Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Martin741

K tretiemu filmu dolarovej trilogie nejdem uz vypisovat siahodlhe prispevky. Obsiahnute je tu vsetko, co som spominal v komentaroch k filmom Per Un Pugne di Dollari 1964 a Per Qualche Dollaro in Piu 1965, akurat vo velkolepejsom a rezisersky vycibrenejsom style. K tomu vsetkemu hudba Ennio Morriconeho zaistuje filmu 100 % ()

M.i.k.e

nejlepší western pod sluncem?To asi ne,nicméně do top 5 (možná dokonce do top 3) by se vešel.Zcela určitě je každopádně nejlepší z celé trilogie a to co Leone rozjel v pár dolarech navíc tady ještě vyšperkoval a přivedl skoro k dokonalosti.Stopáž je sice vražedná,ale zase diváka odmění skvělým závěrem.Morriconeho hudba opětovně skvělá...80% ()

bogomira

Pro mě nejlepší western všech dob, lepší než další výjimečnej Leoneho biják Tenkrát na Západě. Už jen ta scéna na hřbitově, kde vás Leone a Morricone vezmou za ruku a jen střihem a hudbou vás odvedou přímo do filmovýho ráje, kde se sice chvějete napětím, ale s blaženým úsměvem na tváři, už jen ta by stačila na Plešouna za celoživotní přínos. Hudba z tohohle filmu je vůbec asi nejcitovanější kus filmový muziky v dějinách, a naprosto po právu. Vždycky, když slyším upoutávku na Nově na nějakej jejich takzvanej megafilm, vzpomenu si mimoděk na Hodnýho a zlýho a ošklivýho. Tohle je megafilm. ()

nick003

Musim hodnotit za *** protoze westerny nemam moc v lasce a tenhle me moc nebavil mozna by bavil kdyby mel tak o hodinu kratsi stopaz. ()

MrPierc

Western, který vás uchvátí hlavně melodií ( E. Moricone ) a kamerou. Eastwoodova nejlépe padnoucí role, kde bez poncha a doutníčku nedá ani ránu. ()

xjane

Uznávám, že je to opravdu výborný a nezapomenutelný western s vynikající hudbou, ale ta extended edition mě občas trošku uspávala (jinou verzi jsem bohužel neviděla)...takže 85%. ()

Jino

To bylo teda pokoukáníčko. Tři hodiny zábavy v podobě výborných hereckých projevů jejichž šablonovitě vyjádřené postavy dopomáhají tvořit vskutku pozoruhodnou mozaiku nečeho na co se nezapomíná. Navíc, když se k tomu přidá vynikající hudba, která za pomoci neméně zdařilé kamery doprovází nemluvící pasáže, jeví se mi zdejší hodnocení jako plně zasloužené. Režisérský majstrštyk. ()

Attta

Western je žánr sám pro sebe a tohle patří do mé top 3. Neskutečný nářez s vynikající atmosférou divokého západu doplněn výtečnou westernovou hudbou. Veliký konkurent Tenkrát na západě. ()

joker.george

Pro mě je to nejlepší a nejmilejší western, který sstojí o kousek výš, než ostatní klasiky z divokého západu. Právě díky tomuhle filmu se Leone vešel do mých TOP 10, což je však mála satisfakce vůči tomu, že se tento snímek do nejlepších deseti u mě nedostal. Film má plno lahůdkových, bezchyně propracovaných a napínavých scén. Právě tady nejlépe vynikne legendární přibližování pohledů. Morricone se zde utrhl ze řetězu a každý jeho soundtrack by se mohl stát hlavním námětem, kteréhokoliv jiného westernu. Eastwood je jako herec k nezaplacení. ()

bourec

Westerny mám rád.Přesto jsem tenhle Leoneho kousek nikdy neviděl.Až ted´ v době Prymulaviru.Těch devadesát procent je hodnocení asi na tu dobu natáčení zasloužený.Na to, jak je film dlouhej to rozhodně nuda není.70%. ()

Nach

Pokud má letošní koronavirová epidemie nějakou pro mě pozitivní stránku, tak tu, že jsem konečně měl čas nakoukat staré westernové klasiky, neb moderní westerny vyhledávám a těm starým jsem dosud křivdil. To je i případ Hodný, zlý a ošklivý. Vůbec nejde o film, který zub času kvalitativně ohlodal. Zde každá minuta zraje jako víno. Sergio Leone (opět) skvěle rozehrává svou charakterovou partii šachu a je to zas a znova radost pohledět. Příběh utíká svižným tempem a ty dvě a půl hodiny mi utekly jako voda. Říct, že herecky z ústřední trojce je jeden lepší než druhý, nemohu. Přesto ale nejvíce oceňuji Eliho Wallacha, který svou částečně komickou a částečně negativní úlohu zvládl s excelentní bravurou a nejvíce vyčníval z celé trojce (promiň Clinte). A jakmile přišla scéna se hřbitovem a Ennio Morricone se vytasil se svou hudbou, byly to nezapomenutelné minuty, které ani nejdou vymazat z paměti. Tleskám rukama i nohama. 90% ()

Lexonka97

Konečně jsem si našel čas a náladu k této klasice, která nemá chybu. Opravdu výborný snímek, který jsem si celé tři hodiny užíval naplno. Filmu nechybí výborně napsané postavy včelel s Clintem Eastwoodem, skvělá hudba, fantastické prostředí a úžasná atmosféra. Je vidět, že Sergio Leone ví, jak udělat pořádnou klasiku a určitě kouknu na jeho další ikonické snímky. Jeden z nejlepších filmů všech dob 10/10 ()

ad

Opravdu vynikající vestern, kde opravdu nikdy vtěřinu dopředu nevíte, co se stane... Film uteče jako voda, Zlý je opravdu zlý, Hodný není vlastně nijak moc hodný, ale nějakým zvláštním způsobem je divákovio nejsympatičtější a ta mrcha Tuco je trochu od obojího -- chvíli ho nenávidíte a chvíli ho milujete a držíte mu palce (velikou zásluhu na suverénosti této nejednoznačné postavy má perfektní Eli Wallach). Celá scéna na hřbitově je jednuduše geniální a před panem Morriconem smekám vše, co kdy budu nosit na hlavě!! ()

nithiel

Dokonalá hudba, výborně gradované scény, nikdo nemluví víc než je nutné spolu s dobře napsaným scénářem a jasně vyhraněnými postavami, dávají dohromady skvělý film, ale nejlepším westernem stejně byl, je a bude Tenkrát na Západě. ()

starbrejkr

Stejně jako v případě první dolarovky i tady dlouho trvalo, než mě film úplně pohltil, k čemuž došlo až někdy okolo vyhození mostu. Pak už to bralo dech a nápad s trojným soubojem patří nejen do zlatého fondu westernu, ale kinematografie vůbec. Jinak mě ve filmu překvapilo, jak odlehčený nádech často má, o čež se stará hlavně Eli Wallach, který je spíše komickou postavou. Jsem vůbec trochu na rozpacích, jak tyhle filmy hodnotit. Vím, že se jedná o naprosto přelomové kousky se spoustu nezapomenutelných momentů, přesto na mě jako celek nezapůsobily až tolik....nevím, možná jsem byl moc zmlsán jejich postavením a taky si nemůžu všechny Leoneho westerny neporovnávat s Tenkrát na západě, které u mě i po dolarovce celkem jasně vítězí. A je tomu tak především díky příběhu, který mi chtě nechtě přišel u všech tří dolarovek slabší - jejich sílou je totiž hlavně charizma herců a atmosféra. Schází mi tam víc osudových scén jako je v Tenkrát třeba úvodní masakr rodiny. Tady u trojky je velkým plusem zařazení do doby občanské války, což skýtá mnoho možností, jak to okořenit (hrající zajatci Jihu je taky jedna z krásných scén) a za to tu pátou hvězdu přidám, přesto nezakrývám, že jsem čekal krapítko víc. ()

Kwaichi

Súhlasím s Rentonom a ďalšími, čo tvrdia, že úplným vrcholom v žánri western je Vtedy na západe. Ale ak by som mal zostaviť top 10 westernov čo som videl, Dobrý, zlý a škaredý v tomto rebríčku určite nechýbal. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)