Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

Helldo

Je to privilegium i v dnešní době stále mít tu příležitost užít si 200-minutový historický drama z dílny pana Scorseseho. Navíc s takovým obsazením a dechberoucími výkony v čele s Lily Gladstone, Leonardem DiCapriem a 80-letým! Robertem De Nirem (to mi hlava nebere). Strojově konzistentní tempo vyprávění a přitom bez nikterak jednotlivě vyčnívajících momentů. Protože to prostě není jen sada scén poskládaných za sebe jako od jiných režisérů, ale jedna velká komplexní filmová epopej. Nádhera. ()

Toka

Indiánská tématika je poměrně neokoukaná, takže snímek je zajímavý už jenom z tohohle titulu, nicméně šílená stopáž může být docela problém. Osobně jsem neměl pocit, že by se to táhlo, ale já mám pomalý konverzační drama rád. Navíc mi v tom pomáhala velmi příjemná tématická podkresová hudba, která byla nezvykle všudypřítomná. Tempo se drželo takřka celý film ve stejném rytmu, chyběla tomu nějaká dynamika. To bylo nejvíce znát zhruba v polovině, kde už bylo cítit, že je potřeba trochu zamíchat s kartama a probudit některé diváky. To se skutečně stane v poslední třetině. Scorsese si dal záležet a vybudoval uvěřitelnou a chytlavou atmosféru, kterou mi kazil pouze pocit, že se DiCaprio nehodí do role ňoumy. ()

Pat_rick_fan

Čistý film. Telom aj dušou, myšlienkami aj formou. Nič nechýba, nič nie je navyše. Neviem čo viac dodať.  Milovníci Nového Hollywoodu povinne chrochtať blahom do kina (podvedomie mi pri sledovaní núkalo spomienky na Coppolovu Apokalypsu či Ciminovu Nebeskú Bránu), aj keď toto je pravý, nefalšovaný a nekomerčný Scorsese. No a tí ostatní... napokon asi rozhodnú, či podobné veci budú ešte vznikať. ()

Trešlson

Scroseseho vztyčený prostředníček současné hollywoodské velkoprodukci je překvapivě o dost divácky přístupnější než sem od něj čekal. Nemá smysl tu vypisovat herce, kteří tu všichni do jednoho hrají jako o život ať už jde o hlavní a vedlejší postavy nebo jen štěky. Scorseseho rukopis je tu znát z každého záběru a občasná změna formy vč. závěrečných dvou scén je jen další důkaz, že si Scorsese dělal co chtěl a dělal to zatraceně dobře. Nepříjemná podívaná, která je gangsterkou i když se na to úplně netváří divákovi "nakládá" až do samotného konce a rezonuje v něm dlouho po skončení. Nebudu tvrdit, že jsem viděl nejlepší film všech dob, ale viděl jsem vynikající film režiséra, který rozhodně není za vrcholem svých tvůrčích sil a světe div se.. Těším se až se na Zabijáky podívám znovu. 95% ()

CaptainCzech

Hereckým uměním nabušené dílo a příběhově surové z období jenž mě zajímá. Tak i přesto jsem z toho mírně zklamán. Jednoznačně si stojím za tím, že hlavní příčinou je délka. První dvě hodiny jsem byl nadšený, ale poslední část filmu, kdy vše přichází před soud mě už dost nudila. Navíc úplný závěr mě dohnal do mezí nespokojenosti. Toto hold není pro každého a i když mi dlouhé snímky nevadí, tady tomu tak bylo. Za mě solidní 3* a alespoň mám potvrzeno, že Scorsese, není úplně mým šálkem kávy. ()

Majkak

Překvapivě snadno se dala zvládnout ta dlouhatánská stopáž. Skvělý De Niro a i DiCaprio byl přesvědčivý, i když pravda té brady mohlo být o trochu méně. Ale jinak to byla uvěřitelná postava. Stopáž plně koresponduje s tragédií kmene Osedžů a je skvělé, že se Scorsese tomuto tématu věnoval. Antická tragédie potřebuje délku, formát a atmosféru, což se divákovi zcela dostává právě i v těch zpomalených záběrech. Ačkoliv proti dlouhým filmům pravidelně prudím, tentokrát plně podepisuji její opodstatnění. ()

