Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

POMO

Šíleně neoriginální a generická, otravně nezávadná rutina se scénářem jak pro celovečerního Toma a Jerryho... hrající si na zvraty jako z Obvyklých podezřelých. Slovy Reynoldse: “What the fuck?!” Jeho hlášky jsou jedinými světlými momenty filmu. To už i Jungle Cruise byl nápaditější a kouzelnější. ()

verbal

Typický Netflus. Sice efektní, výpravná a pompézně natočená, ovšem zbytečná, brutálně předražená, sterilní, anemická a těžce dementní pásová pícnina pro hovada o šablonovitě silně iritující alfakrávě, co vytírá světová velkoměsta dvěma bezradně čurákujícími trapáky, osazená přeplácenými instaprimadonami, které lze nazvat herci, jen pokud jste právě vylezli z exkurze na klinice pro léčbu obličejových plegií. Tedy abych zase tolik nekřivdil, Gájen Gejnolds s jeho jedinou naučenou polohou „Dedpůl v jakékoliv roli“ působí jakž takž přirozeně, uvolněně a drží tuhle pičočalamádu pro debily sem tam nějakou tou hláškou jednu hvězdu od nedávné Expedice náctiletý kokot, ovšem prkenný nasteroidovaný žaludohlav, kožená šišolebečná vypušapkovaná židozonka a veškerý ostatní komparz, záměrně vybraný tak, aby je příliš neztrapňoval, to je, spolu se scénářem na úrovni retardovaného čínského kuchaře s jediným receptem na vaření polymerů z hoven, čirá tragédie a vytírání si prdele penězi. Čili nezbývá, než opět zamáčknout slzu při nostalgické vzpomínce na promakané, oduševnělé a vtipné předmileniální kámošfilmy a povzdechnout si nad tím, jaxe tu úspěšně podařilo multimediálním kokotporátům za pár let vypěstovat unifikovanou degeneraci nevkusných konzumních stádových vymaštěnců, na jejichž mlaskavé vykrmování bohatě stačí furtdokolové žluklé pomeje. ()

Cival

Výpravný dobrodružný blockbustery točený víceméně komplet v ateliérech před greenscreenem jsou mor. Ošklivej mor. ()

Enšpígl

Připadal jsem si sice jak když čumín na Indyho 21století, ostatně aby ne,když si tam  Ryan Reynolds , vypískává úvodní Indyho melodii, ale bavilo mě to a po čertech dobře mě to bavilo. Nečekal bych, že v téhle době ještě narazím a ještě k tomu na Neflixu na čistokrevnou dobrodružně komediální žánrovku jako za starých dobrých časů, kdy filmy měli ambice diváka bavit a ne sociálně politicky formovat. Takže super a věřím, že Philippe de Broca v nebi a Steven Spielberg ve svým soukromým kině si dali u filmu doutnase, kvalitní whiskey a říkali si "dobře chlapci, velmi dobře" , Ještě se musím smát té zápletce ve který šlo o tři vajíčka, protože hlava Dwayne Johnsona taky vypadá jak vajíčko. No a to je vše zazvonil zvonec a komentáře je konec. ()

Cervenak

Béčko ako remeň, akurát s najlepšie platenými hercami na planéte (inak si neviem vysvetliť ten 200-miliónový rozpočet, nič extra drahé tam k videniu nie je). Heisto-bondo-jonesovka v podstate bez príbehu, len behanie medzi lokalitami a akčnými scénami, je tam úplne všetko od úteku z väzenia v ruských horách cez krádež počas mafiánskeho maškarného plesu až po súboj s býkom na koride či hľadanie starovekého pokladu v džungli. Chýbajú už len nacisti. Kecám, tí sú tam tiež. A Reynolds si v jednej scéne píska hudbu z Indyho. Zlátanina? Áno, v pravom zmysle slova. Zábavná? Ale áno. Najprv sa mi to zdalo také upachtené a herci unavení (Rock dokonca zostarnutý a strhaný), ale s pribúdajúcimi minútami som sa bavil čoraz lepšie. Proste oddychovka. Ale ak vás náhodou otravuje Reynolds v úlohe hláškujúceho Reynoldsa, ani to nezapínajte, ide si stále svoje. Veľké plus vidím aj v tom, že je tam presne nula woke bulšitov, až to pôsobí ako oldschool film z 90. rokov a Gadotka sa predvádza tak, že feministky od zúrivosti roztrhajú všetky svetre. ()

