Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, celkom obyčajný muž, ktorý pracuje v lahôdkach a žije v malom dvojizbovom byte so svojou matkou Patty (Miranda Richardsonová) závislou od alkoholu. Jedného dňa Jeff stretne v tamojšom bare svoju bývalú priateľku Erin Hurleyovú (Tatiana Maslanyová), ktorá obdivuje jeho láskavosť a šarm, ale frustruje ju jeho nedostatok zaujatia. Erin mu oznámi, že pobeží  Bostonský maratón, aby získala peniaze pre nemocnicu, v ktorej pracuje. Jeff požiada každého štamgasta v bare, aby finančne prispel a sľúbi jej, že na ňu bude čakať v cieli s veľkým transparentom. V deň maratónu sa Jeff ponáhľa, aby sa dostal do cieľa včas. Ako sa Erin približuje, na mieste, kde čaká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi musia amputovať obe nohy nad kolenom. Keď znovu nadobudol vedomie, spomenie si, že pred výbuchom zbadal atentátnika. Patty volá FBI a Jeffov osobný boj sa práve začína. Kým sa všetci jeho blízki vyrovnávajú s následkami zranenia, Jeff sa stáva symbolom hnutia Boston Strong, symbolom nádeje a nezlomného odhodlania čeliť zlu a násiliu. (TV JOJ)

classic

Prvá hviezdička je za „obetavé herecké nasadenie” Jakea Gyllenhaala, a druhá, de - facto za to, že stelesnil Jeffa Baumana, ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste... Bostonský maratón ( masaker z 15. apríla, roku 2013 ), na ktorom dvaja blbci odpálili 2 podomácky vyrobené bomby, kde práve na tejto súťažnej akcii vybuchli, je rovnako notoricky známy, ako SEPTEMBER 2001, a tak sa dalo teda očakávať, že sa tejto témy chopia hollywoodski filmári, ktorí o prvom, zmieňovanom námete, podľa mňa nenakrútili príliš dobrý film, ale skôr strašne biedny, až to bolí, a nezachránil to inak výborný Gyllenhaal, ktorý sa môže snažiť koľko chce, pokiaľ je slabučká réžia, ktorá je vskutku úbohá, tak je 100 % isté, že vznikne veľká hlúposť, ktorá ma dokonale otupila ! Je obdivuhodné, že sa Jake zhostil úlohy, ktorá nie je jednoduchá. Na tomto maratóne sa odohrali útoky, ktoré zapríčinili, že síce prežil, ale prišiel o obe nohy, a tak sa stal mrzákom, čo sa musí nejak vysporiadať so životom... To je na jednej strane zaujímavé, videl som typických obyvateľov Bostona, ktorí sú aj v skutočnosti takíto primitívni sedliaci, ktorí po nadávku nezájdu ďaleko, a áno, prostredie, kde žije hlavný hrdina, je mimoriadne realistické a autentické, ale na strane druhej, sa to niekde musí odzrkadliť, najmä v réžii, ktorá je neskutočne trestuhodne nevyužitá, ani neviem, koľko pozitívnych vecí môžem vlastne napočítať, čo ma nejako oslovili, okrem Jakea som nenašiel žiadneho herca, ktorý by stál za povšimnutie. Od Davida Gordona Greena si radšej pozrite Trávičku zelenú, alebo na túto tému - Patriots Day. Ja som sa na Silnejšom škaredo popálil, čakal som oveľa viac, ako sa mi dostalo, som sklamaný po všetkých stránkach !!! ()

Chrustyn

Životopisné drama, které popisuje události, které nám nedávno z jiného pohledu přinesl Peter Berg ve svém "Dni patriotů". Tentokrát sledujeme očima jedné z obětí, následky teroristického útoku, který se odehrál na bostonském maratonu. Sledujeme mladého muže ze střední třídy s mírně nekonvenční a silně rasistickou, (nebo možná spíše xenofobní rodinou) který se vyrovnává se ztrátou končetin. Film se odehrává přesně tak, jak by divák očekával a přestože je podle skutečné události, přináší stokrát ohraný příběh o cestě ze dna, zpět na vrchol. Silnější má naštěstí Jacka Gyllenhaala a pár opravdu silných scén, které film vyzdvihují o něco výše, než jiné, podobné žánrovky. ()

