Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

otík

Velmi drahá akčně komediální jednohubka, po které zůstane stále tentýž hlad. Obsazení filmu namlsalo nejednoho diváka, ovšem zpracování je bídné. Překvapí nedokonalé triky, neoriginální příběh, ovšem potěší závěrečná pasáž s odkazem na Indiana Jonese. Škoda promarněné příležitosti, tady bylo zaděláno na víc než jen průměrný film pro Netflix. ()

mo cuishle

Tady je zas rádoby odborníků, kteří si hrají na filmové kritiky. Je úplně jedno jaký má film rozpočet, že ho natočil Netflix a že Ryan hraje opět Deadpoola akorát bez kostýmu. Však ať hraje hlavně když to funguje a tady to funguje skvěle. Je mi vážně líto lidí co se už neumí zasmát při fajn oddechové komedii a musí jen pořád vyšťourávat negativa. Jak smutné mají asi životy...Hodnocení 80%. ()

CzechGod

prijemna zabavna zalezitost :) coz trosku prekvapuje, kdyz netflixovska tvorba je vetsinou poskladana z emocionalnich dramat a kybly nudy... ()

Triple H

Som zvedavý či sa z týchto Netflixovských narýchlo pozliepaných jednohubiek stane trend, alebo či to je len momentálna radosť áčkových hercov, že dostanú za nejaké rýchlo pečené béčko na stream nehorázne peniaze. Netflix platí ako keby mal končiť svet, tak to nejako pozliepajú, divák si doma na gauči pozrie oddychový a absolútne nembiciózny výplach a všetci sú spokojní. Či sa tým z dlhodobého hľadiska trošku neznižujú štandardy a úroveň je otázka. Pretože aj keď sa zjavne jedná o úplne jednoduchý buddy movie Indiana Jones klon, aj tieto oddychovky s takýmito menami spravidla majú snahu vypotiť zo seba maximum. Aby zase nerobili ikonám ako práve Jones hanbu a aby predsa len prinútili toho bežného Joža zdvihnúť sa a ísť si za ten predražený lístok sadnúť s rodinou či frajerkou do kina. Z tohto ale cítiť, že Johnson, Reynolds a spol. sú si vedomí, že Jožo sa nikam díhať nebude, že je doma na gauči a za pár doláčov má okrem tohto ešte celú záplavu ďalšej zábavy, a tak to dávajú celé v zásade s plným vedomím, že točia úplnú hovadinu, ktorá je zaplatená už len tým že ide na predplatený Netflix a že pridanou hodnotou sú tu už len ich mená. Niekto v tom môže vidieť príjemný návrat do čias kedy kinám dominovali jednoduché akčňáky s Arnoldom, Slyom a pod., je to ale aj určitý krok späť a ak si všetci áčkoví herci a tvorcovia na tento lážo plážo štýl zvyknú a pre stream začnú podobne strihnuté veci točiť pravidelne, možnože si po rokoch so slzou v oku spomenieme ešte aj na časy Jumanji a Deadpoola ako na éru kedy sa popcorn robil s aspoň trošku vkusom a snahou o niečo viac či ako-tak hlavopätoidné. Pobavil som sa, hlavne vďaka Reynoldsovi a jeho hláškovaniu a Rockovej ochote robiť si zo seba srandu, ale za bratru 200 mil. dolárov, čo je budget aký mávajú top blockbustery takáto blbinka...uvidíme čo prinesie budúcnosť. ()

UhLee

(6,5/10). Taková ta klasická písnička od Netflixu. Vykrademe co se dá, dáme tomu pozlátko v podobě oblíbených herců a diváci u toho nesmí přemýšlet. Asi tak nějak bych popsal Red Notice. Skvěle jsem se u toho bavil. Dwayne a Ryan mezi sebou mají fakt dobrou chemii. Místy to také dokáže okořenit nádherná Gal Gadot. Člověk se u toho nasměje a užívá si společný čas s rodinou. Avšak jak začne trochu přemýšlet nad logikou, tak mu začnou vstávat vlasy na hlavě. Bylo mnoho úsměvných momentů - já bych vypíchnul ten s Edem Sheeranem, protože to jsme zůstal s ústy dokořán. Jinak se nejedná o nic jedinečného, ale Netflix si zase může mnout ručičky, protože lidi na to budou koukat a zvučné jména je přitáhnou k obrazovkám. ()

Motinski

Red Notice je jeden z najstereotipnejších snímkov posledných rokov. Pri každej scéne kde figuruje menší zvrat alebo aspoň ako taká akcia, som si vedel dopredu tipnuť čo bude nasledovať. Popravde, už úvodné intro s vysvetľovaním neveštilo nič originálne. Takto začínajú všetky dobrodružné/akčné filmy s priemernými hodnoteniami. Občas príbeh pôsobí ako karikatúra na M.I. alebo na Indyho, no požičali si veľa aj s iných filmov. Fakt často si budete hovoriť že ste to už niekde videli. Ako tak ale funguje aspoň zabavnosť, Reynoldsov humor a na to že má film skoro dve hodiny, ubehne fajn. Škoda že teaser na ďalší diel a záverečné zvraty boli až moc umelé. ()

