, ale ve finále to je popravdě jedno. Primárním problémem Prstenů moci je příběh, nebo lépe řečeno některé konkrétní dějové linky a konflikty mezi předlohou a adaptací (to slovo zde používám, ačkoli se o adaptaci vlastně vůbec nejedná). Už rozhovory s tvůrci Prstenů moci, které předcházely premiéře seriálu, indikovaly, že nepřistupují s příliš velkou úctou ke zdrojovému materiálu a spíše sází na vlastní nápady, které ospravedlňují tím, že to tak vycítili z předlohy. Originalita se sice cení, ale tohle smrdí arogancí. Poněkud ironické ale je, že dokud nepřichází do přímého konfliktu s tím, co napsal Tolkien, tak jim to docela jde. První díl byl, upřímně řečeno, solidní slátanina a neměl jsem po něm příliš chuť sledovat ten druhý. V tuto chvíli je třeba říct, že autoři měli k dispozici pouze práva k Pánovi prstenů a k dodatkům k němu. Podle toho, co jsem zatím viděl, z nich však převzali pouze jména některých postav a zbytek si kompletně vymysleli. První díl Prstenů moci není objektivně vzato nic víc než glorifikovaná fanfiction. Chápu, že když se autoři zaměřili na druhý věk Středozemě, tak se zkrátka nemohli vyhnout tomu, aby si něco doplnili, ale oni se sveřepě odmítají držet předlohy i tam, kde materiál mají. A to je ten problém – dokud tvoří vlastní příběhy, tak vše hezky funguje a některé originální dějové linky i mile překvapí (nikdy bych mě nenapadlo, že se na prozatímní pozici mé oblíbené postavy celého seriálu usadí princezna Disa (doufám, že se tak žena prince Durina skutečně jmenuje a moje googlovací schopnosti mě nezradily). A i hobitům (kteří prý podle tvůrců vůbec nejsou hobiti, což ovšem není pravda) se již většinou daří působit docela Tolkienovsky. Teď ale ke kameni úrazu – dějová linka kolem Galadriel je pro mě jako pro dlouholetého milovníka Tolkienova díla dost bolestivá. To, že je Galadriel najednou stereotypní fantasy bojovnice bych ještě přežil, ale upřímně nechápu, proč to bylo nutné. Pokud tam nutně chtěli Galadriel, tak přeci nebylo potřeba vyhodit z okna všechno co o ní víme – Galadriel mohla být bez problémů věrná své předloze a postava, která se v seriálu jmenuje Galadriel by fungovala mnohem lépe, kdyby to byla nějaká jiná elfka, o které jsme zatím neslyšeli. A vůbec – nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby tvůrci tento seriál bez jakékoli přetvářky prezentovali jako originální příběh ze Středozemě (a nikoliv jako adaptaci) a vyvarovali se zbytečných konfliktů se zdrojovým materiálem, předešli by podstatné části negativních ohlasů. Vizuály jsou z velké části dobré (aby za ty peníze nebyly), ale v některých scénách působí lehce uměle (nevím, jestli je ta elfská architektura zkrátka taková, nebo jestli něco jenom trochu odflákli). Upřímně řečeno nechápu, proč do prvního dílu dali ten materiál, který tam dali, protože bych se vsadil, že si kvůli němu řada lidí ten druhý ani nepustila, což je škoda. () (menej) (viac)

Eaton_Hunt

Nechápu modré hodnocení první dva díly vůbec nezklamali ale také nepřekvapili, bohužel LOTR má velké standardy, které nejsou lehké vytvořit a dát je poté na plátno. Super hudba, efekty ujdou, ale můžou být lepší, herecké výkony trochu slabší, avšak pořád je to solidní nadprůměrný seriál, který si nezaslouží zatím takové hodnocení. Kdo očekával Pána prstenů 4 tak je hodně naivní. Do teď je to dobře rozjeté doufám, že se to nepokazí. ()

MrFarmer odpad!

Bez předsudků a s mrzkým očekávánín bych hrozně chtěl být pohlcen úžasným světem JRR Tolkiena, ale marná snaha. Nemůžu ani hodnotit podprůměrně, protože pozitiv na tomto rádoby velko-výpravném seriálu mnoho nenacházím. V první řadě postavy, casting a scénář - nic z toho tu nefunguje a nijak vás to nevtáhne. Postavy povětšinou ženské nebo tmavé pleti jsou dost nesympatické, afektované a nenabízí nic k čemu bych během 2 hodin dokázal nějak přilnout. CGI se snaží působit sice velkolepě, ale tak nějak nedodělaně. Jak z počítačové hry, většina CGI kulis nemá patřičnou hloubku ani prostor pro navození atmosféry. Celé je to hrozně přebarvené a nepůsobí autenticky. Celkově nám autoři dávají najevo, že jedou podle "woke" pravidel, vše je šité na míru pro amerického diváka bez znalosti knih nebo původních filmů a vlastně z toho není citit žádný odkaz / pocta Tolkienově tvorbě. A to je asi hlavní kámen úrazu. ()

swenyx

V 2. díle se toho bohužel moc nestalo, Elrond se setkává s Durinem po 20 letech a Galadriel trénuje kraula. Nori a stranger mají z tohohle dílu nejlepší příběh. Doufám že Disa nebude mít v příběhu nějakou větší roli, dost mi vadí. ()

doriana.g odpad!

Galadriel, bezmocná (nevíme proč), v noční košili čelí moři (těžko říct proč). Velcí trpaslíci, bezďák na světluškách, oškliví elfové s odstátýma ušima a krátkými tmavými vlasy. Chlupaté nohy jsou tam jenom proto, aby vygenerovaly "silnou a důležitou ženskou hrdinku". Jalové dialogy, jalové kostýmy a směšné propriety. Proboha, to už i Norsemen si s těmi meči a oděvem dali víc práce... Za ty prachy ostuda, milý Bezosi. Jestli voni tě všichni malinko nevokrádali... ()

SuperSheep odpad!

To si tak Elrond s Celebrimborem vyjdou na několikadenní procházku sami jen v domácích róbách... A Elrond je tak zmožen z rubání kamení, že se ani nezadýchá, ani kapku potu neuroní, ani ruce se mu neroztřesou, ani róbu si neumaže a nepomačká a jeho účes stále drží! V první epizodě z prologu vystřihli Feanora a Silmarily, takže je horší a nedával smysl. Ve druhé epizodě Feanora a Silmarily zmíní, takže neznalí Tolkiena neví o čem točí. A znalým Tolkiena to jen připomene zmrvený prolog. Lose-lose situace, bravo. A tak dále a tak podobně. ()

slashgibson

Mame tu prvu akcnejsiu scenu, ale stale je to pomale za mna. Najprv som sa bal ci si tuto seriu pozriem do konca ale vyzera to tak ze asi ano.  Nie je to nieco z coho sa poseriem ale je to ok .Cierni elfovia a trpaslicie zeny bez fuzov zatial zvladam. ()

zodiak217

Druhá epizóda za mňa o dosť lepšia ako tá prvá I keď dejú chyba svižnost a akcia. Všetko mi príde akosi zabrzdené akoby seriál mal mat 10 sérii a tvorcovia majú na všetko čas. Tiež sa ztotožnujem s názorom, že herci tmavej pleti tam akosi nezaoadaju do tohto univerza a distribučné spoločnosti ich tam tlačia nasilu kvôli rodovej rovnosti. Čierny elf? Čierna škriatkovská žena? No neviem či to takto Tolkien zrovna zamýšľal. Vidno, zetsi tvorcovia ťažko ulietavajú keďže nemajú dosť predlohy na spracovanie. Avšak akčné sveny majú potenciál, čo naznačila scéna boja so skretom. Uvidíme, čo príde ďalej. A celkom sa mi páči, že dej je rozvrstvený medzi viacero postáv a nezameriava sa len na Galadriel. ()

Pan.Antonin

„Kdo říká sbohem, jakmile cesta ztemní, je nevěrný.“ (Gimli syn Glóinův - J.R.R. Tolkien) Ještě se mi asi nestalo, abych měl na jednu epizodu seriálu tak různé názory. Na jednu stranu je to opět vizuálně skvělé, oproti předchozímu dílu to přidalo na dynamice a příběh se konečně začíná rozjíždět. Zvláště temná linka okolo lidí a afroelfa se mi líbí a hodně se mi líbila i scéna s mořským červem. Naopak pasáž s hobity a tajemným kouzelníkem z meteoru je dost špatná, hlavně ten "cizinec" se chová jako "pitomec". Fakt by mne zajímalo, co se z něj vyklube za postavu. A stejně tak chci zkritizovat i cestu Galadriel do Valinoru a následným plaváním v moři. A do dalších dílů bych chtěl od představitele Arondira vidět i jiný výraz obličeje než 'hloubavé zamyšlení'. Zatím se herecky moc nepředvedl. ()

jjjerry

Jako černá tlustá trpaslice? Pochopí někdo z těch blbečků, že kdo žije ve skále, kam slunce nesvítí bude spíše absolutně bílý, až průhledný. Maximálně špinavý. Hobiti jsou trapní a ještě trapnější. Na jednu stranu nemůžou jít ani do vedlejší vesnice, a pak mezi nima další černý Hobit? jak se tam dostal? nebo Jako podle nové gender ideologie se černoch rodí dvěma bělochům? A k ději, linka na moři zatím absolutně zbytečná. Co ta osoba co spadla? nějaká zbytečná dějová linka? ()

KukulienkaHO

Nemôžem si pomôcť, ale pri Prsteňoch moci skrátka postrádam poriadne fantasy. Svet aj bytosti sú akési mdlé, "šedé", prosto nie moc záživné. Nechcem sa príliš do toho obúvať, pretože v tomto ohľade je to obyčajný neškodný priemer, ale o to väčší je to paradox (a v prípade Prsteňov moci aj problém), keď si zoberieme, že Pán prsteňov je jednoducho esenciou fantasy žánru. V druhej epizóde sme sa konečne dočkali trpaslíkov a predstavili sa nám aj škreti (z ničoho nič), čo deju veľmi pomohlo. Možno by som mierne skritizoval výšku trpaslíkov (aj keď je úplne v poriadku, že ani oni nie sú všetci rovnako vysokí). Mohli byť určite o pár centimetríkov viac zarazení do zeme. Škret však vyzeral vynikajúco (v škretích parametroch), hrozivo, no fakt odporne. A samotná sekvencia s ním bola celkom isto najlepšia pasáž tejto epizódy. ()

UncleMorty

Tož nám do světa pána prsťáka vyrazila Šťabajzna Galaklátidel a jako správně jeblá feministka si řekla že bude honit svýho vysněnýho Playboye až na konec světa. Neska by sme tomu řekli stalking, ale u Šťabajzny je to lov na každýho exouše, kterej se nechce nechat zrovnoprávnit. Vono se jí nedá divit, když každej muskulární zástupce ušáků vypadá jak přihřátej teplomet vyznávající značku péče o vlasy Schauma. Už když u toho brutálního bukake znásilňování Tolkienova díla jsme. Nemůžeme zapomenout na kambuchu ušáka, zástupce Woke Elfů, nebo černokrémáky v podobě hobitů, trpaslíků a bůh ví čeho ještě. Tu rozmrdanou prdel musí Tolkien cejtit v rakvi i po letech, protože to co se tady odehrálo se nedá ani rovnat s těma prasárnama co se děly na Epsteinově ostrovu. Jediný štěstí je to, že vejlet do středozemě vypadá skutečně dobře a není to přeprasená CGI kokotina low-endových efektů, ze kterých by se poblili i tvůrci Mafie před dvaceti rokama. Vona i ta atmoška je celkem oukej a i ty zástupci Woke Elfů a všehocosi hrajou díky bohu dobře, ale to neznamená že se při tom necejtíte jako po kopačce do vajclí. Příběh Šťabajzny Galaklátidel se tedy ubírá směrem za zástupcem hnusného muskulárního druhu jménem člověk-muž, kterej se je snad dost chytrej natolik, aby věděl že do crazy wones se to fakt nestrká, ani v nouzi kdesi uprostřed moře. Tři Prstění z Pěti ()