Malarkey

Ne, nejdřív ze mě mluvilo totální nadšení a asi chtíč po nějakém upřímném dobrodružství. I proto jsem filmu okamžitě napálil čtyři hvězdy. Jenže přes noc jsem pořádně nespal a pořád přemýšlel nad tím, proč ten film je tak strašně sterilní. Jasně, Netflix a jeho nejdražší film udeřil na diváky celého světa v neskutečné míře. To, že je nejdražší za to podle mě hlavně může The Rock a Ryan Reynolds, kteří aktuálně strašně táhnou. To, že mluvíme o nejdražším filmu Netflixu totiž není ve výsledku moc vidět. Akce není kdovíjaká, dvě třetiny filmu se sice odehrávají různě po světě, ale také ve většině případů různě po interiérech, takže i když tu Ryan Reynolds popískává melodii Indyho, pořád tomu chybí nějaký výraznější nákop, který by začal opravdu upřímně bavit. No a když už se schyluje ke konci a konečně se přidá i trošku té archeologie, která k podobným filmům patří a tady většinu času zatraceně chybí, tak tu tvůrci začnou s takovými příběhovými točkami, až se Vám z toho udělá blivno. Pořád ale musím uznat, že přesevšecko se jednalo o čirou zábavu, béčkovou, o nějakých třech vejcích vlastně o hovně, ale pořád zábavnou natolik, abych si ji užil. Jednoduchý recyklát těžící z popichování The Rocka a Ryana Reynoldse. Dvou nejhvězdnějších hvězd akční komedie současnosti. ()

MrHlad

Netflix si spočítal, jak vyrobit hit. Vzít hodně peněz, dát tam slavné ksichty, vymyslet nekomplikovaný příběh a procpat do něj něco pro každého. Ideálně takovým způsobem, aby výsledek nevypnul nikdo bez ohledu na věk i na to, jestli chce akci, dobrodružství, humor, exotické lokace nebo vlastně cokoliv. No a výsledek je Red Notice. Dwayne Johnson se tu mračí a občas někoho praští, Ryan Reynolds mluví a Johnsona štve a Gal Gadot to sluší a zároveň bohužel potvrzuje, že její herecký talent je vhodný spíš pro fotky nebo němé filmy. No a celkově? Celkově to neurazí, nepřekvapí, v první půlce příjemně utíká a v druhé se to vleče a když je někde nějaký problém, Netflix na něj hodí pár milionů dolarů a rutinér Rawson Marshall Thurbert to celé spojí do něčeho, co má asi dvě hodiny, začátek, prostředek a konec a stejně si to pustí každý, protože na ty herce prostě zvědaví jsme, ne že ne. A pak na to za hodinu všichni zapomeneme. Chápu, o co Netflixu šlo a respektuji, že se to povedlo. Ale spokojit se s touhle nezáživnou rutinu se rozhodně nehodlám a chválit ji nebudu. Jakoby to celé natočil stroj, který si spočítal, co asi lidi chtějí vidět a to jim naservíroval. ()

T2

║Rozpočet $160miliónov║Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $178,143▐   Veľmi odvážne projekty, The Rock je v pohode, ten ako tak vždy dokáže potiahnuť všelijaký výkvas k lepšiemu. Nuž ale vsadiť na dvoch drevenných neschopákov ako Ryan Reynolds (Green Lantern) a Gal Gadot (Wonder Women) tak to už je odvaha, málokedy majú svetlé okamžiky. Dobre tu to až také vyhorené akčné dobrodružstvo nebolo, s privretými očami sa to dalo prežiť a miestami troška aj užiť. Na originalitu moc netreba hľadieť, lebo to pripomína všetko možné od Da Vinciho Kódu až po Indiana Jonesa,   /60%/ ()

Algernons

Podle trailerů člověk očekával mnohem větší průser a přitom se jedná o průměrnou, jednoduchou podívanou. Vše co film nabízí jste už pravděpodobně někde viděli. Výpůjčuje si nápady kde může, u všech Indiana Jonesů, u Mission Impossible, u Jackieho Chana, u Lovců pokladů a mohli bychom pokračovat. I ty lokace jsou už okoukané. Hlavní důvod proč to funguje je Rock a Reynolds, jejich základní šarm a energie. Sice hrají své typické já ze všech filmů, ale tím že jsou spolu to vytváří aspoň něco atypického a bez nich by film vůbec nic nenabízel. Kdo tu bohužel vůbec nefunguje je Gal Gadot, která svou roli zlé, drsné zlodějky nedokáže prodat (Pravděpodobně skrze režiséra, který asi řekl hercům, hrajte své typické role, ale Gadot narozdíl od pánů nic takového zatím nenašla). Film krom pár zabavných sekvencí (Řím, vězení) nabízí spíš průměrné sekvence a scény, které jsou pospojované něčím, co by mělo připomínat příběh. Na scénu s býkem bych nejradši zapomněl. Je to prostě průměr průměrů, ale zabavit se u toho dá, když chcete jen vypnout po práci. Není to nic nutného k vidění, stejně na to každý zapomene do týdne. Až na toho býka, takové hrozné digitální efekty se vrací v podobě nočních můr. ()

Fr

,,ZATKNĚTE KÁMOŠE“ … „NEJSME KÁMOŠI“…“JEN PARŤÁCI“…“NEJSME PARŤÁCI“… „TAK SESTRY V AKCI ...“   Od začátku je jasný, že to má bejt hlavně zábava. Přemejšlet se tady nevyplácí (divákovi), páč by akorát zjistil, že oproti těm třem má v hlavě nasráno. Oni totiž chrlí geniální plány za pochodu. A na počkání. Občas se povede vtipná průpovídka, na kterejch je ta souhra hlavních hrdinů postavená. A jejich slovní šou doplňuje akce. „Rájen“ hraje toho svýho chytrýho tydýta – což se snad ještě v jedné roli dá vydržet. (Ale kurva naposledy!) „Dvájn“ taky nic měnit nemusí, ale u něj je mi to vlastně jedno. Obsazení je největším tahákem a film blbina. Nejde tady o žádný hluboký charaktery, prostě si vystačej s tím, jak je známe. Je jedno, že se furt střílí, ale nikdo neumře. O smrt tady nejde. Hele u mě dobrý (včetně Eda Sheerana).     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Konečně zjistím, co znamená Red Notice. 2.) Koukám na píčoviny (a mám u toho radost!).  ///  Thx za titule „Jakub Ženíšek“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  ***  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Jeden z letošních nejdražších Netflixovských filmů je slušnou žánrovou jednohubkou, ale vzhledem k rozpočtu a k herecké sestavě jsem očekával větší nálož vzrušení. Tak trochu jsem doufal, že mě čeká něco ve stylu 6 Underground, ale už jen ten PG-13 Rating mě docela štval. Je to tak trochu variace na Indiana Jonese, Jamese Bonda a Dannyho parťáků, ale v ani jedné poloze se film nedokáže rovnat výše zmíněným. Red Notice je dle očekávání zábavný, drahý a hezky natočený film, kde Rock, Gadot i Reynolds si opět jedou svoje a pár vtípků se opět povedlo, bohužel zklamáním je pro mne akce, není zde ani jedna zapamatovatelná akční scéna a finále je podáno spíš komorně než monumentálně, což je velké mínus. Docela potěší jeden nečekaný zvrat a Heist vychytávky nejsou špatné, ale to mi nestačí. Ty 2 hodiny se dají užít sice v pohodě a na doporučení Red Notice určitě je, ale mělo a mohlo to být důslednější a divočejší. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 6/10. ()

tron

„Tá otázka provokuje starých mládencov po celom svete už celé desaťročia.“ Absolútna oddychovka. The Rock je The Rock, Ryan Reynolds je Ryan Reynolds a Gal Gadot je Gal Gadot. Od každého dostanete presne to, čo očakávate. Ani o milimeter viac. Gigantický rozpočet padol na ich honoráre, pretože po vizuálnej stránke Red Notice vyzerá úplne bežne. Scenár je veľmi, veľmi, veľmi štandardný. Dokonca ešte štandardnejší, ako som si myslel, že bude. A to som vedel, že bude veľmi, veľmi, veľmi štandardný. Miestami akoby ho písal stredoškolák. Niekomu to nebude vadiť. Niekto znudene pokrčí plecami. Ja sa pýtam, či nie je škoda prešustrovať taký ohromujúci potenciál na čosi tak neskutočne priemerné, neviditeľné a zabudnuteľné. Skutočne nám k spokojnosti stačí tak málo? Ak áno, je to správne? Nemali by sme chcieť viac? Najviac sa mi páčil Reynolds, ktorý si tie svoje ksichty musí fakt dlho trénovať pred zrkadlom. K tomu zopár fajn nápadov (stratenie sa v dave ľudí, nerozbitná vitrínka, David a Richard Attenboroughovci) a občas padla dobrá hláška („Ale hlas má pekný.“). Divný koniec (všetko po džungli). Finálny zvrat všetko postavil na hlavu. Ide o jeden z najprevarenejších twistov. Prevarenejší je snáď už len „všetko sa mu len snívalo“ alebo „osoba X a osoba Y sú v skutočnosti jedna a tá istá osoba“. Navyše vidno (prostredníctvom ťažkopádnych flashbackov), že tvorcovia mali v závere čo robiť, aby niektoré predchádzajúce scény a zvraty vysvetlili, no podľa mňa sa im to ktovieako nepodaril, lebo proste nie je možné vysvetliť nevysvetliteľné. ()