Lachtaan

Loni kvůli covidu Netflix vyplodil několik celovečeráků, z nichž jsem se na většinu těšil, byť se výsledek s očekáváním ne vždycky zcela sžil. Letos se s restartem kin filmy na streamu dost šetřilo, Red Notice je teda prakticky jediná velká pecka téhle služby, kterou si můžeme momentálně dopřát. Já jsem na tuhle špionážní jízdu již od oznámení obsazení a žánrového začlenění dost těšil, finální vzhled a průběh filmu už takovým zázrakem není, kdo ale platonicky miluje Gal Gadot jako já a komu chybí barevné dobrodružné filmy, bude spokojen. [viděno na Netflixu 12.11.2021] ()

viperDavid

Takový trošku zbytečný film, který je však naplněn známími herci. Kdyby nebyl, pravděpodobně by ani nevnziknul, nebo by se na to nikdo nedíval. Na pátek večer kdy nemáte kam jít se to hodí, ale pokud s sebou maté drahou polovičku, raději ji pusťte BBT, protože na tohle ji neutáhnete. ()

LUKICKK

Dwayne Johnson a Ryan Reynolds jsou popiči combo :D Doufám, že otevřený konec odkazuje na další díl, jelikož ho fakt chci. Byla to prdel, byly tam hodně zajímavý zvraty a nápady a akce byla taky dost v pohodičce. ()

Johnny.ARN

Netflix a Thurber, to ti je kombinácia. No čo už len z toho mohlo vzniknúť. O switchi v závere sa neideme baviť, kto to dokázal dokukať až tam, toho to už ani neprekvapilo, lebo ho to nezaujímalo. Presne tak, ako aj zvyšok filmu. Je to vtipné? Ano. Je to akčné? No to teda kurva ani omylom. Atelier robil čo mohol, ale to nechutné CGI na zelenom plátne mi trhalo oči. Gadotka? Kľudne tam mohol byť hocikto iný, efekt by to malo rovnaký. Neviem či jej platili v piku alebo len nemala čo hrať. Skala? Zasekal sa v rolách FBI agentov? Jedine Ryan to ako tak držal, bavil sa, bavil nás, robil fintičky a natáčanie si zjavne užíval. Ďalšia netflixovská kokocina, s obrým rozpočtom a marketingom, na ktorej nezarobia. Jedine za nôžky Gagodtky a pár vtipných momentov 2 z 5 ()

Honzek

Béčko jak řemen který vlastně nepřináší vůbec nic nového ALE díky souhře Dwayna a Rayana mi to vlastně přišlo nadmíru zábavné a na to, že to přinesl Netflix, to vůbec nebylo špatné. Asi stárnu - nebo mi stačí poslední dobou fakt málo - ale prostě mi to sedlo. Gadotka tam byla trošku navíc ale to nebylo na škodu protože ji hraní stejně moc nejde. Krásně mi to utíkalo a v podstatě jsem se téměř nestihl nudit protože se tam pořád něco dělo a dokonce to vypadalo i dobře. Pakliže máte rádi oddechovky u kterých netřeba moc myslet a nebojíte se smát, směle se vyserte na nízké hodnocení a hurá do toho. 7/10. ()

Mrkvič

Spíše Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film) (2004) než Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989). Šup sem, šup tam po světě, ale vlastně ani nevytáhnout paty z ateliéru. Takže záběry the Rocka z džungle vypadají, jakoby je natočil během pauzy Jumanji. Red Notice je prostě taková taškařice s obřím rozpočtem (hlavně  co se týče hereckého obsazení). Takže filmové hvězdy potěší, hlášky Reynoldse občas pobaví, Gadotě to místy celkem sluší, ale jinak dvě hodiny dost pusto a prázdno. ()

YumiOkami

film jsem si ze začátku docela užívala - zamilovala jsem se do gal gadot, obdivovala poutavé akční scény, užívala si přátelství hlavní dvojice. ale potom…. pardon, musím to rozdýchat… potom přišel jeden z nejhorších plot twistů, který kdy spatřil filmové plátno. A PAK PŘIŠEL KONEC. A JÁ UVIDĚLA EDA SHEERANA. zmocnila se mě neskutečná a dříve nepoznaná nenávist. chtěla jsem ho BODAT TAK DLOUHO NEŽ BY VYKRVÁCEL!!!!!!!!!!!!!!!! a taky jsem si zapomněla zrušit předplatný na netflix, takže teď budu celý měsíc přemýšlet o tom, co si tam mám pustit. MILUJU ŽIVOT❗️💖💖💖 ()

