Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Mykhaluu

Po naléhám doporučení jsem shlédl... a bylo to lepší, než jsem čekal! A mnohem smutnější a brutálnější, než bych chtěl!!! ()

4k7

Příběh o propracované pomstě, kterou máme možnost sledovat od začátku až do konce, a to včetně důvodů jejího vzniku. Drama s originálním nápadem, ale samotný děj je pro mě zdlouhavý a ne moc zajímavý. I když je film o něčem jiném, tak mi to příjde jako slabý pokus natočit něco strhujícího ve stylu Vykoupení z věznice Shawshank . Myslím, že tady pro to nebyl důvod... ()

Forsetino

Od Barryho Levinsona opět jeden z velmi kvalitních počinů. Obsazení de Nira do trošku nezvyklé role kněze je prostě bravurním tahem. Skvěle do kombinace zapůsobil i Dustin Hoffman jako závislý advokát, který nedostal tolik prostoru, ale z toho mála dokázal opět vyčarovat parádní představení. Přesto hlavní děj patřil jiným hrdninům. Námět naprosto vynikající a skvěle ztvárněný. Scény a charaktery ve filmu působí naprosto věrohodně, a proto se děj stává velmi brzy poutavým. Paralela s Monte Christem byla velmi trefná a celkově tento film byl na vysoké úrovni. Jak parta mladých kluků z chudé čtvrti přistěhovalců žije svým životem a i když už se dostávají do spárů zločinu jsou to pořád jen naivní děti, kteří však za nevyvedenou klukovinu zaplatí. A to nejenom nápravným zařízením, ale v podstatě zaplatí daň, která je ovlivní na celý život. Za obyčejnou klukovinu příliš velký trest... Nicméně pomsta by vše mohla změnit. Ukáže se však, že ani pomsta už jizvy, které jim osud způsobil nemůže vyžehlit. Holt mistrovsky zvládnuté dílko, které nám ukazuje, že ne vše funguje podle zásad, které bychom očekávali. Tomuhle filmu jsem prostě věřil a nutil mě přemýšlet. Kevin Bacon jako úchyl obstál suverenně, byl opravdu na pěst! Brad Pitt nezklamal, ale rozhodně nijak neexceloval. Celkově tedy hodnotím jako nadprůměrný zážitek a 5 hvězd nedávám jen z toho důvodu, že jsem si na podobnou partu kluků vzpomněl z filmu Tenkrát v Americe a ten byl ještě minimálně o stupínek výš! ()

rob_troy

Dokonalý film o přátelství, odvaze, hrdosti a mládí. Jak doopravdy může být těžké nést odpovědnost za své činy? Kam jste až nuceni se ponížit jen proto, aby jste přežily ve zdraví? Mládí je krásná věc, ale pro někoho se může stát také tím nejhorším zážitkem celého života a může si mnohé z něj nést sebou do budoucnosti a ne zrovna v krásné podobě. Příběh ukazuje čtyři nejlepší kamarády, kteří vyvádějí hloupost za hloupostí, než se stane opravdu závažná věc a poté se jim zjeví peklo. Peklo v podobě nápravného zařízení, kde jim dělají takové věci, jaké není schopný v klidu nést žádný mladý člověk. Z dvou z nich se stanou vrazi a opravdu tvrdí chlapi a proto je ji také těžké zapomenout. Další dva se stanou vystudovanými pány, kteří ať se děje cokoliv budou své dva kamarády držet nad vodou a nenechat je potopit. Film který vzhledem k své náplni má opravdu šťastný konec. ()

iz67

Zbytečně trpící kluci za hloupost se pomstí. Pakliže jste si tohle přečetli, tak už to nemusíte vidět, protože ten film vás (alespoň v dobrém) nepřekvapí. Nejdřív naprosto opruzující vyprávěč (umocněno dabingem). A jakmile hoši zestárnou, tak se nestačíte divit všem možným nelogičnostem, banalitám a klišé. ()

juditik

''Mike, are you sure you wanna go this way? I mean we buried this a long time ago.'' - '' You still sleep with the light on?'' .... fuha, čistá surovosť...z takýchto filmov, z ktorých mi behá mráz po chrbte, z ktorých sa bez hanby rozrevem jak decko...tak presne z takýchto filmov poprosím viac... ()

Ernie_13

Takéto príbehy môže napísať len sám život. A z filmového spracovania to je aj dokonalo cítiť. Milujem filmy, ktoré nútia diváka zamysieť a pýtať sa čo by urobil keby bol v tak hraničnej situácii. Veľmi silný film, ktorý si rozhodne zaslúˇil tot hviezdne obsadenie. ()

Pitryx

Netuším, co tím chtěli autoři říci. Fakani po spuštění vozíku stojí a čumí, ne že by utekli... Je to asi film o morálce, braní zákona do vlastních rukou, o smůle a o tom, že člověk dokáže být prase. Bohužel se mi stopáž jeví zbytečně dlouhá, takže je to také místy dost nuda. Sláva rychloposunu. Ustřižená scéna posledního dne v "ústavu" byla proč?? Další mínus tohoto filmu. No a další mínus jsou zbytečné scény, které se vlastně netýkají přímo děje. Je třeba vyzdvihnout herce, ale to je tak zhruba vše a podruhé tuto věcičku nemusím. 20121005 13652/14049 ()

marek29

Tak odrovnanej jako jsou tady z toho ostatní nejsem. Jasně De Niro, určitě Brad Pitt ale dál? Jo dobrý drama silnej začátek ale zbytek průměr. Ze shovívavosti 4 ale zázraky nečekejte. Hezký auta a kolorit amerických 90' to vytahují nahoru :) ()

subic

Záznamy o mladistvých se skartují po sedmi letech. Tento film by se dal rozdělit na 2 příběhy v jednom, mladiství se dostanou na čas do káznice, která na nich samozřejmě zanechá následky a touhu po pomstě. Potom dospějí a touha po pomstě je stále silnější. Shlédl jsem nedávno znovu po letech a pořád to má šťávu. 75% ()

kubilov

Kontroverzní drama, popisující na délce téměř dvě a půl hodiny velmi emotivní příběh skupinky chlapců ze specifické newyorské čtvrti na Manhattanu - Hell's Kitchen, jejichž životem i přátelstvím otřásl otřesný pobyt v nápravném zařízení pro mladistvé delikventy, kde se stali obětmi sadistických a pedofilních dozorců. S herci jakými jsou Kevin Bacon, Robert De Niro, Dustin Hoffman nebo třeba Brad Pitt se snad špatný výsledek ani udělat nedá, zvlášť pod vedením takové režisérské persony jakou je Barry Levinson. Opravdu dlouhá stopáž není překvapivě vůbec na škodu, ale jen v tom případě, pokud se divák dokáže dostatečně orientovat. ()

Guran

Něco takového jsem nečekal. Vynikající herecké obsazení, příběh, pointa, zvraty a filmový štáb. Herci jako Brad Pitt si umí vybírat své role ve filmech a tento je opravdu skvělý. Pořád musím zastávat ten můj názor, že v devadesátých letech se točili nejlepší filmy světa. Film mě velice bavil a za nedlouho si ho pustím znovu.Fakt brilantní práce! ()

Boudyy

Nelze jinak. Příběh o klukovské snaze o dobrodružství, velké promyšlené pomstě a stavu společnosti vůbec. Děj v Hell´s Kitchen pěstuje atmosféru americké chudinské čtvrti, ve které dospívající kluci hledají dobrodružství. Ale souhra špatných náhod je odtrhne od všeho, co znali, musí projít nejtěžší zkouškou jejich mladých životů a potýkat se s dozorcem Kevinem Baconem a jeho dalších násilých kolegů v nápravném zařízení pro chlapce. Nakonec ale spravedlnosti je učiněno za dost a po letech příjde pomsta téměř geniální. Pro mě hodně zásadní snímek 90. let, na který nezapomenu. ()

Nathaniell

No: Ona největší výhoda tohoto filmu je i zároveň jeho nevýhodou: Je to jeho délka, dámy a pánové. Díky stopáži dvou hodin a dvaceti minut má film dostatek času, aby sice jednoduché, ale provázané a komplexně vzhlížející téma rozvedl, působil u toho nenuceně, diváka nikam netlačil a naopak mu dal ještě čas navíc k urovnání myšlenek. (V dabingu za doprovodného hlasu Petra Rychlého. Doporučuji.) Ta výsledná myšlenka je precizní a doslovný překlad originálního názvu dostojí plně svému jménu. "Sice jsem to plánoval jinak, ale když už se to stalo..." Ano. Film zvládá dokonale napínat, gradovat a když se vcítíte do postav, je to parádně hořko - sladko - hořká procházka po Pekelné kuchyni. Ale bacha! Jak si řeknete: "Jo, byl to super film, tenhle týden si ho pustím znovu," dopadne to stylem: "Ne... tohle ne... dál, dál, dál..." Najednou bum bác... "Sakra, co se mi na tom filmu tak líbilo?" A o půl roku později: "Jo tohle." V tom jsou pro mě nepřekonatelní Mafiáni. Kdykoliv si je pustím, shlédnu je od začátku do konce. A to mají ještě o deset minut víc. Proto 4 hvězdy. Tenhle film je moc zvláštní. A čert ví, co vše v něm je podle skutečnosti... ()

Plastík

Je mi líto, když Kevin Bacon hraje takový hajzly, ale je to dobrý herec. I ostatní v tom filmu hráli skvostně. Byl to jakoby katalog na herce, toto dílo. ()

Dlo'h-osh

Od tak dobrého námětu s takovým obsazením jsem čekal mnohem víc. Film je rozdělen na tři žánrově odlišné části. Bohužel ve všech případech si říkáte, že něco podobného už tu bylo a mnohem lépe udělané. Když chcete dobrý film o chlapecké partě, pusťte si Stand by me nebo Super 8, z thrillerů o nápravném ústavu je tu Shutter Island. Divácky nejvděčnější část o roce stráveném v ústavu je dost osekaná, krátká a hodně věcí si divák musí sám domyslet, celou druhou polovinu je to pak špatné, zbytečně zamotané a utahané soudní drama, jež by se dalo o polovinu zkrátit. ()