Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

husokachna

Jak už jsem myslím psal u Kennethovy Vraždy v orient expressu, nejsem fanouškem Agathy ani Hercula, takže posuzovat tenhle aspekt nemůžu a nehodlám. Já dostal v podstatě přesně to samé, jako v orient expressu. Hereckou přehlídku, na kterou je radost koukat, pomalý staromilský film odehrávající se v době, která mě čím dál tím víc fascinuje. Pocit, že mi něco vadí a já neumím přesně uchopit a popsat co, zůstal taky. Takže spokojenost, na plátně jsem si to moc užil a klidně bych si to dal znovu, zase někde o kus dál... Spokojený čtyři špičky dvojitého kníru. ()

Wancohoff

film, ktory si zaklada na detailoch, a usiel im ten hlavny detail. na zaciatku vo vojne po vybuchu mal poirot rozrezane líce a peru... no neskor, mal jazvu iba na perach ktoru mu zakryvali umele fúzy. z líca mu záhadne zmizla. branagh vyborný, inak by som to mozno ani nedopozeral. lebo ako film cisty priemer... ()

Warhorr

Jsem nadšen. Ještě více než u Orient Expresu. Na první vraždu si sice musíme počkat do půlky filmu, je zde spousta postav a Branagh nás seznamuje s jejími charaktery. Je mi jasné, že spousta lidí ocení vizuální stránku filmu, mě ale prostě všechny tyto PC animace - voda, památky, krokodýli apod. hold nenadchla. Prostě ne ve filmu tohoto typu. Škoda, že natáčení opravdu neproběhlo v Egyptě, celému snímku to tak mohlo dodat na autenticitě, než když se všechno udělá ve studiu či posléze dodá z jen pár lokalit kdesi v Maroku. Ale to jsou vlastně jediné mé výtky. Asi mám to štěstí a nepochybuji, že to hraje důležitou roli, ale nikdy jsem žádného Poirota se Suchetem neviděl a tudíž to prozatím nemohu porovnat, což asi udělal každý fanoušek tohoto detektiva. Jinak si neumím vysvětlit dosavadní hodnocení. Jak jsem již zmínil, vystupuje zde spousta postav a pomalu každá z nich má nějaké tajemství a důvod ke spáchání činu. Do práce se tak může pustit rázovitý Poirot. Vše podstatné se odehrává na malém parníku, vrah nemůže uniknout, podezřelý je tu každý, obvinění padá i na Poirotovi blízké, s nikým se tu nemaže, no a vražd vlastně nebude málo. Hlavně se tu odehrává můj neojblíbenější a zásadní aspekt detektivek. Když už si myslím, kdo za tím vším stojí a mám chuť poslat životopis na místní kriminálku, dostanu na konci facku v podobě nečekaného rozuzlení celého příběhu. Gratuluji a smekám před paní Christie, sežral jsem ji to celé i s navijákem. Je to skvělá detektivka se vším všudy a nechybí ji vesměs nic. Doufám, že tohle nebyl poslední Branaghův počin v kůži Hercula, už se nemohu dočkat na další. ()

Flopik

Rovnako ako pri jednotke musíme napísať, že detektívky nie sú úplne moja parketa, napriek tomu som sa však na túto tešil. No a Kenneth to opäť dokázal a jeho Poirot bavil. Mínusy sa nájdu, za mňa hrozne dlhý úvod a veľa zbytočných záberov, ktoré sú síce pekné ale to je tak všetko. Postavy trocha suché, ale zahraté na výbornú. Škoda, že vražda sa stane tak neskoro, nakoľko vyšetrovanie je skvelé a vypočúvanie svedkov je zvládnuté super. Finále podľa mňa trocha zbytočne rýchlo prezradené. Teda jasné vrah je síce odhalený na konci, ale trocha bystrejší divák už vie kto to bude.  U mňa opäť za 4* a pokračovaniu by som sa nebránil, ()