B!shop

Ja nevim no, je to proste takovy nijaky. Jak kdyby si tvurci rekli, ze splacnou nezavadnej akcnak, kam nacpou vsechno, co maj divaci radi, ve vysledku je to takovy to neurazi, nenadchne. Smeska bondovky, Mission Impossible, Indiana Jonese a klasicky buddy komedie. Mame tu nastvanyho drsnaka Rocka, kterej bohuzel nedostane moc prostoru k nejaky akci, hlaskujiciho pablba Reynoldse, ve svy typicky poloze a jakoze sexy zaporacku Gadot, ktera je vetsinu casu tezce otravna. Akce strida komedialni scenky a sem tam fajn hlasky, sem tam hluchy mista a par jakoze necekanejch zvratu a to vse v naprosto tuctovym scenari, kdyby to nevypadalo docela draze, triky nebyly slusny a nebyly tu jedni z nejlip placenejch hercu, nebal bych se to oznacit za prumerny akcne komedialni becko. Na jedno skouknuti v pohode, nijak zasadne to nenudi, ale nic, co by clovek potreboval videt znovu. ()

Lateef

Netflixovská rychlokvaška, co se přižene rychlostí šinkanzenu, zanechá v prostoru tři čtyři fakt zábavné momenty, triviální scénář, rozpočet mohutnější než Rockův trapéz, okoukané opakující se herecké polohy ústředního tria, zvrat(k)y a vypaří se jak pára nad hrncem. Zítra si budu pamatovat asi jenom výborný odkaz na Indyho, netradičně ukončenou úvodní honičku a téměř nevyužitého Daniela Bernhardta, fuck :( 55% ()

Jara.Cimrman.jr

"Je to náš kamarád, zvláštní agent John Hartley. Hezky ho ve vězení přivítejte." Red Notice je prostá zábava, která si neláme hlavu s logikou děje, fyzikálními zákony nebo uvěřitelností příběhu. Chce prostě jenom bavit a já jsem na tu hru přistoupil. Slovní přestřelky mezi Hartleym a Boothem mě spolehlivě rozesmívaly a chemie mezi mnou a Střelcem šla jen těžko přehlídnout. Odháněj jsem od ní všechny ty nadržený chlíváky a toužil jsem, aby věnovala pozornost jen mně. Třeba mě mučila ... ale to jsem se asi nechal trochu unést. No jo, žádný filmový umění jsem nezaznamenal a přesto jsem spokojenej. ()

Morien odpad!

Je to taková přiznaná jednohubková povrchní zábava, honička/bitka spojená s rozkládáním lešení mi přišla dokonce hodně super (doufám, že ji neukradli někde od Jackie Chana nebo tak něco), ale prostě odmítám udělit jiné hodnocení než odpad filmu, kde hraje Gal Gadot hlavní roli. Ona je tak špatná herečka. Už několik let se divím, proč ji pořád obsazují. I tady je to vidět. Jakkoliv nejsem úplně fanda tohohle druhu zábavy a ani jeden z nich nepatří mezi mé oblíbence, tak nemám problém uznat, že chemie mezi Dwaynem a Ryanem funguje tak, jak má, a že jsou ve svých škatulkách usídleni pohodlně a zaslouženě (i když to občas se svým rockováním a deadpoolováním trochu přehánějí, ale za to nejspíš může i scénář a fakt, že oba dva stejnou postavu hrají už asi po sto páté). Ona vedle nich působí jako amatérská ochotnice. Nemá komediální načasování, neumí pronášet vtipné repliky tak, aby měly patřičný účinek, prostě jenom pózuje v šatech. Určitě musí být někde v Hollywoodu nějaká herečka, které sluší červená a zároveň má nějaké herecké schopnosti, ne? ()

Gilmour93

Wonder Woman, Deadpool v civilu a přeplacený doktor Hořan Bravestone soutěží, kdo dál dočůrá a vrcholem scénáristického umění má být, že se často mění vítr.. Uměle působící rutina bez tváře a sebemenší snahy přijít s něčím nápaditým. Ve své podstatě je to zbytečné jak síťka na Dwayneově hlavě, když škrábe ve vězeňské kuchyni erteple. Optiku těch, co tam vidí duši Indiana Jonese, bych chtěl mít. Toto vztekle okopává kotníky i Království křišťálové lebky.. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (viac)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)