noriaki

Někdo tomu říká nejdražší béčko historie, někdo tomu říká promarněná šance a někdo v tom vidí nového Indiana Jonese. Já tomu říkám příjemná dobrodružná oddychovka. Dřív se podobné filmy točily jako na běžícím páse, dnes tenhle žánr pomalu vymírá. Proto jsem vděčný za každý alespoň trochu povedený. Red Notice patří k těm lepším, navzdory několika pochybným rozhodnutím, které ho bohužel srážejí do šedi průměru. První vadou na kráse je obsedantní používání CGI, i v situacích kdy je to naprosto zbytečné. Scény nemají hloubku ani opravdovost, a exotická atmosféra nejenže vyvanula, ale často se ani neobjevila. Když jsem zkritizoval formu, tak musím ještě pohanit obsah. Práce s postavami je přinejmenším disktutabilní. Ryan Reynolds dávno překročil čáru kdy je ještě sympatický darebák. Gal Gadot zřejmě neměla ponětí jak svůj charakter uchopit, takže ho pojala jako spin-off Wonder Woman. Dwayne Jonhson je totálně nevyužitý a do role se příliš nehodí. Akce je ovšem skvělá, správně přepálená a humorem se nešetří. Zdaleka mi nesedly všechny vtípky, jenže je jich tolik, že si z nich vybere asi každý. ()

Dreaker.24

Náhodou na míň než na 3/5 to za mě není, snad tu nikdo nečekal žádné mistrovské dílo, ale jak už to u The Rocka klasicky bývá, jde hlavně o to pobavení, což si myslím že fungovalo docela dobře. ()

venison

Red Notice patří přesně k těm filmům, které vznikají genericky.. Půjčím si z různých filmů věci, co fungují, hodím je do klobouku, přidám nějakou omáčku, zamíchám a vytáhnu pěknou slátaninu. Zavolám prkenné sexy Gadotce, která neumí hrát. Brnknu taky sympaťákovi Dwaynovi, protože je taky prkennej, ale milouš.. To nevadí, že nemá ani tolik sex-appealu jako moje lednice. A jelikož je to nejen akční film, ale taky komedie, tak cinknu ještě Ryanovi, protože je s ním prej sranda.. Vůbec nevadí, že se k těm předchozím dvěma moc nehodí, hlavně, že bude mít kdo ochable hláškovat.. A jelikož tomu filmu nevěří ani samotní herci, tak si řeknou o pořádně tučné honoráře. Ufff, tak nějak to konečně drží po hromadě a můžu s tím na Netflix.. Ztráta času.. ()

anli

Dobrodružná akční komedie ,prakticky vlajková loď Netflixu v roce 2021.A jak dopadla? Inu není to špatné ,ale skončila někde na půli cesty.Předně myslím ,že scénárista a režisér v jedné osobě Rawson Marshall Thurber si ukousl příliš velké sousto a Netflix mu ta to sousto dal zbytečně moc peněz.ne ,že by to chvílemi nebylo vidět ,ale spíš než peníze potřeboval opravdu dobrý scénář.Ono napsat si sám scénář a pak to režírovat není úplně jednoduché a často si na to netroufnou ani mistři (viď Stevene ? ).Příběh je totiž až milosrdně jednoducý-loupež dá dohromady agenta FBI a dva řekněme lupičské gangstery. No a kolotoč se roztočí.Příběh vcelku slušně uprašuje a i když se velmi často odvolává na jiné filmy ( hlavně Indiana Jones,James Bond ,Tomb Raider a spoustu starších klasik včetně filmů dua Spencer-Hill ) ,je to  ,aspoň většinou , příjemná a místy i vtipná podívaná.Jiskry mezi Johnsonem a Reynoldsem létají příjemně ,což se ale bohuižel o Gal Gadot říct nedá.Ano ,Wonder women jí celkem sedí ,ale jinak bohužel moc široký herecký projev nemá a chtělo by to nějakého dobrého učitelke herectví bych poradil .Výraz má skoro pořád stejný a divák jí toho žel bohu moc nevěří.Příběh je jednoduchý ,stejně tak jako scénář.Chtělo by to víc nápadů ,vlastní invence a celkově větší tah na diváka.Režie je též nevýrazná a bez nápadu.Peníze jsou na filmu vidět ,i když často zbytečně ,ale jinak výpravě a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout . Stejně tak je perfektní zvuk a funkční hudna.Celkově o tom chvíli přemýšlím a když si uvědomím ,že režisér opisoval hlavně od jamese Bonda a Indiana Jonese ,nemohu dát víc než 60 % ,čili o malinko lepší průměr.Příště bych pane Thurbere déle piloval scénář a myslím že u tohohle žánru je s čím pracovat. Nejde jen vzít peníze a mám výpravný hit. Na druhou stranu to ale mohlo být horší a myslím ,že se k tomu rodiny budou vracet a budou se u toho bavit.Takže nakonec jsem byl vcelku spokojený i já a musím říct ,že Netflix se prostě snaží pokrýt všechny žánry a někde mu to ještě trochu kulhá ,to se ale určitě srovná ,musí se jen chtíít.Hlavně ,že se na tom pracuje. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (viac)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)