Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

groz122

Jaká obrovská škoda, že vždy když už film nahodí řetěz, tak je tempo po chvilce zpomaleno přehnaně sentimentálním scénářem. Občas se film bere až moc vážně a občas si hraje na fantasy Avengers. Nějáké nápady jsou super. Hudba peckozní. Každopádně svěží vítr na poli Fantasy. ()

tlesk

Nejlepší fantasy od dob Pána prstenů. A myslím to smrtelně vážně. V životě jsem dračák nehrál (ten podle pravidel), takže mi určitě unikla spousta narážek a eastereggů. Přesto jsem se bavil královsky. Film se nesnaží tlačit nějaká velká poselství a nezapomíná tak na to, o čem ten žánr primárně je: o dobrodružné zábavě, sympatických hrdinech, nádherné výpravě (Island a Irsko tu filmaři vytěžili do mrtě), příjemném soundtracku a příběhu, který sice není kdoví jak inovativní, ale má tah na branku a funguje skvěle. Tohle se sakra povedlo a mám z toho hroznou radost. Takovou, že možná drobet nadhodnotím. Hravost autorů potvrzuje už jen sekvence s obézním drakem (když se někdo válí v jeskyni spoustu let, tak nebude hubenej jak Šmak, no ne?). To je přesně ten nápad, u kterého si říkáte jak je možné, že s tím někdo nepřišel dřív... ()

Dandy95

3.5* zábava, velice koukatelna, nenáročná, ale bohužel docela zapomenutelná. Game Night je pro mě o level výš. Velice fajn "nepřemýšlej a koukej" typ filmu, na který jsem se těšil a dostal jsem přesně co jsem čekal. Doufám ve dvojku! ()

MManual

Naozaj príšerný preklad pokazil celkový dojem, ktorý by teoreticky mohol byť aj mierne pozitívny. Akože mestá Nikdyzim a Hlbokovoda, potom červenodeji, Hlavnocesta atď. To, keď hraje Manchester United proti Westhamu tak to tiež prekladajú ako Zjednotení Mužohrudňáci proti Západošunke? Inak film, ako letný hit neurazil, určite značný upgrade oproti tomu pafilmu z roku 2000. ()

Cooller

nebyl jsem vyloženě potěšeny, ale ani zklamany. Příběh je teměř klasicky co by člověk od fantasy typu DND čekal bohužel tam ale nedochazi k podstatným zvratum a chyběl mi tam vypravěč nebo spiš "dungeon master" v tomto připadě a nevyhlo se to ani dnešním zparchantělím hollywoodskym praktikám kde si vynucenou scenou upravuji pudu pro radoby vtipne repliky atp. Takže ve výsledku super fantasy film, ale DND je teměř neomezená studna fantazie a tady nedokazali přijit s ničim zajimavým krom tlustého draka. Ještě tak v roce 2015 bych jim dal za tohle určitě minimalně 4, s rostouci dostupnou technologii rostou i mé naroky. ()

RAFT

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů.Do kina se mi na něj nechtělo tak, sem film odkládal na doma.A když se to tak,vezme ,film nám krásně odsejpá ,nenudí.Herecké obsazení dobré,Pine je ve filmu vtipný .Možná se bude zdát nebo to přišlo asi mě že ,do půlky nebo tak,nějak se film vlekl .Nevadí dobře natočené fantasy.Žeby dobré fantasy po dlouhé době.Jestli by bylo někdy pokračování tak, sem pro .Proto že, film by si zasloužil další díl. 80% ()

Alan_Shearer

V zivote jsem Draci doupe nehral, nic takovyho neznam, ale slibna recenze na csfd me prilakala, jelikoz jsem dlouho zadny solidni fantasy nevidel. Bohuzel, akorat me to dosralo. Chapu, ze velka cast nerdstva D&D oceni, ja na tyhle moderne pojaty fantasy fakt nejsem. Prostoduchy radoby vtipny talky, nesympaticky obsazeni v cele s Chrisem Pinem, nudna zapletka, plno predimenzovanych picovin a hroznej namrd digitalniho bordelu. I ve fantasy mam rad logickou a prehlednou strukturu, tady pri pohledu na vsemozny cary mary, sovomedvedy a podobny picoviny jsem byl dost zpruzelej. Takova kombinace Narnie a druhy serie Zaklinace, 50% ()

ANTYCHRYST

Ze začátku je toho moc neznámý fantasy svět.. mnoho postav různé rasy..po chvilce se do toho člověk doatane a začíná zábavná.. velkolepá..dobrodružná jízda :) zajímavé herecké obsazení..akce..humor..hudba.. priroda..dobře sestavená partička hlavních hrdinů, silnej zaporak..Po dlouhé době kvalitní fantasy příběh..kterému nic neschází- jedině pokračování:) 90% hodně povedenej kousek ()

Maniik88

Nič som od toho nečakal a bolo to celkom dobré. Furt sa niečo dialo, stále sme boli vtiahnutí do deja. Parta celkom srandovná, Pine mierne otravný, ale dalo sa to vydržať. Samotné kúzla, fantazy svet, bytosti boli super. Dobrý mix fantasy dobrodružnej komédie. Napr. vypočúvanie mrtvol bolo super. Aj tie hry o prežitie. Ako celok fakt veľmi dobré. ()

J.e.r.e.c

Nemůžu říct, že by se tvůrci nesnažili. Mraky času evidentně strávili nad vymýšlením vtipných dialogů a těch hlášek a fórů je opravdu kotel. Většina z nich mě však minula jako firebally ožralého mága, takže energie do nich vložená přišla vniveč. Svět D & D jde zcela mimo mě, a tak jsem si místo lovení easter eggů daleko víc všímal, že celý quest je počítačově generický, a že přes veškerou snahu jsou víceméně generičtí a nezajímaví i hrdinové (až na ňoumovitého čaroděje, ten mě bavil). Nemile to překvapí zejména u obvyklých tahounů, ale Hugh Grant tady tentokrát vůbec neměl být a Pine už působí poněkud unaveně a vlastně i staře. A když se už asi popáté omlouval své dceři za to, že je špatným otcem, tak se mi to fakt chtělo vypnout. Proč tam tyhle stupidní kecy spolu s občasnou snahou hrát na vážnou notu vůbec jsou? Jinak se totiž bavíme o čistokrevné akční komedii a tahle poloha filmu sluší zdaleka nejvíc. 70 % ()

ŠpetaMarek

Tohle mel byt ten svezi blockbuster, o kterem se tak pozitivne mluvilo? Klisovita nuda k posrani s par genialnimi napady a sympatickym carojedejem. Jde poznat, ze scenar psal stejny clovek jak to peklo prazdninove s Cenou. ()

Milda003

To jsem nečekal.. Fakt super fantasy komedie.. nemám jedinou výtku, prostě všechno paráda... I herci u kterých jsem pochyboval mi už v první scéně ukázali, že jsem se mílil. ()

papadoce

Moderné, vtipné a pomerne ľahké fantasy, ktoré sa neberie príliš vážne sa dnes už len tak nevidí. Asi posledné vydarené bola trilógia Hobita, teda Dungeons & Dragons je vyslovene čerstvým vetrom v týchto vodách. Pine a Rodriguez spolu celkom ladili, Grant bol egoistický a do seba zahľadený galgan, ktorého žeriem od Džentlmenov, výprava bola bohatá a svet čarovný. Jeden z mála dobrých filmov, ktoré sa dajú nájsť na Skyshowtime popravde. Pri D&D sa môžeme otvorene rozprávať o nábehu na minimálne jedno pokračovanie. Ale musím byť aj kritický. Niektoré triky neboli hodné roku 2023. Kebyže tie porovnám s Hobitom, tak sú o dosť slabšie a niektoré až úsmevné. Práve za tie odoberiem piatu hviezdu, no na slušnom zážitku z fantasy dobrodružstva mi to nič neubralo. A tento citát z filmu si neodpustím nie preto, že je dobrý, ale preto, že ….. “Hovoríš, že sme zlyhali?” “A kto si teda ty?” “Ja?” “Ja som šampión zlyhaní” “Svojou vinou som prišiel o všetko na čom mi záležalo”. Je to skutočne pekná hollyúdska rozprávka za 80. ()

mauro

zlatej Bilbo pytlík, tady ty různý názvy a divný jména chrlí jedno za druhým a člověk v tom má akorát bramboračku :-D ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD