Když Nick (Elijah Wood) zjistí, že vyhrál večeři se svou oblíbenou hvězdou Jill Goddard (Sasha Grey), je neuvěřitelně nadšený, že konečně dostal šanci setkat se s ní. To vzrušení ho opustí, když zjistí, že herečka nesdílí stejné nadšení jako on. Jillin manažer Chord (Neil Maskell) mu nabídne něco, co nemůže odmítnout: Chord umožní Nickovi neustále sledovat Jill přes počítač. Nick se zpočátku zdráhá, ale Chord ho přesvědčí tím, že by měl dostat alespoň nějakou šanci se k herečce přiblížit. Nick začne svou hvězdu sledovat. Posléze zjišťuje, že není vše v pořádku a že Chord na něj ušil boudu. (Terva)

JohnCZ

Bavila mě forma, jakou je tenhle film natočen a to i navzdory tomu, že se jedná o čisté fantasy co se IT věcí týče. Pořád jsem si říkal "docela dobrý", Sasha Grey umí dokonce celkem i slušně hrát (a teď nemyslím orgasmus). V poslední třetině se ale něco zlomilo, film přestal dávat smysl a mě konečně došlo, že je to děsná hovadina. ()

maddy

Elijah Wood sa aj ďalej snaží všemožne (ale zatiaľ hlavne neúspešne) vymaniť z LOTRovskej škatuľky, ale nie som si úplne istý, či cesta vedie skrz thrillery/horory ako Maniac, Grand Piano alebo terajší Open Windows, keď prevažná väčšina z nich nestojí ani za zmienku (výnimkou je zatiaľ jedine ten Maniac). Najnovší Open Windows sa síce snaží priniesť niečo nové a film podať skrz monitor laptopu, resp. neustálym jazdením kamery po obrazovke laptopu, na ktorej postavy klikajú na rôzne programy a/alebo sledujú zábery z kamier, ale žiadalo by si to oveľa zručnejšieho režiséra, pretože v podaní Nacha Vigalonda sa mu celá táto forma s každou pribúdajúcou minútou rozpadá čoraz viac pod rukami. Pred samotným finále je už divák z neustálych prestrihov natoľko zmätený, že netuší, či stále sleduje dianie skrz kameru laptopu, alebo cez mobil, prípadne parkovaciu kameru v aute alebo aké vlastne zariadenie?! Tempo je síce minimálne v prvých 40-50 minútach veľmi slušné a vďaka nápadu s notebookom sa darí udržať aj pozornosť, ale s prechodom diania z bytov do ulíc/auta/hangáru to stráca na akejkoľvek prehľadnosti a v druhej polovici, kde sa dosť dlhú dobu jazdí v aute, už tie naháňačky ani nie sú ustriehnuteľné. Obraz neustále šumí, trasie sa, zmätočne preskakuje z jedného záberu do druhého až je úplne jedno čo sa na obrazovke vlastne deje. Následne som bol už tak otrávený, že ani zbytočne prekombinovaný záver s objasnením motívu ma absolútne nezaujímal. Uznávam, že v prípade Open Windows bola aspoň snaha priniesť niečo iné, ale čo z toho, keď to režisér tak nešťastne uchopil a výsledkom je len lacný, neprehľadný a neraz aj hlúpy thriller. Veľmi podobne ladený The Den z tohto roku s týmto konceptom pracoval oveľa uváženejšie. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Dexter1

Nemôžem si pomôcť, ale celýčas som musel tento film prirovnávať k Maniakovi, v ktorom si hlavnú úlohu tiež strihol Elijah Wood. Oba filmy sa pohrávajú s formou a vychádzajú zo "škatule". Kamera prechádzajúca medzi oknami na pracovnej ploche počítača ma naozaj zaujali. Samotný dej je však dosť prestrelený a zhruba tak po pol hodinke som sa začal pýtať sám seba, že: NAČOO!?!. Každopádne náznak gradácie tam je, Elijah presvedčivý, Saška ako vždy očarujúca, som unesený z formy a Vigalonda mám celkom rád. ()

S.Quentin QUALE

Což o to, Otevřený okna, a to není reklama na Widle, ani se nevětrá puch pro promrdané Šedivé noci, mají docela slušný odpich a dokážou zaujmout, bohužel atributy jako nereálnost, nekompaktnost, zřejmě přehnaná ambicióznost a výsledná nesmyslnost stahují tento počin do podprůměru. S Frodem online mnohem radši za klavírem. 45% ()

Seabeast

Ale, ale... To se nám tu zase sešel sraz hnidopichů a rejpalů. Sice trochu chápu, kam tou kritikou většina míří, ale žádný výrazný průser Open Windows není. Rozhodně ne. Od španělského mača Nacho Vigalondo jsem kdysi spatřil velmi poutavý časo-smyčko-motanec Uvězněni v čase, který sice místama pozbývá smyslu, ale dokáže udržet pozornost. Také se vyznačuje jakousi laciností nebo spíš tím, že ve vás zanechá pocit rozpačitosti - dojem z celého snímku může stoupat strmě dolů a paradoxně nahoru zároveň při určitých scénách. Béčkovostí bych to těžko nazval, ale možná nedotažeností. Ty samé dojmy z filmu jsem registroval u Open Windows. Nacho je ale sympaťák a věřím, že své filmy dělá se zápalem. Ostatně do jaké míry se zde jedná o nelogičnosti musí posoudit každý sám a já s tím kdovíjaký problém neměl, natož chuť to řešit. Film jsem si dost užíval a na fantazii autora s vervou přistoupil. Musím podotknout, že Open Windows mě dokázalo bavit od začátku do konce a nepostrádal jsem v průběhu silné napětí. Z tohoto důvodu se nebojím jít s hodnocením výše, než je tu obecně prezentováno, i když bych klasickou trojhvězdu šoupnul. ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku ve městě Madrid a v Texasu v Austinu v místním filmovém studiu Spiderwood. (Terva)
  • Na jednom z festivalov, kde sa film premietal, sa režisér Nacho Vigalondo vyjadril, že ak sa film niekomu nepáči, môže ho pokojne udrieť.
    (Marceloo)