Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

classic

Najideálnejšie by bolo pozrieť sa na túto problematiku čisto iba optikou 8-ročného Henryho, ktorému sa rozvádzajú rodičia, keď ale zároveň ani nedokážem dopodrobna opísať, ako sa taký človek musí cítiť, keďže som sa nikdy, vďaka Bohu, neocitol v takejto nešťastnej situácii, ako práve táto fiktívna postava jedinca v predpubertálnom období, no i napriek tomu sa s ním jednoducho stotožní množstvo deciek, ktoré si v takomto veku prešli niečím podobným, ak nie úplne podrobným ? Čiže je naprosto neutrálny, nikomu extra nepritakáva, bohvieako taktiež neprejavuje svoje emócie, kedy ešte zrejme až tak dobre nerozumie, čo sa to vlastne deje... ? Musel by som to z neho ťahať, ako z chlpatej deky, že prostredníctvom jeho čoraz viac rozhádanejších rodičov už veľmi dobre viem, odkiaľ vietor fúka, keď celkové koncipovanie tohto snímku vychádza zo štýlu - „skrytých kamier” , čo znamená asi to, že inkognito sledujete, pozorujete, vskutku, štipľavú, manželskú krízu, kde sú síce hlavní aktéri maximálne prirodzení, ale aj tak som mal z nich taký, akýsi, javiskový dojem, akoby to bolo strojené, až samoúčelné, že sa v podstate nikdy nezbavili svojich filmových profesií, s ktorými sa vžili, t.j. On bol divadelným režisérom, Ona bola divadelnou herečkou, neskôr TV. STAR. Oni dvaja mi až tak nevadili, ako napríklad postava, ktorú stelesnila, inak moja obľúbenkyňa už z Jurského parku, Laura Dern, ktorá mi v úlohe Nory Fanshaw absolútne nepripomínala právničku, ale skôr akúsi predavačku v parfumérií ! A takýto problém som mal i s ostatnými charaktermi, ktorí boli na tom rovnako ! _ Manželský príbeh na mňa zafungoval najlepšie až vo svojej poslednej tretine (vtedy som zhiadol neuveriteľnú filmovú hádku, aká snáď nemá ani obdoby v dejinách kinematografie, tak za to klobúk dolu !), kedy predchádzajúcich 90-100 minút nebolo nič, čo by ma vyviedlo z rovnováhy ! “Black Widow” urobí najlepšie, ak sa už konečne bude totálne vyhýbať šialeným komiksovkám, z ktorých herecky otupuje, a to isté i “Kylo Ren” v typických, populárnych - franšízach ! PS: V NETFLIXE majú takéto motto: „Nie je dôležitá kvalita, ale najmä kvantita” , a tá je na vzostupe !!! A aj tento film je pre mňa jedno veľké, obyčajné sklamanie ! Toto vám naozaj nič nedá, je to štandardná jednohubka, akých je aktuálne strašne veľa, a tak ak máte skutočný záujem vidieť niečo podobné a oveľa lepšie, siahnite skôr po Kramer vs. Kramer. ()

Arsenal83

Kto by mal hrať ženu s problémami v manželstve a následným rozvodom, ak nie Scarlett Johansson? Už v 33 rokoch bola dvakrát rozvedená, čiže tu ani nemusela hrať, len položiť svoj život do scenára. Aj preto je dosť možné, že dostane nomináciu na oscara. Veď celý film je vlastne natočený tak, aby si nejakú sošku zobral. Máme tu celý rozvodový proces akoby na dlani, aj preto ľahké porovnanie s Kramerová vs Kramer, je určite namieste. Niektoré siahodlhé dialógy film predlžovali a neboli to moje obľúbené pasáže. Naopak, tie právnické dohadovačky boli najdynamickejšou časťou. Tu je naozaj na zamyslenie, ako smiešne to pri tých rozvodoch vyzerá. Veď už len tá veta: "Nechajme to na právnikov!" a pritom sa budúci bývalí manželia medzi sebou normálne rozprávajú, znie absurdne. Film ponúka menej emočných a citlivých situácií ako spomínaní Kramerovci, preto má u mňa "len" 4 hviezdy. Určite je však lepší film ako preceňovaný Irishman a snáď sa to odrazí aj na oceneniach. ()

Marze

Za srdce beroucí charakterová studie páru se vztahy v rozkladu. Baumbachův nejnovější film popisuje obě stránky rozvodu. Zkoumá mnoho stránek rozvodu, které se zdají nejméně významně , ale zraňují nejvíc. Celá herecká sestava je solidní, s Johanssonovou a Driverem, kteří zde předvádí svoje nejlepší výkony v kariéře. Je to triumf směsice potěšení a bolesti, které mě zasahovalo hluboko. Ostré, ale lidské. Podobné dramatu Kramerová versus Kramer. Zraňovalo to tak krásně. Doufal jsem, že oba najdou své štěstí přes všechny ty špatné věci a bolest, kterou si vzájemně způsobují. ()

Chrustyn

Možná až zbytečně dlouhý a v poslední třetině zbytečně natahovaný, ale dokonale zahraný a občas až nepříjemně realistický pohled na rozpad manželství, které bylo na začátku prakticky bezchybné. Režijně film nijak nepřekvapí, ale scénář a již zmíněné herecké výkony, jsou pozoruhodné, přestože se jedná o rozvod, jakých jsou všude na světě tisíce a tento nijak nevyčnívá z řady. ()

marhoul

Nejsem tak ohromená, bohužel nešikovně načasovaná projekce. Koncem listopadu mě zaujal seriál Divorce, který je na stejné téma a přestože je pojat poněkud „odlehčeně“, rozvádějící se dvojice v něm exceluje. V každé krátké epizodě je s úctyhodnou lehkostí syrově vystiženo, čím si (byť rozumný a kultivovaný) pár prochází a jak náročné to celé je i v denních, rutinních momentech. Zaujalo mě, jak se pod tlakem postoje obou mění, vyvíjejí, k jakým názorům obě zničené duše spějí, jak se střídá ochota si vyjít vstříc se zlobou a vztekem, "jak to bude s dětmi? S majetkem? S příbuznými? S přáteli? Kolik nás to bude stát? A co z nás nakonec zbude?" Řada situací byla do živého a stála za zamyšlení. A ano, byly to stejné situace, na nichž stojí tento emotivní film. Obojí je ze života a absurdita zraňujících kopanců plus síla krásně zahraných emocí, mají silný dopad i na diváka, který si ničím podobným projít nemusel. Takže já se takto ochudila o kvalitní zážitek z tohoto pěkného filmu. Nebýt seriálu, určitě hodnotím výše. Adam Driver je senzační herec! Mám pro něj poctivou slabost, rozsekal mě v Hladových srdcích a tady jen potvrzuje své parádní kvality, které bych ocenila známkou nejvyšší. S Prdelačkou to tak růžově nemám. Nijak zvlášť mě sice neirituje, bohužel nedokážu plně ocenit ani její herectví, ani její vzhled. A sympatie mi na ovace nestačí. Těžko můžu soucítit s pětatřicetiletou oplácanou, oškubanou labilní hysterkou, které z nudy a pocitu nedostatečného uplatnění hráblo a jen aby se něco dělo, potřebovala do toho trochu šlápnout. Protože ji už ani ten sex s manželem přes rok nelákal, ten „otrapa“ jí nestál ani za trochu něhy ze staré známosti, jí se nakonec rozloží celý svět na molekuly, jelikož si on ten sviňák sviňácká přirozeně zaskočil jinam. Copak asi čekala? Nevíme. Ale dovídáme se, že kamenem úrazu byla řada hovadin, však hlavně že nechtěla žít tam, ale onam. A tak vezme osmileté robátko, které nám později v závěru, snad v devíti letech, slabikuje a hláskuje psaný text, jako děti z našich končin slabikují ve věku dávno předškolním, dárečkama a všelijakýma hovadinkama z něho vypěstuje solidní fakaňátko, které spinká s maminkou, nosí se na ručičkách, vyčůraně se logicky prosazuje tak, aby z toho mělo prospěch jenom ono, přičemž rodičům nemusí být povděčno ani náznakem a poslední, kdo by ho zajímal, je tata, který chyby bezesporu má, ale najednou má život naruby. Děcko pryč, musí lítat za majlant z bodu A do bodu B a ačkoli se zdálo, že i přes zničující rozchod se dohodnou na zásadních věcech jako lidi, nestíhá mrkat na drát, neboť se roztáčí mimořádně promakaný kolotoč rozvodového práva, ke kterému se jasně řeklo, že nebude využit. Nicméně paninka je ducha vrtkavého a jede si svoje, čili dohoda padá a nastupují žraloci. Z náznaků je cítit, že madam solila už průběžně,zcela cíleně a člověka z toho docela mrazí. Viz. „Tady už jsem byl, ty rybičky si pamatuji.“ Moje oblíbená Laura Dern byla senzační, bezchybná, přesná, role na ni a Alan Alda byl naprosto boží! Tak ráda jsem ho viděla v krásné roli, která sice nebyla v případu až tak zásadní, nicméně velmi silná a nezapomenutelná. Věty, které pravil by zasloužily tesat. Sečteno, podtrženo, velmi pěkný film, který lze jen doporučit. Průměrné hodnocení uděluji jen proto, že už to tady bylo jak v Kramerová vs. Kramer, tak ve zmiňovaném seriálu, který ačkoli nedisponuje červeným hodnocením a první epizoda nepůsobí nikterak seriózně, může zaujmout zejména divačky, kterým se líbilo i tohle. Vlastně až dnes plně oceňuji, jak dobrý ten seriál je. () (menej) (viac)

Stanislaus

"Zamilovala jsem se do něj dvě vteřiny po tom, co jsem ho poprvé viděla. A nikdy ho nepřestanu milovat, i když už to vůbec nemá smysl." Manželská historie zaujme diváka zejména díky kvalitně napsanému scénáři a civilním hereckým výkonům Adama Drivera a Scarlett Johansson, kterým ve vedlejším rolí stejně přesvědčivým způsobem sekundují Laura Dern, Alan Alda a Ray Liotta. Snímek autentickým způsobem zobrazuje rozklad manželství a nabízí pohled na danou věc z obou stran, přičemž ani jedna z nich není zobrazena vyloženě jako ta špatná či dobrá. Přátelská tolerance se pozvolna střídá s ostrými hádkami, aby posléze došlo ke smíru, který by mohl být opět narušen a tak to jde dokola. Oba hlavní hrdinové mají své klady, ale i zápory - jsou zkrátka lidé - takže člověk během právního řízení fandí oběma zároveň. Monolog Nicole při prvním setkání s právničkou, hádka advokátů u soudu a čtení dopisu/ů mi budou ještě nějakou dobu rezonovat v hlavě - velice silné a herecky přesvědčivě zahrané scény. Vedle dramatické linie se našel prostor i pro humorně laděné scény, o které se postarala především rodina Nicole, takže film ve výsledku nevyzněl tak depresivním dojmem, za což jsem rád. ()

Flego

Do morku kostí obnažená rozvodová záležitosť dvoch mladých ľudí z hereckého prostredia vyniká britkým čiernym humorom na jednej strane a vážnou rozvodovou eskaláciou napätia na strane druhej. Ako to už býva v lepších filmoch, prím hrajú hlavní predstavitelia ( Scarlett Johansson a Adam Driver ), ktorí sú excelentní a môžu sa oprieť o kvalitný scenár plný autentickosti a reality života. ()

poz3n

Kramer vs. Marriage Story. Srovnání je v tomto případě pro mě nevyhnutelné. Bentonův film považuji za naprosto strhující podívanou, která nemá slabého místa. Marriage Story takové úrovně nedosahuje, nabízí však více než zajímavý a poutavý náhled na podobné téma pohledem současnosti. Je ale podle mě patrné, že Baumbach Nový Hollywood určitým způsobem vzývá. Obrazová stylizace, barevná paleta, tempo vyprávění i Baumbachův tvůrčí rukopis podobný tomu Allenovskému tvoří z dnešního pohledu příjemně nezvyklý dojem určité filmové staromilnosti. Vše pak samozřejmě stojí především na hereckých výkonech. Zatímco Scarlett Johansson jede v již zajeté Allenovské herecké poloze, u které si nejsem jistý, zda se mi úplně líbí, Adam Driver mě přesvědčuje, že je hercem komorních dramat, ve kterých naplno prodává své charisma a určitou vyzařující "podivnost". I z toho důvodu mi tak přijde, že Marriage Story je ve výsledku spíše příběhem otce, a nikoliv celé rodiny (stejně jako Kramer vs. Kramer). Silný a výborný film, snad i možná zatím nejlepší, jaký jsem z produkce Netflixu viděl. 8/10 ()

eraserhead666

Je to příjemně civilní, pochopitelné, přijatelné a dá se v tom najít. Ale také je to zbytečně dlouhé (obě pěvecká čísla jsou prostě navíc). 3.5* Z Johansson jsem tradičně rozpačitý, nebere mě herecky ani vzhledově, Driver je dost sympatický ale Dern, ta je boží po všech stránkách. 3.5* ()

TheEvilTwin

Velmi dobré, dusné a nepříjemné drama ukazující odvrácenou stranu zprvu šťastného manželství a emoční devastaci obou zúčastněných. Soudní tahanice, skvělé výkony obou herců a solidní způsob, jak divákovi znechutit potenciální manželství. Realistické áčkové drama, které sice díru do světa neudělá, ale kouká se na něj zkrátka dobře. ()

claudel

Dokonalost sama. Dlouho jsem neviděl film, jenž by lépe vystihoval bolestnou realitu. Nejvíc film ocení divačky a diváci, kteří si něčím podobným prošli, ať už v menším, stejném či větším měřítku. U mě film vyvolal možná i nechtěnou reakci, musel jsem se nahlas až hurónsky smát, přestože to byl hořkosladký smích. Scény s právníky a soudy jsou podle mě výstižné a platné všude na světě a oba rozvádějící může takový soud připravit o hezký balík peněz, zvláště v USA, když se všechno může točit kolem místní příslušnosti soudu. Herecké výkony Scarlett i Adama jsou dechberoucí, hádka z mého pohledu aspiruje na jednu z nejlepších hádkových scén vůbec, díky gradaci i díky mistrnému zobrazení, že v afektu člověk dokáže vykřičet cokoli, což by za normálních okolností z úst nikdy nevypustil. Ve vedlejších rolích mě zaujal především Ray Liotta. ()

Necrotongue

Více než dvouhodinové drama o vztazích v končícím manželství- to nezní zrovna jako popis akčního filmu (pokud se zrovna nejedná o Roseovy). Ke snímku jsem si proto sedal se značnými obavami, které se nakonec ukázaly být neopodstatněnými. Adam Driver i Scarlett Johansson celou záležitost spolehlivě utáhli, a i kdyby se jim to nedařilo dostali skvělé posily v podobě všech tří právníků. Od chvíle, kdy se do děje poprvé vmísili právní zástupci, jsem se u filmu začal cítit hodně nepříjemně, což rozhodně počítám mezi klady. Místy šlo o hodně intenzivní záležitost, u které jsem se určitě nenudil. ()

luka4615

Manželství je někdy neuvěřitelně křehká záležitost, která oba partnery stojí nesčetně času a kompromisů. Snímek Marriage Story režiséra Noaha Baumbacha nám ukazuje, jak se jedno takové manželství ocitlo v troskách a jak se oba partneři snaží s novou, avšak ne moc příjemnou situací vyrovnat. Jak je Vám už asi jasné, celý tento počin stojí a padá na ústředních hereckých výkonech v podání Adama Drivera a Scarlett Johansson, jež jsou příjemně civilní, což velmi mrazivě kontrastuje s vážnou příběhovou kostrou a ve výsledku to finální dojem značně posílí. Za zmínku rovněž stojí i barvité podání toho, co všechno si jsou u rozvodového řízení schopni provést dva lidé, kteří spolu před nějakou dobou sdíleli dobré i to špatné. Snímek rovněž krásně vykresluje i to, jak rozvodem a soudními tahanicemi trpí samotné dítě, které se začne uzavírat do sebe a už není takové jako dříve. Co tedy dodat na závěr? Od snímku Marriage Story jsem nečekal vůbec nic a možná právě proto mě ve finále tak "semlel". Jeho poselství a naléhavost s níž ho podává totiž (bohužel) nikdy nepřestane být aktuální. Výborná práce! (Netflix) „Criminal lawyers see bad people at their best, divorce lawyers see good people at their worst.“ ()

mrkt

the ordinary moments that often go unnoticed during a day but are pointed out by someone who loves you and how these ordinary moments don't go away even though circumstances change. uf. ()

mm13

Takže keby sa snažili čo i len o trocha viac, došli by presne tam, kam došli a ušetrili si nemalý balík aj nervy... a keby sa snažili ešte o čosi viac, nemuseli sa ani rozvádzať? Zaujímavý to svet, kde sú prvá kríza z (prirodzeného) vyhorenia vzťahu a ešte prirodzenejšia nemožnosť ostať v centre pozornosti hneď aj neprekonateľným rozdielom. Takíto si ten rozvodový systém, ako bol tu vykreslený, aj s jeho bezohľadnými vykonávateľmi, plne zaslúžia. ()

Morholt

Z mého pohledu trošku klišé, ale na druhou stranu každý, kdo si procházel rozvodem nebo tahanicemi o dítě, si tu to své určitě najde. Johansson a Drivera příliš nemusím, ale oba tady byli excelentní a tak 80% filmu jde za nimi. Jinak příliš nechápu, jak tohle může někdo považovat za komedii. 70% ()

Rohy212

Noah Baumbach natočil vztahový horor. Stačilo, aby věrně zachytil vztah dvojice, která prochází rozvodem. Lidé se nemění, jejich činy se ale náhle začnou odrážet v zakřiveném zrcadle. Asi můj nejoblíbenější výkon Drivera. Scéna s nožíkem je geniální tragikomické herectví. (LFF 2019) ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020