Pawlisman

Čekal jsme horší, takže dobrý :) počáteční kýč a divadelní výstupy před zeleným plátnem přešly už jen v kýčovité divadelní výstupy :) ()

P-puma-

Před vstupem do kina jsem se přesvědčovala o tom, že nebudu srovnávat s předešlými zpracováním. Už od Orient expresu vím, že je to úplně jiná liga, no bylo to zbytečné protože tohle zpracování hraje úplně jiný sport. Ujasněme si jednu důležitou věc. Důvod proč detektivky od Agáty Christie tak dobře fungují i skoro po 100 letech jsou silne postavy, inteligentní detektiv a smysluplné dialogy. Každá z postav má charakter, život a také samozřejmě motiv a my před vraždou máme možnost do těchto vztahů nahlédnout a zhodnotit je a následně s detektivem vyřešit záhadu. Bohužel v tomto zpracování se nic takového nekoná. Celý film je postavený na dlouhých záběrech Egypta ( nicméně krásné záběry, to se musí nechat), scénách se sexuálním podtextem a plytkých rozhovorech o lásce a zase nuceni amerického snu o napravení chladného detektiva. Většinu filmu jsem se chytala za hlavu nebo s ní nevěřícně kroutila. A tak špatně efekty a hrátky s pozadím jsem už dlouho neviděla, bylo to tak okatě poznat. Prosím prosím prosim kdy už konečně někdo začne utrácet peníze za pořádně scenáristy a přestane je vyhazovat za zbytečné digitální efekty. ()

simon84

Vizualne super, natocene moc dobre a musim rict, ze me i tenhle dil bavil. Skoda, ze to vypada, ze to je posledni Poirot od Branagha. Ale tak treba se toho Netflix nebo nekdo takovy chytne. Me to bavilo, klasicke detektivky se dneska uz moc netoci takze jsem pak z kazde dost nadseny. Zvlast, kdyz jsou fakt dobre. ()

warrenur

Knizka je vybornou klasikou. Film?  - paradny oteplujuci farebny filter, lubiva kamera, sirokouhle zabery, graficke prechody medzi scenami a par "vehlasnych" hereckych mien. CGI v 18tej minute s palmami vpravo a s pyramidami v pozadi ...proste "chutnucke", tiez "doladenie" Abu Sumbul na Nile. Gal Hollywood pred rokmi ocarila a tak ju vidime v dalsej typickej roli. Nechce uz zmenu? Chutny francuzsky prizvuk skotky Rose Leslie - rysavky J. Snow-a z GoT. Zaujimave, ze posadka z lode na noc odchadzala. Zeby stare rasisticke casy britskych kolonii, alebo len nedostatok kajut :) Inak, zaujimave ze nosidla vzdy niesli styri kocky v rovnosatach...vsimol ste si to niekto? V tych casoch tvorili posadku lode takmer vyhradne "stewardi"... nie moc podstatne, len to hned udrie do oci. Zvlast, ked zraneneho chlapa na schodoch podopierali zvysni dvaja cernosski clenovia posadky - tie nosidla by boli zvladli tiez.....hehe.  Ustredna linia je to najvacsie klise zo vsetkych a skoda, ze ho x-krat vo filme naduzivaju.: coho su ludia schopni pre lasku. Pre mna sklamanie v pozlatku s par umyselne "podhodenymi" premisami, co ma rusili a tak nedokazali pretavit vybornu kniznu predlohu. Za tie prachy velmi slaby priemer. O to vacsie sklamanie, pretoze rejza Branagh ma vo svojej tvorbe par velmi kvalitnych "zarezov". Zvucne meno nie je vsak vzdy zarukou kvalitneho filmu - toto bol ledva "skrabanec". ()

barteca

Prostě ne, ty Branaghovic adaptace nemají ducha doby, to už to rovnou mohl posunout do našeho století, nějak mi chybí napětí, atmosféra a ani on mě pořád nepřesvědčil, že je Poirotem.....škoda. ()

