Odobrať z priateľov 2

• Česko Odebrat z přátel: Dark web (viac)

Keď si Matias (Colin Woodell) prinesie domov cudzí notebook nájdený v počítačovej kaviarni, študuje dáta jeho predchádzajúceho majiteľa. A nie sú to hocijaké dáta. Tučný bitcoinový účet a prístup do hlbín Dark Webu sú len začiatok. Už čoskoro spoznáva prepletenú sieť hackerov, ktorí obchodujú s bielym mäsom. Zábava sa skončí, keď Matiasa odhalí pôvodný majiteľ notebooku, desivý počítačový zločinec Charon IV. (Douglas Tait) a rozhodne sa získať svoje cenné dáta späť. Hra sa začína, keď večer Matias skypuje s priateľmi. Charon IV. naďalej požaduje späť svoj laptop, inak zabije Matiasovu nepočujúcu priateľku Amayu (Stephanie Noguerasová). No nielen ju, v ohrození sú všetci Matiasovi priatelia pripojení na Skype - Damon (Andrew Lees), A.J. (Connor Del Rio), Lexx (Savira Windyaniová), Serena (Rebecca Rittenhouseová) aj Nari (Betty Gabrielová). Ich nočné rozhovory a zábava cez počítače budú mať ďalekosiahlejšie dôsledky, než si Matias a jeho priatelia dokážu predstaviť. Matias netuší, do akej nebezpečnej hry všetkých kamarátov nechtiac zapojil. (TV JOJ)

TheEvilTwin

Tak tohle byl jednoznačně nejlepší a nejnapínavější thriller/horor, který jsem za dlouhou dobu viděl. Po asi 20minutách filmu to pekelně jede, až do konce jsem nedokazal odtrhnout oči a úplně šíleně mě to vtáhlo. Dost ohrané téma dark webu zpracováno tak skvěle, ze to jinak než 5* nejde. Psycho film, na tohle budu dlouho vzpomínat, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl!! ()

ARI50

No nic moc, ale čekal jsem to a proto jsem to dlouho odkládal, nuda jako u předchozího pokusu. I když konec chtěl být a nebo spiš zapůsobil pomohl před odpadem! ()

luka4615

Nebýt nezáživné první poloviny, snímek Unfriended: Dark Web by zcela určitě dopadl o notný kus lépe. Takto bohužel dostaneme jen zoufale průměrnou záležitost, která zaujme snad jen tím, že se celá odehrává na ploše několika počítačů. Škoda. (Netflix) ()

Morholt

Po půlhodině jsem to chtěl vypnout a podobně jako první díl označit za odpad, ale kupodivu pak se to docela rozjelo. Děj dával jakž takž smysl, partička mládežníků přestala být úplně na pěst a postupem času se film stával napínavějším, což vyvrcholilo v posledních cca 20 minutách, které měly fakt koule. Takže za mě překvapivě lehký nadprůměr. 60% ()

JohnCZ

Hodně solidní napínák využívající plochu počítače jako prostředek vyprávění příběhu. Tenhle námět už tu párkrát byl, ale potěšilo mě, že se dvojka vydala trochu jinačím a pro mě o něco zajímavějším směrem. Tématika dark webu to táhne hodně, herci už o něco méně, ale osobně mě dost bavilo sledovat už jen samotný desktop a to, jak si s tím tvůrci vyhráli. Je to docela surové, občas to fakt děsí (tradičně hlavně, dokud je nebezpečí neviděné, ty rozkostičkované záběry na efekt moc ne-e), ale vytěžené mi to taky úplně nepřišlo. ()

Duotone28

Velmi, ale velmi prijemna jednohubka, po ktorej ale uz az tak prijemny nebude pocit:). Zijem asi v zlej predstave, ked dufam ze taketo zvrhlosti sa vo svete nedeju:/. Nazdar ()

Trevor

Rozhodne lepšie ako jednotka s podtitulom pomsta posranej tínedžerky, pretože takto, spracované ako triler to je rozhodne lepšie, s dobrým príbehom, dostatočne trápnymi hercami a celkom dobrým záverom, ktorý by potencionálnej trojke pod vedením dobrého režiséra a lepším rozpočtom dával možnosť ponúknuť naozaj vydarený triler, najmä ak by sa viac deja odohrávalo na kamerách v interiéri mesta či budov, nielen na obrazovke ich počítačov. ()

Miseet

Takový nic. Zkouknout se to dalo, ale nic z čeho bych byla nějak zvlášť odvařená. Celou dobu jen sledujeme partu kamarádu jak tlachají na skypu. Nějaký děj nastane až ke konci. ()

honajz2 odpad!

To si ze mě někdo dělá srandu. Jako vážně, tohle měl být horor? Já můžu všechny ty filmy z prostředí internetu, ale bohužel tyhle filmy pro mě většinou dopadají špatně, snad jen z výjimkou The Den. Banda kamarádů půlku filmu o něčem mele, pak je tam nějaký hacker a pár jich zabijí a tím to končí. Žádné napětí, žádná atmosféra, absolutně nic hororového. A nějaký Dark Web tam ani není. Místo toho se tam furt jenom kecá a kecá a kecá a nic víc. Nic zajímavého se tam nestane. A to první díl zas tak špatný nebyl. Ovšem tohle je prostě blbost. Ani tu hvězdičku dát nemůžu. ()

M.i.k.e

formát,který překvapil a potěšil v prvním díle sice už nemá čím překvapit,ale jako jednohubka poměrně slušně funguje i dvojka.Tím spíš,že se snaží působit reálnějším dojmem.Přesně takovým tím,že se to klidně může stát komukoliv,protože darknet a hackeři jsou všehoschopní a dokáží dělat vše v řádu vteřin a je tak nakonec úplně jedno,že některé věci takhle velmi pravděpodobně vůbec nefungují...60% ()

Havaj8

Chvílema opravdu zneklidňující, k čemu všemu jsou hackeři schopni se dostat, aniž bys měl šajnu. Možná dokonce první horor, ve kterým má větší roli dark web. Samozřejmě o kvalitě se bavit nemůžeme, když to bylo celý točený na webkamery. Občas trochu přitažený za vlasy, ale dokoukat se to dalo. Co z toho plyne, neberte si v kavárnách cizí Notebooky. ()

dubinak

Já nemám ráda nereálné náměty zasazené do reálné internetové doby. Jasně chápu, hackeři toho dnes dokážou už opravdu spoustu, dark web je taky jedna velká záhada, kterou rozum nebere, ale proboha, vždyť tohle není možné zorganizovat. Pokud by tady někdo napsal za hororový žánr pomlčku a sci-fi, brala bych to, ale takhle s někým vyjebávat dokáže snad jenom bůh a ne lidská osoba, která, kdykoliv se objeví na webkameře, začne zrnit...? Asi řeším kraviny, ale tenhle druhej Unfriended se ze začátku jevil docela slušně s nadějným potenciálem vytvořit něco fakt hnusnýho a zvrácenýho, ale skončilo to zase u debilního scénáře s ještě debilnějším rozuzlením. ()

SHI-SHA

45% Vážně? To si tenhle napínavý snímek opravdu nezaslouží. Pár momentů bylo zbytečných, ale jako celek to funguje skvěle. Viděl jsem to tak na 3,5... ale přivřu oko. ()

jedna_vrana

A musím povedať, že som sa celkom bavila. No, ak sa dá tento pocit nazvať slovom "baviť sa". Výstižnejšie bude, že som sa nestihla nudiť. A to až do takej miery, že vražedné tempo (myslím smerom k divákovi) spôsobilo, že nedávam vyššie hodnotenie - myslím si, že starší a počítačovo menej zdatný divák nebude schopný vnímať dialógy, nie to ešte pochopiť to preklikávanie sa medzi rôznymi aplikáciami. Mladým sa to asi bude páčiť viac, lebo celé sa to moderne chcelo tváriť. Ale horor? V žiadnom prípade. Občas sa dokonca pousmejete nad naivitou tých mladých ľudí. ()

Johnny.ARN

Rok sa s rokom stretol a tvorcovia zistili, že musia plniť kvóty. Takže tu už máme lezby, zberačku, šikmú, hendikepovanú, už len pes chýbal. Príbehovo laťku ale posunuli o hodný kus ďalej, rovnako tak aj prevedenie bolo na inej úrovni. Skvelá séria. Desivá, ale skvelá. Trojku daj sem hneď. 4 z 5 ()

oveckaoa

Film stojí a padá na tom, že jsou lidi co dávají na darknet video s lidmi, které zabijou. Bohužel se vyšťaví během cca 30 minut a zhruba 20 minut máme úvod zhruba 6 herců (Hlavního maníka co si ´´vzal,, v obchodě notebook s ´´nevyžádaným,, obsahem , 2 leseb,jakéhosi internetového konspiračního magora, hluché holky a jakési Jihoameričanky nebo co to bylo) co melou sračky. Děje se zde něco jen zhruba 20 minut a o nic světoborného se nejedná (v podstatě si pusťte trailer a tam vše máte v kratší době). Na konci to do sebe zapadne, ale když nad tím přemýšlím i tak tam vidím chyby (například proč se přihlašovat na facebook pod jménem předchozího uživatele k čemu je mě to jako dobré). Předchozí Unfriended se mě líbil daleko více P.s. pokud jste se stejně jako já těšíte/těšily na ty videa tak s nechte zajít chuť to co je v traileru se objeví i zde nic více nic méně. P.s. 2 pokud bych si měl vybrat kdo má umřít jestli matka co má rakovinu (tuším, že je řečeno, že mozku) , nevnímá a je ležák nebo moje přítelkyně, kterou jsem před několika hodinami požádala o ruku volil bych tu matku dalo by se to brát i jako eutanázie ()

VanTom

Hrozně hloupoučké (a okoukané) strašení vševidoucí vražednou hrou na internetu pro znuděné boháče sice v jednu chvíli nabralo docela obrátky, ale jinak nezajímaví četující mlaďasové zkrátka dřepěli u počítače a zděšeně vyváděli. Neměnný záběr plochy obrazovky s posouvanými okny možná oslovil svou realistickou familiárností, ovšem ve výsledku jsem byl vděčný za jakékoliv video roztáhnuté do fullscreenu. ()