Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Demonic189

Prvá polhodinka za 2*, no zvyšok za rovných 5, a to najmä záver, ktorý ponúka tvorcom široké možnosti na tretí diel. Chyba tu už však ten "wow" efekt skvelej jednotky, i tak som však spokojný. ()

deLaFere

Jako akční film je to pochopitelně dobré, ale už tomu chybí ten moment překvapení z prvního dílu, zatímco v jedničce byl Reeves zdravě naštvaný, tady už ta zápletka mírně pokulhává stejně jako jednání hlavního hrdiny. Jednička si na nic nehrála, tady už určitá vyumělkovanost a úpornější snaha zaujmout, celek je prostě méně osobní a ne tak přitažlivý. ()

TetaJane

Jednička mě nadchla, dvojka mě zklamala ... a to je Keanu můj oblíbenec. Dvojka prostě velmi průměrná střílečka s minimálně zajímavým příběhem. :/ Hodnocení: 2-3 ()

alienemo

Pre mna osobne omnoho lepšie ako jednotka. Málokedy sa podarí vyrovnať sa druhým pokračovaním jednotke, ešte zriedkavejšie sa podarí ju prekonať. Tomuto filmu sa to podarilo. Reeves je stále chladnokrvný zabiják ale od pomsty za psa prichádzame k vyrovnávaniu záväzkov z minulosti. A nielen to. Dostávame viac informácii o svete, ktorého existencia bola v jednotke len zľahka naznačena. Akcia je výrazná, prehľadná a je jej požehnane. Jej kompozícia v spojení s kamerou a prostredím, a to hlavne v závere, je fantastická. Film ubehol ako voda a ja som zvedavý čo nám prinesie tretie pokračovanie (pozn. v tejto chvíli myslím, že ešte nie je schválené ale jeden môže dúfať). ()

Patrik200s

Sklamanie, veľké sklamanie. Tradične nastal stav poklesu oprosti prvému dielu ako to tak býva. Jednotka mala veľké čaro svojou jednoduchosťou vycíbrenou Reevesovou charizmou. Skrátka jednotka bola pecka. Pomstiteľ lásky s presnou muškou chytí za srdce ženy aj mužov. Dvojka ale všetko čo mohla zvrzala. jednoduchosť a tak povediac uveriteľnosť sveta bez zákona s výnimkou jedného hotelového pravidla, vystriedal v dvojke celý excel zoznam pravidiel čo sa musí čo sa nemusí, čo sa môže a nemôže. Otrasne prekombinované sci-fi v tomto zmysle. Rušením pre mňa je opakujúci sa efekt scény. ()

bearmeedek

Zatím jsem si neujasnil, jestli je dvojka lepší než jednička, nebo tak na stejno. Druhý John je určitě akčně přímočařejší a akční scény jsou vymazlené a propracovanější. V jedničce se našlo i kapánek děje. Ve dvojce John pokročil a už neříká: "Ženy nezabíjím!" Jinak super a úspěch filmu si určitě říká o trojku. ()

vikino1

Začátek nekompromisních 5. Dvojka navazuje přesně tam co jednička končila. S Rusákama to byl velkolepý úvod. Výlet do Říma je za 4. zastavení v hotelu, technoška v rujnách, likvidace ženy i následný odchod - mělo spád, koule i napětí. Poslední třetina za 3.Zrcadlová místnost - mě teda už nebavila, s přibývajícím časem se souboje stávají nudné a stejné. Svět, kde každý druhý je zabiják s pistolí s tlumičem mi přišel už notně groteskní. Němá kočka prakticky skoro nic nepředvedla. Absence normálních civilistů s jakoukoliv policií se ve filmu prostě neřeší. Celkově (a hlavně za vizuál) 4, ale mozek nechat doma na polici. ()

neo93

Druhé pokračování zabijáckého hrdiny Johna Wicka v podání Keanu Reeves. A znovu je to nekompromisní krvavá a brutální lázeň, resp. lázeň plná mrtvých těl, která je ještě lepší než první snímek. Tolik mrtvol v jednom filmu, pokud nebudu počítat válečné snímky a horory, jsem snad neviděl. A to vše zásluhou jednoho muže, který musí bojovat proti všem, co mu zkříží cestu. Nejprve v úvodní skvělé scéně dokončí práci s padouchy s předchozího filmu, aby se následně musel vypořádat ještě se starší minulostí, která ho nečekaně dostihla. Výborné akční sekvence, které se odehrávají na plno různých a odlišných místech, jako je podzemí, muzeum, párty či závěrečná zrcadlová galerie. Velmi efektní a vydařené jsou taktéž všechny bojové scény, nejvíc jsem si asi užil souboj, mezi Reevesem a Commonem. Krásně jdou vidět všechny přednosti hongkongské akční školy. Akční jízda se vším všudy, na kterou se jednoduše moc hezky dívá. ()

