Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

mm13

Túto detektívku pani Christie pán Branagh určite zbožňuje, ale súdiac podľa výsledku, nebude ju milovať. Prinajmenšom nie tak, ako miluje Vraždu v orient exprese. Natočené, lebo veď by sa patrilo, keď to na prvýkrát tak dobre dopadlo, nie že by sa naozaj chcelo. Lenže diabol je, ako dobre vieme, v detailoch. ()

Morholt

Pro mě tady platí prakticky totéž, co u Orient expresu. Knihu jsem nečetl a žádnou z jiných verzí neviděl, takže jsem si i druhé Branaghovo zpracování docela užil. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak je to nádherný vizuál, který využívá krásy Egypta jak to jen scénář umožňuje. Druhým plusem je casting s mojí oblíbenou Gadotkou a co se Hammera týče, tak ať už provedl cokoliv, tak z kumštýřského pohledu je škoda, že už se nejspíš nikdy nikde neobjeví. A do třetice se Branagh celkem elegantně vypořádal s diktátem doby, takže ta úlitba progresivistům nebila tolik do očí. Za mě spokojenost a těším se na výlet do Benátek. 80% ()

Lucasion

Pokračování nově rozjeté série o geniálním detektivovi. Musím říct, že ačkoliv mě Vražda v Orient expresu (2017) nijak víc neuchvátila, tak možná o to víc mě bavila Smrt na Nilu. Postavu vyšetřovatele už znáte a příběh začíná docela netradičním flashbackem do války. Pak už se ocitáme v Egyptě. I když.. jaksi na oko že? Egypt je digitální až běda. Máme tu pár záběrů z přeletu dronu, ale tím to tak končí. Jelikož pyramidy i celé okolní prostředí až bije do očí jak je umělé. Neskutečná škoda. Příběh ačkoliv má dvě hodiny, tak mě vyšetřování bavilo od začátku do konce. Kenneth je prostě dobrý, a určitě potěší oblíbená Gal Gadot a Armie Hammer. Trošku mě překvapilo, že vražda přijde až za půlkou filmu, ale o to víc má pak film spád. Za mě tedy povedený zážitek. K dokonalosti, ale toho pořád dost chybí. Těším se na letošní Přízraky v Benátkách. Ty totiž působí hodně hororově. (70 %) ()

ScarPoul

Na pokračovanie som sa tešil. Vraždu v Orient Exprese som si užil. Hoci samotným Poirotom a dielom Agathy Christie som nedotknutý. Lenže Smrť na Níle je v prvej hodine príliš šialený, príliš digitálny ( aj napriek prostrediu) príliš umelý a bez atmosféry. (Scénu v bare nerátam). Druhá polovica, kedy sa začne riešiť zločin je potom dynamická, ale značne pochováva prvú polovicu filmu, kde sme si podľa môjho názoru mali vytvoriť aspoň nejaké základné vzťahy. V konečnom dôsledku film nemá vtip, nadhľad a úplne v ňom absentuje napätie. Poteší Russell Brand v pomerne umiernenej úlohe, zároveň aj očarujúca krása Gadot aj Mackey, ktoré sú pastvou pre oči. Inak skôr rutinná záležitosť, bez pamätnej scény, kde zamrzí hlavne to, že tomu ten moderný háv vôbec nesvedčí. Jediné čo ma naozaj potešilo je hudba Patricka Doyla. Mrzí ma, že Branagh tieto vyumelkované filmy absolútne nezvláda. Prial by som si od neho viac filmov, ako je Belfast. ()

RelaxMan

Moc se mi do shlédnutí filmu nechtělo a nakonec dobrý. První díl Vražda... mě moc nebavila a to včetně H. Poirota v podání K. Branagha. Tady ve dvojce jsem si na něho tak nějak zvykl. Vlastně na celé herecké obsazení. Hlavně Gal Gadot, ta nezklame snad nikdy. Bavil mě i začátek filmu z 1. světové války. I pak lokace Egypta, i když hodně trikově upravená. Bavila mě i ta loď. Nejvíc jsem byl spokojen s kamerou. Výhodou při sledování byl i fakt, že jsem nevěděl, kdo je vrah, to se pak na film lépe kouká. Co říci na závěr: Je to lepší průměr, tak 3,5 hvězdy. Pokud nejste fanoušek původní verze, tak by jste mohli být spokojeni. ()

BoPo

Po všetkých stránkach menej zaujímavé ako branaghovská Vražda v Orient expresu. Oproti expresnej vražde sa tá nilská nemôže pochváliť nadupaným castingom. Tunajšej partičke "kraľuje" Gal Gadot, čo je problém. Branagh po nej chcel emócie a trpeli pritom diváci ale aj Gal samotná. Ostatní spolucestujúci sú zmeskou neznámych, ultra málo známych ksichtov a ksichtov dávno za zenitom. Čo sa týka zápletky, tak je tu zasa veľa postáv, ale tentoraz sa oveľa viac riešia pocity a minulosť Hercule Poirota. A ako bonus dostanete nie moc vydarený digitálny Egypt. Do ďalšej Agathy od Branagha by som išiel jedine za predpokladu zaujímavého castingu. Tým myslím niečo v zložení Tom Hanks, Denzel Washington, Russell Crowe, Cate Blanchett, Uma Thurman, Hilary Swank, Julianne Moore. Ale keďže už do "dvojky" mal problém niekoho zaujímavého zlákať, tak môžem zostať s očakávaniami ľadovo kľudný. ()

GeusX

Vizuální stránka výborná a opojná. Herecké osazenstvo a výkony také. Trochu škoda, že mne identita pachatele napadla stejně rychle jalo v televizní kriminálce Specialisté. Vražda v Orient expresu byla rafinovanější. A jelikož mordu na kolejích jsem dal hvězdy čtyři, zde musím ubrat, aby rozdíl byl patrný. 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

Marcos22

Smrt na Nilu je důmyslnou filmovou adaptací slavného stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie, ve kterém vedle samotného Kennetha Branagha v roli detektiva Hercula Poirota září duo Gal Gadot a Armie Hammer. V porovnání s obdobnou Vraždou v Orient epresu se režiséru Branaghovi daří daleko lépe navázat emoční vztah diváka s postavou Hercula Poirota. Pomocí flashbacků ukazuje jeho inteligenci a kladné lidské vlastnosti, čímž u diváka vyvolá potřebný pocit ztotožnení. Vedle velmi kvalitního vykreslení postav a hereckých výkonů ústředních protagonistů, působí Smrt na Nilu impozantně i po vizuální rovině. Divák je zásluhou nádherných scenérií, decentně implementované CGI a velmi vhodně zvolené pohyblivé kamery přenesen přímo do centra dění a může si tak plně vychutnat plavbu po řece Nil, avšak jen do doby, než začnou první pracovní povinnosti detektiva Poirota. Smrt na Nilu je velmi příjemným filmem ke sledování a zaslouží čtyři hvězdy. 👍 (ČSFD projekce 10.02.2022) ()

Hwaelos

Jsem vlastně hodně překvapený, Vraždu v Orient Expresu jsem totiž spíš prozíval. Smrt na Nilu je ale jiná káva, byť vizuálně zdánlivě podobná. Obrazová opulentnost jednotlivých scén dává upomenout na velkofilmy 50. let, byť v digiálně upraveném podání (což je asi jediná věc, která mě trochu dráždila). Stějně tak poněkud exaltované herectví jako by patřilo do jiné doby. Branagh se ale jen neopájí hezkým kabátkem - je radost pozorovat, s jakým perfekcionismem je naplánovaný každý záběr. Velká část informací, které potřebuje divák k vyluštění (ano, záměrně odkazuji k Hříchům pátera Knoxe), je totiž předávaná obrazem. Ale stejně tak jsem si užíval i záběry, které naopak pouze podporovaly atmosféru napětí (dramatizující podhledy, refrénovitě využité scény dravců na lovu pro anticipaci věcí příštích). Smrt na Nilu je prostě skvělou detektivkou a hollywoodskou oddechovkou v nejlepším slova smyslu. ()

Agatha

Co dle mého chybělo Orient Expresu, toho se dostávalo Smrti na Nilu - a sice atmosféry. Zde se to povedlo, navodit atmosféru 30. let a přitom nepůsobit strojeně. V kině se doslova vyjímá velkolepá výprava, nepamatuji, kdyby naposled jsem byl takto pohlcen a uchvácen, aniž bych mě podezření, že je to vše umělé. Parádní byla i hudba v čele s vytuňěnou Salome Otterbourne. Obsazení se povedlo, předlohy se to v hlavních rysech drželo. Agatha Christie by jistě měla nespočet námitek, ale myslím, že tenhle kousek jen dokazuje její nesmrtelnost a zároveň velkou úctu tvůrců k autorce předlohy. Z kina jsem šel s pocitem, že tentokrát to za ty prachy opravdu stálo. ()

Dale

Túto Agathinu detektívku poznám naspamäť, takže o vrahovi som mal jasno ešte pred vraždou. Tak som len porovnával s televíznou adaptáciou so Suchetom, ktorú si pamätám lepšie ako film s Ustinovom. Pár vylepšení tam bolo, tie scény, ktoré tam bili do očí ako nezmyselné, tu už neboli, zato pribudol Poirot naháňajúci vraha po lodi a s pištoľou v ruke, čo mi teda k nemu vôbec nepasovalo. Celkovo len priemerná adaptácia. ()

Chermy

O velký kus horší, než Vražda v Orient expresu - a přitom jsou to možná jen dílčí věci co mi vadí... zbytečná a nechutná digitální zvířátka, neustálý sex všech zúčastněných přes oblečení, teatrální přehrávání ..ehm.. všech zúčastněných... Ale samotný Hercule je fajn a chytrá knižní předloha prostě baví. Ale vidět to znovu díky výše zmíněnému vážně nechci. ()

vurhor

Ach jo, Kennethe. Takové sympatické herecké obsazení si do té Smrti na Nilu přivedeš, ale stejně to moc neklape. Z čistě estetického hlediska se na Branaghovu verzi jednoho z nejslavnějších případů Hercule Poirota opravdu s potěšením kouká, stejně tak si dává Branagh klasicky záležet na kameře a výpravě, nicméně ducha původní předlohy přesto příliš kvalitně nezachytil. V první řadě se mi vlastně moc nelíbí způsob, kterým pojmul Poirotův charakter. Samozřejmě chápu, že adaptace se občas mohou pokusit o jistou inovaci, ale tady to spíše škodilo. Co je však zásadní problém celého filmu je absence trpělivosti a špatné budování napětí. Předchozí verze, obzvlášť ta z roku 78, dávaly divákovi dostatečný čas na to, aby si utříbil myšlenky, přicházel se svými vlastními teoriemi o tom, kdo by mohl být vrah, a samotné tempo bylo plynulé a neuspěchané. Branaghova verze se příliš piplá s minulým a milostným životem Poirota, který mi je upřímně totálně u zadku, já ho chci (kurňa) sledovat při řešení případů. Film vlastně tak nějak působí, že se příliš zasekne u dějství první třetiny, přičemž následně si uvědomí, že už dávno měl být v závěrečné části, tak to rychle všechno popožene. Hodně to zachraňují herecké výkony, krásný vizuál a Doylova hudba, na verze se Suchatem a Ustinovem to ale nemá ani náhodou. Průměrné 3* ()

Padme_Anakin

Už během první půlhodinky mi bylo jasné, že nejsem cílová skupina, evidentně totiž nejdu s dobou, dávám přednost klasice.. Kenneth Branagh bezcitně vytrhl z geniální detektivky jen část a na tu si nabalil vlastní velkolepou show (některé postavy zcela chybí, jiné jsou podivně zaměněny, dokonce i belgického detektiva mění divákovi před očima, což je pro mě za hranicí snesitelnosti).. Jednu hvězdičku posílám hereckému ansámblu, druhou dávám krásnému kabátku a to je ode mne vše.. ()

corpsy

Vizuálne úchvatná filmová kompozícia. A prázdna. Podobne ako vykopávky Abú Simbel, v ktorých sa príbeh z časti odohráva. Ďalší whodunit podľa paní Christie, nedokázal pán Branagh tak skvelo naratívne podať, ako predchádzajúci ORIENT EXPRES, aj keď mal podobné tromfy ( rozpočet, hviezdne obsadenie ). ()

liquido26

Ještě víc moderně pojaté než Orient Expres, znovu je tu do očí bijící snaha o politickou korektnost, ale pořád je to krásně natočené, napínavé a baví to. ()

PauloZ

Je to přesně takové, jaké to asi většina z Branaghových fans čeká. Což může být na škodu, protože to nedokáže ničím vyloženě vytřít zrak. Je to bezesporu precizně vykonstruované, parádně obsazené a rozhodně to baví celou stopáž svým vizuálem, herectvím i filutáctvím. Egyptskè lokality jsou krásné a dneska vcelku neobvyklé. K dokonalosti tomu ale schází větší hloubka a něco co by víc šokovalo a zvedlo ze židle. 3.5* ()

salisbury

Kenneth Branagh již napodruhé vplul do vod proslulého detektiva, jenž honosí se nadmíru opečovávaným knírkem. Poprvé se Hercule Poirot s tváří Kennetha objevil před asi pěti lety ve snímku Vražda v Orient expressu a nyní po dalším knižním bestsellerovém vzoru Agathy Christie čelí Smrti na Nilu. Další velice známé literární dílo, které nejednou bylo zfilmováno a tudíž nemá příběhem co nového nabídnout. Zpracování je pojato vkusně, snaží se krom ošolichaného příběhu zaujmout hereckou plejádou hvězd, která je nadmíru atraktivní. David Suchet je jednoznačně nejlepším představitelem Hercula, Kenneth se krčí stále v jeho stínu i přesto film celkově vyznívá pozitivně a není v něm nijaká nepříjemná pachuť, která by film odmítala, tudíž se detektivka stává pohodovou odpočinkovou záležitostí za zvuku kolesového parníku brázdící nilský veletok. N’est-ce pas? ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)