BMW12

Jake Gyllenhaal i Tatiana Maslany jsou ve svých rolích fajn, ale co se týče samotného filmu, tak to je tisíckrát ohraný příběh. Prostě se stane neštěstí, chlap přijde o nohy a sledujeme, jak se s tím vyrovnává. Mě to už prostě nebaví. ()

rikitiki

Konečně. I k heroickému tématu se dá dodat něco reálného. Jak říká hlavní postava: "Jsem hrdina, protože mi ustřelili nohy?" Normální, nic moc extra kluk, který se dostal do hledáčku médií a těžce to nezvládá. Protože málokdo se rodí hrdinou. A tady to je. Ten stres. Ta hrůza, tréma, pocit nezasloužené výlučnosti. Ten kluk čistil grily v rychlém občerstvení a najednou má být Tváří Bostonu? Jen proto, že byl ve špatný čas na špatném místě? Najednou ho všichni tlačí do škatulky amerického hrdiny, do které on vůbec nepasuje. Lidi chtějí snít, ale člověk si chce žít po svém. SPOILER jak smutně realisticky, ale opravdově, zní zpráva, že tenhle kluk a ta holka, přestože spolu protrpěli kde co a narodila se jim dcera, se zanedlouho poté rozešli. Bylo to evidentní. Je to realita, ne hraní si na hrdinný film. ()

luka4615

Fenomenální herecký výkon Jakea Gyllenhaala o muži, který i navzdory amputaci obou nohou inspiroval téměř celý svět a navzdory svému hendikepu začal žít plnohodnotný život. Stronger je ve své podstatě takový klasický film o nezlomném duchu amerického národa, což je až po okraj "napěchováno" klasickým americkým patosem. Nic z toho by mi vážně nevadilo, je totiž už víceméně železným dogmatem Holywoodu tyto příběhy přikrášlovat. Co mi však na snímku vážně vadilo bylo ve formě nedotaženého scénáře, který občas "nabídne" několik hluchých míst, což jde ruku v ruce s přemrštěnou stopáží. Až na tyto detaily jsem se snímkem Stronger navýsost spokojen, takže vážně neváhejte se zhlédnutím! PS: Že by se na obzoru rýsovala nominace na Oscara pro Jakea Gyllenhaala? „I'm a hero for just standing there and getting my legs blown off?“ ()

Lucasion

Stronger byl pro mě žhavým želízkem v ohni na rok 2017. Na film jsem se těšil a jasně jsem viděl výborné procítěné drama. Film se mi líbil, ale ze žhavého želízka se stalo "pouze" dobré drama se vším všudy. Hodně dělá Gyllenhaal, který si opět říká o Oscara. (Kterého měl dostat už v roce 2013 za Zmizení, 2014 za Slídila, 2015 za Demolition a 2016 za Noční zvířata.) Proto se film dělí na silné scény, a scény s Jakem. Bostonský výbuch totiž zažijeme v prvních deseti minutách a zbytek filmu koukáme na inspirující, těžký příběh muže, který ztratil obě nohy. Lidé ho vidí jako hrdinu a on samotný nechápe proč. Upřímně, kdyby hlavní roli měl někdo jiný, tak to jsou tři hvězdičky a průměrný film. Tím, že roli má výborný Gyllenhaal, tak je to na čtyři hvězdičky a film je nadprůměrný. Snímek není depresivní jízdou do naší lidskosti, ale je upřímný, smutný a závěr dojímá. Přesto se neubráním pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Explicitní scény výbuchu tu být ani nemusely. Režisér točí samé komedie, takže nechybí ani jedna humorná scéna v autě. Představoval jsem si to mnohem procítěnější, i když i takhle emoce fungují. Nakonec nemohu dát čtyři hvězdičky, protože i přestože se mi několik scén moc líbilo a něco mi zůstane v hlavě. Tak stejně mi to stačí vidět pouze jednou. (72 %) ()

Morholt

Z mého pohledu je problémem už sám námět. Lidí, kteří přišli z různých důvodů o končetiny, tu byly a budou miliony a já pořád nechápu, proč by tohle mělo být v něčem speciální. A nepřesvědčil mě ani film. Člověk by čekal na dané téma nějaké hlubší psychologické drama zobrazující vnitřní boj člověka, který se snaží srovnat se svým postižením. Ale na to se tady takřka vůbec nehraje. To, že divák může s hlavním hrdinou alespoň nějak soucítiit, je především zásluha excelujícího Gyllenhaala, ačkoliv nemá prakticky co hrát. Zdatně mu přihrává Tatiana Maslany, která pro mě byla příjemným překvapením a hodně mě bavila Miranda Richardson v roli Baumanovy matky, která se snažila svého syna využívat coby cvičenou opici. Po hříchu je to ona, kdo je nejzajímavější postavou filmu. Bez herců by to byl hluboký podprůměr. S nimi jen mírný. 40% ()

ScarPoul

Film, ktorý stojí a padá na výkone Jakea Gyllenhaala. To, že je dobrý herec vieme. Dokazuje nám to každou jednou úlohou. Film o Bostonskom maratóne v roku 2013 a jeho následkoch sa snaží cez postavu Jeffa vysporiadať s nedobrou traumou. S niečím čo zasiahne človeka a už nepustí. Akési vnútorné vysporiadanie s démonmi je tu zobrazené uveriteľne. A rovnako to má niekoľko silných miest - minimálne štadión. Ale v konečnom dôsledku je to moralistická agitka, ktorá sa snaží o civilnosť ale sem tam spadne do typickej americkej hodnotovej frašky. Niekedy to môžem. Inokedy mi to príde trošku prehnané. Nie je to zlý film, ale aj napriek všetkému si človek musí na konci položiť otázku, je naozaj tá udalosť a tento človek natoľko VEĽKÝ, aby nás jeho osud zaujímal aj zajtra? A tu si myslím, že sa tie odpovede budú výrazné rozchádzať. ()

Lacike

FIlm o miestnom prostackovi, ktoremu to pri bombovom utoku urve obidve nohy nie je ani inspirativnym pribehom o tom jak sa jeden chlapik postavi neprijemnemu osudu a ani dojimavou dramou o tom ake to je tazke vyrovnat sa s necakanymi nasledkami. Je to nezazivna nuda v ktorej jedine emocie vo mne vzbudila rodinka hlavneho hrdinu. A to pocit znechutenia. Proste typicki white trash vidlaci, ktorych zaujima len ich vlastny prospech. No a to, ze bol cely Boston z hlavneho hrdiny paf, bolo dost otravne. Ved to bol obycajny chudak, ktory nic nedokazal a bol nahodou v nespravny cas na nespravnom mieste, no a preto ho kazdy lutoval. Takych kriplov je kazdy tyzden v Modrom z neba hned niekolko a na mna tieto citove vydieracky nefunguju. 3/10. ()

Marcos22

Příběh o Jeffu Baumanovi, citovém vyděrači, snažícím se dát počtvrté dohromady se svojí ex-přítelkyní, ze kterého se nakonec stal shodou nešťastných okolností symbol síly, odhodlání a naděje pro americký lid. Režisér David Gordon Green přinesl v pořadí třetí snímek točící se okolo bombového útoku na Bostonský maraton. Zatímco Bostonský maraton: Atentát je dokumentární špičkou a Den patriotů přinesl pohled na událost z pozice příslušníka ozbrojených sil, Silnější přináší vhled do události z pozice oběti. Právě Jeff Bauman byl jednou z 20 osob, která přišla při bombovém útoku o život či některou z končetin, a která se snaží psychicky vyrovnat s nastalou životní změnou, se zvýšenou popularitou a posttraumatickou stresovou poruchou. Celkově snímek působí komornějším dojmem a vystihuje ho označení „sociální drama“. Zatímco po vizuální stránce je film zpracován na výbornou, po scénáristické stránce je podprůměrný, velmi povrchní, a tam kde se dostane do slepé uličky, si pomáhá „odpudivými“ flashbacky na chybějící údy. Film o paradoxu dnešní doby, kdy člověk nemusí udělat vůbec nic pro to, aby se stal inspirací pro ostatní. 40 %. 😕 (08.07.2021) ()

DEXTER099

Film o teroristech ,ale z úplně jiného pohledu.Pohledu chlapíka,který přišel o nohy kvůli bombovému útoku na bostonský maraton.Film vám ukazuje jak těžké je se vyrovnat s tím,že během chvíle přijdete o něco tak pro mnoho lidí samozřejmého a to jsou nohy,ale jde tu i to jak každý vidí jen tu vrchní slupku usměvavého člověka ,který působí jako hrdina co přežil,ale uvnitř je neskutečně v háji.Jake Gyllenhaal znovu prokázal,že je dobrý herec a opravdu se do role vžil.Jen víc těchto silných filmu z kterých si něco můžete vzít.Za mě celkově 88% a pět hvězd ()

agentmiky

Plus minus před rokem jsme mohli vidět skoro až dokumentární ztvárnění bombového útoku na bostonský maraton z pera Berga, které se ale zabývalo zejména zločinci, následně naháněním obou teroristů a jejich zatčením. Moc se nekladl důraz na ty, jež samotný výbuch nejvíce poznamenal. No a Silnější na to jde přesně z této stránky, tedy civilněji, ukazuje, jak se může proměnit člověku zničehonic život. Jeff Bauman byl prostě obyčejný chlapík, jenž se objevil ve špatný čas na špatném místě, kdy po výbuchu přišel o obě dolní končetiny. Velmi mě zaujal výkon Gylenhaala (jaktože nebyl na nic nominovaný ?), bez jeho vcítění do hlavního hrdiny by to prostě nešlo. Film se zaměřuje na vnitřní myšlení hlavního hrdiny, které by se dalo přirovnat k houpačce. Zpočátku po samotné explozi začal žít i přes toto omezení, ale postupně se propadával do hlubších a hlubších depresí, až mi připadalo, že to může skončit sebevraždou. Ale to vzchopení a zarputilost na konci, s kterou se svému osudu postavil, člověka skoro až inspiruje. Musím pochválit všechny herce, jejich rodinné vztahy zde byly vykresleny neskutečně reálně. Film nepojednává o ničem optimistickém, ale ta pozitivní energie hlavního hrdiny, ta je tím, nad čím bychom se měli zamyslet. Za mě dávám 84 % ()

kaylin

Příběh, který napsal sám život. Bohužel ve filmovém provedení není nijak lepší ani horší, prostě je to takové celkem dobré zpracování, kdy jediné, co vyčnívá je Jake Gyllenhaal a jeho pojetí postavy, které mu věříte. Musím uznat, že alespoň v tomhle zpracování, Jeffovi moc nezávidím jeho rodinu, kdy chvílemi nevíte, jestli je vůbec někdo schopen se do něj aspoň trochu vcítit. ()

topi

Viděno náhodně v dabingu a bylo to neslané, nemastné...Děj postrádal tempo a patos v poslední třetině přebíral štafetu. Ani nemám chuť, se někdy podívat znovu v originálním znění. ()

dom156

Velmi emotivní příběh člověka, kterého zasáhl atentát na Bos. maratonu. Mě se líbil výkon Gyllenhaal a dalších protagonistů. Sice film stále obtěžuje s tím amerikasmem, ale v tomto případě to lze přežít a mohu s čistým svědomím dát plné hodnocení. ()

TominoLa

Život nám píše inspirativní příběhy. Ten Jeffa Baumana rozhodně je a stojí za to. Ať už se nám v životě cokoliv přihodí, když nekopeme jen kolem sebe, nasloucháme, tak zjistíme, že v tom nejsme sami. Lehčeji se to píše, ale je lepší bojovat než se litovat. Život za to stojí!!! Jake Gyllenhaal se opět do své role vložil a byl jako vždy excelentní. 8/10 ()

M.i.k.e

další pohled na atentát na Bostonském maratonu,tentokrát čistě z pohledu jednoho z účastníků.Stronger celkem dobře funguje cca do poloviny,kerá se zabývá samotým útokem a tím co Jeffa potkalo těsně poté.Druhá půlka naopak moc nedrží pohromadě a ačkoliv by mi Jeffa nejspíš mělo být líto,tak mě celou tu dobu spíš iritoval protože se choval jako idiot.Hodně špatně se hodnotí něco co člověk nezažil,nicméně tady mám podezření,že Jeff byl tak trochu idiot už předtím.Plusem každopádně je,že film se celkem úspěšně vyhýbá nánosům patosu a situacím,kdy se snaží diváka emočně vyždímat a nechává reakci čistě na něm.Gyllenhaal pak velmi dobrý,ale znova vidět nemusím...60% ()

kaposlav

Čo sú to dve odj*bané nohy oproti miliónu zavraždených ľudí (civilistov) v Iraku Američanmi na základe falošnej zámienky ušatého Tonyho Blaira z Británie. Prečo nespravia film o nich? Kto je vlastne terorista? Agresor (USA), alebo zúfalí pomstitelia? Milión ľudských životov je menej ako dve nohy Američana? Ani mi ho neprišlo ľúto, tak aspoň 2*. Ta prvá hviezdička je za nederavý scenár, čo pri filmoch mapujúcich skutočnú udalosť je asi aj samozrejmé a ta druhá za dobré maskovanie Gyllenhaalových nôh. Inač nič výnimočné. Takýchto prípadov sa rodí denne niekoľko a častokrát sa o to postarajú práve "mierumilovní" Američania hneď v niekoľkých krajinách, ktoré terorizujú a drancujú. ()

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)