Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

cross

Trvalo sice předlouhých 12 let než si mě tento film našel, nicméně jsem vždy tušil, že to bude můj šálek kávy... Sleepers mě totálně odzbrojili svojí přímočarou depresivní surovostí s dokonalým pohledem na chronologii přesunu ze světa nevinnosti do světa nejtvrdšího zločinu. Neuvěřitelně sugestivně podané vyprávění umocňují nejen bezchybné herecké výkony plejády zvučných hereckých jmen a perfektní Williamsova hudba, ale také režisérské ztvárnění s dobovou výpravou... Rozhodně si nenechte ujít, protože tohle je jeden z těch ztěžejnějších filmových počinů 90. let! ()

Ichabod

Film s hezky plynule a strizlive vypravenym pribehem, se skvelymi herci (obzvlast Dustin Hoffman je v soudni sini skvely ze by cloveka uspal) a s Bradem Pittem ktery si tu lehce slape na jazyk :-) Nicmene je to vazne sila takze dost foru! ()

Jacob23

Je to skvele natoceno,paradne odehrano(predevsim De Nirem a slizkym Baconem)vyborna jako vzdy je i hudba J.Williamse.Nebyt vyrazne pomalejsi druhe pulky-zkraceni stopaze o par minut by rozhodne nevadilo,je to jasnych 5 hvezd ()

mirec88

Parádička. Priznám sa, mal som dosť veľký problém stotožniť sa s tým, že Robert DeNiro hrá kňaza, pretože mi to proste k nemu nejde, ale bola to zaujímavá zmena oproti jeho iným roliam. K filmu nemám žiadne výčitky, vtiahol ma do deja rýchlo, dosť ma šokoval po všetkých stránkach a myslím, že je to fakt geniálny film. Len pokiaľ je to fakt podľa skutočných udalostí ako sa to prezentuje, tak je to fakt sila. To, že to americké úrady popreli nie je nič nové, ale v každom prípade je to šokujúce. Jednoznačne film za plný počet. ()

ghatos

V první polovině 90. let byl trend silných příběhu s důrazem na vyprávění, v němž ústřední roli hráli postavy, jenž si uměli získat diváka (to, už se asi nikdy nevrátí... nejen rok 2013 je z tohoto hlediska hrozný). Má to skvělé herce, atmosféru, hudbu a hlavně to vtáhne do děje. 78%. ()

Autogram

Chlapci si o to koledovali a tak stráviť záver detstva v americkej polepšovni nebolo med lízať. Naviac, za prítomnosti partie prítulných dozorcov z nich nemohli vyrásť osoby žijúci usporiadaným životom. Až na niektorých ako Brad Pitt, ktorý by ich rád dokázal vytiahnuť z každej kaše. Staršie herecké hviezdy sa ukázali vo vedľajších úlohách a tie hlavné zastúpili po väčšinu času mladí chlapci - aké príznačné pre tému filmu. Bez určitých dejových skratiek a zjednodušení by sa film rozpadol, ale aj tak príbeh pôsobí vierohodne, až sa v závere museli od neho dištancovať všetky nápravné zariadenia v Amerike a blízkom okolí. –––– Hele, nikdy nelituj právníka. ()

TheRoller

Chlapci len chceli hot-dog a dostali celý Bacon...Kruci, teraz pri každom hot-dogu, aj keď si zaň poctivo zaplatím, budem mať divný nepríjemný pocit vidiny budúcnosti, ako mám kvôli jednému párku párok v telesnej dutine a riť jak japonskú vlajku. Seriózne, celý život posratý za jeden hot-dog, wau. Napriek slabším stránkam mi niečo bráni dať len 4, aj keď 5 je moc. Prikloním sa k lepšiemu hlavne kvôli tomu, že neišlo o klasické klišé amerického filmu "pomsta postupným vyvražďovaním a mučením aj babky bratranca zo 4. kolena všetkých zainteresovaných" a bolo to reálne reálne - ako dopadli/ako to poznačilo hlavné postavy. Zamysleniu hodná aj záverečná myšlienka, ktorá sa dá opäť vystihnúť tak univerzálnou vetou, ktorú kedysi vyriekol náš najväčší boss: Skutok sa nestal. ()

vyfuk

Tenhle film je docela klasika 90. let. Tak trochu to připomíná něco mezi adaptací Stephena Kinga nebo mafiánský film na styl Scorseseho. Nyní tak přemýšlím, že takovýto film by byl více sedící do dnešní doby. O to více působí zajímavě otisk 90. let na tomto filmu. Filmu, který je však vysoce náročný už jenom pro svou délku. On samotný příběh je v celku strhující, i když někdy trochu pomalejší. Na konci nás čeká trochu rána v tom, zda je to celé vůbec pravda. I kdyby však šlo o fikci. Kvality filmu to nesráží. ()

Death

Velice silny film, s prekvapive silnym hereckym obsazenim. Trochu mi vadilo useknuti te detske casti relativne brzo. Film vynika hlavne skvele napsanym scenarem a vybornymi hereckymi vykony. Je to sice dobry film, ale cekal jsem od nej preci jen trochu vice. Z takoveho zlateho dolu slo vytezit rozhodne vice zlatych cihel. ()

Narcis

Chtěl jsem dát 4, ale vzpoměl jsem si na popravu Kevina Bacona v hospodě.Film má samozřejmě hromadu dalších kladů včetně scénáře a obsazení.Právníci Brad Pitt a Dustin Hofmann dostali role šité na tělo. Film je ukázka toho že žádný zločin nezůstane nepotrestán a vůbec nejde o to, že se do toho budou míchat soudy. Nezapomenutelný film s řadou nezapomenutelných scén. ()

deckardx

Po přečtení knihy si tohoto snímku vážím ještě mnohem víc. Hodně dobré zpracování a stejně jako v knize jsou velmi silné momenty, na které budete vzpomínat i několik let po shléhnutí, to přísahám. ()

silent cut

Chtěl bych napsat něco chytrýho... strašně bych chtěl... Chtěl bych popsat pocit zadostiučinění, který by se na konci filmu měl dostavit. Problém je v tom, že ačkoliv to do sebe na konci všechno perfektně zaklapne a dopadne to přesně tak jak si každý normální člověk může přát, pocit zadostiučinění zůstává zastíněn horou zla, které lze potrestat, ale nikdo ho už nikdy nevymaže... P.S. Klíčem k pochopení celého filmu mi byla sice nevýrazná ale neméně geniální hudba, která i v happyendových momentech obsahuje několik jakoby falešných tónů, které uvádějí šťastnou chvilku na pravou míru a vracejí ji tam, kam patří : do života ()

BuryGol

Silný kafe. Plejáda dobrejch herců (jen Hoffmann mě nudil k smrti). Mrazivej příběh. Výborná hudba. Téma o pasťáku pro mladý kluky kde je bití, mučení a znásilňování na dennim pořádku ani příjemný bejt nemůže. A hlavně pomsta, sladká pomsta! Kevin Bacon se na roli hlavního dozorce hodil jako p*del na hrnec. Bohužel film mě nejvíc bavil do tý doby, než skončila pomyslná první část. Druhá už se táhla jak sejra na pizze a právě to zkazilo celkový hodnocení. Knížku jsem nečet, nevim jak přesně natočený to bylo. Každopádně jsem čekal že mě film bude mrazit a depkovat...a to se nestalo. V tomhle naprosto vede švédskej Ondskan, ze kterýho mam husinu, jen si na něj vzpomenu. Odsouvá Sleepers na druhý místo. Škoda. ()

venca163

Fakt jsem se snažil vybrat si na svoje slavnostní tisící ohodnocení nějakou 5* pecku. Škoda. Legenda se bohužel nekoná, film je nekonzistentní, hlavně kvůli tý druhý části, která je navíc až příliš obyčejná. U ní vlastně stojí za zmínku asi jen D. Hoffmanovo vlasy! (75%) ()

sedm.1

Skvělý začátek,ještě lepší prostředek,ale ten konec mě dost rozhodil.Prostě mi to přišlo rozjeté tak,že závěr zvrhlý do hloupého soudního dramatu mě zklamal.A i přes skvělé herecké obsazení(hlavně Kevin Bacon se výborně předvedl),prostě víc dát nemohu. ()

ArdathBay

Silný film o tom, jak dokáže jedna klukovina změnit životy čtyřem hochům. Nejen jim, nýbrž i lidem v jejich nejbližším okolí. Sugestivní soundtrack od dvorního skladatele Dona Spielbera a herecké výkony, zvláště pak dětských herců dávají vyniknout příběhu, z kterého vás zamrazí. Hoffman a Bacon svůj part zvládli bravurně. Delší stopáž není na škodu a film krásně plyne do závěrečné katarze, kterou si hoši zasloužili. Není moc vražd s kterými bych souhlasil, ale toto byla jedna z nich a DeNiro udělal dobrou věc. ()

fabuloz

O tomto filmu jsem nic předem nevěděl, ale stačilo se podívat na obal dvd, kdo tam hraje a byl jsem natěšený. Silný, emotivní příběh o nerozlučném kamarádství a krutosti "rádoby" vychovatelů, mě po shlédnutí nenechal chladným. Role odporného Noakse se výborně zhostil Kevin Bacon, a minimálně tato role měla být nomiována na Oscara. Opilý pravník v podání Dustina Hoffmana paráda, ale ovšem Otec Boby hraný Robertem De Nirem mě utvrdil v tom ( zase ), že je mým nejoblíbenějším hercem zcela po právu! Na každou svini se voda vaří a Noaks se všemi bachaři si to pěkně vyžrali !!! 5* ()

ranp

Spáče jsem poprvé viděl pár dní před sestavením svých top 10 filmů. Zpětně jsem si říkal, jestli mě právě tohle neovlivnilo a tenhle film (byť výborný) jsem trochu nepřecenil. Tak jsem si Spáče pustil ještě jednou a zjistil jsem, že jsem ho do svojí "desítky" umístil správně. Tohle je film o přátelství až za hrob. Tradičně vynikající Robert De Niro v roli kněze a Dustin Hoffman jako trochu popletený advokát taky nezklamal. A ten konec je taky vynikající, ať se děje, co se děje, tak ten večer si všichni užili.. A vo tom to je! :-) ()

Ferinka

Spáči mě nenechali v klidu ještě tak dva dny po shlédnutí. De Niro a Pitt - jen kvůli jejich výkonům stojí za to film vidět, ale i scénář je tu na jedničku - volba kněze mezi pravdou a lží, odsoudit či shledat nevinným - v tom je snímek kontroverzní a mně se líbí, když je divákovi nabínuta rozporuplnost a ne černobílá "plošnost". ()