Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

heyda

Velmi zajímavý sci-fi thriller, který víc nadchne asi nadšence scifi, než nadšence do hororu, nicméně technicky velmi dobře zvládnuté dílko, i parádně odehrané. Dlouho jsem uvažoval i o 5 hvězdičkách, ale ke konci si film naházel pár klacků pod nohy a vyloženě se odrovnal závěrečným trapno-twistem. Přesto i po odečtení záporů se moje hodnocení ustálilo na 65% a rozhodně to lze doporučit. ()

rollman1

Snímek mě nadchnul hlavně prostředím. Cyberpunk, vylepšení lidé a různé augumentace, kde se střílí třeba i z dlaně, to je něco pro mě. Hlavní hrdina je sympaťák do nepohody, do doby než mu někdo sejme manželku a on se ocitne na vozíčku. Příběh je klasickým revenge filmem, s tím rozdílem, že při cestě za pomstou mu pomáhá jeden el. Společník. A to je přesně to co na filmu vyniklo nejvíc. Spojení Umělé inteligence s hlavním hrdinou přináší do žánru novou vlnu a bojové scény tak nabírají mnohem větší odvaz, ještě k tomu jsou fakt stylově natočeny. Přidejte k tomu i kousek brutality a máte hodně dobře natočenou akční oddychovku, která Vás na chvíli nechá vydechnout od všech tě komiksů a místy připomíná režii Neila Blomkampa. Jediná výtka je tak k příběhu, který byl celkem ke konci hodně předvídatelný, ale nejedná se o nic podstatného. Na druhý režiserský snímek to ale vůbec není špatné a já si film užil s plnou parádou. Něco mi tam možná chybělo, i tak se jedná o příjemné překvapení, na které se vyplatilo počkat. Na dvojku si rád vystojím řadu. ()

jojinecko

Ten najlepší dôkaz, že aj akčňak môže vyzerať "futureal sexi" a zároveň byť originálny a nadupaný. Skvelé!! Ako vravia Vesmírní Lidé: "NENECHAJTE SA OČIPOVAŤ":))) ()

Flego

Upgrade je komorným futuristickým thrillerom o pomste. Zasadený do blízkej budúcnosti reflektuje na umelú inteligenciu, implantáty, ale aj klasickými ľudskými vlastnosťami, ktoré sú hýbateľom deja. Autorský snímok Leigha Whannella sa nehraje na nič, spolieha na poctivú filmárčinu, technologické vychytávky, ktoré neodpudzujú ani kybernetických analfabetov ako som ja a dobre poskladaný príbeh, ktorý má všetko, čo má mať moderný film. ()

Darneth

A fake world is a lot less painful than the real one. Upgrade mi vypálil pořádnou díru do systému...dlouho se mi nestalo, abych o filmu přemýšlela ještě dva dny poté. Fuck this shit..ještě, že do toho nehrál Perturbator, asi bych byla ještě více a krásněji v hajzlu :D Víc asi nejsem schopná napsat. ()

Pejpr

Dost velké překvapení a upřímně si nemyslím, že letos uvidím ještě něco lepšího. Upgrade má všechno, má spád a akci, vcelku logický a nepředvídatelný děj s množstvím nečekaných zvratů a taky má humor. Jo a taky má parádní finále. Hardcore Henry i Mad Max se můžou jít zahrabat oproti tomuhle australskýmu vylepšováku. ()

BMW12

Hustej filmeček. Hlavní hrdina, který vypadá jak Tom Hardy, dostane upgrade a jde pomstít svoji ženu. A je to ultimátní akce, když přenechá kontrolu Stemovi a ten kosí jednoho protivníka za druhým. Fakt dobrá zábava. A na závěr nás čeká velké překvapení. A nakonec také, že počítače vyhrajou nad lidmi. ()

rikitiki

Technicky pojatý akčňák s minimem postav a vcelku jasným koncem je spíš varováním než prokresleným příběhem. Skoro bych řekla, že je to až moralita. Emočně chladná. SHRNUTÍ: Když se ti začnou ozývat hlasy v hlavě, je to vždy znamení, že je něco v nepořádku. ()

Ivoshek

Asi to ve skutečnosti není film na 100 %, ale.... je to tvrdý, přímočarý, jasně nalajnovaný příběh pomsty, dobře propojený s úvahou o střetu lidské a umělé vůle v jednom těle. A taky se spoustou vtipných nápadů, které místy působí jak od Cronenberga. Velmi, ale opravdu velmi, oceňuju konec. ()

Jinny

Příběh si hraje s očekáváním toho, kdo je jeho záporák, a nakonec ze sebe přece jenom vychrlí... jiné sci-fi klišátko. Pravda je, že ten konec na druhou stranu dost zamrazí, pokud přijmete to, že Upgrade si na nic nehraje a prověřené postupy příliš uprgradovat nebude. Ony prověřené postupy ovšem film provádí na jedničku. Nejblíž bych film přirovnala k některých epizodám seriálu Black Mirror, který je na druhou stranu přece jenom odvážnější. Upgrade se vyniká v tom, že je přímočarostí připomene akční filmy osmdesátých let, na druhou stranu při tom, jak dneska akční filmy občas spíš připomínají počítačovou animaci, díky bohu za to. ()

honajz

Nic, co by člověk neviděl nebo nečetl. My, odkojení Vzpourou mozků a Terminátorem, v tom asi žádnou inovaci neuvidíme. Tedy ano, je to celé hozené do revenge filmu, kde má na konci přijít ten wow efekt - ale když od začátku předpokládáte, jak to celé vlastně bylo a je (ono nakonec není moc z čeho vybírat a stačí si nakonec položit klasickou otázku cui bono?, tedy zjednodušeně, kdo z toho má prospěch, a je vymalováno a jasno hned), tak ani tím film moc nepřesvědčí. Slušná kamera a docela dobře udělané bojové scény, ale docela mě zamrzelo, že si pan režisér myslí, jak moc je divák tupý a neprokoukne jeho sofistikovaný úmysl, a i ten konec je docela klišé. (A btw - co teď bude dělat? Když je sám samojediný a nemůže se reprodukovat?) ()

anderson

Hoci znepokojivá pointa mi bola v podstate jasná od začiatku, vôbec to nevadí. Tento mix sci-fi revenge akčného trileru mi sadol a bez hluchých miest svižne odsýpal až do konca. Navyše takto suverénne nakrútené a pôsobivé súboje som v podobnom type filmu nevidel už dlho. Takže za štyri nanoboty. (17.8.2018) ()

TheEvilTwin

Skvele natoceny film, vsechno do detailu super a přesně. Děj a konec strhující a vykon hlavni postavy az roboticky presny. Gore sceny byly jedny z nejlepsich, co jsem kdy videl. ()

Othello

Hrdé zábavné akční béčko. Kdy něco takového tady naposled bylo? Jako bonus zajímavý gimmick v bojových scénách, trocha toho splatteru a respektu, co se dá všechno spíchnout s pěti miliony. Co na tom, že scénář je napsaný po pár pivech a distribuuje nám sekvence typu "Generální řediteli obrovské technologické společnosti, rád bych, aby ses seznámil s mojí ženou, která pracuje pro konkurenční společnost." "Jéžiš, no to si měl říct hned, to vám musím ukázat supertajný prototyp nejlepší technologické vymoženosti, který tu mám." Ono to k tomu nějak patří. ()

HellFire

Upgrade je klasický příběh o odplatě v béčkovém podání, ale co na něm oceňuji je, že si nehraje na nic, čím není. Film se rozjíždí okamžitě a v prvních deseti minutách se toho udá tolik, co by jinému filmu trvalo hodinu. Grey a jeho žena Asha se vybourají v autě a na místo nehody dorazí gang, který zabije Ashu a Greye upoutá na vozík. Na pomoc mu přispěchá jeho klient Eron, který vyrábí futuristická udělátka. Jedno z nich mu bez vědomí policie či doktorů implantuje, čímž mu pomůže opět chodit. A nejen to... Stem je v podstatě sidekick, který může ovládat jeho tělo a umí si např. pamatovat, co Grey vidí. Grey toho využije a rozhodne se najít lidi, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho ženy. Při sledování jsem byl příjemně překvapen, ať už futuristickou vizí, béčkovým pojetím, celkovým „no bullshit“ přístupem nebo perfektním tempem. Film uběhl jako voda a já se náramně bavil. Víc takových filmů! ()

ARI50

Tahle moderní počitačová doba se mi v některých věcech prostě nelíbi, všechno za vás dělají počitače a ty auta? Hrozný. Ale teď k příběhu který není vůbec špatný sice jeho robotická chůze byla hrozná. Měl využít co ma za šanci a pomstit se a ne být vytřepaný. Málo akce na takhle rozjetý film. Souboje byli slabé ale přesto na mě film působil zajímavě a celkem se mi dost líbil. Chtělo to víc akce větší masakr a tuhle jízdu bych si pořádně užil. ()

Necrotongue

S tímto filmem jsem byl až nečekaně spokojen. Australani dali dohromady snímek s parádní atmosférou, výborně zvládnutou akcí, slušným napětím a pro mě i s kvalitním zvratem, protože jsem si byl celou dobu naprosto jistý tím, kdo je hlavní padouch a ejhle... Nejvíc mě ovšem dostalo to, že se tvůrci vyhnuli patosoidním scénám a polopatickému moralizování, přestože k druhému jmenovanému situace přímo vybízela. Úplně vidím, jak by to dopadlo pod dozorem Velkého Bratra... ()

JASON_X

Odlehčené až komediální akční scífko, záživné, vizuálně pohledné, svižně odsýpající, hollywoodsky nenamachrované, mile brutální a zároveň vtipné. Dobrá zápletka, nečekané (pro mě) rozuzlení, skvělé herecké typy v čele se sympatickým australským klonem Toma Hardyho a krásnou černou policajtskou kočkou. Trochu mi sice nevoněly Greyovy morální dilemata, výčitky svědomí a hádky se STEMem, když měl/musel někoho odkráglovat, no ale chápu, že podobným úlitbám pokrytecké societě se film těžko vyhne, chce-li být všeobecně přijatelným. Ale to je jen moje subjektivní záliba ve filmové amorálnosti a nihilismu, objektivně nemá Upgrade žádný závažný nedostatek, sto minut skvělé filmové zábavy. ()

luka4615

Snímek Upgrade Vás zaujme již v samotném začátku svou stylizací, která nápadně připomíná tu z filmu "Blade Runner". Výsledný dojem, okrem hereckého výkonu Logana Marshalla-Greena, umocňuje i soundtrack a KAMERA. Upřímně, takové epické kamerové veletoče jsem již dlouho neviděl. Připočtěte si k tomuto všemu i šokující závěrečnou pointu, a dostanete jedno z největších filmových překvapení roku. Skvělá práce! „Grey's not here anymore. He's in a better place. In his mind, where he wants to be. I've taken over now.“ ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz