Unfriend

• Nemecko Friend Request (neoficiálny názov) (viac)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

matestlust

Moderní a hodně aktuální ,,téma" spojené a propletené do klasické tuctové duchařiny... člověk by čekal sračku ala Unfriended (2014), tady to ale příjemně funguje a i ty otřepaný klasický situace celkem dobře fungují. Pár lekaček opravdu vyleká, herecké obsazení v pořádku, film graduje, nenudí a i přes ten, pro mě pokažený, závěr, jsem si odnesl příjemných 90 minut ...a to i přes přihlédnutí k faktu, že německá hororová filmografie je skoro stejná bída, jako ta česká a proto každý příjemnější kus z jejich produkce, je zároveň dvojitá radost pro fajnšmekry. 3,5 * ()

darkrobyk

Skvělý mysteriozní thriller, kde místo bubáků vládne magie... Tak nějak jsem si sice vzpomněl na asijské Kruhy a Zmeškané hovory, tohle bylo ale pro mě o něco lepší. Slušná kamera, výborná hudba (Němci ji prostě umí, německá Dark scéna je jedna z nejlepších) a úskalí sociálních sítí. Laura udělá osudovou chybu, když se sblíží se zakřiknutým zakuklencem. Černá zrcadla, okultismus, vosy (v Candymanovi to byly včely) a pekelné plameny. Nůž v hrdle, v břiše a kulka z pistole. Je fajn mít na profilu co nejvíce přátel? A co takhle nemít žádného? Jen policie byla naprosto k ničemu, což je možná odkoukáno z reálu. Sbohem, Lau Ro...nebo raději s Ďáblem? ()

Dellamorte

Němci když si dupnou, tak umí . Ale žeby sem si z tohoto snímku vytrhla páteř, to ne. Jak found fuck footage bejvalky, tak naběhl " social network " násuv do všech žánrov. Nic nápadité, jen oukej vyfabrikovaný málem "slash " produkt, ktorý si bude užívať svoj aktuálny trend. Do tohoročnej 100ky sa ale isto vmestí. ()

hansel97

Moje hodnocení je asi trochu ovlivnění tím, že jsem čekal propadák. Takže je to takový lepší průměr, ale ty čtyři mu prostě hodím. Fakt mě to celkem chytlo a vůbec to nebylo nějak debilní. Fungovalo to naprosto skvěle, je to opravdu spíš thriller, kam režisér hodil pár lekaček. Ale dost tomu dodávají sympatičtí herci a námět, který osloví. ()

kolda1990

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:) ()

• V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)
  • Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)