Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Oralfabet

Zábavná fantasy taškařice, která se mi sice asi úplně nějak výrazně do paměti nezapíše, ale v dnešní době mezi čím dál tím horšími marvelovkami a patetickými pokusy o dojení pomalu umírajících značek, působí jako závan svěžího vzduchu. Hugh Grant předvedl, že slizké záporáky umí na jedničku už v Paddingtonovi 2, a tady jsem si ho užíval snad ještě o něco víc. Klidně by mohli ještě pár dílů natočit (ale nepřehánějme to). 7/10 ()

Zyne

hodne dobre a do kina naprosto idealni film - pribeh fajn, funguje humor i akce, skvele to odsypa. a hejt na Granta mi prijde prehnany, je uplne v pohode ()

Chřástal

Pořádná hrdinská fantasy, jakou jsem neviděl od Amphibie, (trochu) patetická i ironická. A jak by to mělo být, D&D se daří těmi před hrdiny se otevírajícími krajinami vzbudit dojem velkoleposti fikčního světa i toho, že je plný prastarých tajemství k nalezení. Jen vtipů s bramborama už začínalo být trochu moc. Dvě úžasné scény: útěk měňavce z hradu a pronásledování tlustým dráčkem. ()

Klajnik odpad!

Další rádoby nenucená digi-sračka za 150 mega, která chce být za každou cenu cool. Příběh nese skupinka charakterově plochých postavy, které se ve filmu neprojdou žádnou změnou a film jako celek vlastně nenabízí nic  nového, co by diváci "museli" vidět v kině. Proto ten film taky finančně propadl. ___Každopádně: Někteří to přirovnávají ke Strážcům Galaxie, protože to u nich funguje na podobném principu - charismatické a schopnostmi rozlišitelné postavy mající mezi sebou "dobrou" chemii. Jak už jsem ale předznamenal, tak mně tahle partička protagonistů nepřijde sympatická a chemii mezi nimi považuji spíše za trapnou či otravnou než zábavnou. To je samozřejmě odvozeno od toho typu neškodného a situačního humoru, který je tak ohraný ze všech těch marvelovek a jiných amerických komedií (dokladem mých slov nechť je ona typická situace, kdy jeden ňouma nepochopí ironii jiného ňoumi). Ha-ha... Celé se to snaží bavit odlehčenou atmosférou, svižným tempem, pestrostí fikčního světa a odkazy na předlohu, což má asi kompenzovat vysokou vyumělkovanost a zkratkovitost (nejen) scénáře. Pokud jste normie, budete spokojeni, protože normies jsou pozitivně nakloněni tomuto typu filmu. Fanoušek DnD by taky mohl být více zainteresováni, ale já bych ho spíš poslal smočit dick! Na lidi mého typu tyto filmy působí ubíjejícím dojmem. Oceňuji však zpracování některých pasáží, na nichž jde vidět, že si tvůrci dali záležet. Očividně to však nebyl nejdražší film, takže velké trikové sekvence jsou docela hnusné, kostýmy vypadají nepoužívaně a vizáž mnoha postav připomíná spíše nějaké cosplayery, než že by mě to přesvědčovalo o skutečnosti fikčního světa jako se to daří Pánovi Prstenů. To si filmaři ani po 20 letech nevezmou příklad z toho nejlepšího, co daný žánr vygeneroval? Kéž by Chris Pine hrál více ve filmech jako jsou Za každou cenu nebo Král Psanec a nezajebával se v pokleslých nesmyslech typu Wonder Woman nebo Dungeons of Dragons. ()

Milky.

