Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Autogram

Upísať sa a uzavrieť kontrakt, to nie je len tak, ak ide o mafiu. Ale aj mafia má problém, ak je na druhej strane John Wick, ktorý si ešte z Matrixu priniesol nesmrteľnosť. Ak ho zrazí auto, tak problém má auto, a čím viac zabijakov stretne, tým je silnejší. Súboje v štýle starej dobrej ručnej práce telo na telo sú nápadité, nadchli by každého priaznivca baletu, ale dve hodiny baletu je už priveľa. Príbeh tiež nič moc, takže oproti jednotke dokážem pridať hviezdu navyše len za skvelé miesta, kde sa všetok ten zmar odohráva. –––– Zabil mi synovca, brata, desať mojich mužov, a to len kvôli autu a šteňaťu. Myslíš, že teraz prestane? –––– Ak sa mi postavia do cesty, zabijem ich. Zabijem ich všetkých! ()

vyfuk

Zdálo by se, že John bude mít pokoj. Ale hned v po první sekvenci se dozvídáme, že má ještě nějakou práci. A o ní se to točí. A film vlastně i plní to, co se od něj čeká. Akční scény, kde je slyšet střelba a výstřiky krve do všech stran jsou opět zde. Mým silným trnem v oku primárně je to, že zde bije do očí to, jak hlavní postava nemůže zemřít, ač samozřejmě má nějaká ta bebíčka, tak stejně nepřátelé, kteří jdou proti němu vlastně když můžou střílet tak to nedělají a jen čumí jak je někdo zabíjí. To je samo o sobě naprosto debilní až to bolí. I tak to vlastně nikomu nevadí. Protože divák dostane, co chce a John Wick zůstane celý. Zároveň finále samo o sobě je trailerem na třetí a snad i finální díl. A velice dobrým trailerem. Že bych i zvážil návštěvu kina. ()

Kurikmoon

Vlastne to ani nie je horšie ako jednotka. Ale nič nové . Akciou a pózami nabitý film. Ale nič viac si z filmu neodnesiete. Kto má rád akciu pridajte si 1-2 x. ()

Guzo

Akční nářez. Oproti jedničce se mi tu líbila všechna akce (možná kromě automobilové honičky) a že jí je tu opravdu hodně. John Wick už nemá co ztratit, tak do toho jde naplno - a režisér Stahelski taky. Rozvíjení světa zabijáků je fajn, ale o scénáři tenhle film samozřejmě není. 8/10 ()

dragon94

Druhý díl Johna Wicka přináší vše co na prvním filmu bylo výborné a dotahuje to téměř k dokonalosti. Vynikající atmosféru a akci nyní doplňuje i perfektní hudba a vynikající příběh. Film má skvělé tempo a ani chviličku jsem se při jeho sledování nenudil. Příběh skvěle graduje a hezky rozšiřuje pozadí zabijáckého světa. Akce se odehrává ve vynikajících lokalitách a je velmi nápaditě provedena. Narozdíl od prvního dílu zde již nejsou tak divoké prostřihy mezi jednotlivými scénami. Tento film mi zkrátka téměř bez výhrad sedl a vůbec se nebojím říct, že se jedná o je jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. 5* 90% ()

KASUGI

Dřív se mi to líbilo. Teď už to nad tři nevytáhnu. Blboučké, jednotvárné. Začátek přidal pár skvělých nápadů, ale zbytek se vleče pořád dokola. Oproti jedničce zmizeli snipeři a cajti. Hierarchie Nejvyššího Řádu tady začíná mít nelogické thrhliny. ()

Hugo01

Jak je vidět, tak Keanu Reeves neomylně prostřelující jednu hlavu za druhou ty diváky do kin stále dostane. Já jsem byl samozřejmě jedním z nich. Říkal jsem si, jakou bude mít John Wick motivaci k oddělání desítek (při nejmenším) lidí tentokrát, že mu snad psa už znovu nezabijou, to by bylo hodně kruté. No, uvidíte sami, ale nespoléhal bych se na to, že zrovna spletitý, mozek namáhající příběh bude to, co vás u Chapter Two zaujme. Nevím, zda se zvětšení, rozpočtu projevilo i na kvalitě filmu (samozřejmě velmi subektivní názor), ale mně se to zdá velmi fajn, určitě ne horší než jednička. Těžko říct, co byla zač role Laurence Fishburna, ale asi chtěl v tom filmu hodně být, když odkýval, že bude ruchu moderního velkoměsta 21.ho století vypouštět holuby. Role, kterou ztvárnil Common (ne, nevypadá jako 50cent) mě velmi příjemně překvapila a jeho potyčky s Johnem byly jedny z nej momentů filmu. Nevím, zda to tvůrci zamýšleli, ale také jsem se při sledování nejednou přistihl s pusou od ucha k uchu, protože zábavných scén, alespoň pro mě, je tam spoustu. No, už aby tu byla ta trojka. ()

koog

Škoda, že z toho, co bylo na jedničce tak výborné, nezbylo skoro nic. Je to celé příběhově křečovité, některé scény směšné, slabá hudba, úplně to ztratilo ten skvělý styl. A John Wick už taky není jako býval (a to jsem velká fanynka Keanu Reevese, bohužel asi nebyl ve formě). Zklamání...neměla jsem to raději vidět a nekazit si skutečného Johna. ()

Wbcko

Trochu rozporuplné pocity. Přes mírné zklamání, vlastně úplně nevím jak bych si představoval, aby byl film lepší. Jednička měla více hlášek a legendárních scén, John byl více superhuman - ve dvojce se potkává už víceméně se sobě rovnými. A celkově byla celá zápletka taková osobnější. Přes to všechno je John Wick opět naprostá žánrová špica. Akční scény jsou natáčeny hezky čistě, takřka bez střihu. Podsvětí hitmanů je více rozvinuto (někdy až do absurdna) a příběh není tak přímočarý jako v prvním dílu. ()

Jello Biafra

Elitný zabiják John Wick sa chce konečne vydať na zaslúžený odpočinok. Lenže jeden nesplatený dlh z minulosti ho vracia späť do akce a tak mu nezostáva nič iné, než nabiť svoje kvéry a znovu sa vydať na lov. Dvojnásobná porcia akcie, prestreliek i nových nápadov a navyše oveľa viacej priestoru pre ukážku tajomného sveta hitmanov. Nadupaný akčňák, ktorý posunul všetky atribúty prvého dielu do závratných výšin. Mám taký dojem, že sa nám tu rýsuje kultová séria. ()

Hollohlaway

Lepší než první díl, to naštěstí ano. Ale ne zas tak moc. Akce je o něco svižnější, a jede v podstatě od začátku, není mnoho hluchých míst. To na jednu stranu je pozitivní, ale v závěrečné části to už vysloveně sklouzávalo do stereotypu až absurdního, kdy prostě Wick jako buldozer valí dopředu a nepřetržitě střílí, po cca 100 mrtvých to už bylo skoro směšné. Nepřátelé nabíhají jako ovce na porážku, bum jedna střela, druhá do hlavy a jedeme dál. Málokdy je to ozvláštněno originálním prvkem či prostředím. Než se probojoval k hlavnímu zlosynovi, už to celkem splývalo a dlouhá stopáž plná střelby na jedno brdo prostě unaví. Navíc mi několikrát přišlo, že John Wick to snad schválně dělá složité a běží místy kde je nejvíc nepřátel, místo aby trochu taktizoval. Jeho obouchaná nesmrtelnost kdy schytal víc jak auto na demoličním derby, a pořád běžel a proti záplavě kulek se kryl cípem saka, to alespoň pobavilo. Milé drobnosti jako němá vražedkyně, opět vymazlený hotel pro zabijáky s vlastním kodexem, cech vražedných bezdomovců a asi tři slušnější vtípky to táhnou trochu nahoru, jinak u mne průměr všech průměrů. Navíc Reeves mi prostě nesedí herecky, má jeden výraz, mnohem zajímavější byl Common. Na třetí díl do kina rozhodně nejdu. ()

Lektor

Tématicky trošku zívačka. Akční scény, ano, jsou surové a jsou hmatatelnější než v jedničce, kde cítíte, že to zkrátka režíroval kaskadér ale v podstatě jim chybí kreativita co se týče choreografie (vyjímaje 1v1) a co se týče mytologie okolo hlavního hrdiny, přijde mi to už trochu přes. Naopak mytologie okolo podsvětí paráda. Pak především potěší pár scénáristických nápadů, že celé je to velmi, velmi stylové a že Reeves do toho dává očividně vše, žije tím a to by se mělo ocenit. Na Commona se budu těšit v dalších dílech ;-). ()

Georgex

Typické pokračování, které se nedokázalo vymanit ze stínu svého předchůdce a po většinu času ho pouze kopírovalo, i když vyloženě špatné rozhodně nebylo, tak mě již nedokázalo vtáhnout do děje stejně jako první díl. Dá se říci, že tvůrci si vzali stejný scénář a řekli si, tady přidáme, tady taky a skutečně všechno je tady více, ale bohužel už to nemá to kouzlo, přestože se s přehledem jedná o jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a Keanu Reeves je pořád neskutečný frajer. Moje hodnocení 65%. ()

jenik71

John Wick kosí své nepřátele v úplně stejném duchu jako v prvním díle. Bojové scény a přestřelky jsou na stejné úrovni jako v jedničce a proto dávám i stejné hodnocení. ()

Norfice

Po shlédnutí úvodního Johna Wicka jsem se doslova nesmírně těšil na dvojku - ten však mé touhy nenaplnil. Keanu Reeves dělal co mohl a zvládl to relativně dobře. Výsledek tady ale bohužel nestojí jen na jedinci, nýbrž na spolupráci a zapojení celého týmu. Velkou roli zde hraje ovšem scénář - ten bohužel výsledek výrazně ovlivnil. Není to průser, ale chybí tomu jiskra a nějaká hlubší zápletka v ději. Řekněme si to takhle: kdybych měl hodnotit jen a pouze akční žánr filmu, bylo by to na 1 s mínusem. O tom asi žádná, protože akce bylo opravdu dost. Mínus uvádím proto, že si myslím, že vždy se dá kam posouvat a vždy je co zlepšovat. Bohužel děj po celou dobu srážely dolů opakované bitky, které se staly v závěru už poněkud ohranými, nudnými a řekl bych až otravnými. Nedělám to rád, ale musím dát ve finálním součtu jen 3 kule. .... a jen tak mimo soutěž - za tu demolici nádherného Mustangu bych lidem přerazil ruky.. takové škody :-D ()

Krasus

John Wick se úpěnlivě a nenápadně snaží proklouznout mezi bodyguardy své příští oběti, aby následně vyšel ven a tím se bez jediného zjevného důvodu exponoval. John Wick složil slib, který ho vyváže z kontraktu, aby to následně vedlo k tomu, že musí pokračovat v plnění toho samého kontraktu. John Wick zabije dvacet chlápků jen kvůli svému autu, aby ho následnedně totálně sešrotoval. John Wick 2 aneb nesmrtelná jízda a zkáza všem, co mají mušku jako Stormtroopeři, přitom pracují jako profesionální ochranka. Zřejmě nejzbytečnější pokračování vše dob, který divákovi dopřeje rychlou smrt v podobě svižného tempa. Nálepkám typu "jeden z nejlepších akčních filmům všech dob" se vydatně směju. ()

P1tr

Druhý John Wick sice postrádá kouzlo a moment překvapení jedničky, ale stále se jedná o poctivý akční zážitek, který měl díky úspěchu předchůdce lepší podmínky pro natáčení a vyšší rozpočet je vidět a příběh se tentokrát odehrává na rozsáhlejší škále. Naštěstí ale nejde pouze o samoúčelné využívání nabízených možností a tvůrci dále budují mytologii a zásobují nás opět kvalitní akcí. Ačkoliv jsou akční scény povedené, nelze se u nich zbavit lehkého pocitu repetivnosti, kdy jednotlivé chvaty nepůsobí od jedničky zas tak odlišně. Zároveň nepotěší nevyrovnané tempo, kdy film má nabitý úvod a konec, ale v prostředku se trošku zasekne. I s chybami jde ale o sympatický film, který dává naději na pokračování vzkříšení akčních filmů založených na praktických efektech místo přemíry digitálních triků. ()

jefff

Oproti jedničce mě to moc nezasáhlo. Vlastně mi to celé přišlo, jako klasické akční béčko. Akce tu nebyly tolik rafinované, příběh děsně fádní a rozuzlení slabé. Nevím, nevím... ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)