vito_corle

Jsem fanda kriminálek a těch od A. Christie s Herculem Poirotem obzvláště. Po nové Vraždě v Orient Expresu jsem se na další přetočenou Christie fakt těšil. Když jsem se po covidových odkladech Smrti na Nilu konečně dočkal, byl jsem zklamaný. Hvězdy jsem dal asi kvůli kostýmu, barevnému Egyptu a památkám, počítačové kocábce. Co bylo fakt hrozné- vlezlá hudba, chybělo Poirotovské logické vyšetřování. Byl to jen přiblblý mejdan zbohatlíku na řece. Zlatá klasika se Suchetem je nejlepší! ()

Matli

Kdybych neuhodl kdo je vrah pár vteřin po vraždě, tak bych dal za 4. Výprava a efekty Egypta jsou tu fakt krásný, ale ta detektivní pointa je žalostná, kór ten závěr. Fakt me to mrzí, protože film vypadá strašně hezky, i to vyšetřování je parádní, ale úplně k hovnu, když je to tak okaté. Film má zaujmout diváka a ne filmové postavy 😄. Nemuzu dat procenta protože je to buď 20 nebo 70. ()

Aurus

Od tohoto filmu jsem trochu něco čekal a docela se to i povedlo. Příběh je dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je docela povedená. Film si 69% zaslouží. Za mě 6/10. Je to lepší než Krotitelé duchů:Odkaz, Ztracené město a Ty nejsi moje máma ale furt no nemá na Moonfall, Texaský masakr motorovou pilou, Uncharted, Morbius, Batman, Vřískot, Ambulance a Ježek Sonic 2. ()

Bozvav

Smrt na Nilu ze Suchetem byla desetkráte lépe udělaná. Námět i zápletku známe všichni, takže jde jen o zpracování a herecké výkony. Ty nebyly vyloženě tristní, ale ani nijak nevybočovaly ze slabšího průměru. Snad jen  Gal byla dobrá, ostatní zapomenutelní, neb povětšinou spíše přehrávali, než hráli. Postavy ploché, takové emočně odlidštěné, tón příběhu přopomínal spíše nudnou přednášku o cizopasnících, než detektivní příběh. Celé to bylo nabubřele barevné i když některé záběry byly vcelku hezké. Poirot v podání Kennetha Branaghta je nesympatický egocentrik, jenž se utápí ve vlastním žalu nad promarněnou láskou (úvodní scéna, byla zhola zbytečná) a pro změnu byl zase na zabití. Za mne 50% max. ()

Lucretius

V kontrastu s vynikajícím Orient Expressem to působí jakoby Branagh přehnaně podlehl producentům. Hlavní problém je v postavách. Ty se nechovají jako běžní lidé dnes, ovšem tato odlišnost není v ničem ukotvená. Intuitivně by měla vycházet z historického kontextu a sociálního statusu hrdinů (hádám v předloze to tak je), ale ten film to v sobě nenese. Jakoby mu chybělo pozadí, ze kterého by vyrůstal. Postavy jsou navíc ploché a vzájemně zaměnitelné (viz v podstatě čtyři kopie "starší sebevědomé a arogantní ženy"). V hlavním hrdinovi, ktery se v předchozím díle svou démoničností tak svěže vymezil oproti (pro mě nesnesitelné) Suchetově figurce, jakoby Branagh dával zpátečku a vracel se k seriálové naivitě. Poirotovi jakožto nejzábavnějším prvku celé detektivky nesvědčí ani nebývale dlouhá expozice. V první půli se toho ve filmu moc neděje, hlavní postava se tam spíš jen tak pomotává a ostatní ji navíc neberou moc vážně. V druhé půli naopak vzniká dojem, že snímku chybí čas. Rozplétání zločinu, které by mělo být podstatou požitku, působí stroze. Oceňuju, že nejde o žádnou dekonstrukci, ale o čistou žánrovou podívanou, určitě mě to bavilo, ale Orient Express byl o třídu výš. 3-4. ()

peetrejr

Niekto spravil CTRL C a CTRL V Vraždy v Orient exprese a zasadil ju do Egypta na výletnú loď. Kenneth Branagh sa opäť vyskytol v úlohe známeho detektíva Hercula Poirota. Niekto proste zas záhadne zomrie a podozriví sú všetci. Hercule to vyšetruje krok za krokom a odhaľuje desivú minulosť účastníkov lode. Počkať, to som už niekde videl... (Vražda v Orient exprese). Opäť, tu je mnoho vecí, ktoré sú priam identické s tými, ktoré sa udiali v Orient exprese. To je asi moja kritika k tomuto filmu. Ha! Nie, nekončím pretože tu sa toho nestalo tak málo. Začnem pekne od začiatku. Njaprv nám film ukazuje Poirotovu minulosť. Je tam niečo o jeho manželke a také veci, že prečo má fúzy a tak... Potom si ide Poirot na dofču (v prítomnosti), no ešte pred tým ide do klubu, aby sa mohol pozerať na žhavé páry ako si tam findlikajú a tancujú. Vážne si začínam myslieť že je Poirot úchyl... Jeho očká zablúdia na jednom výstrednom páre, o môj Bože! Taký tanec nepredviedol ani Koleník v Let's Dance. No, oni si tam vášnivo tancujú a Poirot sa na nich vášnivo pozerá a popri tom má trable s tým, že aký si ma dať koláč alebo že koľko ich má byť. Ja premýšľam či si ulovím jeleňa alebo srnu, nie ty kokos o tom že aký koláč si mám dať! Na scénu potom príde veľký výstrih menom Gal Gadot. Ona sa nejak záhadne pozná s týmto párom. Neskôr ju (Gal) pozve ku tancu výstredný tanečník, ktorým si hneď padnú do oka. Potom sa presúvame do Egyptu, kde si opäť Poirot vychutnáva koláčiky a na pyramíde uvidí starého známeho Bouca. Pokiaľ si nepamätáte kto to je, nevadí. Dozvedáme sa, že výstredná žena sa chce pomstiť Gal a jej manželovi. Neskôr sa už dostávame na loď. Tam všetko začína pohodovo a končí vtedy, keď sa novomanželov pokúsi niekto zabiť. Potom zomierajú ďalší a ďalší ľudia + Gal. Poirot to začne vyšetrovať a zas je tu CTRL C a CTRL V. Koniec by sa dal poňať takouto istou schémou (CTRL C, CTRL V), ale ja to opíšem podrobnejšie. Poitor sa pozhovára s Doucom, ktorý vie kto je vrah, no nešťastne Bouca zastrelia. Poirot potom všetkých zvolá a zavrie do jednej miestnosti. Tam prednáša záver a odhaľuje vraha. No kto by to ale povedal že to bude práve naša výstredná žena! Počkať, ona sa ešte spolčila s výstredným mužom a celé to nafejkovali. Brutál, toto som čakal. Nuž, zas to skončí tak, že všetci sú smutní na čele so mnou. Dobre, nebola to taká katastrofa. Lenže bolo strašne podobné ako Orient. Malo to podobný feel ako Orient ale bola to pekná detektívka. ()

Saur.us

Láska a smrt na Nilu. Kromě sálónní scény je tahle verze strašně nezajímavá. Až patosovitě tlačená tématem lásky, prazvláštní vedení herců, moderně překorektnělá. A ani krása G. Gadot tentokrát nezakryla skutečnost, že herecký um ji zde prostě obešel. V Orient Expresu ho podržela silnější předloha, lepší obsazení a vůbec kvalitnější provedení. Zde nikoliv. Trochu se začínám obávat, co nás čeká v Benátkách. ()

Mona-Lisa

Čekala jsem moderní, zábavnou detektivku. A tu jsem dostala. Pečlivě vygradované, tak akorát akční a krásně blyštivé pro velké plátno. Kamera a soundtrack boží. V rámci žánru nadprůměr. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)