Folky

Hodně silný film. Narozdíl od Mafiánů nebo Vlka z Wall Street tentokrát Scorsese k DiCapriovi a DeNirovi nevzbuzuje žádné sympatie a tak zůstává jen neuvěřitelné znechucení nad jejich činy, které je mnohdy opravdu nepříjemné sledovat. Tři a půl hodiny utekly jako voda a zůstal zatím nejsilnější letošní zážitek. ()

Kopi1

Jak už je u Scorseseho filmů známo, že mají perfektní herecké výkony, atmosféru, dialogy, produkci, tak to platí vše i zde. Čeho jsem se podle traileru obával bylo, jakou bude mít film pointu a vyústění. No a ohledně toho musím říct, že jsem mírně zklamán, protože za mě to nebylo v ničem překvapivý, žádné zvraty se neděly a film prostě skončil tak nějak bez šťávy (ale soudní řízení bylo hodně dobré). Na takovouto délku se na film koukalo dobře a poměrně to odsýpalo. Nevím ale, jestli by mě to bez parádního Lea, De Nira a Lily takto bavilo. Brendan Fraser se bohužel objeví jenom na 2 scény a to je trestuhodné ho nevyužít více. Celkově je to velmi kvalitně natočeno, ale že bych se k tomu někdy vrátil například kvůli jeho napínavosti nebo svižnosti, tak to ne. ()

AnanAss

Pomalá dramatická freska ve westernových kulisách, ve které běloši, za vidinou bezstarostného života, pochlebovali zbohatlým rudochům a Scorsese se opět nebojí svého typicky ostřejšího humoru. Přesvědčí o tom již úvodní sekvence, kde Indiáni, za zběsilé hudby ve zpomalených záběrech, skotačí mezi tryskající ropou. Scorsese se rozhodně nikam nežene a může si klidně dovolit dvouhodinovou expozici, po které se až přejde k původní myšlence „vyšetřování úmrtí Indiánů“. A to může být právě někdy trošku ubíjející… i když je pořád se čím kochat a herecky jde o perfektní podívanou s tak přesně zahranými (převážně) odpudivými postavami. Kdežto u Bobbyho mu toho hodného strýčka od vedle nevěříte již od počátku, u karikatury Lea aspoň nějaký ten čas čekáte, že dojde z natvrdlého zákeřáka, který to vše dělá jen pro rodinu a hlavně svůj blahobyt, přeci jen k nějakému tomu posunu k lepšímu … dokud vás realita nesrazí tvrdě na zem. Oproti předchozímu Irovi mě Zabijáci rozhodně sedli o něco více. A jsem rád za možnost opět vidět De Nira a DiCapria spolu v jednom filmu… to se mi asi už nepoštěstí. No a rozhodně už těžko uvidím, jak mu Bobby nařezává pálkou na kriket. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

sadlokan

DeNiro kmotruje nejvíc v kariéře a DiCaprio ho dohání bradou.Sloužit indiánom až do roztrhání těla.Ale jejich.Nejvíc ale soundrack.Indošský rytmy strkaný blues/steel kytárkou!Lily Gladstone.Uff.Dg.E10-E14.Se všemi komplikacemi. ()

BOURQUE

Pomaličky plynúci film, ktorým velikán Martin Scorsese opäť potvrdzuje, že ešte nepovedal posledné slovo. (A to je pre filmový svet len dobrou správou.) Čisté a takmer bezchybné zábery, herecky dobre zvládnuté scény a dialógy. Záver by však zaslúžil omnoho dôraznejšie a emocionálnejšie vyvrcholenie (každopádne cameo scéna M.S. potešila). Ďalšie plusy/mínusy už tu zazneli... Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

agassi68

Nekonečne dlhá sága odrbávania indiánov o majetok bezškrupulóznymi bledými tvárami na čele s opäť skvelým najodrbávačom Robertom. Aká to paralela so súčasnou vládnucou partičkou.. ()

montongery

Klasický Scorsese, do toho zachycená zajímavá doba a místo a skvělé téma, kterým se dá říct hodně. Herci samozřejmě také bezchybní. Jsou tu dvě celkem velká ALE, co mi ten film narušovalo. Za prvé ta šílené délka, která se mi to u tohoto filmu zdá zbytečná, protože se klasicky omezuje pouze na chladné a distancované vyprávění, kdy není čas na žádné dlouhé či emotivní záběry. Takže třeba narozdíl od Tarantinové Once Upon a Time in Hollywood (kde se toho tolik neděje, ale dal bych si s klidem další hoďku), se zde zase tolik není čím kochat a prostě by to mohlo být kratší bez nějaké újmy. A za druhé právě to typické Scorsesehi distancované a odosobněné vyprávění, které normálně mám rád, ale tady k tomuto tématu mi prostě nějak nesedlo. ()

brumbrum

Fajn, silny film. Natolko odporni protagonisti, ze im clovek tu zlobu veri. V podstate sa nic nezmenilo: jak ide o prachy, ludia sa menia na svine. Amerika, krajina slobody. Niekdajsej. Kym neprisli europski dobrodruhovia, neukradli co sa dalo, znicili im krajinu, domorodcov pozabijali a zvysok pozatvarali do rezervacii. Niet divu, ze Indiani dodnes preklinaju pseudo-Americanov, oznacujuc ich za Europanov a kolonialistov. Hrozne je, ze to bolo len teraz, par desatroci nazad. Nic sa nezmenilo. Na krvi a utlaku sa sloboda stavat neda, iba ak tu sochu, no zem presiaknuta krvou a nasilim vola po spravodlivosti. 4* ()

strikeman

Pěkná výprava, kvalitní herecký ansámbl, po většinu svého života špičkový režisér (s výjimkou "Mlčení"), silný námět a solidní zápletka - a přece tomu k dokonalosti něco chybělo, nebo spíš nadbývalo - cca 80 minut úmorné stopáže nad limit stravitelnosti. Prostě to celé bylo neskutečně roztahané, bez tahu na branku. Škoda... 3,5*/70% ()

Hartigan

Dobrý film po všech stránkách. Objektivně však v tvorbě Kapr/Scorsese nebyla kultovní Skrytá identita ani tentokrát překonána. ()

Urukhaj98

Scorseseho pomyslný návrat na vrchol jeho tvůrčí kariéry. Do doby, kdy točil klasiky jako Mafiáni nebo Casino, neboť právě těm jsou stylem vyprávění a rozmáchlostí příběhu Zabijáci rozkvetlého měsíce zdaleka nejpodobnější. Jen se mnohem víc táhnou, což nemusí být každému po chuti. Někomu to může místy přijít dokonce až úmorné. Ty tři a půl hodiny jsou vážně znát a podle mě by více stráveného času ve střižně filmu jen prospělo. Marty si to však evidentně nemyslel a kdo jsem já, abych se s ním hádal. Zrovna on si ve svém věku a s tolika peckami na kontě už vážně může dělat, co se mu jen zachce. Já jen doufám, že už se bude příště víc krotit a nebude mě nutit strávit v kině těch hodin třeba pět. 8/10 ()

joker30

Tak a je to tu. Pravdepodobne film roku 2023. Ak sa teda nic prekvapive nestane. Novy filmovy skvost od osvecenych filmovych legiend. Naozaj dlhy filmovy epos, ktory aj mna prinutil si v kine odbehnut na malu :) Film dokonale vystihuje potencial upadku ludskej spolocnosti. Silny, obcas az absurdne a zarazajuco skutocny pribeh, velmi pekna kamera a zaradom iduce mnohopocetne vyborne sceny. Strhujuci herecky duet DiCaprio De niro doplna vyborna Lily Gladstone a zopar dalsich vkusnych mensich postav.  Rozhodne si ho pozriem znova a odporucam kino kazdemu. 93% ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD