Reklama

Reklama

Odobrať z priateľov 2

  • Česko Odebrat z přátel: Dark web (viac)

Keď si Matias (Colin Woodell) prinesie domov cudzí notebook nájdený v počítačovej kaviarni, študuje dáta jeho predchádzajúceho majiteľa. A nie sú to hocijaké dáta. Tučný bitcoinový účet a prístup do hlbín Dark Webu sú len začiatok. Už čoskoro spoznáva prepletenú sieť hackerov, ktorí obchodujú s bielym mäsom. Zábava sa skončí, keď Matiasa odhalí pôvodný majiteľ notebooku, desivý počítačový zločinec Charon IV. (Douglas Tait) a rozhodne sa získať svoje cenné dáta späť. Hra sa začína, keď večer Matias skypuje s priateľmi. Charon IV. naďalej požaduje späť svoj laptop, inak zabije Matiasovu nepočujúcu priateľku Amayu (Stephanie Noguerasová). No nielen ju, v ohrození sú všetci Matiasovi priatelia pripojení na Skype - Damon (Andrew Lees), A.J. (Connor Del Rio), Lexx (Savira Windyaniová), Serena (Rebecca Rittenhouseová) aj Nari (Betty Gabrielová). Ich nočné rozhovory a zábava cez počítače budú mať ďalekosiahlejšie dôsledky, než si Matias a jeho priatelia dokážu predstaviť. Matias netuší, do akej nebezpečnej hry všetkých kamarátov nechtiac zapojil. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (89)

Marceloo 

všetky recenzie užívateľa

Partia kamarátov plánuje pravidelný večer volania cez Skype a zabávania sa. Jeden z nich len tak mimochodom spomenie, že má nový notebook, ale zabudne odhaliť, ako sa k nemu dostal. To sa im všetkým stáva osudným, keď sa ocitnú uprostred drsnej internetovej hry, ktorá ich môže stáť život. - Neviem, prečo sa tento sequel dostal do zatratenia ešte predtým, než vznikol, ale mne osobne toto pokračovanie nevadilo. Je to hlavne kvôli námetu, ktorý už bol v posledných rokoch použitý vo viacerých projektoch, ale mne osobne príde ešte stále nápaditý a málo vyťažený. Zaujalo ma aj vysoké množstvo zvratov a celkový surový feeling, ktorý nevychádzal z brutality na obrazovke, pretože ten R rating je úplne nezmyselný, ale skôr z toho psychologického nátlaku na zúčastnené postavy. Zhliadnutie ale skôr neodporúčam, pretože toto mi sadlo z čisto osobného hladiska a pochybujem, že tých deväťdesiat minút pozerania sa na rovnaký screen a uvrešťané charaktery bude vyhovovať mnohým ďalším. + Betty Gabriel + herec z Unsane ()

EvilPhoEniX 

všetky recenzie užívateľa

Dohnal jsem si dvojku Unfriended, kterou jsem z neznámých důvodů tehdy ignoroval a jsem rozhodně překvapen jak moc mě film bavil. Hlavní hrdina je teenager, který nalezne laptop a při přihlášení zjištuje, že majitel jej nejen sleduje, ale taky by rád svůj laptop chtěl zpátky a je ochotný zacházet až za hranice. Film má hodně dobré tempo, neustále se něco děje, je zajímavý, dokáže překvapit a spíš než děsivý je znepokojivý a nepříjemný a v jisté míře i slušně Psycho. Trochu zamrzí, že scény se znepokojivými videii netrvají déle a pár zbytečných rozhodnutí ( Scéna se Sofiinou volbou) , ale když přehlédnu, že je to trochu hloupé, tak to udrželo mou pozornost na 90 minut víc než dobře. Mám slabost pro tyhle skype horory, jelikož působí na mě víc realisticky než cokoliv jiného. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

Reklama

Superpero 

všetky recenzie užívateľa

Rádoby šokantní dílo plné otravných ksichtů, kde jsem se u většiny z nich nefalšovaně těšil až zemřou. Uznávám, že jak nakoukli do složky s bestialitama, tak to mělo zlou atmosféru a fakt jsem nechtěl aby ta videa pokračovala. Jenže pak se to zvrhne v nechtěně komediální a smyslnedávající blbinu. Absolutně jsem nechápal proč všichni seděj u těch kompů, když se dělo, co se dělo. ()

Eliott 

všetky recenzie užívateľa

Již jednička u mě slavila ve své době úspěchy a teď pokračování povýšilo na úplně nový levl. Koncept byl rozdílný a tentokrát se nejednalo o duchařinu a možná proto dílo nebylo nijak zvláště strašidelné, ale ten nápad mě doslova odpálil. Příběh měl velice napínavou temnou atmosféru a neztrácel tempo až do samého konce, za což přičítám opravdu hodně bodů. Jediné mínus které mě napadá, že se toho na obrazovce počítače velice často odehrává příliš a člověk tak nestačí sledovat všechny konverzace, stahování atd. Mimo to jsem s tímto počinem zatím nejspokojenější z žánrově a typově podobných. 89% ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

Prvé Odobrať z priateľov ma celkom bavilo, ale dvojka bola horšia. Paradoxne, keď sa  naplno rozbehla (až cca 30 minút pred koncom), tak ma prestala baviť. Dovtedy to bolo príjemne mrazivé, potom blbosť. K tomu nesympatické postavy, béčkarskí herci a množstvo iritujúcich scén, kedy po sebe ziape päť postáv naraz, no proste úžasné, radosť počúvať. ()

Galéria (20)

Zaujímavosti (5)

  • V kinech v USA byl film odvysílán se dvěma alternativními konci. (BlackHood)
  • Někdy v tomto filmu Matias (Colin Woodell) používá k volání Facebook Messenger, ale používá prohlížeč Safari a volání Facebook Messenger v tomto prohlížeči nefungují. (LUKICKK)

Reklama

Reklama