E lan

Asi jsem na tak jednoduchou a spíše bezduchou střílečku neměl chuť. Vražd je tam až nad hlavu, nechápu k čemu to vše je. Vlastně celý závěr je pak úplně mimo a Keanu navíc nestárne do sympatické podoby a proto celkově se jedná o nepříliš povedené dílo. ()

netWoor

Začátek, který nám připomene jedničku je ještě fajn, "nakupování" s dukátem je aspoň zajímavé, ale od půlky John nepustí zbraň z ruky a vesměs stále stejným a postupně nudícím způsobem zabíjí každého koho potká (z nichž je pochopitelně každej idiot, co čeká až bude zabit). ()

ER

Tady chybí ten zábavný akcent z jedničky (zabijí mu psa a co to způsobí za krveprolití) ,jinak je vše při starém a akční scény opět povedené,byť tentokrát bylo zřetelné (hlavně v těch videoherních přestřelkách) nabíhávání postav na Wicka i když mají všichni střelné zbraně,jen aby mohla "vzniknout" další bojová scéna. Ale co už, pes je i tady...a baba Jaga taky. ()

RajAthen

Je to úplně to samé, jakkoli se podařilo akci opět něco posunout výše (viz historka s tužkou z prvního dílu). Vlastně to mohl být remake sama sebe a zase takový rozdíl by to nebyl. Je to ospravedlnění pro existenci další snímku? Pokud se Vám líbila jednička, bude se Vám líbit podmračený Keanu i zde, pokud o něco podobného nemáte zájem...nečtete informaci ke dvojce, takže se podívejte a zapomeňte ... než ho zase naštvou. ()

MilesTeg

Prvnímu Wickovi jsem za štěně hvězdu sundal, v tomhle nemusím, ovšem logika tam moc hapruje, abych tomu mohl dát víc. Moc pěkný a syrový kontaktní bojový scény, ovšem aby někdo zabil tolik zabijáků, museli by je všechny vykopnout už v přípravce a Wick by potřeboval mít kromě saka i neprůstřelnou hlavu. Pro mě film na jedno podívaní. ()

Moly

Akční předkrm i hlavní chod v jednom. Baví mě to rozvíjení zabijáckého svébytného universa, které tu xxmartinxx trefně pojmenoval jako surreálné. Ta nevšímavost a vyprázdněnost okolí působí ta bizarně, až vás svou konzistentností prostě dostane a vy víte, že to ani nemůže a nemělo být jinak. Dezertu se nemůžu dočkat. ()

Dolby.130

Ten chlap nebude mat pokoja asi už nikdy. Náboje nešetrí ide hruď hlava po prípade nohy hlava. Nikdy neminie. Nikto naň ho nemá. On sa nikdy nevzdá. Aj keď už metie z posledného ide do toho naplno. Film sám o sebe bol super. Akcia od samého začiatku do samého konca. Hudba, kamera, akcia, výprava no všetko bolo úžasne a drsné. Johne snáď si po treťom filme už oddýchneš ale ako tá poznáme určite nie. ()

Mouchal

Neo se nám po letech opět shledal s Morpheem a zub času na ně nebyl nejmilosrdnější. John Wick 2 je typický sequel. Vezme si to, co fungovalo v originálu, vylepší to, obrousí hrany, přidá toho trochu víc a světe div se, může se servírovat. A skvěle to funguje a my tak můžeme sledovat Johna opět ve výborné formě. Tentokrát dokonce i na skok opustíme Spojené státy a podíváme se do Itálie. Ale to je pro Johna pouhá změna kulis v jeho nelítostným kill streaku. Dočkáme se i zajímavého prohloubení zabijáckého loru a hodně zajímavého cliffhangeru na trojku. Protože, Johne, ikdyž jsi kapacita, tohle jsi pěkně po*ral. 80% ()

Acrobat

Už to raz tak bude, že kdesi v paralelnej realite, ktorú nevidíš ale o nej snívaš, sa dejú aj takéto veci. Veci nadpozemské, mimorealitné, dravé, sexuálne nenáročné. Keď si vtedy zaspal na lavičke s výhľadom na veľkomesto. Vtedy keď rozjímaš pri kaplnke v strede lesa. Na miestach piety, či obžerstva. Stahelski s Reevesom darujú toľko, že neunesieš. Neunesie to umelecky-bojovná stránka mysle. JW sa uniesť jednoducho nedá, lebo všetko je prezentované ako najdrahšie tovary sveta, ale tak povediac v bubline, ktorú si vytvoril v mysli Chad. JW je Matrix guncombatu. Nič také ale tu predtým nebolo, a ani nič nemôže byť. Originál ako vyšitý. Vtesaný do kameňa. Pokračuje sa ďalej a levely pribúdajú. (videné 17.08.2019, BDrip) ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)