Blbost plná "dobrodružství, napětí a zábavy pro celou rodinu". Nechápu, jak může film tak nabušený speciálními triky, fantasy postavami a lokacemi, kouzly a všemi dalšími fantasy proprietami z něčeho tak populárního jako D&G (ikdyž mě to míjí) být až takhle sterilní a nudný. Toto je velký špatný. ()

gumolit

Tento film mi dáva vibrácie ako Game of Thrones a Pán prsteňov. Naozaj milujem chvíle bez CGI. Film je veľmi krásny. Humor je na mieste. Herecké obsadenie bolo skvelé. Michelle Rodriguez je vo svojej úlohe ako vždy rovnaká ako girl Power ako v jej všetkých filmoch no už to ani nevadí. Chris Pine hrá všetko perfektne a naďalej zostáva lídrom. Hugh Grant a jeho smiešni záporáci celkom idú. Najviac sa mi ale páčila mladá Sophie Lillis, ktorá má na to aby sa vyzdvihla do väčších rolí no zatiaľ je skôr v pozadí.  Chcem vidieť viac filmov v tejto rastúcej franšíze. Súboje boli brutálne, veľmi som si ich užil. V tomto filme môžeme vidieť najlepšie kombinácie romantických scén, dramatických scén, akčných scén a komediálnych scén. Každý by si to mal pozrieť. Čakám na druhý diel, chcem to hneď, ako to dokážu takto. Dungeons nie je dokonalý film veď vykráda viditeľné plno iných lepších fantasy , ale je zábavný a poteší. ()

bobstock

Technicky vzato je to hezky zvládnutá ustřelená fantasy s herními prvky. Jako bývalý pařan HoMaM ovšem musim konstatovat, že mne námět ve filmové podobě moc nebavil. Zmíním pouze srandovně obézního draka a vtipnou scénku s dotazy na pohřbené kostlivce. 65% ()

Ant_Antony

Není to špatný, ale Hugh Grant se tam prostě nehodí... Po celou dobu sledování jsem měl v hlavě nějaké to ALE... No a konec to tak trochu srazil... Ovšem jinak to bylo jemné osvěžení v současné produkci... ()

mig20

4.5* Svěží podívaná a ani trochu delší stopáž tomu vůbec nevadila. Celá ta různorodá parta mě fakt baví a moc bych přála filmu úspěch a následně nějaké to pokračování. ()

Kerbello

Příjemná zábava na odpoledne a důkaz, jak moc fantastika posledních pár lety chyběla v kinech. Tedy ta alespoň trochu dobrá a nepláštěnková. DnD pořád trpí mnoha neduhy současných akčních blockbusterů, například „sebereflektující“ humor už Holywoodu leze ušima, daří se mu jej ale dorovnávat poctivými nápady. Přepínání mezi dramatem a sebeparodií není otravné, protože přiznaně odráží zdrojový materiál. Klasická parta RPGčkařů se vždycky tím závojem křinče pokouší protlačit aspoň slzičku emocí a pořádnou dávku tragické backstory. Ze scén cením především vloupání se do trezoru, kutálejícího se draka a pěkně chaotickou arénu. Škoda, že se tvůrci trochu víc neodvázali s tou rádobystředověkou hudbou, jeden zapamatovatelný song na víc než dvě hodiny filmu je slabota. ()

Brejlil

Nikdy jsem žádnou RPG hru nehrál a tak jsem nemusel nic očekávat. Ale světe div se, film funguje. Má fantastický vizuál, svět je promyšlený a uvěřitelný a postavy jsou propracovanější než je poslední dobou v blockbusterech zvykem. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, humor nechybí zvláště na hřbitově a scéna infiltrace do obrněného vozu překvapí originalitou. Pánové Daley a Goldstein to mají celkem pevně v rukou. Takže spokojenost, jako už dlouho ne. ()

Warhorr

Tak já budu asi za hovado a půjdu proti proudu. Stejný problém jako se seriálovým Last of us. Pokud jste gamer, budete skákat nadšením a jásat. Za mě zcela průměrné fantasy, které nedokáže vybočovat něčím zajímavým či netradičním. Jasně, jsou tady nějaká zajímavá monstra a tvorové, je to jiný svět, ale na prdel jsem si z toho prostě nesedl. Očekával jsem velkolepou dobrodružnou podívanou a místo toho dostal nahořklou pachuť výpravy hrdinů, která mě nedokázala zaujmout a připomínala mi tak trochu stupidní marvelovky, akorát zasazené do historické fantasy doby. Celý film drží nad vodou alespoň vtipné situace a hlášky, kterých je tu naštěstí habaděj a člověk se opravdu zasměje. Potěšil mě i Hugh Grant, kterého jsem v podobně roli zatím neviděl. Taková nedělní pohádka na odpoledne pro celou rodinu. ()

Muel

| Paramount | Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je prekvapivo fakt super fantasy. A to na to podľa mňa ani nemá právo. Bolo vyslovene zrejmé, že to bude prepadák roku, trailery síce zle nevyzerali, ale mal som pocit, že nie je šanca, že práve tento film zachráni kvalitu fantasy filmov v roku 2023. No a sme tu, každý to chváli a ja tiež a úprimne sa tomu trocha ťažko verí. Parta zlodejov je mega likeable, Chris Pine je super, humor funguje fakt výborne a celkovo som sa veľmi bavil. Je to hravé, vtipné a hlavne - je to podarený DnD film, na ktorý by ste sa mali pozrieť. Len škoda toho box-office sklamania. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

krusty2

Fajn Fantasy a Fajn Komedia. Bavilo ma to a nenudilo a to uz v mojom veku nebýva často.Dufam že to dostatočne zarobí aby chlapci svoj talent nezanechali. ()

husokachna

Vzhledem k tomu, že trailery slibovaly Waititi Thor reloaded, vůbec jsem se do D&D nehnal. A o to příjemnější překvapení to pak bylo. Všechno tam tak nějak lehce nadprůměrně šlape, humoru je akorát a není tak na sílu, jak se z ukázek zdálo, Grant se moc nepitvoří, chemie docela funguje a dungeono-dragonování (terminus technicus) je taky moc hezký, až jsem dostal chuť na nějaký výživný RPGéčko. Scénář zaskřípe jen málokdy a na to, že je to docela dlouhý to uteče jedna báseň. Mrzí mě, že hlavní záporačka nedostala větší prostor protože je super a sexy. Užil jsem si to moc a už se těším, až si to dám někdy znovu. Parádní film na sobotní deštivý odpoledne. Čtyři vyžraný draky. ()

TheSpearCZ

D&D mi splnilo všechna přání, která jsem původně požadoval od Warcraftu a všichni musí uznat, že tohle rodinné fantasy dobrodružství se rozhodně povedlo. Nepamatuju si, kdy mi dvě a čtvrt hodiny dlouhý film takhle rychle utekl, máme tu charismatické a líbivé postavy, vizuál tomu dodává poctivou šťávu, příběh na úrovni s možným pokračováním, které se mi teď po zhlédnutí sakra zamlouvá a ve výsledku to je i správně emocionální a humorné. Nejlepší fantasy za hodně dlouhou dobu. Čisté 4* ()

Illy

Skvělej blockbuster! Takhle parádní a vtipný fantasy tu dlooouho nebylo a asi jen tak nebude. Neváhejte - k tomu chcete jen kýbl popcornu - a hurá do toho! ()

Flopik

Parádne, čistokrvné fantasy aké tu dlho nebolo. Vizuál je nádherný a svet v ktorom sa nachádzame je vytvorený perfektne, v kine to musel byť zážitok ešte o triedu vyšší. Postavy mi sadli všetky, je to vtipné, rýchle, svieže a strašne dobre sa nato pozerá. Nie je to niečo pričom budeme tuhnúť alebo plakať, ale ako spomínaná fantasy to funguje na 100%. Veľká škoda, že si to na sebe nezarobilo, tak aspoň som vďačný, že takéto veci vznikajú. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD